Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Volených zástupcov si chcem vážiť

Miloš MajkoDátum11. 06. 2013 23:52:21TémaTak to vidím ja...
200

Dnešné rokovanie Mestského zastupiteľstva odhalilo veľmi zaujímavé skutočnosti aj pre občanov, ktorí sa o veci verejné až tak veľmi nezaujímajú. Ako vo svojom článku uviedla Karin Jantošková, obyvatelia mesta a voliči sa dozvedeli, kto z nimi volených funkcionárov sa vo veci vydobíjania si elementárneho práva na čistú pitnú vodu je ochotný aj svojim podpisom pod občiansku iniciatívu postaviť na stranu voliča.

Ale o tom radšej inokedy.

Keďže sme na SOL a toto médium je založené na princípoch demokracie a slobody slova skôr by som sa venoval inému nemenej dôležitému poznaniu. Aspoň pre mňa určite.

Aj tí menej skalní čitatelia iste vedia, že zásadnou a podľa všetkého jedinou výhradou nami volených funkcionárov primátorom počnúc poslancami MsZ končiac je výhrada a neprekonateľný priam až odpor voči anonymným diskutujúcim. Poslanci tvrdia, že noviny nečítajú preto, lebo sú v nich anonymami napádaní a prakticky svorne tvrdia, že do anonymných diskusií by sa nikdy nezapojili.

Dnes som si demokraticky dovolil uverejniť článok týkajúci sa mojej osoby. Ako je u mňa zvykom napriek tomu, že nie som voleným funkcionárom a teda žiadnu vyššiu mieru kritiky znášať nie som povinný, diskusiu som nechal odblokovanú pre všetkých diskutujúcich bez rozdielu názorov. A čakal som čo to donesie. Podotýkam, že článok som vkladal zo svojej pracovne a trpezlivo som sledoval jednotlivé pribúdajúce diskusné príspevky. Predsa len v novinách mám vyššie práva ako bežný užívateľ, redakčný systém z pochopiteľných dôvodov umožňuje jedným kliknutím v priebehu asi pol sekundy z obsahu diskusií vyextrahovať príspevky, ktoré boli do diskusie vložené z jednej IP adresy. Keďže sa asi prvých päť či šesť príspevkov podobalo ako vajce vajcu, jednoducho mi to nedalo a túto milú funkciu som vyžil. Čuduj sa svete čo systém vyhodil. Skutočne príspevky boli vložené z jednej jedinej IP adresy.

Tu sú:

IP:95.102.xxx.xx

ore uleluju
11-06-2013 11:53:50
pán Majko využíva priestori kina Nova za 1 euro aj s energiami a to je v poriadku ? To Vás netrápi ? MsZ rokuje. Dnes sa bude zaoberať poliklinikou, odmenou pre kontrolórku i poslancov a tiež špinavou vodou z vodovodu
občan
11-06-2013 12:53:29
Neviem prečo sa má dohodnúť s p.Majkom ? Veď priestori sú mestké, či Majkove ? MsZ rokuje. Dnes sa bude zaoberať poliklinikou, odmenou pre kontrolórku i poslancov a tiež špinavou vodou z vodovodu
Pavol Kurbel
11-06-2013 13:48:51
Minister je v nemocnici v Bratislave, šofér v Galante. Takto v praxi vyzerá heslo, všetci sme si rovní. Ako vidieť, niektorí sú rovnejší. Havária na R1 - AKTUALIZOVANÉ: tlačová správa KRPZ
Občan
11-06-2013 13:54:13
Konečne aj Majko zle parkoval. tak čo seredčania aj do neho sa pustíte, alebo on má imunitu ? Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel
Robin Hood
11-06-2013 14:42:48
Ten Majko sa vie vždy vyhovoriť. Parkoval na mieste vyhradenom pre MsÚ. Je on zamestnanec, alebo išiel niečo vybavovať pte MsÚ ? Nie išiel si vybavovať niečo pre svoju súkromnú Sereď Online. Tak čo sa stále vyhovára ! ! ! Ale ide mu to! Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel
občan
11-06-2013 15:26:35
tak nech sa Majko ospravedlný ako to on chcel od druhích. či on je neomylný ! on to rozpútal. Na každého raz príde a veľa ľudí tam parkuje a parkovať bude. Aj pán Majko macher ! Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel
Miloš Majko
11-06-2013 15:50:21
Priatelia, som rad ze som tu na rokovani MsZ s Vami... ;-) Marián Sidor dáva pozor na to, kto kde zaparkuje. Správne, články na SOL majú zmysel

Plus jeden príspevok z druhej wifi v zasadačke MsÚ.

- - -

Na rokovanie MsZ som prišiel po druhý krát niečo pred 16.00 hod. Do diskusie som vložil jednoduchý príspevok s milým textom oznamujúcim prítomným, že som medzi nimi J. Nakoľko v rokovacej sále sú dostupné dve Wifi príspevok som vložil postupne po prihlásení sa do každej z nich. Áno, môj predpoklad sa po prečítaní cca 200 000 diskusných príspevkov žiaľ potvrdil. Všetky diskusné príspevky do danej doby boli vložené z niektorého z počítačov prípadne iných mobilných zariadení nachádzajúcich sa v rokovacej sále. Z fotografií každý iste bez problémov zistí kto v danej dobe v sále s počítačom sedel. Nikdy by som si nedovolil povedať konkrétne na žiadnu z osôb, že je pôvodcom týchto správ, ktorých obsah sa ma mimochodom nijakým spôsobom nedotkol. Dokonca mi ani nejde o to zistiť kto z prítomných nedisponuje takými charakterovými vlastnosťami, ktoré by mu v takomto konaní bránili. Mám však zato, že žiaden z volených funkcionárov by sa nemal znížiť k tomu, aby na jednej strane systematicky a dlhodobo kritizoval anonymných občanov a sám anonymným diskutujúcim bol.

Dámy a páni, niet dôvodov znižovať sa k takémuto konaniu. Ubezpečujem Vás, že nemám problém názor kohokoľvek vypočuť si do očí tak, ako to zásadne robím ja a to aj v tých najcitlivejších témach.

Nie je podstatné, kto z prítomných v sále nemá toľko úcty voči inému konkrétnemu človeku, aby sa pod svoj názor podpísal, podstatné je však to, že takýmto konaním klesá dôvera občanov v celý zastupiteľský zbor.

Dámy a páni, ja si chcem volených zástupcov vážiť. Neberte mi prosím k tomu posledné dôvody.

- - -

O tomto som prítomných na zastupiteľstve chcel názornou ukážkou oboznámiť osobne. Dohodnuté som mal napojenie svojho notebooku na projektor. Žiaľ, predsedajúci primátor mesta rokovanie ukončil skôr, ako poslanec  Kurbel stačil predložiť  moju požiadavku na vystúpenie. Škoda, prítomní by mali možnosť na vlastné oči vidieť, ako niektorý z poslancov  online strácajú morálne právo vyjadrovať sa k anonymnej diskusii v médiách a kritizovať tých, ktorí s nimi anonymne diskutovať chcú.

Poznámka na záver:   Považujem za skutočne smutné, že jedinými neanonymnými diskutujúcimi  vo verejnej diskusii prebiehajúcej na  SOL z rokovacej sály  MsÚ  počas zasadania  MsZ, bol poslanec  Pavol Kurbel a ja.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Blondie | 13-06-2013 22:15:19
Super! Presne kvoli takymto pikoskam chodim na SOL!
Robo Horvath | 12-06-2013 23:07:47
Taketo konanie je hnus a pohrdanie poslancov a vedenia mesta voci nam obyvatelom co sme ich volili. Je to naozaj smutne a dufam ze sa nam uz konecne otvoria oci.
Registrovaný Miro Motyčák Miro Motyčák | 12-06-2013 19:44:01
A konecne je odhalena zahady nechuti komunikovat s Anonymamy. Ved kto by sa uz len chcel bavit sam so sebou :D. Ale to urcite len nejaky zakerny anonym stal pod oknom zasadacky a cez mobil sa pripajal a pisal na SOL. Znie to logicky. Ved nikto s poslancov na SOL nechodi a neprispieva anonymne. Pevne verim, ze ti najhorsi anonymovia niesu zaroven ti, ktori proti nim tak zbroja a opovrhuju nimi. Ale rozhodne ma tento clanok pobavil a tak skodorastne som sa uz dlho nepobavil. :)
vyhoda | 12-06-2013 06:28:43
Otvorenej wifi. Nemusel nikto s notebookom vam nic pisat. Na to staci mobil. Treba zaviest povinnu kontrolu , kto si dovoli vam protirecit, ved tohto by ste mohli byt uchraneny... A podla mna si vas dovoli kritizovat urcite len upratovacka schovana v kumbalku pri zasadacke MsU, ved so svojim slobodnym mediom sirite mier a
pohodu svetom. Keby nebolo SO, ludia by nic nevedeli, priam v jaskyniach zili. Btw. A ako to vlastne bolo s parkovanim???
Makoty | 12-06-2013 03:56:20
Volených zástupcov si asi od dnešného dňa nebudem vážiť...Voleným zástupcom mesta Sereď asi moc vadí Miloš Majko... Miloš,držím Ti palce..
Takto v praxi vyzerá heslo, všetci sme si rovní. Ako vidieť, niektorí sú rovnejší.A naši poslanci sú asi tiež rovnejší ako občania mesta Sereď..
Makoty | 12-06-2013 03:42:04
ore uleluju
11-06-2013 11:53:50 pán Majko využíva priestori kina Nova za 1 euro aj s energiami a to je v poriadku ? To Vás netrápi ? MsZ rokuje. Dnes sa bude zaoberať poliklinikou, odmenou pre kontrolórku i poslancov a tiež špinavou vodou z vodovodu
občan
11-06-2013 12:53:29 Neviem prečo sa má dohodnúť s p.Majkom ? Veď priestori sú mestké, či Majkove ? MsZ rokuje. Dnes sa bude zaoberať poliklinikou, odmenou pre kontrolórku i poslancov a tiež špinavou vodou z vodovodu
Pavol Kurbel
11-06-2013 13:48:51 Minister je v nemocnici v Bratislave, šofér v Galante. Takto v praxi vyzerá heslo, všetci sme si rovní. Ako vidieť, niektorí sú rovnejší.

A že by to bol pán KURBEL?????
Prophecy | 12-06-2013 00:57:13
Odkedy môže policajt parkovať služobné auto pred činžiakom? Prípadne si doň 2x nasadnúť /podotýkam, že oblečený v uniforme/ a uháňať niekam ako na záťah len aby sa o malú chvíľku vrátil zase domov?
Uniklo mi niečo?
Fufík | 12-06-2013 00:33:48
Pán Majko, prosím Vás, ktorú fotku si to mám prezrieť? Lebo na tej jednej majú takmer všetci notebooky :)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign