Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Kto a prečo sfalšoval údaje v zápisnici z rokovania OZ v Šintave?

Miloš MajkoDátum10. 01. 2018 03:01:22Témaobec Šintava
200

Šintava |   V minulosti sme niekoľkokrát písali, že rokovanie obecných a mestských zastupiteľstiev je verejné a plne prístupné obyvateľom obce, ako aj všetkým občanom. Rokovania môžu byť nahrávané, verejne šírené a je z nich vyhotovovaná zápisnica, ktorú overujú overovatelia určený predsedajúcim (spravidla starostom alebo primátorom) z radov poslancov. Takáto zápisnica je verejnou listinou.

Starosta obce, primátor mesta a všetci poslanci obecných a mestských zastupiteľstiev  majú postavenie verejných činiteľov, rozhodujú o verejných finančných zdrojoch, rozvoji miest a obcí a v podstate o tom, ako sa nám bude žiť či podnikať a  tak sú pod podstatne väčšou kontrolou občanov a médií. Volení zástupcovia sú povinní uprednostňovať verejný záujem pred osobným, zákon im ukladá povinnosť odpovedať na otázky občanov týkajúce sa výkonu ich mandátu a za  svoje rozhodnutia a konanie nesú zodpovednosť.

Na rokovaní Obecného zastupiteľstva v Šintave konanom  13.09. 2017 a  na  SOL zverejnenom 9.10.2017 máme na základe nami vyhotoveného videozáznamu možnosť vidieť niekoľko hlasovaní poslancov v mimoriadne dôležitých bodoch ovplyvňujúcich nielen nakladanie s verejnými finančnými prostriedkami obce, ale týkajúcich sa života obyvateľov.

Vychádzajúc z článku publikovaného v uvedenom dátume, citujeme: "poslanec Ján Šimulčík navrhol vykonať opätovnú kontrolu výdavkov v ZŠ so zameraním sa na vianočný večierok, kde bolo minutých cca  4000 Eur. Cieľom kontroly malo byť či bol dodržaný príslušný zákon. Už starosta obce Miroslav Holička sa ďalšej kontrole bránil a nakoniec tento bod do rokovania  OZ zaradený nebol." 

Článok popisujúci rokovanie OZ v Šintave  konané dňa  13.09. 2017  je tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/starosta-holicka-znovu-hulvatsky-obyvatelovi-obce-vy-mate-co-hovorit-tak-akurat-doma-v-posteli/

Tento text bol vyhotovený aj na základe zápisnice z uvedeného rokovania podpísaného starostom obce Miroslavom Holičkom a overenej dvomi určenými overovateľmi a to poslancami Matušicom a Kloknerom. Zápisnica bola zverejnená na obecnej stránke a je teda platná. V čom je problém?  Pozrime sa na toto mimoriadne dôležité hlasovanie týkajúce sa kontroly nakladania s verejnými finančnými prostriedkami na Základnej škole v Šintave.

Kompletný videozáznam rokovania OZ je tu: https://www.youtube.com/watch?v=mhbzktRlFSg

Pre objektívne zhodnotenie reálnej situácie si pozrime  priebeh hlasovania priamo na uverejnenom videozázname. Konkrétne hlasovanie  sa začína niekde v  6:40 min. videozáznamu. Už z komentárov starostu je vidieť jeho nevôľu voči návrhu poslanca Šimulčíka -  starosta Holička  hovorí: "Tá kontrola výdavkov v škole, tá už prebehla, neviem čo sa vracáme k tomu, už to robíme tretí raz. Ale dobre, však budiž." Následne poslanci OZ o zaradení bodu týkajúceho sa kontroly výdavkov v škole hlasovali, v počte 4 ZA zo siedmich prítomných poslancov, čo skonštatoval aj samotný starosta  Holička. Jasne to je počuť na videozázname. Poslanci  OZ teda  zaradenie bodu do rokovania schválili, čo však starosta nerešpektoval a bod do rokovania nezaradil. Tým starosta znemožnil poslancom OZ o návrhu  poslanca Šimulčíka rokovať a následne  hlasovať o samotnej kontrole, ktorú by  po schválení následne kontrolórka   bola povinná vykonať. 

Absurdné? Na rokovaní OZ v Šintave pod vedením starostu obce Miroslava Holičku žiaľ dlhodobo reálne. To však nie je všetko.

Pozrime sa teraz do textu  zverejnenej a teda právoplatnej zápisnice z rokovania OZ.

 

 

V zápisnici podpísanej starostom obce Miroslavom Holičkom a overenej poslancami Matušicom a Klokonerom sa píše:

" Kontrola výdavkov v škole

Výsledok hlasovania: prítomných 7(Holbíková, Klokner, Lipovský, Matulová, Matušica, Režnáková, Šimulčík) za 2 (Holbíková, Šimulčík) proti 0, zdržal sa 5 (Lipovský, Matušica, Klokner, Matulová, Režnáková) - návrh nebol prijatý."

Celá zápisnica je v prílohe pod týmto článkom.

Keďže sa dá predpokladať, že predmetné hlasovanie zachytené na videozázname ste si práve porovnali s textom zápisnice už pravdepodobne viete, že zápisnica z rokovania OZ nezodpovedá so skutkovým stavom. Práve opačne jej obsah je výrazne pozmenený a v zápisnici je konštatované "Návrh nebol prijatý". Čo a z akého dôvodu sledoval starosta obce a overovatelia zápisnice touto závažnou manipuláciou s údajmi vo verejnej listine?

V tomto článku už po tretí krát uvádzame, že zápisnica je podpísaná starostom obce a overená poslancami Matušicom a Kloknerom - to len pre informáciu občanom, aby vedeli, kde sa šintavská samospráva nachádza a čoho sú niektorí jednotlivci schopní.

Na základe týchto jasne zadokumentovaných skutočností a podozrenia z protizákonného konania týchto verejných činiteľov, som sa rozhodol podať trestné oznámenie vo veci podozrenia zo spáchania trestného činu  "Falšovania a pozmeňovania verejnej listiny, úradnej pečate, úradnej uzávery, úradného znaku a úradnej značky" v súbehu s trestným činom "Zneužívania právomocí verejného činiteľa".

Vážení občania, poslanec Ing. PhDr. Ján Šimulčík, PhD. aj v tomto konkrétnom prípade mal záujem o vykonanie dôslednej kontroly hospodárenia s verejnými finančnými prostriedkami - vašimi peniazmi a väčšina poslancov verejne na rokovani OZ prejavila vôľu  o jeho návrhu rokovať a súdiac z minulosti, aje túto kontrolu vykonať. Minimálne títo traja verejní činitelia toto však znemožnili. Pýtam sa teda verejne, prečo?

A mám za to, že rovnakú otázku by ste starostovi obce a svojim poslancom mali položiť aj vy všetci.

Zároveň som zvedavý, ako sa s týmito verejne prezentovanými informáciami vysporiadaju poslanci OZ v Šintave a kontrolórka Vedrodyiová.

Poznámka na záver: Na odhalenie opätovne zjavne protizákonného stavu v obci Šintava zapríčineného konkrétnymi osobami stačilo porovnať vytipované hlasovanie  - záznam s textom uvedeným v zápisnici a problém je na svete. Je tomu tak  len v tomto prípade, alebo tak zodpovedné osoby konajú vždy, kedy niekomu NEvyhovuje výsledok hlasovania  poslancov OZ? A v neposlednom rade - nedokazuje aj tento prípad, ako dôležitá je transparentná samospráva a že cesta k nej vedie iba cez sústavné zverejňovanie všetkého diania v obci / meste tak, ako sa o to snažia naše noviny?


Priložené súbory k článku:Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Zlo iba zlo prináša | 25-03-2018 04:29:32
Holicka doteraz nepochopil, ze zlo iba zlo prináša!!! Mohol mat všetko , stačila iba dohoda. A mohol byt bez zbytočného strapnenia ako prehraté sudy a trápne oznamy v rozhlase. Chcel byt veľkým hrdinom ale skončil ako klbko nervov ktoré uz nevie kam. Ludska troska hľadajúca vinu v iných nie v sebe. Nic ho nezaujímalo iba ako uškodiť tým co sintave dobre meno robia. Namiesto podpori sa snažil len polenách pod nohy hádzať !! Svoju neschopnosť riadiť obec zakrýval tým ze sa snažil neustále poukazovať na druhých aby si nikto jeho hluposti nevšímal. Zavadzal, klamal, motal piate cez deviate. A tých pár prispatych poslancov mu este všetko odsúhlasilo... teraz neviem či su fakt takt vygumovani, nemajú svoj vlastný názor alebo len konajú tak ako im to v kostole prikázali. Fakt neviem !! Ale mohli by sa nad sebou uz konečne zamyslieť lebo hlavne oni maju podiel na tom ako to v sintave vyzera !!!!!
bingo | 24-03-2018 22:03:02
a ten čo sa ozve alebo nejako bojuje za práva ostatných je prípadne aj fyzicky napadnutý alebo mu je aj zničený majetok .. a potom nastúpi právo obvineného .. a ten uzavrie s prokurátorom dohodu o vine a treste .. a trest je až smiešne minimálne \"stupidný\" .. pre páchateľa ..
pre pána Majka | 07-03-2018 21:26:04
Pán Majko,
neviem, či ten oznam bol už viac krát hlásený v miestnom rozhlase. Ja som ho dnes počula 1-krát. Neviem úplne interpretovať ten oznam, ale čo som si zapamätala z toho oznamu, že pán Jurčaga nedovolil vstup na jeho pozemok, aby obec mohla vykonať opravu ohľadne čerpačky a že porucha nemohla byť odstránená, tak obec musela podať trestné oznámenie. Pán Majko my doma uvažujeme, že čo si máme vysvetliť pod týmto oznamom. Toto bolo hlásené v miestnom rozhlase. Aký dopad to má pre obyvateľov, keď sa takáto správa hlásila v rozhlase? Ak majú o tejto skutočnosti vedomosť poslanci OZ, prosím informujte nás prostredníctvom sol, že čo táto správa má znamenať pre obyvateľov obce. Ďakujem
sintavanka | 07-03-2018 20:21:12
Ludia sa pytali jeden druheho co to malo zna menat
Nikto nechapal podstatu
Ale pan Holicka sa akurat tak dobte strapnil hoci to mysle inak
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 07-03-2018 16:43:27
oznam v rozhlase v Šintave | 07-03-2018 15:06:23 | - skutocne neviem o com je rec. Nepoznam obsah vyhlasenia v rozhlase v Sintave.

Ak mate informacie o obsahu, napiste, alebo zavolajte.
oznam v rozhlase v Šintave | 07-03-2018 15:06:23
Vie tu niekto podať rozumné vysvetlenie, závažnej situácie s ktorou sme boli oboznámení pred niekoľkými minútami miestnym rozhlasom? Žiadne stanovisko na web stránke obce nie je. Prípadne prosíme pána Majka ako novinára, aby nám priblížil prostredníctvom média sol, čo sa deje v Šintave, alebo sa vyjadrili poslanci OZ v Šintave.
Otázky | 09-02-2018 16:01:13
Bude v zastupiteľstvo ? Prečo sa ruší VZN o č.7/2011 o ovzduší ...?
Frantisek | 12-01-2018 09:40:53
komu neni zhora dane za penaze nekupi. tak tento starosta nemal dopriate
Juraj Kukla | 10-01-2018 12:36:51
Ja k tomu môžem povedať len jedno z dlhoročnej prace z celého Slovenska v oblasti \"samosprávy\" : Môžu falšovať, môžu rozkrádať, lebo nič sa im za to nestane!!! Samosprávy sú prevažne len miestne mafie chránené štátom, najmä prokuratúrou a políciou kde štát dovolil trochu \"zobnúť\" aj miestnym zbojníkom, zato aby držali ľudí v \"pokoji\" pod krkom. Nesmú preto za svoju trestnú činnosť niesť zodpovednosť a môžu slobodne okrádať a šikanovať občanov, najmä tých, čo sa odvážia prehovoriť. A oni si to už patrične uvedomujú! Je to preto, že si tu papaláši potichu prelievajú peniaze eurofondy. Bez podvodných \"samospráv\" by ani vrchná mafia neprežila. Aký režim taká samospráva- samovláda. Toto sa zdola už snahou občanov v nejakej dedine už nikdy nezmení, lebo ľudia sa nemôžu chytiť práva zákona a zodpovedných orgánov. Takto je to tu zariadené, aby niektorí ľudia len márne bojovali, predvádzali občanom takzvanú \"demokraciu\" a nikdy nesmeli nič dosiahnuť.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 10-01-2018 10:19:14
V tomto pripade ma starosta 2 problemy:

Poslanci OZ zaradenie bodu do rokovania schválili, čo však starosta nerešpektoval a bod do rokovania nezaradil. Tým starosta znemožnil poslancom OZ o návrhu poslanca Šimulčíka rokovať a následne hlasovať o samotnej kontrole, ktorú by po schválení následne kontrolórka bola povinná vykonať.

A nasledne je jeho podpis z pozicie statutara a zodpovednej osoby na samotnej zapisnici.

V pripade sme pokrocili podstatne dalej. To vsak v dalsom clanku.
Majo | 10-01-2018 09:45:20
Ja to nechápem, ved vedia, že sa to natáča a aj tak oklamú a ešte to dajú na papier a teraz sa budú tváriť ako, že skutok sa nestal??? Jako to už ozaj bez chrbtovej kosti to je sila...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign