Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Oni to teda dali "na hulváta". Nezákonný stav však legalizovali iba "na oko". Skutok sa totiž stal.

200

Sereď | Ešte pred niečo viac ako týždňom, by logicky rozmýšľajúci človek povedal, že bod č. 12 vtedy ešte len pripravovaného rokovania  MsZ v Seredi určite NEvygeneruje kladné rozhodnutie väčšiny poslancov  MsZ. Povedané inak - ťažko niekto veril, že poslanci zdvihnú ruky za legalizáciu dlhodobo NEzákonného stavu v MsBP.

Patril som teda medzi optimistov síce si o niektorých poslancoch mysliac svoje, no ani ja som neveril v to, čo sa následne na rokovaní MsZ o bode č. 12 stalo.

V rozprave o predmetnom bode poslanec MsZ  JUDr. Michal Irsák myslím že dostatočne odborne, no zároveň takpovediac "ľudsky prístupne" aj pre právne neznalých poslucháčov vysvetlil, že navrhovaným spôsobom nie je právne možné napraviť protizákonný stav v mestskej spoločnosti. Znovu povedané inak - stav pri NEexistujúcich zmluvách nie je možné opraviť dohodou o urovnaní. Opravovať je totiž možné len niečo, čo existuje. Neexistujúce musí najskôr vzniknúť. 

Žiaľ, toto nepochopili, pochopiť nechceli, alebo z nejakého dôvodu nemohli viacerí poslanci MsZ a aby sme teda boli konkrétny, z 19 poslancov sa v uvedenej situácii ocitlo 12 poslancov. Teda väčšina poslancov hlasovala za legalizáciu nezákonného stavu v MsBP

Proti legalizácii nezákonného stavu v mestskej spoločnosti predloženým spôsobom hlasovali poslanci MsZ:

Pavol Kurbel, Tomáš Karmažín, Michal Hanus, Dušan Irsák a Michal Irsák.

Za legalizaciu protizakonneho stavu navrhnutým spôsobom hlasovali poslanci  MsZ:

Belányiová, Královič, Stareček, Veselický, Bucha, Dúbravec, Koričanský, Vydarená, Buch, Král, Horváth a Lovecký.

Poslankyňa Karmažínová sa zdržala hlasovania.

Za povšimnutie nepochybne stojí účasť poslancov MsZ na rokovaní zastupiteľstva. Poslanci ako  Miroslav Bucha a Marcel Královič zpravidla buď na rokovania MsZ nechodia, chodia neskoro, odchádzajú pred skončením rokovania, no pri prejednávaní niektorých bodov sú prítomní vždy. Čím to je, sa musí volič pýtať ich.

Už v diskusii pod článkom publikovaným ešte pred rokovaním MsZ, diskutujúci napísali aj toto:

obcan | 19-04-2018 10:03:20 |
trestne oznamenia na nich, kazdeho jedneho menovito. Chrapuni jedny.

dotaz | 19-04-2018 16:46:30 |
Ako ich presne nazvať - zločinci, farizeji, zlodeji, pokrytci? Koho sme to vlastne volili? Zrada na vlastnom národe. Ako nazvať tých, ktorí pokyvujú hlavami na znak súhlasu, aby sa okrádal tento ľud. Znesieme ich medzi sebou, budeme ich i naďalej voliť? Neboja sa, že ich niekto päsťou udrie do tváre a opľuje?

názor | 19-04-2018 16:54:06 |
Vlastne z akých peňazí chcú pokytúť pôžičku? Majú na to? Asi z našich, čo máme predražené bývanie. Dobre urobili tí, čo od nich odišli a našli si nového správcu. Lebo toto je nakonečný príbeh, ktorý sa asi tak ľahko neskončí

Obyvatel1 | 23-04-2018 22:55:26 |
Bohuzial posledne rozhodnutie poslancov partajov definitivne odrovnalo akukolvek moznu napravu tejto kulehy ktoru si budu obyvatelia tvrdo platit

- - -

Pre objektívne posúdenie konania 12 poslancov MsZ v Seredi odporúčame prečítať si niekoľko článkov publikovaných v tejto rubrike  http://www.seredonline.sk/kauza-mestsky-bytovy-podnik/, kde je pre bežného občana pomerne náročná problematika dostatočne kvalitne a obšírne popísaná. Odporúčam pozrieť a vypočuť si aj videozáznamy priložené k väčšine týchto článov.

Na  videozázname uverejnenom pod týmto článkom zároveň odporúčam sledovať spôsob vedenia rokovania zastupiteľstva primátorom Tomčányim, vyjadrenie a argumentáciu viceprimátora Veselického a prednostu úradu Tibora Krajčoviča. Práve prednosta Krajčovič podľa viacerých preukázateľných vyhlásení angažoval bývalého konateľa Káčera, ktorý následne podpísal zmluvu na prenájom majetku spoločnosti (mesta), zmluvy o pôžičkách a má byť zodpovedný aj za ich nezverejnenie, čo je v rozpore s platnou legislatívou.

Zároveň uverejňujeme videorozhovor s poslancom MsZ Pavlom Kurbelom, ktorý sa predmetnej problematike vo verejnom záujme podrobne venuje už 5 rokov. Za jeho aktivitu a poukazovanie ako na nevýhodnosť zmluvy pre mesto a jeho občanov, tak aj ostatné nedostatky, si poslanec vyslúžil dlhodobé opovrhovanie, osočovanie, nepochopenie a to  práve aj poslancami, ktorí hlasovali za legalizáciu nezákonného stavu v mestskej spoločnosti. Svoje si za publikovanie pravdy, zásadovosť a ochotu ísť "proti prúdu" aj v časoch, kedy väčšina občanov a žiaľ aj poslancov MsZ netušila  kde je pravda, sme si odniesli aj my  a SOL.

Primátor mesta  Martin Tomčányi  pred tromi rokmi zvolal rokovanie MsZ, účelovo ho manipuloval a následne na poslanca Kurbela dokonca podal žalobu. 

Na základe uznesenia poslancov MsZ, kontrolórka Zuzana Horváthová vykonala niekoľko kontrol a jej zistenia nielenže potvrdili to, čo poslanec Kurbel viac ako štyri roky verejne tvrdí, ale odhalili aj vážne nedostatky, porušovanie zákonov a dokonca neplatné / neexistujúce zmluvy v mestskej spoločnosti, v ktorej funkciu valného zhromaždenia zastáva primátor Tomčányi.

Článok venovaný výsledkom kontrol vykonaných kontrolórkou Horváthovou je publikovaný tuhttp://www.seredonline.sk/clanky/tieto-nedostatky-zistila-pani-kontrolorka-pocas-prvej-kontroly-sumarizuje-citatel-sol/  

V článku máte možnosť vidieť, čo vlastne poslanci svojim hlasovaním "legalizovali".

Samotný občan a obyvateľ mesta si môže utvoriť názor na problematiku, ako aj rozhodnutie väčšiny poslancov na základe publikovaných materiálov sám. V diskusii očakávame vaše názory máte možnosť vyjadriť súhlas, alebo nesúhlas s legalizáciou nezákonného stavu v mestskej spoločnosti poslancami.

- - -

Ďalšie články úzko súvisiace s témou:

Výsledky kontroly hlavnej kontrolórky Zuzany Horváthovej potvrdzujúce nezákonný stav v mestskej spoločnosti:  http://www.seredonline.sk/clanky/oni-to-chcu-dat-povedane-priamo-na-hulvata-poslanci-maju-dodatocne-legalizovat-neexistujuce-zmluvy-za-stovky-tisic-eur-1/

Článok bol uverejnený pred hlasovaním poslancov o legalizácii nezákonného stavu v MsBP.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-11-2018 18:16:38
https://hornyzemplin.korzar.sme.sk/c/20970773/exstarostku-lukacoviec-sudia-za-spreneveru-jeden-trest-uz-dostala.html?ref=trz
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-07-2018 07:46:12
https://www.aktuality.sk/clanok/607090/komentar-petra-bardyho-gauneri-v-bielych-golieroch-ovladaju-regiony/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-06-2018 08:56:07
Zacina sa to aj inak silnym ludom rucat. Vzdy k tomu dojde. Otazka je, ako dlho to este potrva...

https://www.aktuality.sk/clanok/600819/tyzden-v-kocke-daga-danisa-kocner-zrejme-vedel-co-ho-caka/
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 03-05-2018 03:19:23
Niekolko poslancov ma hlasy zabezpecene na zaklade kooperacie v hlasovani a podlahnutiu lobingu. Ja tebe - ty mne...

Je na obcanoch, ci a dokedy to budu trpiet...
gulak | 01-05-2018 15:29:31
Krivy charakter niektorych poslancov je znamy uz dlho a napriek tomu im ludia daju tolko hlasov,ze su zase zvolení a potom sa cuduju,co stvaraju..
názor | 30-04-2018 12:48:01
Teraz vidíme, že ako je dôležité sa zúčastňovať na zastupiteľstve, pokiaľ sa prejednávajú tak dôležité veci ako teraz, aj keď to nie je dvakrát po vôli niektorým. A na mieste vyjadriť svoju nevôľu a nespokojnosť s ich postojmi a prácou. Že nie sú tam na to, aby si plnili svoje sny, ale aby slúžili svojim voličom.
svedomie | 29-04-2018 23:04:51
P. Bucha, Kráľovič prišli na zasadnutie aby ublížili a poškodili občanov, ktorí ich volili? Keď sa nezúčastňujú zasadnutia inokedy, mohli aj teraz ostať doma.Aj ostatní, ktorí sa tvária ako by zhltli všetkú múdrosť sveta, nemajú kúsok hanby a sebaúcti? Môžu sa pozrieť do zrkadla? Nevidia tam netvorov? Lebo inak sa tomu \"výkvetu\" nedá povedať. A čo p. Karmažínová, tá nemá svoj názor? Bola volená na to, aby sa zúčastňovala na rozhodovaní.Toľko zlomyseľnosti ťažko pochopiť.
hlasovanie | 29-04-2018 21:46:10
Za legalizáciu hlasovali práve tí, ktorí si počas pôsobenia v zastupiteľstve vyriešili svoje požiadavky. Jedným slovom -prišli si na svoje. Ostatné ich nezaujíma. A ktovie čo majú zase na programe? Čo majú sľúbené? Už len ich mená niečo naznačujú, že niečo nie je v poriadku.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-04-2018 10:43:36
Sposob vedenia rokovania = cista a okata manipulacia.

JUDr. Irsak trpezlivo, slusne, jasne a s jemnym poukazanim na vzdelanie kolegov VEREJNE nie prvy raz upozornil na fakt, ze navrhovanym sposobom NIE JE MOZNE stav pravne napravit.

Navrhol aj sposob, akym to ide.

Hanus to Horvathovi vysvetlil uplne polopate na priklade s motorkou - nepomohlo.

Hlasoval aj prisly poslanec po Matuskovej Kral a to napriek tomu, ze uz RAZ VEREJNE TVRDIL, ze doveruje kolegom z legislativno pravnej komisie. Problem je, ze aj vtedy BOL aj PRIMATOROM Tomcanym OKLAMANY.

Pokial viem, Kurbel dopredu na zaklade programu upozornil aj prokuraturu, ze moze prist k pokusu zakryt NEzakonny stav dalsim konanim nie v sulade so zakonom.

Este pred rokovanim zastupitelstva som napisal clanok, v ktorom bol sumar pruserov v mestskej spolocnosti a vymenovane, kde presne bol poruseny zakon a co je v MsBP PROTIZAKONNE.

Napriek vsetkemu a dalsim faktom z minulosti, POSLANCI HLASOVALI ZA.

Otazka je, PRECO?

Pytam sa, co je treba spravit k tomu, aby clovek ktory nema odobraty obciansky preukaz zdvihol ruku za nieco taketo?

Jedno pozitivum tu vidim. Hlasoval kazdy z nich na zaklade slubu INDIVIDUALNE a preto v plnej miere ZODPOVEDA ZA SVOJE CINY.

Uz len, aby celu kauzu mali zaujem vysetrit organy cinne v trestnom konani a aby konecne poslanec niesol zodpovednost za to, ako kona.

Na zaver otazka - koho zaujem chrani takyto poslanec? Je to zaujem VEREJNY?
pre Marek Sladký | 29-04-2018 06:59:36
A prečo by to robil? Veď oni hlasovali tak ako ON chcel a ako si to vopred zmenežovali. Môže byť spokojný. A argument pána prednostu - toto je jednoduchšie riešenie!
Najjednoduchšie riešenie z tohto všetkého je vymeniť celé zastupiteľstvo, lenže to by museli ľudia prísť k urnám a nevyhovárať sa, že nemajú koho voliť. Voliť hocikoho, len nie ICH.
Marek Sladký | 28-04-2018 23:56:22
Teraz nech primátor ukáže svoj charakter a nepodpíše rozhodnutie poslancov. Teraz vie, že nejde o cudzincov čo už tu nelegálne bývajú ale o majetok mesta a nemá gule na to aby ukázal svoju veľkú chybu v menežovaní mesta.
s.i.n. | 28-04-2018 23:27:54
hrozné.... | 28-04-2018 17:54:42
verím tomu, ako píšeš, že poslanci si s tým veľa práce nedali. Veď načo aj? Stačilo si osvojiť direktívy dané pred rokovaním zastupiteľstva a potom už len zahlasovať. Aká zodpovednosť pred občanmi -voličmi? Veď ju nemajú ani pred sebou samými. Áno, je to hrozné!
hrozné.... | 28-04-2018 17:54:42
vidieť prácu väčšiny poslancov. Veď oni sa na zasadnutie nijako ani nepripravovali. Svedčí o tom aj to, že žiadne poznámky, žiadne diskusné príspevky,úplne prázdne stoly, proste len došli, aby stlačili to správne tlačítko. A absolútne ani nerozumejú tomu, za čo hlasovali a čo tým spôsobili.
Obyvatel | 28-04-2018 14:30:29
Zmenou spravcu im neuskodi ale prave naopak budu mat menej starosti ale super biznis za teplo a TUV im zostane
obcan | 28-04-2018 13:36:10
Nic nie je jedno,je to forma postoj
muzikant | 28-04-2018 12:05:00
koricansky asi dostal karton puncakov
občan | 28-04-2018 11:58:14
SMER = náš človek = komunista
obyvatel | 27-04-2018 20:12:15
Ale ved tu nejde o spravcu, to je uplne jedno kto vam to robi ale tu ide o to nakupovane teplo a teplu vodu, lebo prave to je ten biznis co sa tu toci a je uplne jedno cez ktoreho spravcu.
obcan | 27-04-2018 20:00:32
Údajne trnavsky správca je vyborny
preč s MsBP | 27-04-2018 18:23:10
Mali by sme všetci odísť s MsBP a nájsť si čestnejšie správcu, lebo ináč budeme stále doplácať na túto skorumpovanú bandu
obcan | 27-04-2018 16:57:24
ty co hlasovali ZA su obycajne zapredane zdochliny.
demokracia | 27-04-2018 14:33:36
...ze by moralnou podporou od kompetentnych? -)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-04-2018 14:20:48
demokracia | 27-04-2018 14:17:21 | - urcite suhlasim.

Za dolezitejsie vo vztahu k hlasovaniu v bode 12 ale povazujem vediet, cim presli pred hlasovanim... ;-)
demokracia | 27-04-2018 14:17:21
rozhodovanie sa a spravanie sa kazdeho jedneho cloveka je silno ovplyvnovane vychovou a zazitkami z detstva.
Nechecem ani vediet, cim presli ti 12-ti, co hlasovali \"za\".
Do buducnosti je potrebne zacat s vychovou ludi uz od detstva - v rodine, tade vedie cesta. Skola a dalsi zivot uz len usmerni moralne vlastnosti kazdeho z nas.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-04-2018 13:02:47
Pod clanok boli vlozene 2 videa:

1.- Stanovisko JUDr. Michala Irsaka k bodu 12.
2.- Rozhovor s poslancom P. Kurbelom na temu hlasovanie poslancov na MsZ

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign