Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Veci sa hýbu

Šiesteho marca bol na tejto webovej stránke uverejnený článok o novom prírastku nepojazdného auta na sídlisku Meander. V prípade som sa trochu angažoval a oslovil som s konkrétnou požiadavkou pána primátora. Pripúšťam, že moja reakcia bola možno prudká a argumenty, ktoré som použil nemali úplnú oporu v našom právnom poriadku. Včera som mal príležitosť stretnúť sa s tým najpovolanejším – náčelníkom MsP Mgr. M. Klenovičom. Preukázal mi s odvolaním sa na konkrétne znenia príslušných právnych predpisov na akom stupni je riešenie nielen tohto, ale aj všetkých ďalších viditeľne poškodených osobných vozidiel, ktoré už dlhší čas vidia Seredčania na rôznych miestach. Prvá, nie nezaujímavá je určite informácia, že právny poriadok označenie vozidla ako vrak, alebo autovrak nepozná. Pozná iba označenie „staré vozidlo“. Pre odstránenie starých vozidiel sú zákonom určené iné postupy pre prípad známeho držiteľa a iné pre prípad neznámeho. Prípad opisovaného vozidla OPEL s nitrianskou evidenčnou značkou má viacero osobitostí a aj keď sa to nezdá, niektoré zmeny už nastali. Napríklad v tom, že od uverejnenia článku vo vozidle nik neprespáva a nie sú v ňom uzatvárané žiadne psy. Podľa hodnoverných informácií bolo vozidlo pritiahnuté na toto parkovisko iba s poškodenou poloosou. K vybitiu okien došlo až následne. Držiteľ motorového vozidla - občan obce z nitrianskeho okresu je mestskej polícii známy a MsP robí všetko, aby mu mohla preukázateľne doručiť výzvu na odstránenie poškodeného vozidla. Podľa najčerstvejšej informácie bolo dnes jedno nepojazdné vozidlo z okolia Obchodnej akadémie už odstránené. Konania smerujúce k náprave vo všetkých prípadoch prebiehajú. Bežný občan ich ale nevidí, a povedzme pravdu, často ani nemá možnosť do problému vidieť. Vidí iba niekoľko mesiacov chátrajúce auto na tom istom mieste. Poznámka redakcie: V piatok na predmetnú tému vyhotovíme videorozhovor s náčelníkom MP Mgr. Milošom Klenovičom.

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
anonym | 18-03-2010 10:06:38
OK.
Ľubomír Veselický | 18-03-2010 09:38:02
Záväznosť, sila. Dva rôzne pojmy, v tomto prípade s úplne rovnakým dôsledkom. Kašlime na to! Vy to vnímate inak, ja inak. Má význam sporiť sa o tom, kto je bližšie k pravde? Toto je vec druhoplánová. Na začiatku bola moja snaha poukázať na to, že ak dnešná legislatíva neumožňuje z mesta vyprevadiť neželanú osobu, neznamená to, že tento stav nie je nikdy možné zmeniť. Zákonodarný zbor by mal reagovať na potreby spoločnosti. V prípade SR sú tie reakcie s oneskorením 5 - 10 rokov. A v tom prípade vidím najväčší problém. Ak by ste poznali o akých ľudí v tomto prípade išlo, pochybujem, že by ste myšlienku o aplikácii práva vyhostenia neželanej osoby z obce zavrhli.
anonym | 17-03-2010 07:34:43
Neviem prečo máte potrebu prekrúcať môj názor. Prečo máte potrebu robiť sa za každú cenu najmúdrejší aj keď zjavne nerozlišujete pojmy "sila právnej normy" a "záväznosť právnej normy" Zákon má vyššiu právnu silu. Čítate dobre - silu! Je silnejší, pretože VZN vychádza práve zo zákona a musí byť v súlade so zákonom. Preto je zákon silnejší. Záväznosť právnej normy je iná záležitosť, tá sa nemeria slovami silnejšia a pod. Akurát sa obmedzuje na určité územie, to je jediné kritérium, ktoré odlišuje VZN od zákona. Naučte sa rozlišovať tieto dva pojmy. Sila nie je záväznosť a naopak. Máte v tom chaos. Takže Vašu vetičku "Sila VZN a sila zákona sú voči povinným osobám rovnaké" by som zmenil na: "Záväznosť VZN a záväznosť zákona sú voči povinným osobám rovnaké". Chápete ten rozdiel?
Ľubomír Veselický | 16-03-2010 20:31:46
Nemá? Ak MsZ rozhodne o miestnej dani, je povinnsťou občana túto daň platiť rovnako ako daň z príjmu fyzických osôb. Rozdiel je iba v pomenovaní normy. Jej účinnosť je rozdielna iba v tom, že ustanovenia VZN platia iba na území mesta a ustanovenia zákona na celom území štátu. Sila VZN a sila zákona sú voči poviným osobám rovnaké. Zákon je iba vyššia právna norma, nie silnešia. Váš názor je iný? V poriadku. Vy máte svoj, ja tiež.
anonym | 16-03-2010 19:50:12
Niekoľko myšlienok na úvahu. VZN má na území mesta silu len VZN. Zákon má silu zákona. Zákon je nadradený všeobecne záväznému nariadeniu, pretože má vyššiu právnu silu. Spoločné majú iba to, že sú právne záväzné, VZN na území mesta, zákon na území SR. Nechápem ako môžete napísať, že VZN má na území mesta silu zákona. Nemá. Ani náhodou.
Ľubomír Veselický | 16-03-2010 19:23:05
Niekoľko myšlienok na úvahu. Jedna z otázok teórie práva hovorí o práve, ktoré je, a ktoré by malo byť. (De lege lata, de lege ferenda) Náš právny systém skutočne nepozná spôsob ako nežiadúcu osobu vyhostiť z obce. Pýtam sa ale, či je to dobre? Oveľa vyspelejšie štáty, ktoré s neregulovanou slobodou pohybu majú svoje skúsenosti poznajú napríklad zákaz priblíženia sa ku konkrétnej osobe. Náš právny poriadok pozná pojem domovej slobody. Bez súhlasu vlastníka je zdržovanie sa v jeho dome, či byte porušením zákona. Čo bráni tomu, aby sa v našej legislagtíve objavil paragraf, podľa ktorého osoba, ktorá poruší zákon (VZN mesta majú na území mesta silu zákona) mohla byť z mesta vykázaná?
pre 16-03-2010 14:36 | 16-03-2010 16:54:43
To bola pôvodná, nepremyslená, myšlienka p. Veselického, ktorý také riešenie navrhol v chvate a neskôr priznal, že to nemá oporu v zákone. Ja som sa na to "odprevadenie" pýtal tak ako vy teraz, pretože taký inštitút naša legislatíva nepozná. Preto ma zaujímalo či sa v tomto smere vôbec niekto pokúšal niečo urobiť... ;-) Samozrejme, že neexistuje zákonný postup na také niečo. Máme rovnaký názor na vec.
re: anonym 16-03-2010 07:12 | 16-03-2010 14:36:55
A to by ste si ako predstavovali??? Len tak, že sa tu nájde niekto kto si ich tu neželá, môže polícia niekoho len tak "vyprevadiť" ? Na základe akého zákonného postpu by sa to dalo spraviť? Skúste načrtnúť postup.
anonym | 16-03-2010 07:12:57
A čo tí prisťahovalci, ktorí sa na aute doviezli do Serede..? Aj tí boli "vyprevadení.."?
Ľubomír Veselický | 15-03-2010 19:21:34
Rebella! Samo sa to samozrejme neporiešilo. Som o niečo viac informovaný ako bežný občan a preto môžem vyhlásiť, že nebyť zodpovedného prístupu Mgr.M.Klenoviča ako náčelníka MsP a dobrej práce príslušnej hliadky, tak by to vozidlo možno strašilo pri Meandri o týždeň, či dva viac.
Rebella | 15-03-2010 14:33:06
Jeeej, akurat to auto s tými NR značkami a rozbitými všetkými oknami odtiahli zo súkromného parkoviska v Meandri. Dakujem v mene vsetkych obyvatelov, ze sa to poriesilo. Aj prislusnikom MsP, ze majitela donutili ho odtiahnut. *yes*
niko | 14-03-2010 12:53:12
No ja to vidim nasledovne: Nepretecie vela vody vo Vahu,kym niekoho z ,,kompetentnych,, napadne,ze na parkovacie miesta su treba velke peniazky a hadajte odkial ich asi tak mesto ziska? ;-) A dalsia vec,ako som to uz raz povedal : do buducna to bude jedno z kriterii volebnej ucasti... ( moj nazor) ;-)
Ľubomír Veselický | 12-03-2010 18:58:06
Útvar výstavby spracoval komplexný materiál zahŕňajúci budovanie parkovacích plôch na území celého mesta. Konkrétne Vám na Vašu otázku presne zodpovie vedúci útvaru výstavby pán Ing.V.Práznovský a určite aj predseda komisie výstavby Ing.arg.R.Kráľ. Sídlisko na Garbiarskej doplatilo na dodatočnú výstavbu - zahustenie bytovým domom, ktorý bol postavený ako posledný. Dobudovanie nových parkovacích miest je orieškom, ktorý musia rozlusknúť urbanisti. Postavenie radových garáží, nad ktorými bola pred viacerými rokmi hracia plocha sa dnes ukazuje ako hazard s plochou. Toto miesto bolo priam predurčené na vybudovanie poschodových garáží, no ako vždy neboli peniaze, vôľa ani dosť prezieravosti. Dnes sme v tomto prípade skoro v patovej situácii. A budeme musieť asi rozhodovať o tom, koľko zelených plôch obetujeme, aby obyvatelia sídlisa mohli bezpečne parkovať v tomto priestore.
tt | 12-03-2010 15:41:02
p.Veselicky neviete nahodou ako sa riesi problematika s parkovanim na garbiarskej ulici je to tam katastrofa.
fun club Ľubomír Veselický | 12-03-2010 13:57:15
wau . palec hore *yes*
Ľubomír Veselický | 11-03-2010 19:40:35
Dobrý nápad. Toto bude asi najlepší spôsob, ako ponúknuť podstatné a rozhodujúce informácie z úst kompetentného človeka.
Miloš Majko | 11-03-2010 19:20:46
Aktualizované: Poznámka redakcie: V piatok na predmetnú tému vyhotovíme videorozhovor s náčelníkom MP Mgr. Milošom Klenovičom.

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign