Sereď
Linky
Videá

14 zápasov pre Lokomotívu počas predĺženého víkendu

Hráčky a hráči basketbalovej Lokomotívu zažili počas predĺženého víkendu 17. - 19.11.2017 bohatú zápasovú nádielku.

18.11.2017

Žiačky U14

BK Lokomotíva Sereď – BO Spartak Myjava

101:15

(27:2; 55:3; 78:6)

Vaňovčeková 17 (TH 1/1), Dudonová 16, Bartová 14, Pellérdiová 14, Užovičová 10 (2/2), Ďuračková 8, Žemlová 7 (1/1), Holubová 7 (2/1), Zrayer 6, Mitasová 2. Trestné hody družstvo 6/5.

105:6

(38:2; 54:4; 78:6)

Bartová 32, Užovičová 20, Ďuračková 14, Pellérdiová 12, Dudonová 10 (TH 1/0), Žemlová 6, Vaňovčeková 6 (4/2), Mitasová 4, Zrayer 1 (2/1), Holubová. Trestné hody družstvo 7/3.

V prvých domácich zápasoch tejto sezóny sme privítali hráčky z Myjavy. Poriadne nabudené a odhodlané sme sa hneď od úvodného rozskoku pustili do súpera. Po pár minútach zápasu bolo vidieť aký budú mať zápasy priebeh. Súpera sme prakticky k ničomu nepustili. Dievčatá si zaslúžia pochvalu zato, že aj pri vysokých víťazstvách nepoľavili vo svojom výkone ani na minútu. Dokonca sme splnili aj náš cieľ v týchto zápasoch, nebolo to dosiahnutie 100 bodov. Odraz skvelého tímového ducha v družstve je aj bodovanie jednotlivých hráčok. Každá hráčka dokáže byť bodovým lídrom v zápase. Vo štvrtok 23.11.2017 nás čaká predohrávka zápasov s veľmi známym súperom z Trnavy.

Tréner: MB

18.11.2017

Starší minižiaci U12

BK Pezinok - BK Lokomotíva Sereď

8:58

(4:14; 6:52; 8:58)

Česár 18, Vranovič 12, Balogh 10, Kiss 6, Sárkány 6, Javor 4, Sadlek 2 (TH 2/0), Bartek, Boros, Hodorovič, Majerník M; Štefanek, Vašák  a Vlkovič. Trestné hody družstvo 2/0.

4:54

(0:14; 0:40; 4:54)

Česár 12, Sárkány 12, Vranovič 8, Boros 8, Hodorovič 4, Štefanek 4, Balogh 2, Kiss 2, Sadlek 2, Vlkovič 2, Bartek, Majerník M; Vašák a Javor.

V ďalšom kole našej súťaže nás čakal súper z Pezinka. Po čím ďalej tým viac sa zlepšujúcej tréningovej dochádzke a morálke sme boli plní očakávaní ako tieto dva zápasy dopadnú. Od úvodu 1. Zápasu sme mali jednoznačne navrch vo väčšine z činností. Skvelým kolektívnym výkonom sme si vybojovali 2 víťazstvá. V podstate sa v zápasoch vedeli bodovo presadiť všetci hráči, no pravidlo (rozdiel 50 bodov) rozhodlo o tom, že zápasy sa v druhých polčasoch len dohrávali bez bodovania. Hráči predviedli mnoho krásnych individuálnych akcii a tak isto aj rýchlych protiútokov. Tieto výkony by nás mali všetkých nakopnúť k ešte tvrdšej práci, pretože družstvo má potenciál.

(20:22; 30:47; 38:78)

Balogh 33 (TH 4/4, 1 trojka), Láštic 28 (6/4), Javor 17 (6/2, 1 trojka), Paštéka 10 (2/1, 1 trojka), Adam 7 (4/3), Blaško 6. TH družstvo 22/14, trojky 11/3.

Zápas č. 52
BK Inter Bratislava - BK Lokomotíva Sereď

79:82

(23:26, 44:43, 57:64)

Láštic 33 (TH 13/9, 2 trojky), Javor 12 (4/3, 1 trojka), Balogh 12 (2/1 1 trojka), Paštéka 11 (4/4, 1 trojka), Boros 6 (1/0), Šimko 5 (4/3), Blaško 3 (2/1).
TH družstvo 30/21, trojky družstvo 17/5.

V ďaľšom dvojkole si kadeti poradili najprv v piatok v Bratislave s Interom a súperovi tak pripravili len druhú prehru v súťaži. V sobotu si zas pripísali povinné víťazstvo s mladíkmi z BSC Bratislava.

Piatkový vyrovnaný zápas bola vlastne hra, kto z koho. Družstvá sa väčšinou striedali vo vedení a po zaujímavej tretej štvrtine prišla na rad posledná – rozhodujúca. Tri minúty pred koncom viedli naši chlapci 77:67 a zdalo sa, že zápas majú pevne
v rukách. Po nepochopiteľných individuálnych chybách takmer darovali súperovi víťazstvo. 26 sekúnd pred koncom bol stav 77:79 v neprospech hostí zo Serede, tí mali však vo svojích radoch vynikajúceho Láštica, ktorý najprv 8 sekúnd pred koncom vyrovnal a po timeoute domácich a fantastickom bloku Dávida Javora, zázračnou strelou od polovice ihriska, zároveň s klaksónom, podčiarkol svoj výborný výkon a doslova vystrelil hosťom zaslúžené víťazstvo.

V sobotu po úvodnom trápení a slabšej koncentrácii si naši chlapci hravo poradili s húževnatým súperom a nadelili mu v posledných sekundách „stovku“. Opäť výborne zahrali Balogh, Javor a Láštic. Svoje možnosti naznačili „Kiko“ Adam a mladý Laci Burianek.

Tréner: JI

18.11.2017

Žiaci 1.liga – skupina Západ U14

30:86

(4:29; 12:44, 26:65)
Takács 17 (TH 2/1), Kapustík 12 (8/2), Ištok 11 (3/1), Mesároš 10 (3/2), Malý 10 (4/2), Kiss 9 (6/1), Urban 8 (4/4), Bundzel 4 (2/2), Barina 3 (2/1), Źidek 2.
TH družstvo 34/16.

40:75

(7:21, 20:42, 30:62)
Bundzel 17 (TH 1/1), Ištok 14, Kiss 9 (2/2, 1 trojka), Malý 9 (2/1), Kapustík 8 (20/4), Barina 6 (4/4), Takács 6 (6/4), Urban 4, Mesároš 2.TH družstvo 35/16, trojky 4/1

V sobotu nastúpili naši žiaci na horúcu pôdu BSC v Bratislave, na Domkárskej ulici. V prvom zápase mladí sereďania, najmä svojím vynikajúcim úvodom, nedali súperovi žiadnu šancu a po pekných priamočiarých akciách, často bez jediného driblingu doslova deklasovali súpera. Vyzdvihnúť v tomto zápase musíme predovšetkým Tibora Kissa a Ondreja Kapustíka.
V druhom zápase sa na hráčoch už prejavila mierna únava z prvého zápasu, ktorý sa hral vo vysokej intenzite. Hra bola kúskovaná najmä faulami frustrovaných domácich hráčov a zápas sa prakticky od prvej štvrtiny iba dohrával. Strelecky v ňom zaujal
Martin Bundzel 78% úspešnosťou streľby mimo trestného územia.

Tréner: JI

Kadetky: 18. a 19.11.2017

BK AŠK Lokomotíva Sereď : BK AŠK Slávia Trnava "A"

70:50

/51:25/
Bencelová 16, Očadlíková 16, Scherhauferová 9, Koleňáková 7, Határová 6, Zaťková 6,Ciuttiová 4, Jányová 4, Bieliková 2

BK AŠK Lokomotíva Sereď : BK AŠK Slávia Trnava "B"

49:19

/91:28/
Očadlíková 21, Bencelová 18, Scherhauferová 18, Koleňáková 14, Határová 10, Jányová 4, Bieliková, Malovcová, Paulíková po 2

V sobotu sme nastupovali na ťažký derby zápas proti Trnave A. Hľadisko bolo úplne plne rodičmi a fanúšikmi oboch družstiev. Prvý polčas sme odohrali fantastický zápas. Dievčatá plnili všetky taktické pokyny v obrane aj v útoku a do hry dávali veľké srdce a energiu. Prvý polčas sme zaslúžene vyhrali 51:25. V druhom polčase sa nám zranila Terezka a Simi plus sa vyfaulovala Laura. Taktiez Saška dohrávala zápas s podvrtnutým členkom . Tieto fakty, ale aj napätie, nevhodné a často vulgárne správanie v hľadisku dosť ovplyvnili náš výkon v druhom polčase. Aj napriek tomu sme to mali zvládnuť lepšie. Celkovo sme zápas vyhrali o 20 bodov. Za moje družstvo môžem povedať, že my sme sa venovali iba hre. Do budúcna by si mali rozhodcovia urobiť väčší poriadok na ihrisku a v hale, lebo z toho potom pramenia viaceré škaredé zákroky.

V nedeľu sme hrali proti dievčatám Trnava B. Nastupovali sme už bez zranených dievčat no o to väčšia mala byť motivácia dievčat, ktoré mali deň pred tým menšiu minutáž. Síce sme zápas vyhrali vysoko, s výkonom nemôžme byť spokojní a dievčatá to vedia veľmi dobre. Skvelé veci zo soboty sme nepreniesli do nedele. Chcem pochváliť družstvo z Trnavy. Hoci boli mladšie a nemali kvalitu našich hráčok, príkladne bojovali a tešili sa z hry. V tomto smere im vynikajúco pomáhali tréneri a rodičia. Je super vidieť, že sa to druzstvo nevzdávalo.