Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Vyhrá v Šintave právo alebo arogancia moci ? Kauza "Rada školy".

Miloš MajkoDátum11. 07. 2017 11:58:08Témaobec Šintava
200

Posledné rokovanie Obecného zastupiteľstva sa nieslo v atmosfére preberania niekoľkých závažných tém. Jednou z nich bola rada školy, legálnosť delegovaných zástupcov za zriaďovateľa, teda obec.

Na jednom z predchádzajúcich zastupiteľstiev sa mi situácia javila tak, že poslanom OZ išlo o dodržanie litery zákona a preto uznesením poverili jedného z poslancov  v mene Obecného zastupiteľstva požiadať Okresnú prokuratúru o prešetrenie zákonnosti. Na základe tejto požiadavky Okresná prokuratúra vydala stanovisko, v ktorom konštatuje, že starosta obce konal nezákonne. Tým, že do rady školy delegoval členov za zriaďovateľa on sám. Toto podľa stanoviska Okresnej prokuratúry prináleží poslancom OZ a teda stanovisko orgánu dozorujúceho zákonnosť je jednoznačné. V rade školy v minulosti bol v minulosti za zriaďovateľa legálne zvolený iba jeden člen. Protizákonne v rade školy podľa Okresnej prokuratúry pôsobia jej členovia PaedDr. Paulína Krivosudská (učiteľka), Janka Tóthová (pracovníčka obecného úradu), Mária Vedrödyová (kontrolórka).

Týmto je jasne a zrozumiteľne povedané, že všetky rozhodnutia školskej rady na základe tvrdenia  Okresnej Prokuratúry sú de facto s pravdepodobnosťou rovnajúcou sa istote neplatné. O to viac ma prekvapil postoj nielen starostu obce ale hlavne niektorých poslancov , ktorí evidentne hľadali cestu ako stanovisko prokuratúry, na ktoré tak dlho čakali spochybniť.  V tomto smere ma najviac prekvapil poslanec OZ  JUDr. Slavomír Klokner, ktorý riešil jednu z možností aby sa Obecné zastupiteľstvo odvolalo voči stanovisku prokuratúry, lebo bolo rozdielne od stanoviska Ministerstva školstva. (pozri priložený videozáznam) Možno by bol  jeho postoj pochopiteľný pokiaľ by však nebol záznam dokazujúci Kloknerove vyjadrenia z predchádzajúceho zastupiteľstva. Keď ešte nebolo známe stanovisko prokuratúry. Vtedy prezentoval názor, že stanovisko prokuratúry bude pre poslancov záväzné. Podobný názor mal aj starosta obce Miroslav Holička. (pozri priložený videozáznam)  Keď bolo stanovisko Okresnej prokuratúry známe a nezodpovedalo ich predstavám, názor na vec veľmi rýchlo zmenili. Že ho zmenil starosta, ktorý konal nezákonne, sa nečudujem. Ale že ho zmenil poslanec Obecného zastupiteľstva s právnickým vzdelaním a titulom JUDr. Je pre mňa nepochopiteľné, pretože základom práva je poučka „z nepráva nemôže vzniknúť právo“, čo v tomto prípade ako vidieť aj z ostatných vyjadrení poslanca Kloknera nehrá úlohu. Zdá sa mi divné, že poslanci OZ si od prokuratúry vyžiadajú stanovisko a potom hľadajú možnosti, ako ho nerešpektovať. Nepripomína to Kocúrkovo?

Starosta obce sa odvolával ohľadom delegovania do rady školy na mesto Sereď. Či mal pravdu, pozrite si video. Klamal starosta Holička poslancov OZ a občanov ohľadom mesta  Sereď?

Zdôrazňujem, že nezostrihaný videozáznam z rokovania  OZ je uverejnený pod iným článkom. Čitateľ a divák si tak  môže urobiť názor a kontrolu, či zostrihané video nie je manipulované.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 17-07-2017 21:48:35
Starosta to vymyslel jemu vlastnym sposobom. Za kazdu cenu chce byt tvrdohlavy a chce ukazat, ze ON a nikto iny. Ignoruje zakony a zamotava sa stale viac a viac.

Teraz ale do svojej infantilnej hry namotal aj poslancov. Ak mu na to skocia a pridu 19, budem sa bavit uz nielen na starostovi, ale aj na poslancoch, ktori vlastne SAMI BUDU IGNOROVAT SVOJE UZNESENIE.
To bude stav, ktory je na liecenie. V takom pripade totiz poslanci ako volicom, tak samym sebe dokazu, za co stoja aj ich ROZHODNUTIA urobene dohodou priamo na rokovani OZ.

Ale nechajme sa prekvapit, mozno im dojde, co na nich starosta vymyslel a ako neskutocne ich chce pred obcanmi ponizit...
Stanovisko | 17-07-2017 20:48:26
Ak poslanci svojim uznesenim schvalili termin schodze na 20.7. A starosta podposal uznesenie,tak je platne a schodza ma byt oficialne na tento termin. Ak to starostovi nevyhovuje,lebo ma napriklad iny program,ma na zastupovanie predsa svoju zastupkynu. Tak som skutocne zvedava co z tejto situacie vznikne. Poslanci by mali ignorovat datum schodze na 19ho uz i z principu ved niesu presa obycajni gasparkovia,ktori na pisknutie svojho pana pribehnu a urobia vsetko co si zazela aj proti svojmu rozhodnutiu.
odpoveď | 17-07-2017 19:50:39
takže asi takto: poslanci si odsúhlasili schôdzu na 20.07.2017
Holička si zase robí z huby ri.. a aroganciou jeho vlastnou si stanovil schôdzu na 19.07.2017
Keďže na pozvánkach je raz podpísaný p.Holička a raz p. Šimulčík a v programe sú dva rozdielne body ,celkom určite budú dve schôdze. Otázka je, ktorá nebude uznášaniaschopná.
Podľa chovania niektorých poslancov viem celkom určite ktorá nebude.
Otázka | 17-07-2017 15:25:51
http://www.sintava.sk/urad-2/uradna-tabula-1/
To budú tie zasadnutia dve za sebou či...?
Stanovisko | 13-07-2017 22:41:07
Ak niekto vystuduje za prasiatko,kacicky a vinko,neznamena ze ma rozum. Potom to tak vyzera i na schodzach zastupitelstva.tak sa nepytaj preco stoja pri Holickovi. Asi su rozumovo na rovnakej urovni. Hovori sa ze vrana k vrane sada,rovny rovneho hlada. Staci???
Otázka | 13-07-2017 15:27:36
To, že Holicka prekrúca fakty,ničomu nerozumie,klame,tomu sa nečudujem,ale veľmi,veľmi sa čudujem vysokoškolsky vzdelaným poslancom. Čie záujmy hajite? Prečo tak stojíte pri Holickovi?! Človek si už musí na čelo zaťukať
sintavanka | 13-07-2017 09:36:40
Ano otrasne a nikto s nim nepohne
shelley | 13-07-2017 08:45:17
Otrasné.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 11-07-2017 18:11:31
V rade by v zaujme ziakov mali byt clenovia NEzavisli na vedeni skoly, obecneho uradu a kazdeho, kto pripadne moze mat osobne zaujmy \"ineho\" charakteru.

Za ziadnych okolnosti nie je nezavislou KONTROLORKA, ktorej ulohou je KONTROLA a jej vysledky maju posudzovat de facto voleny zastupcovia.

Myslim si, ze netreba vela rozmyslat na vyslovenie uvahy, ze KONTROLORKA by NEmala KONTROLOVAT SAMU SEBA.

Ale pani kontrolorka sa spomina vo viacrych materialoch, kde kontrola NEviedla k odhaleniu NEHOSPODARNEHO VYNAKLADANIA OBECNYCH PENAZI V ZNACNEJ VYSKE, takze jej angazovanie sa v rade celkom chapem...

Nemali by ale pre neho mat pochopenie obcania, ak nechcu mat kontrolorku a kontroly formalne.

Som zvedavy na rokovanie OZ a na postoje jednotlivych poslancov. Tu budu mat moznost ukazat, ci im ide o VEREJNY ZAUJEM, alebo osobny, pripadne zaujem uzkej (akej?) skupiny.
Občan | 11-07-2017 14:53:15
Obec má komisiu vzdelávania, kultúry, cestovného ruchu, športu a mládeže a z tejto komisie dať najaktívnejších členov do rady školy, predseda komisie tam už je , pani zapisovateľka je tiež dobrá voľba ...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign