Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

V Galante sa čoskoro otvorí prvý domov pre dialyzovaných pacientov a seniorov na Slovensku. Súčasťou bude aj Alzheimer centrum.

Navimedia  |MM|  Finálne dokončovacie práce prebiehajú na unikátnom multifukčnom zariadení v Galante, ktoré bude ako prvé na Slovensku ponúkať seniorom a pacientom s poškodenými obličkami popri dialyzačných službách aj bývanie. Päť podlaží kompletne zrekonštruovanej a novovybavenej budovy sa stane súčasne tiež domovom ľuďom s Alzheimerovou chorobou a pomôže opatrujúcim rodinám s krátkodobými pobytmi ich blízkych. „V budove sa bude snúbiť komplexná a navyše špecializovaná zdravotná starostlivosť s komfortom súkromného bývania. Žiadne podobné zariadenie doposiaľ na Slovensku nestojí,“hovorí riaditeľ B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek. Klienti si môžu po dohode prezrieť budovu so zázemím už teraz.

 

UNIKÁTNE SPOJENIE STAROSTLIVOSTI O SENIOROV A NEFROLOGICKÝCH PACIENTOV

Zariadenie B. Braun v Galante je prvým miestom na celom Slovensku a jedným z prvých miest v celej Európe, kde sa Zariadenie sociálnych služieb spája v jednej budove s dialyzačným strediskom, odbornými ambulanciami a tiež Alzheimer centrom.Objekt je navyše spojený s miestnou Nemocnicou skupiny „Svet zdravia, a.s.“ 150 metrov dlhým podzemným tunelom, takže klienti aj zdravotníci sa môžu pohybovať medzi budovami suchou nohou. „Je to, samozrejme, výhoda, pretože miestna nemocnica má geriatriu, neurológiu aj diabetológiu a psychiatriu. Teda odbory, ktoré nemocnice celkom bežne nemávajú, ale pre seniorov sú to kľúčové špecializácie,“ vysvetľuje MUDr. Martin Kuncek.Na samotné bývanie bude k dispozícii 71 lôžok v troch nadzemných podlažiach. Pretože kladieme maximálny dôraz na kvalitu starostlivosti a komfort rezidentov, celých 53 miest bude v jednolôžkových a 18 v dvojlôžkových izbách. Suterén tvorí technické zázemie a rehabilitačné priestory a na prízemí sa nachádza takisto kompletne zrenovované a novovybavené dialyzačné stredisko. To slúži pacientom vo svojej súčasnej podobe od decembra 2016. Spoločnosť B. Braun, ktorej patrí celá budova, tak predstavuje už druhý projekt tohto typu, teda multifunkčné zariadenie spájajúce špecializovanú lekársku starostlivosť so súkromným bývaním a sociálnymi službami. B. Braun sa nechal inšpirovať veľkým úspechom svojho prvého projektu tohto typu v českom Slavkove pri Brne. Starostlivosť o ubytovaných klientov bude mať na starosti spoločnosť Senior Care, ktorá má bohaté skúsenosti v oblasti sociálnych služieb z niekoľkoročného prevádzkovania neďalekého domova Senior Care Kaskády.

 

Rešpektovať krehké zdravie a pritom dobre žiť

Budova sa nachádza neďaleko centra mesta a kedysi bol v jeho priestoroch detský pavilón nemocnice. Klienti sú tak neoddeliteľnou súčasťou ruchu mesta, môžu využívať jeho výhody, ale vďaka polohe budovy pritom žijú v pokojnej štvrti. Vyraziť tak na zmrzlinu, do parku alebo skontrolovať, ako ide dnešnej mládeži futbal, nie je žiadny problém. Kvalitu života ubytovaných má zvýšiť tak celý rad vnútri poskytovaných služieb vrátane skupinovo aj individuálne organizovaného spoločenského programu, ako aj priaznivá poloha zariadenia, ktoré z jednej strany lemuje zeleň parku a mesto je pritom na dosah. „So zlepšujúcou sa životnou úrovňou a lekárskou starostlivosťou sa dnes terminálneho zlyhania obličiek dožije oveľa viac pacientov, ktorí by skôr zomreli na pridružené choroby. Často však vo vysokom veku musia bojovať s útrapami neustáleho cestovania, čakania a prezliekania, pretože sú nútení trikrát týždenne doraziť na päť hodín na dialyzačné stredisko. Čas a energia na ostatný život im potom mnohokrát nezvyšuje. Náš projekt by im to mohol výrazne uľahčiť. Aj Alzheimer centrum či zariadenie na odľahčovacie pobyty pre opatrujúce rodiny nenájdete v každom okrese. Ponúkame niečo, čo tu ešte nebolo a čo je pritom už dlhší čas veľmi potrebné,“ hovorí vedúci lekár dialyzačného strediska B. Braun Avitum s.r.o. MUDr. Lórant Bobák.

 

Klienti môžu navštíviť Galeniu už teraz, otvárať sa bude v apríli

O umiestnenie v domove môžu seniori alebo ich rodiny žiadať už teraz. Po dohode je tiež možná individuálna prehliadka celého objektu. „Vzhľadom na to, že z centra Bratislavy trvá cesta do Galanty necelú hodinu jazdy, predpokladáme záujem tak zo strany klientov z hlavného mesta, ako aj z celého okresu Galanta. Už v tejto chvíli sa k nám ľudia chodia dívať a registrujeme prvé záväzné prihlášky,“ uzatvára riaditeľ spoločnosti Senior Care Galanta,n.o.,Ing. Milan Halomi, MBA, ktorý má ubytovaciu časť spojenú so sociálnymi službami celého projektu na starosti.O seniorov a chorých sa bude starať odborný personál pozostávajúci zo 40 ľudí.Fakticky sa prvým klientom budova B. Braun v Galante otvorí v apríli tohto roku.

 

Viac o B. Braun

Koncern B. Braun pôsobí na celosvetovom trhu vyše 175 rokov a dnes patrí k najväčším výrobcomzdravotníckychproduktovna svete. Hlavné sídlo je v nemeckomMelsungene, pobočky má v 63 krajináchsveta. Skupinu B. Braun CZ/SK tvorí B. Braun Medical (dodávateľzdravotníckychprostriedkov), B. Braun Avitum (prevádzkovateľdialyzačnýchstredísk21 v ČR, 15 na Slovensku, odborných ambulancií a domovovpreseniorov sozdravotnýmpostihnutím) a Aesculap Akadémia (medzinárodná vzdelávacia inštitúcia). Skupina B. Braun
v Českej a Slovenskej republikepôsobí od roku 1993 a zamestnávaviacnež 800 ľudí. Charitatívny projekt B. Braun preživot podporuje vybrané neziskové organizácie aj jednotlivcov. Patrónomprojektu je český paralympionik David Drahonínský.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign