Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ako funguje propaganda? Asi takto... 1. časť

Miloš MajkoDátum06. 03. 2016 19:41:20TémaŠKOLA DEMOKRACIE
200

Už pri zakladaní  SOL som predpokladal, že médium nebude niektorým ľuďom takpovediac po vôli. Vlastne, preto som to robil. Aby občan mal možnosť prostredníctvom verejnej diskusie meniť veci verejne. Aj keď samozrejme že diskusia a poukázanie na problém je prvým krokom, k skutočnej zmene musia nasledovať ďalšie.

Osobne mám rád diskusiu a aj tvrdšiu - veľa neskutočne dobrých vecí práve odvážna diskusia posunula dopredu.

Niekoľko jedincov v snahe za každú cenu obhajovať neobhájiteľné konanie vedenia mesta bezhlavo útočí na  SOL a moju osobu tým, že sa snažia niekedy surovými a ničím nepodloženými útokmi v podstate odvrátiť pozornosť od obsahu článku poukazujúceho na problém týkajúci sa konania vedenia mesta. Nechcú si uvedomiť, že útoky na médium  a mňa sú zbytočným plytvaním času, nakoľko ja si nedovolím zverejňovať veci nepodložené faktami - práve preto niekedy trvá dlhšie zverejnenie niektorých káuz a konaní. Bežný človek žiaľ netuší, čo je potrebné absolvovať preto, aby dôkazy boli zhromaždené a nevyhnutné informácie získané z dôveryhodného zdroja, najlepšie z takého, ktorý je ochotný v prípade právneho sporu aj svedčiť.

V dvoch prípadoch, ktoré čakajú na zverejnenie som informácie získaval niekoľko mesiacov a dokonca som musel počkať aj na meritórne rozhodnutie prokuratúry v podanom trestnom oznámení na moju osobu. A to sú lehoty naozaj nie krátke. 

V tomto článku  sa nechcem podrobnejšie rozpisovať o sofystikovanom systéme používanom na diskreditáciu vedeniu nepohodlných osôb aj v našom meste - o tom práve dokončujem článok s veľmi - naozaj veľmi pútavým videom.

Skôr jednoducho poukážem na to, ako fanaticky primitívne dokáže len jeden z niekoľkých nasadených de facto trolov spamovať diskusiu. Úmyselne vyberám iba diskusiu za jeden deň - tento diskutujúci však diskutuje pravidelne a dokonca sa sám so sebou aj vhodne poháda - nick predsa znesie, nie?

Tu je niekoľko príspevkov od jedného autora používajúceho pri každom príspevku iný nick:

Pravda je
05-03-2016 15:25:10    Nie kazdy vsak ma cas a priestor denne myslet na sutaz. Niekto mysli aj na sutaz a iny len na to ako okaslavat primatora a jeho zastupcu. Darmo. Uspech sa neodpusta.

Príspevok je z diskusie pod článkom: Hlasujte pre detské ihrisko v Seredi


Navrhujem poskodenym
05-03-2016 15:31:27    Vypovedat vodarom zmluvy o dodavke vody. Nech ju davaju tym co chcu za nu platit te nehorazne ceny.

Príspevok je z diskusie pod článkom:  Ciele občianskeho združenia "Sereď pre občanov"


Basovskemu    05-03-2016 15:35:47    Ked si myslis ze Majko a SOL zamiesaju dva kyble asfaltu a zaleju jamu tak sem vypisuj aj dalej. A kopiu posli na staru lamparen a detskej ombudsmanke.

Príspevok je z diskusie pod článkom:    Valec zo Zlatej Idky, alebo, prečo musia detské jasle dostať výpoveď. - AKTUALIZOVANÉ


Rybari   05-03-2016 15:38:00   Uvedomte sa! Zvolte za precedu Majka a mate zaruku transparentnosi az na dno.

Príspevok je z diskusie pod článkom:  "kam smerujú kroky klubu, ktoré ako vidno nič nerobí pre nás, ale proti nám?\" - verejne sa pýta rybár

- - -

Veľa krát som sa zamýšlal nad tým, ako veľmi musí médium ako je  SOL prekážať  vedeniu mesta - viac ako rok primátor Tomčányi odmieta zaujať svoje stanovisko k výhodnosti prenájmu mnoho miliónového majetku mesta, k dlhoročným zmluvám podpisovaným vedením mesta napriek mandátu daného občanmi na 4 roky, k dotáciam udelovaným netransparantne, k zákazkám, ktoré sa vzhľadom na ich NEdostatočnú funkčnosť občanom javia ako zjavne vysoko predražené a podobne.

Naozaj hodne musí zopár ľuďom záležať na utajení niektorých vecí, keď sú ochotní  riskovať otvorený komunikačný konflikt s nespokojnými občanmi. A tých vážne pribúda.

Niekedy sa v podstate desím stavu, čo obyčajné  SOL dokáže. Do pozoru volených zástupcov  nedá sľub skladaný občanom, to, že sú de facto ich zamestnancami, etika, ba ani legislatíva, ale médium a možnosť slobodnej diskusie občanov v ňom...

Diskusia a cielené útoky na autora článku či médium, sú "lakmusovým papierikom"   ukazujúcim, ako účinne článok trafil takpovediac "do čierneho", prípadne nakoľko odhalil to, čo malo  pred verejnosťou zostať skryté.

A zamýšľam sa ešte nad jednou vecou - ako hlboko musia klesnúť  a o čo všetko musí ísť  tým voleným zástupcom, ktorí potrebujú anonymné primitívne útoky na občanov oprávnene sa zaujímajúcich o veci verejné, keď  sa za nich pod svojim menom nedokáže verejne v diskusii postaviť už úplne nik. Nikdy by som sa nechcel dostať do obdobnej situácie a preto som si zvykol diskutovať výlučne pod svojim menom a to napriek tomu, že zatiaľ aj vyššie spomenutý  spôsob  "komunikácie"  agitovaných primitívov tolerujem a mohol by som teda diskutovať rovnako.

Asi netreba písať, že je čas konanie niektorých ľudí nazývať pravými menami. Inak sa spoločnosť ďalej neposunie a občan bez informácií sa rozhodovať správne nemôže. Práve ste dočítali prvú časť.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 07-03-2016 10:40:28
http://www.seredonline.sk/clanky/ako-funguje-propaganda-asi-takto-2-cast/
Anonym | 07-03-2016 09:50:50
Pán Majko, Ste občan mesta,predtým Ste pôsobil v Trnave,už roky ale akosi sa dostávate do povedomia len konfliktami a zlobou . Ak nebudete mať v sebe vôľu zmeniť sa Vy sám, budete všade len synonymom intríg, zla a konfliktných situácií. Ak nájde niekto z Vašich blízkych odvahu a povie vám pravdu o Vás snáď ešte je šanca zmeniť prístup k životným hodnotám.
Mate pravdu pan Majko | 07-03-2016 09:12:37
Len dokazy vsetky a naraz co maju dokazat ze Veselicky klamal zhanate volak moc dlho. Kedy budu zverejnene? Sak ste ich tusim ziadali rovno z uradu.
seredan | 06-03-2016 21:09:56
len sa drzte p. Majko. Primator a jeho prisluchovaci budu stale zneprijemnovat zivot, ale tak ludi neumlcia. Darmo bakalar vypisuje chvalospevy do SN, trepe v Krei. Ludia sa konecne zacinaju zobudzat.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign