Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Tobiasko má jeden rok, je zo Serede a trpí vážnou diagnózou - darujte mu 2% z daní , darujte mu nádej na kvalitnejší život.

24

Keď sa v rodine narodí dieťa, je to veľká udalosť. Radosť je obrovská. Rodičia tíško sledujú ako ich dieťatko spinká, papá a pomaličky rastie. Tešia z každého krôčika, z každého slovíčka.

Ak sa ale zistí, že dieťatko nie je zdravé, že je nejakým spôsobom postihnuté,  je to šok pre celé okolie. V rodine nastanú bezsenné noci plné sĺz, ľútosti a možno aj výčitiek. A dookola nezodpovedaná otázka : " prečo práve naše dieťa ? "   Prvotný šok vystrieda zisťovanie čo najväčšieho množstva informácií o danej chorobe, návštevy lekárov, pobyty v nemocnici, lieky, cvičenie... Rodičia by dali všetko na svete, aby sa ich dieťatko vyliečilo. Niekedy sa stane zázrak a po množstve procedúrach je dieťatko relatívne zdravé. No veľmi často sa následky nesú po celý zvyšok života.

Malý Tobiasko Miškolci sa po narodení javil ako zdravý chlapček. Rodičia boli nesmierne šťastní. Deň za dňom plynuli ako voda, chlapček rástol ale nenapredoval tak ako jeho rovesníci. Lekárske vyšetrenie ukázalo, že Tobias trpí závažnou diagnózou zvanou " lisencefalia " . Je to vrodená vývojová chyba mozgu, pri ktorej je mozog hladký, teda nemá mozgové závity, prípadne ich má velmi málo.  Nikto nevie, aké následky bude mať toto ochorenie na malého Tobiaska. Či bude vedieť rozprávať, sedieť, chodiť alebo sám papať. Zatiaľ je maličký a nechápe čo sa s ním deje. Usmieva sa, občas zaplače, leží a za pomoci rodičov aj sedí. To mu nateraz k životu stačí. Ale ak chce dokázať viac, musí navštevovať odborníkov - špecialistov. A to stojí nemalé finančné prostriedky.

Rodičia preto zháňajú pomoc kde sa len dá. Aj touto cestou prosia o pomoc pre ich malého Tobiaska. Cez nadáciu prosia o darovanie 2 % z daní. Nadácia vyzbieranú čiastku prepošle Tobiaskovi na jeho účet. Dávame do pozornosti, že práve z tohto dôvodu rodičia potrebujú k dispozícii doklad o darovaní 2 % , aby mohli vydokladovať, kto a koľko financií daroval práve ich synčekovi.  Stačí poslať kópiu mailom na michaela.miskolciova@azet.sk alebo poštou poprípade osobne na adresu : Michaela Miškolciová, Jesenského 1111/45, Sereď 92601. Tlačivo k potrebné k darovaniu 2 % nájdete v prílohe.

Ak sa nájdu ľudia ochotní pomôcť aj finančnou hotovosťou priamo na Tobiaskov účet, môžu peniaze posielať na č. ú. 4015108450/7500.

Tobiasko nemal v živote veľa šťastia, no jedno veľké šťastie má. Má pri sebe milujúcich rodičov, ktorí by urobili aj nemožné, aby bol Tobiasko zdravý. Ktovie, možno sa naozaj stane zázrak a život ich synčeka sa obráti k lepšiemu a bude z neho šikovný a spokojný chlapček. Rodičom želáme veľa síl a statočnosti na ceste k tomuto zázraku.


Priložené súbory k článku:Fotogaléria k článku:

24
Autor: rodinné album
24
Autor: rodinné album
24
Autor: rodinné album

Zobraziť všetky fotografie
24
Autor: rodinné album
24
Autor: rodinné album
24
Autor: rodinné album

24
Autor: rodinné album
24
Autor: rodinné album

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 20-03-2012 13:33:17
Priložený súbor v pdf som si nevšimol. Je to skutočne v poriadku.
Tobiaskovi rodičia | 19-03-2012 11:48:12
Áno "Optimista", presne ako hovoríte :-) Tak to funguje...
Optimista | 19-03-2012 08:52:20
Všetky potrebné údaje sú už vyplnené na tlačive v prílohe. Stačí vyplniť Vaše údaje a nezabudnite poslať kópiu na uvedený mail, aby si ho mohli v nadácii nárokovať.
anonym | 19-03-2012 08:20:40
Nechýbajú v článku bližšie informácie o nadácii? IČO, právna forma, názov, sídlo nadácie? Toto mi chýba prv než zanesiem vyplnené tlačivo do konca apríla na DÚ (ako zamestnanec). Samozrejme ak podávam sám daňové priznanie tak do konca marca.
..... | 18-03-2012 07:47:48
Zelam skore uzdravenie, vela ,vela trpezlivosti a nádeje.
Tobiaskovi rodičia | 17-03-2012 22:10:22
Ďakujeme Vám všetkým za podporu!
Ja som veľmi váhala, či tento náš príbeh zverejniť na Seredonline. Bála som sa reakcií ľudí. No zistila som, že napriek tomu, aká je doba, že nikto nemá peniažkov nazvyš, ľudia sú stále dobrosrdeční a vedia s inými súcitiť.
Ďakujeme Vám už len za to, že nám držíte palce. Človeka to veľmi posilní a dodá mu silu bojovať ďalej. My vieme, že Tobiasko nikdy nebude zdravý chlapček, no v jeho očkách je obrovská energia a sila, a preto veríme, že bude napredovať. Budú to určite maličké krôčiky, no o to radostnejšie.
Ešte raz zo srdca ĎAKUJEME!!!
Registrovaný Eva Čmaradová Eva Čmaradová | 17-03-2012 18:24:56
Nedá mi, aby som nezareagovala na tento príspevok. Pred pár mesiacmi sme potrebovali pomoc my a ľudia nášho mesta nám veľmi pomohli. Veľmi si to vážim a určite pomôžeme nejakou čiastkou aj my, pretože sama viem, čo asi prežívate, aj keď vy máte iný problém ale týka sa tiež vášho dieťaťa. A takisto viem, že pomôže každý cent. Želám vám celej rodinke čo najlepšie výsledky a nech sa synčekovi darí. Držte sa.
I.D. | 17-03-2012 16:32:02
Malému Tobinkovi praje celá naša rodina veľa šťastia,úspechov v liečbe,držíme mu palčeky,Mišenke a Rudkovi želáme veľa síl a trpezlivosti.Spolu všetko zvládnete...Verím,že sa nájdu dobrí ludia a 2 percentá darujú,škoda že moji chlapci pracujú v zahraničí,neváhali by sme.Mišinka,neboj,aj to pá-pá mi malinký niekedy dááá
Registrovaný Adriana Bašová Adriana Bašová | 17-03-2012 15:11:56
Nie je to tak dávno čo som sama prosila občanov nášho mesta o finančné dary pre rodinu mojej kamarátky. Z vlastnej skúsenosti viem a môžem len potvrdiť, že ľudia v Seredi a jej okolí sú veľmi ústretoví, a že takéto životné príbehy nie sú im ľahostajné.Samozrejme že pomôžem Tobiaskovi a jeho rodine. Rodičom želám aby nestrácali nádej, aby sa snažili každú prekážku prekročiť a kráčať v pred. A krásnemu malému chlapčekovi želám, aby len napredoval a robil radosť svojim rodičom
neznáma | 17-03-2012 09:45:01
Darujem...ak moje 2% pomôžu krásnemu chlapčekovi...viem, čo je to mať v rodine choré dieťa...a taktiež ďakujem za zverejnenie tohto príspevku. Malo by sa to robiť častejšie, pretože aj napriek tejto dobe, sa vždy nájdu ľudia, ktorí chcú pomôcť...Rodine prajem veľa šťastia a úspechov a hlavne veľa, veľa zdravia malinkému Tobiaskovi :-)
anonym | 17-03-2012 06:08:34
mame vnucatko v takom veku ako Tobiasko, radi pomozeme a dakujeme redakcii za uverejnenie tohoto smutneho pribehu. Zijeme vedla seba a mnohokrat ani netusime o nestasti a trapeni ludi v okoli...Takze aj nasa pomoc uz je na ceste...
Registrovaný Katarína Zadjorová Katarína Zadjorová | 17-03-2012 00:13:10
pomoc od nas uz je pomalicky na ceste :)
Registrovaný Denisa Némethyová Denisa Némethyová | 16-03-2012 23:49:03
srdečne držím prsty, palce....mladá rodina, prajem pevné nervy, vytrvalosť a veľa pomoci od ľudí...nech všetko dobre dopadne
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 16-03-2012 22:50:10
V tomto kontexte mi ako vzdy nezostava ine, ako - vazme si zdravie a zivot. Pomahajme tym, ktori nemali tolko stastia, aby sa im narodili zdrave deticky.

Budem rad, ak noviny svojou troskou pomozu malemu Tobiaskovi.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign