Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Úspech v Brunovciach: OZ bez trestaného poslanca a starostka Masárová utekajúca z úradu pred kamerou, ale aj vlastnými verejnými sľubmi

200

Brunovce   |  Stačil týždeň od spracovania a uverejnenia reportáže o hlasovaní poslanca  Jaroslava Šútovského (právoplatne odsúdený za úmyselný trestný čin) na rokovaní  OZ v Brunovciach na to, aby došlo k náprave tohto protizákonného stavu v ďalšej Slovenskej samospráve.

Iba pred týždňom sme v Brunovciach hovorili s poslankyňou Zervanovou, ale aj starostkou obce  Masárovou práve na tému zákonnosti zotrvania a hlasovania v obecnom poslaneckom zbore človeka, ktorý obecnému zastupiteľstvu  predložil rozsudok súdu o jeho odsúdení pre riadenie vozidla pod vplyvom alkoholu. Starostka obce Júlia Masárová v jeho hlasovaní nevidela problém a napriek niekoľkým na videu nahratým upozorneniam na nezákonnosť takéhoto konania, stav verejne obhajovala a trvala na tom, že sa nič nestalo a obec konala podľa zákona.

Reportáž sme natočili, zverejnili a Juraj Kukla podal vo veci aj trestné oznámenie a napísal list niekoľkým  ústavným činiteľom SR. Včera bola situácia úplne odlišná. Na rokovaní OZ  starostka Masárová prečítala list bývalého poslanca Šútovského o vzdaní sa mandátu nehladiac na fakt, že tento mu zo zákona zanikol právoplatnosťou rozsudku súdu. Jedna anomália za druhou...

Po rokovaní OZ došlo k zaujímavej a poučnej debate o úrovni vzdelania poslancov a ich znalosti základného zákona  369/1990 Zb. o Obecnom zriadení, ktorým sa poslanci ale aj starosta musia riadiť. Debata následne ešte minimálne pol hodinu pokračovala na ulici neďaleko obecného úradu. Pýtame sa, nemali by obdobné sedenia s odborníkmi byť pravidelne, aby sa poslanci napr. aj z neznalosti legislatívy vyhli porušovaniu zákonov, či minimálne ostude, ktorú obec týmto nepochybne zažila? 

Aj tento prípad jasne a nespochybnitelne dokazuje dôležitosť médií v poukazovaní na nezákonné konanie v samosprávach a ich nenahraditeľnú funkciu strážcov demokracie na všetkých stupňoch riadenia spoločnosti. 

Samotní poslanci  OZ sa vyjadrili, že nebyť Kuklovho upozornenia na nezákonný stav v obci a nebyť našej medializácie, oni by sa uspokojili s vyjadrením odsúdeného Šútovského a starostky  Masárovej a protizákonný stav by v obci trval kludne až do konca volebného obdobia.

Pre úplnosť dodávame, že vždy dávame možnosť vyjadriť sa na kameru všetkým dotknutým stranám. Dali sme ju aj  starostke Brunoviec  Júlii Masárovej. Pred týždňom Masárová verejne vyhlásila, že v prípade že sa mýli, vyvodí voči sebe zodpovednosť. Na otázku  aká zodpovednosť to bude, sa včera nevyjadrila a  z úradu ktorý má ako štatutár riadiť zbabelo utiekla.


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Juraj Kukla | 08-07-2016 12:03:34
Milan, na obciach sa kandiduje za poslancov pre to, aby mali výhody a aby mali pokoj od starostu. Tomu zdvihnú ruku za zvýšenie platu aj keď si ho vôbec nezaslúži a môžu stavať načierno, nerobí problém predaj pozemku, starosta im neškodí, nemusia sa správať podľa zákona atď. Veď to všetci poznáte. Tí ktorí idú za poslancov z presvedčenia, že treba robiť veci normálne, tí sa tam obyčajne nedostanú \"nie sú naši\" .
Milan | 08-07-2016 10:15:20
Nie, oni tam išli preto,že si chcú zarobiť
Juraj Kukla | 07-07-2016 23:49:18
A ešte k tej \"demokracii\" vyjadreniu pána poslanca Mitošinku. \" Že ako je to demokratické že aj hlupák môže kandidovať a robiť poslanca a rozhodovať o osude obce\". No v poriadku, lenže keď hlupák sprosto rozhoduje a pri tom totálne ignoruje zákon a nič sa mu za to nestane, tak to nieje demokracia, ale sprostá anarchia a cesta do pekla. Potom to tak so samosprávou, aj s celým štátom vyzerá.
Juraj Kukla | 07-07-2016 23:41:10
Ľudia z Brunoviec všetko dávno vedia vie starostka vie kontrolór vedia poslanci, mlčia... Keby chcel ale cudzí človek pochopiť po vzhliadnutí tohoto videa čo sa tu vlastne odohralo, musel by vedieť tieto skutočnosti:
Ten rozohnený poslanec \"obhajca bezprávia \" v červenom, je zástupca starostky, Ján Mitošinka. Je to švagor hlavného kontrolóra, Majerníka, ktorého ohnivo obhajoval. Ten sedí pred nim, je to ten v kockovanej košeli. Kontrolór je docent, doktor, inžinier, čiže znalá osoba. Dobre vie, že ak poslanec nafúka 2,35 promile a jazdí na automobile stráca mandát poslanca zo zákona. Tento takzvaný kontrolór a takzvaná starostka Masárová mali povedať jediné. Poslanec Jaroslav Šutovský stratil mandát zo zákona a bolo by vyriešené !!! Čo urobili? Starostka tárala novinárom, že sa nič nestalo a že nebude konať. Čo urobil kontrolór platený z daní občanov? Nepovedal, že Jaroslav Šutovský stratil mandát poslanca. Ešte treba vedieť aj to že Jaroslav Šutovský je kamarát starostky a poslanca Jána Mitošinku. Inými slovami, vieme že tu hrajú sprosté divadlo a že starostka ako štatutár obce je zodpovedná. Bola povinná konať ( nie Zervanová) no nekonala a kontrolór mal jasne upozorniť za to je platený, berie 280 eur mesačne. Keby nedošli novinári, strieľajú si so zákona a občanov dodnes a \"hrajú sa na národných hrdinov\". Ale nečudujme sa, v bezprávnom štáte Slovensko, je toto úplne normálne a človek ktorý žiada elementárnu zákonnosť je nepriateľ tohoto permanentne ohlupovasného národa.
sintavanka | 06-07-2016 12:12:10
toto iste mame v Sintave
strašné.... | 06-07-2016 09:55:16
počúvať týchto poslancov! Veď oni tam išli len preto, aby za niečo hlasovali alebo nie.A čo je dobré a čo zlé, to im predsa má povedať niekto iný, kto je za to zodpovedný....Veď im chýba aj najmenšia kultúra organizovania takýchto obecných zasadnutí.
Juraj Kukla | 05-07-2016 22:05:43
Takže priatelia toto sa deje v takzvanej fiktívnej ,samospráve na Slovensku a \"vonku zúri právo, demokracia a dozor prokuratúry nad zákonnosťou v samospráve\". Prvé čo by som chcel povedať po tomto arogantnom divadle, ktoré nám tu ako takzvaní miestni činitelia v priamom prenose predvádzate povedať je: \" Takzvaná starostka Masárová stojíte občanov 1740 Euro mesačne a takzvaný hlavný ne-kontrolóro doktor, docent inžinier Majerník stojíte nás 280 eur mesačne, vyvoďte zodpovednosť a \"strate sa okamžite kdesi do pekla a už sa nikdy nevracajte už ste tu dlho.\"Tým by ste občanom Brunoviec najviac pomohli.
s.i.n. | 05-07-2016 18:23:54
Dnes vyšlo úplne zreteľne na javo , ako to v mnohých samosprávach a nie len obecných, chodí. Nikto z tam prítomných poslancov vrátane p. starostky netušil, že si svojou neznalosťou zákona o obecnom zriadení, alebo jeho úmyselným obchádzaním (p. starostka) žeraví uhlíky na vlastnú grilovačku. Až po zmedializovaní im došlo, že z toho môže byť pekný prúser. Odrazu sa občanovi Kuklovi dostalo verejného uznania od jedného poslanca. Bol to ten pán poslanec v červenom. Ten chcel zvaliť vinu na poslankyňu Zervanovú. Áno, ak bolo tak ako hovoril, moc to na jej profesnej reputácii nepridá. Ale asi nikto z nich si neuvedomil starú známu pravdu, že nič, čo sa zlé stane, časom vypláva na povrch. Skôr či neskôr nezodpovedný výkon funkcie poslanca dobehne aj ich samotných. Ak by títo ľudia mali čo i len trochu osobnej cti, tak rezignujú na svoju funkciu poslanca všetci vrátane p. starostky. Tá to nakoniec povedala pred tým aj na kameru.
Aké je zovšeobecnenie z tohto nechutného príbehu? Nebrať žiadne voľby na ľahkú váhu, lebo sa to premietne na poriadku v mieste kde žijú a pracujú.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign