Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

*video* Prvá verejná diskusia na horúcu tému sa uskutočnila - téma " zamestnávanie Rómov"

Miloš MajkoDátum01. 02. 2010 00:36:58TémaDISKUSNÉ RELÁCIE

SEREĎ | V piatok vo večerných hodinách sa v Old Times Caffee v Delta pasáži konalo verejné nahrávanie vopred ohlásenej novej diskusnej relácie Kaviareň na tému aktuálnych príspevkov v novinách dotýkajúcich sa Rómskej otázky. Diskusie sa zúčastnili všetci pozvaní diskutujúci a počas dvoch hodín sa dotkli viacerých tém zaujímajúcich širokú verejnosť. Prioritne však bola téma stanovená - zamestnávanie Rómov. Problematiku diskutujúci rozobrali pomerne detailne a to hlavne z pohľadu mesta Sereď. Žiaľ pri diskusii chýbala väčšia účasť zo strany verejnosti a to aj verejnosti živo diskutujúcej na našich stránkach. Ešte viacej však absentovala časť občanov, ktorých sa problém dotýka najviac - časti Rómskeho obyvateľstva. Počas ostatných niekoľkých dní som na danú tému hovoril s viacerými ľuďmi. Padli aj názory, že SeredOnLine.sk / reporter24.sk si zobrali na chrbát riešenie niečoho, čo nedokážu riešiť. Nie, nie je to pravda. Naše noviny poskytujú mediálny priestor - riešenie Rómskej otázky je na iných. My sme ochotní a schopní pomôcť vyvolať rozumnú verejnú diskusiu, sme ochotní sprostredkovať stretnutia a to nielen v rovine teoretickej, ale i reálne tak, ako tomu bolo v piatok. Vieme plnenie sľubov kompetentných kontrolovať a sme schopní a ochotní byť médiom, ktoré problémy spoločnosti neskrýva, ale snaží sa nájsť smery možných riešení. Posúďte sami.


Fotogaléria k článku:


 Peter Klokner
Popis: Peter Klokner


Zobraziť všetky fotografie

 Petr Kučera a Peter Klokner - dvaja diskutujúci, ktorí sa konečne stretli osobne
Popis: Petr Kučera a Peter Klokner - dvaja diskutujúci, ktorí sa konečne stretli osobne


 Petr Kučera
Popis: Petr Kučera Václav Kappel
Popis: Václav Kappel
 Peter Rampašek
Popis: Peter Rampašek Zľava:  Ivan Sklenár, Ján Bihári, Václav Kappel
Popis: Zľava: Ivan Sklenár, Ján Bihári, Václav Kappel
Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
abc | 30-04-2010 15:09:24
ze, idealny prostriedok na odstranenie chudoby je praca...ten cech ma idealny super monolog...pride, odkeca si naucene a odide...
anonym | 05-02-2010 19:31:27
Po prečítaní príspevku na adrese http://aktualne.centrum.sk/foto-a-grafiky/foto.phtml?gid=100956 by sa dalo skonštatovať: bývanie majú zadarmo, bolo by dobré, keby ešte za nich platili aj nájom a náklady. Potom by hádam boli naši spoluobčania definitívne spokojní. *headbang*
Miloš Majko | 04-02-2010 23:08:02
http://aktualne.centrum.sk/foto-a-grafiky/foto.phtml?gid=100956
anonym | 03-02-2010 21:29:37
Som si vedomý, že moje slová nič neriešia. Očakával som Vašu reakciu v tomto znení. A čo ste tam vyriešili vy? Viete čo je na tom všetkom zaujímavé? Či budete o tom rozprávať a hľadať riešenia a ja neurobím pre to absolútne nič, výsledok je rovnaký. Lepšie povedané žiadny. Toto vám pripomeniem o pár dní, týždňov alebo mesiacov. Nič sa nepohne. Veríte mi? Potom budem môcť ešte raz skonštatovať, načo boli dobré tie rečičky. Na nič. ;-)
Miloš Majko | 02-02-2010 18:11:22
Vase slova zneju zaujimavo, ale zial nic neriesia. Nie je problem kritizovat - preco ste sa neprisli zapojit do diskusie a nenavrhli ste tam Vase riesenia?
anonym | 02-02-2010 17:43:52
Čo nám táto neplodná diskusia dala? Hádam si nemyslíte, že sa Rómovia teraz húfne začnú uchádzať o prácu? Môžete diskutovať koľko chcete, s kým chcete, na hocijakej úrovni - výsledok bude stále rovnaký. Rečami to začne a pri nich to všetko aj skončí. Od neprispôsobivých občanov nečakajte prispôsobenie. Na nich platí len jedno, ale to už by bolo mimo zákona...
Drahomír Radek Horváth | 02-02-2010 15:11:05
Na nedostatečné spětné vazbě pohoříte lidi, takže toto si ošetřete hned ze startu. ;-) Jinak terénní pracovník do každé rodiny bude pěkně drahej špás, ale jinak si nedovedu kvalitní šetření na místě představit. Držím palce nechť správně koordinujete: zadavatel, poskytovatel, uživatel.
Realita | 02-02-2010 09:42:24
Diskriminacia je iba nas obycajnych ludi. Na jednej strane sa tu bijeme do prs, ze to nie je etnicky problem ale problem socialnej chudoby. Ja vsak potom namietam a hovorim, ze toto je potom jednoznacne diskrimancne voci ne-romskym studentom VS: Rómsky pamätný univerzitný štipendijný program Štipendijný program pre rómskych študentov vysokých škôl Romsky student teda ma moznost ziskat tieto stipendia a okrem toho ziskat vsetky ostatne, ktore su urcene vsetkym. Ako je mozne, ze ostatni studenti su znevyhodneny len na zaklade svojho povodu? Vysvetli mi to niekto?
anonym | 01-02-2010 18:25:04
Ziadny zákon nepomože. Malý dvor a velký byč ten by pomohol. *headbang*
Pre p. Sklenára | 01-02-2010 17:33:16
*yes* Plne súhlasím s Vami.Ostatný nám moc nepovedali. Pre aktivistov a podoné organizácie je to dobrý job,ale zbytočne vyhodené peniaze,lebo to nič nevyrieši. Pomôže jedine zákon!
Zmeny v zákonoch | 01-02-2010 17:02:55
Asi toto bude potrebné urobiť, aby sa zamedzilo neopodstatnému poberaniu sociálnych dávok a tým aj nespokojnosti ostatných občanov, ktorí každé ráno vstávajú do práce a maródovať radšej nejdú, aby sa to neodzrkadlilo na ich výplate.Takže debaty to asi nevyriešia aj keď je určite dobré že sú, pretože je vidieť koľko ľudí to s....
anna | 01-02-2010 16:15:00
OK, debaty sú potrebné, možno aj prospešné. Ale zjednodušene povedané: preveriť "invalidov", stíhať tých, čo porušujú dopravné predpisy a ostatné zákony, žiadne dávky nedať zadarmo (práce je dosť aj pre menej vzdelaných). Toto je naozaj zjednodušene povedané, ale cesta vedie tadiaľto. Pokiaľ budú dostávať peniaze zadarmo, nikdy sa nič nezmení. Žiadna debata nepomôže, my budeme na nich ďalej robiť a omi sa nám smejú do tvárí.
PETER | 01-02-2010 15:19:23
Zostáva už len veriž, že na tom dalšom stretnutí sa dozvieme odpovede aj na tieto nezodpovedané témy a otázky. Hoci ja tomu moc neverím...
Sklenár Ivan | 01-02-2010 14:02:51
Niekoľko poznámok ku piatkovej diskusii: Technická stránka zostrihu: je tam obsiahnuté všetko podstatné, čo tam odznelo. Po vecnej stránke som výsledok prijal dosť rozpačito, vzhľadom ku tomu že hodne času sa minulo rozprávaním len v teoretickej rovine. Vlastne sa zopakovali školenia, ktoré sme si mohli už v minulosti niekoľko krát prečítať z pera p. Kučeru. Teraz navyše podopreté ďalšími dvomi pánmi. Ale to by som im ani tak nezazlieval, lebo ako predstavitelia AZR to majú asi v pracovnej náplni... Mne z toho všetkého vyplynulo, že v Seredi má maslo na hlave hlavne samospráva. Nedozvedeli sme sa nič o tom, či a ako sa kontroluje využitie sociálnych dávok v súlade s platnou legislatívou. Nikto nevedel povedať ako je riešené záškoláctvo, či z tohto titulu bol daný návrh na odňatie dávok, prečo sa bude samospráva (rozumej MsÚ) venovať postihom za dlžoby v daniach, nájomnom, odvoze komunál. odpadu, .. až v tomto roku. Hoci p. Rampášek použil termín „v budúcom roku“ čo zdá sa je problém neobrátenej stránky v kalendári.. Zato som sa dozvedel, že Sereď má pri súčasnej hospodárskej kríze len 6% -tnú nezamestnanosť. Chýbal tam už len údaj, aký diel na tých 6% patrí rómskym spoluobčanom. Taktiež mi tam chýbal zástupca zodpovedný za verejný poriadok, t.j. zástupca PZ SR. Určite by mal priestor vysvetliť prečo sa týmto spoluobčanom tolerujú priestupky voči zákonu o premávke na cestných komunikáciách (vozenie sa vo vozidlách bez ev.č., šoférovanie vozidla s cudzím ev.č. nedodržiavanie dopravných predpisov o parkovaní atď). Chápem, že bolo jednoduchšie svoju neprítomnosť ospravedlniť.
anonym | 01-02-2010 12:11:55
dolezite ja zacat... snad budu aj vysledky
Musíme , mali by sme .... | 01-02-2010 11:13:00
To je všetko pekné. Ale prax je asi o niečom inom. Pán Klokner sa síce zapájal do debaty s konkrétnymi problémami, ale vždy sa do diskusie zapojil niekto s naučeným ničnehovoriacim monológom a bolo po debate.
pre.p kloknera | 01-02-2010 10:52:52
ste byvalí vojak?
anonym | 01-02-2010 09:44:09
prvy co povedal volaco normalne k veci bol p. Sklenar
pre Romana | 01-02-2010 09:29:38
ved to je jasne, tie ktore pre nich zarabame my, tie maju predsa na zakladne zivotne potreby :) ... heh ked som prvykrat pozrel na nazov temy, najprv som sa zlakol ze som zmeskal nejaku diskusiu k novemu slovenskemu sci-fi romanu :)
Konecne | 01-02-2010 08:53:27
Kazdy praca musi nejak zacat. Tu to zacalo diskusiou a to je dobre.Treba zacat nieco robit, inak nam tento problem prerastie cez hlavu. *yes* *yes* *yes*
Roman | 01-02-2010 08:35:10
Hmm... Tak som sa konečne dozvedel, aké peniaze nechávajú cigáni v herniach. Sú to peniaze, ktoré si "zarobili" v zahraničí!!! Ďakujem za vysvetlenie p. Kappel. (a zase ma ide poraziť!)

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign