Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Vyberáme z redakčnej pošty: "Hlas ľudu, hlas boží..." - AKTUALIZOVANÉ - AKTUALIZOVANÉ: stanovisko MsÚ

Miloš MajkoDátum21. 08. 2013 11:11:25TémaRedakčná pošta
200

Do redakčnej pošty sme dostali e-mail Dr. Skubeňa aj s fotografiami. Nebudeme jeho obsah komentovať, myslím si, že  Dr. Skubeň problém popísal dostatočne.

Dominancia moci, alebo arogancia požiadaviek všeobecne prospešných ????

Na Topoľovej ul. v Seredi, majiteľ domu 2813/7 zasadil na pozemok ktorý je vo vlastníctve mesta Sereď, t.j. medzi cestu a chodník pre peších  okrasnú drevinu, ktorá sa rozrástla tak, že prekrýva polovicu cesty t.j cca 3m od kmeňa predmetnej dreviny a na druhú stranu jej koruny prekrýva celý chodník pre peších. Koruna tejto dreviny je nad cestou vo výške cca 1,70cm, čiže pod predmetnou drevinou po polovičke cesty prejde len osobné vozidlo a na chodníku pre peších je je svetlosť cca 160 cm, pričom tento chodník zatarasil aj smetnou nádobou. Chodec tu nemá šancu prejsť.
     Keď, že po polovici cesty neprejde dodávkové alebo iné nákladné vozidlo a pochodníku neprejde ani chodec, tak som nafotil uvedenú skutočnosť a osobne som požiadal pracovníka mestského úradu Ing. Prázdnovského Vladimíra, aby vrámci svojej právomoci zabezpečil odstránenie tohoto protiprávneho stavu. Prisľubil, že sa predmetnou skutočnosťou bude zaoberať. Od predmetnéj požiadavky asi za 4 dni som sa Ing. Prázdnovského dotazoval v akom štádiu je zjednanie nápravy, t.j. orezanie alebo odstránenie stromu a aj sprevádzkovanie  chodníka pre peších. Pán Ing. Prázdnovský dosť podráždene reagoval a doslova uviedol cit." či si myslím, že sa z nečinnosti hrabú palcom v nose, majú aj inú dôležitejšiu robotu" koniec cit. Taktiež uviedol, že vec posunul na vybavenie Ing. Navrátilovej.
     Od uvedenej doby za 3 dni, keď že sa nič nedialo som osobne bol za Ing. Navrátilovou a požadoval som od nej vyjadrenie ako celá záležitosť sa vybavuje. Pani navrátilová , uviedla, že predmetnú drevinu nemienia odstrániť, len čiastočne obrezať. Taktiež som jej uviedol, že táto drevina je prekážkou pred súsediacim pozemkom, nakoľko vlastník pozemku tam nemôže inštalovať bránu, aby sa z Topoľovej ulice dostal na pozemok-iný prístup tam nie je možný. Na uvedené  P.Navrátilová uviedla, že nech si bránu posunie  na inú stranu pozemku a odstránenie dreviny budú akceptovať len vtedy, keď bude vystavené stavebné povolenie pre stavbu na tomto pozemku. Vôbec je nezaujímalo, že po chodníku a po ceste sa nedá prejsť a z úsmevom mi oznámila že môžem sa sťažovať kde chcem. Taktiež mi oznámila, že ona celú záležitosť posunula ďalšiemu pracovníkovi Ing. Viskupovi.
     S p. Viskupom som sa telefonický spojil a požadoval som vysvetlenie ako sa celá vec rieši. On mi povedal, že na tvárnosti miesta preveriť celú záležitosť nebol a ani nemá záujem to obhliadnuť a mesto nebude nič vypilovať ani obrezávať, že sa dohodol s osobou ktorá drevinu vysadila, že aby to on troška obrezal. Taktiež z jeho dvora presahuje na chodník do výšky cca 170 cm konár dreviny magnolia, ktorá bráni prechodu po chodníku ani toto nemieni riešť, je to záležitosť vlastníka dreviny. Na uvedené som mu povedal, že čo je vlastne jeho pracovná náplň , keď nič nemieni riešiť a začo berie plat, Keď že je takýto skutkový stav, nikto nič nechce rieiť i keď ide o vec všeobecne prospešnú, pričom sa zasahuje do práv všetkých občanov a to tým že sa im znemožňuje riadny a bezpečný prechod po chodníku a prejazd po ceste a pritom tieto komunikácie patria do vlastníctva obce, ktorá má povinnosť ich zachovávať v stave takom aby slúžili širokej verejnosti, budem nútený oznámiť celú záležitosť na Okresnú prokuratúru, načo mi p. Viskup uviedol, že môžem sa ísť posťažovať.
     Je na zamyslenie, či nie je náhodou veľa pracovníkov ktorí majú rozhodovať o takejto banálnej veci, nakoľko si prehadzujú príkaz jeden na druhého, alebo flagrantne ignorujú oprávnené požiadavky od občanov  upozorňujúcich na protiprávny stav ktorého odstánenie leží na pleciach pracovníkov  mesta ktorí sú zrejme dobre platení z peňazí daňových poplatníkov.
     Určite obdobných prípadov na území mesta je viacej, ktoré sa podľa môjho názoru, ako aj podľa správ ktoré sa šíria po meste liknavo riešia a či vôbec sa riešia. Za starých čias sa miestny úradník " Richtár " riadil presvedčním a to "HLAS ĽUDU, HLAS BOŽÍ ", neviem či sa tejto múdrosti dožijeme aj v tomto období, ale som presvedčený, že úradníci miestnej samosprávy su pre nás a nie my pre ních.
s úctou     JUDr. Skubeň Ladislav

- - -

AKTUALIZOVANÉ  21.08.2013  11:30    e-mail prednostovi MsÚ v Seredi  Ing. Tiborovi Krajčovičovi

Dobry den,
 
so svojim postrehom sa na SeredOnLine.sk obratil citatel media a podrobne v nom popisal skusenosti s pracou a pristupom niektorych zamestnancov MsU.
 
Clanok: http://www.seredonline.sk/clanky/vyberame-z-redakcnej-posty-hlas-ludu-hlas-bozi/
 
V sulade so snahou o maximalne objektivne informovanie verejnosti o diani v samosprave, na uradoch a vseobecne vo verejnej sprave, Vam ponukame moznost k clanku Dr. Skubena zaujat stanovisko, ktore zverejnime bez akychkolvek zasahov.
Toto ponukame aj dotknutym zamestnancom MsU, ktorych tymto ziadame o veci informovat.
 
Dakujem.
S uctou

Milos Majko

 

AKTUALIZOVANÉ:  21.08.2013  17:40   Stanovisko prednostu MsÚ  Ing. Tibora Krajčoviča

Dobrý deň i Vám,

Pán Majko – k dnešnému dňu neevidujem žiadnu sťažnosť či podnet od uvedeného pána na prácu zamestnanca MsÚ v Seredi. Ak má dotyčný pán takúto skúsenosť – isto v snahe zlepšiť chod MsÚ v Seredi ju podá u mňa osobne, písomne, mailom, telefonicky...a budem sa tým zaoberať. Ide totiž o veľmi háklivú vec akou je výrub stromu a my si nemôžeme dovoliť konať nad rámec zákona čo isto ani Vy nechcete.

So želaním pekného dňa...

Ing. Tibor Krajčovič, prednosta Mestského úradu Sereď

Mestský úrad

Námestie republiky 1176/10

926 01 Sereď

Tel: 031/7892094 kl. 229

Mobil: 0903 790 820

E-mail: prednosta@sered.sk

www.sered.sk

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Foto: (C) Dr. Skubeň

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Franz Kafka:Zámek | 22-08-2013 11:48:26
Copak může jednotlivý úředník sám odpouštět? To by přece mohlo být leda věcí celého úřadu, avšak ani ten patrně nemůže odpouštět, nýbrž pouze soudit. Avšak může si vůbec úředník, i kdyby se mu chtělo vystoupit a zabývat se tou věcí, udělat o věci obraz podle toho, co mu zamumlá otec, ubohý unavený, zestárlý muž? Úředníci jsou nadmíru vzdělaní, ale přece jen jednostranně, v jeho oboru stačí úředníkovi jediné slovo, aby naráz prohlédl celé myšlenkové řetězce, avšak věci z jiného oddělení mu můžeš vykládat hodiny, bude snad zdvořile přikyvovat, ale rozumět nebude ani slovu. To všechno je přece samozřejmé; jen ať se někdo sám pokusí porozumět byť i jen drobným úředním záležitostem týkajícím se jeho samého, těm nepatrným věcičkám, jež takový úředník odbude pokrčením ramen, jen ať se někdo pokusí pochopit to až do základů a bude mít celý život co dělat a konce nedojde. A kdyby i otec trefil na příslušného úředníka, nemůže přece ten úředník nic zařídit bez předběžných spisů, a vůbec už ne na silnici, nemůže prostě odpouštět, nýbrž pouze úřední cestou vyřizovat a za tím účelem opět jen odkázat na úřední postup, jímž se však otci ani předtím nepodařilo dosáhnout vůbec ničeho. Jak daleko to už muselo s otcem dojít, když myslel, že s tímto novým plánem nějak prorazí! Kdyby existovala sebemenší taková možnost, muselo by se to na silnici jen hemžit prosebníky, ale právě že je to nemožnost zřejmá i člověku s nejzákladnějším školním vzděláním, je tam pusto a prázdno. Snad i to dodávalo otci naděje, živil ji vším možným. Také jí tu bylo velice zapotřebí; člověk se zdravým rozumem se ani nemusel pouštět do oněch dalekosáhlých úvah, již na první pohled musel jasně poznat nemožnost toho všeho. Jedou-li úředníci do vsi nebo zpátky na zámek, nejsou to přece výlety, na vsi i na zámku na ně čeká práce, proto jednou co nejrychleji. Také jim ani nenapadne vyhlížet z okénka vozu a hledat venku žadatele, vozy jsou napěchované spisy, jež úředníci studují."

"Já jsem ale viděl vnitřek jedněch úředních saní, kde nebyly žádné spisy," řekl K. Olžiným vyprávěním se mu otevřel tak veliký, takřka neuvěřitelný svět, že si nemohl odpustit, aby se ho dotkl svými zážitečky a tak se zřejměji přesvědčil jak o jeho bytí, tak i o svém vlastním.

"To je možné," řekla Olga, "avšak pak je to ještě horší řízení, pak má úředník tak důležité řízení, že spisy jsou příliš drahocenné nebo příliš objemné, aby je mohl vzít s sebou, takoví úředníci pak jezdívají tryskem. Rozhodně žádnému z nich nezbývá čas na otce.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-08-2013 10:07:10
Uradnik si musi vzdy uvedomit to najzakladnejsie - je tam pre obcana a nie opacne!

Obcan sa mu sklada na plat a kompletny servis. A to aj vtedy, kde od uradu nic nepotrebuje. Ak nasledne niekredy nieco potrebuje a nedostane to, resp. sa sluzby na urade musi doprosovat, vidi neochotu ci mozno dokonca aroganciu - je potrebne zacat jednoduchym pripomenutim prvej a druhej vedy uradnikovi. Ak to nepomoze, treba ohlasit nadriadeneho. Ak ani to nepomoze - v BA som to zazil nie raaz - tak treba zaklopat na dvere voleneho funkcionara - primatora. Poznam, tam sa bezne clovek nedostane. Preto media. A to uz potom drnci telefon zo sekretariatu nespokojnemu obcanovi ako telefonna ustredna... ;-)

Ze ste si polozili otazku, preco tomu tak je? Nuz, lebo. Lebo uz dlho hovorim, ze uradnik i voleny zastupca robi to, co mu obcan dovoli. Ke dmu dovoli, aby mu namiesto povinnej sluzby (rozumej prace) osr*l hlavu, tak - preco by pre Boha makal? Ved vyplata pride na ucet presne a ak na nu nebude, tak radsej nepokosia, neodhrnu sneh ci ZVYSIA SPROSTEMU OBCANOVI DANE. A zase to pojde roky po starom.

Vo veci ochoty uradnika odporucam rubriku: http://www.seredonline.sk/odpratavanie-snehu-nutene-prace/

Tu uradnik namiesto normalnej komunikacie s obcanom a hladania riesenia radsej navrhol VZN, ktore by si dnes nedovolili prijat snad uz ani v Bielorusku ci Severnej Korei. (clanky do roku 2010 - potom som si povedal, ze moj cas je drahy a na rozdiel od uradnika nie plateny za hovadiny)

Ale, aby som bol fakt objektivny - je to o konkretnych ludoch. Na prvom kontakte sa mi nestalo, ze by som nebol spokojny a musim naozaj verejne povedat, ze aspon 2 x som poziadal prednostu, aby pracovnicky pochvalil. A mohol som aj v piatok minuly tyzden, ich praca bola naozaj ukazkova.

Mozno je to ym, ze niektoi ludia maju komunikovat s inymi ludmi a ini radsej betonovat na 5 poschodi bez schodiska pristupneho pre verejnost.

Nie je vsak na obcanovi, aby tieto veci riesil. Obcan (teda aspon zatial vacsina) po cely zivot maka, aby sa uzivil a zo svojej prace skoro polovicu mzdy posuva statu. Tak nech sa kompetentni staraju. Nech si svoje vyplaty zasluzia!!
Robo Horvath :( | 22-08-2013 09:35:10
Tiez mam pocit ze pan Prazdnovsky by mal zmenit retoriku svojho spravania a nezabudal nato ze prave obyvatelia mesta sa mu skladaju na vyplatu. A verim ze ked dokazal tak promtne vybavit oplotenie z nasich dani a poplatkov okolo ciganov na Cukrovarskej poblis jeho obydlia tak urcite zariadi aj upravu tejto zelene.
Alebo to mame takto robit a spravat sa vsetci? A nech su zarastene ulice a chodniky po celom meste?
lívia | 21-08-2013 20:49:17
Ing.Prázdnovský by si konečne mal uvedomiť,že je tam pre obyvateľov nášho mesta a podľa toho sa i chovať,ved nezamestnanosť je vysoká.Pred rokom som mala podobnú skúsenosť a jeho chovanie, ako čítam sa vôbec nezmenilo.
Rosi | 21-08-2013 20:34:13
p.Skubeňovi L. vrele odporúčam ,už aby staral o vnúčatá a nevyhľadával zbytočný problém. Ten strom tam evidentne nie je prvý rok ,tak je otázka ,prečo mu to nevadilo doteraz. Na obranu MsÚ ,myslím ,že ľudia súm tam kompetentný a skákať okolo občana ,ktorý tam príde dať sťažnosť ,tak to by sme ich na tom úrade ani nevideli.
PS niektorý ľudia nemajú jednanie na to ,aby si "získali náklonnosť" úradníka. Živo si viem predstaviť vystupovanie p.Skubeňa
Makoty | 21-08-2013 18:57:38
Tak toto nechápem,občan vysadí na vlastné náklady strom...a Dr. Skubeňa serie, že do slepej uličky nemôže prejsť plnohodnotne dodávka alebo nákladné auto.... Ja som vysadil na A.Hlinku v 90 rokoch strom a tiež ma pracovníčka obecného úradu sprdla , že prečo sadím strom na pozemok mesta....
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-08-2013 17:43:45
AKTUALIZOVANÉ: 21.08.2013 17:40 Stanovisko prednostu MsÚ Ing. Tibora Krajčoviča
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-08-2013 15:36:06
lubo | 21-08-2013 14:36:44 | - nemate predstavu ako... ;-)
lubo | 21-08-2013 14:36:44
na mestskom urade musia byt strasne radi ze je Seredonline.:D
Seredan | 21-08-2013 13:35:11
Mna by len zaujimalo preco ak strom vysadila sukromna osoba je mesto ochotne ho orezat a ked som pisal na urad ze vysycha krasny vacsi smrek co tiez niekto dobrovolne vysadil a hoci vedla neho mesto zalievalo ,,svoje,, stromky,tento nechali vyschnut.
Pracovnicka mesta mi na otazku odpovedala v zmysle ze mesto strom nesadilo,tak ho ani nepoleje a tak aj vyschlol,hoci mohol skraslit prostredie.
Tu mesto strom nesadilo a zrazu je mozne sa o neho postarat-poslat tam auto,techniku,ludi a na iny strom im bolo dat luto par litrov vody,aj ked tam auto chodilo zalievat a bola to otazka chvilky,len preto ze dotycny to nenahlasil na urade,tak mu ukazali kto tu je panom ...
Aspon ze mestsky urad ma dost zamestnancov co si mozu tento problem s orezanim predavat medzi sebou a vykazovat cinnost,lebo z citatu pana Ing je jasne ze su tam zavaleny pracou ze nevedia kam skor skocit ...
Jozef | 21-08-2013 12:01:42
to bol len taky ojoj.
Len sa divim, ze nejaky usopleni uradnici sa rozhodnu hrat pingpong s clovekom, ktory na rozdiel od nich ma pravnicke vzdelanie.
To si neuvedomuju, ze si kadia do hniezda?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-08-2013 11:54:11
Jozef | 21-08-2013 11:43:26 | - uplne s Tebou Jozef suhlasim. Ale ako si napisal na zaver - su veci, kedy rodinne spory musia ustupit a na to tu predsa mame kompetentnych.

Dr. Skuben myslim ze jasne a zrozumitelne popisal problem. V podstate neviem koho sa spory tykaju, do akej miery sa ich tykaju a podla mna to je ich vec.

Tu vsak skutocne ide o urad a tu ide o nazor obyvatela mesta. Uvidime, ake stanovisko k veci zaujme prednosta ci samotni uradnici.
Jozef | 21-08-2013 11:43:26
oj Milos, do rodinnych sporov nenacim vrrtat.
Peter, Pavol, Michal, Ladislav....
drevo do krbu.....
Ale aj napriek tomu, chodnik ma byt prechodny.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign