Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Technológie mali ľuďom uľahčiť život.

Miloš MajkoDátum14. 08. 2019 19:42:42TémaNa zamyslenie...

Rudo bol vzdy chlap na spravnom mieste. Co mi pamat siaha, stale bol taky. Mnohi mame vykradnute v hlavach. On mysli aj za tych, ktorym mozog sluzi uz len na uskutocnovanie biologickych potrieb. Precitajte si, co napisal. Aspon tychto par citatov. A ten najlepsi nakoniec:

"Nie, naozaj nie všetci túžime - každý druhý rok - po novom notebooku, operačnom systéme, platbách prsteňom a sledovaní biometrických údajov na záchode."

"Banka vás prinúti k elektronickým výpisom neriešiac či vôbec vlastníte počítač. Vraj ekológia. Sama však spravuje tony úverového a hypotekárneho archívu, a pod populistickou vlajkou „spoločenskej zodpovednosti“ naďalej zahlcuje svet reklamnými letákmi."

"Operačný systém vám jedného dňa stroho oznámi, bez kvetov a posledného bozku, že sa lúči a nebude sa viac zaoberať vydávaním záplat. A ponúkne vám dátovo nafúknutú novinku, ktorá necudne zožerie váš priestor na disku."

"Ak si každé dva roky nezoberiete mobil, tak ste za podivína. Veď je to také lacné a chcete byť predsa na pulze dňa."

"Na tejto vlne technologického diktátu sa zvezie aj štát. Najprv prinúti lokálneho opravára ručičkových hodiniek, s príjmom podpriemerného dôchodcu, komunikovať elektronicky, za pár rokov mu zoberie slobodu cez povinné odovzdávanie celej škály biometrických údajov či donúti ho dožiť s implantovaným čipom."

"Technológie mali ľuďom uľahčiť život. Dnes sa vám drzo a nevyžiadane infiltrujú do života, kradnú vám peniaze a v mnohých prípadoch aj čas, znásilňujú váš vlastný životný štýl nevyhnutnosťou či zákonnou povinnosťou. Unifikujú a systémovo ignorujú inakosť."

"Technológie doviedli západnú civilizáciu k degenerácii – fyzickej i mentálnej. Vzali väčšine aspoň priemernú kondíciu i schopnosť kritického myslenia. Prežívanie vo virtuálnom svete znížilo schopnosť prežiť prípadný Bod zlomu, dobu prírodných katastrof, nedostatku zdrojov, novodobého pohybu národov. Ohne, uzly, šifry, prírodná kuchyňa ... sa stali zručnosťami skautských táborov a dobrodruhov, prestali byť rozšírenou civilizačnou kompetenciou."

"Technológie premietnuté do ich hmotných nosičov, v záplave dráždivej reklamy a neukojiteľných túžob jednotlivcov, sa stali prekážkou ekologického myslenia a konania. Hmota surovín – ukutá v mnohých prípadoch vo vyhni detskej práce, novodobého otroctva a bezprecedentnej exploatácie nerastného bohatstva rozvojových krajín – premenená na konzum bez hraníc. Trvalo udržateľný rozvoj ako ošklbaná vlajka pohodená vedľa stožiara."

"Nie, naozaj nie všetci túžime - každý druhý rok - po novom notebooku, operačnom systéme, platbách prsteňom a sledovaní biometrických údajov na záchode. Zmyslom života je totiž život sám, iba mnohí na to ešte neprišli."

Zdroj: FB


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Klaun | 21-08-2019 20:12:23
Zosmiešňuje sa na celom svete.
Čo píšu Parlamentní Listy | 21-08-2019 11:19:37
Český exprezident Václav Klaus poskytol rozhovor pre Parlamentné listy v ktorom sa dotkol o.i. aj politizácie, tzv. klimatizmu. V ňom hovorí."Počas rozhovoru Klaus oznámil, že sa zúčastní seminára v sicílskom meste Erice, ktorý bude sa venovať klimatickému alarmizmu. Podľa Klausa toto stretnutie usporiada Svetová federácia vedcov a bývalý prezident by mal tiež vystúpiť so svojou rečou.

Sám Klaus hovorí, že považuje tému klimatických zmien, spojenú s bojom za životné prostredie za kritickú. Podľa neho neexistujú “žiadne nové vedecké hypotézy, teórie, ale ani nové dáta, ktoré by hovorili, že sa stalo niečo revolučného”. "Klimatizmus, ako hovorí, je spolitizovaný."


Klaus hovorí že “Ofenzíva klimatických alarmistov je “politically driven”

O Grete Thunberg sa vyjadril: “To dievčatko je obeťou. Obeťou do značnej miery svojich rodičov, ktorí jej to naočkovali, a ktorí sú natoľko nezodpovednými ľuďmi, že ju zneužívajú na propagáciu myšlienok tohto typu. Dievča je chudák a možno, že si to nezaslúži,” okomentoval Klaus.
pre pometeného diskutujúceho | 17-08-2019 21:58:44
https://hnonline.sk/svet/1991348-jedna-jachta-a-sest-leteniek-plavba-grety-thunbergovej-cez-atlantik-ekologicka-nebude
Pre pán Sklenar | 16-08-2019 19:13:36
Nemám chuť debatovať o Tom či dievčine chýbajú vedomosti,alebo aká je a aký sú jej rodičia to čo má byť
Registrovaný Ivan Sklenár Ivan Sklenár | 16-08-2019 16:41:42
Pre Sklenar | 16-08-2019 12:56:33 :
Nič, čo som napísal o Grete Thunberg nie je vymyslené a uviedol som len komentáre od ľudí, ktorí sú na rozdiel od Teba verejne známi a neskrývajú sa ani len za anonymný nick ako to robíš Ty.
Ak tu niekto uráža, tak si to práve Ty. Ja som ťa len slušne požiadal, aby si napísal, čo je blbosť v mojom predchádzajúcom príspevku. A, samozrejme ničoho konkrétneho som sa nedočítal. Ale to tak býva, keď nie sú naporúdzi argumenty.
Chápem, že jej fandíš, ale na to máš právo. Len dievčine niečo chýba. Sú to potrebné vedomosti, tak ako to napísal Petr Hampl, popredný český sociológ a vedec vo svojom obore.
Vlády rozličných krajín, ako to celé sledujem už dlhodobo, sa „prebúdzajú“ už niekoľko rokov, napíšu protokol (Tokio, naposledy Paríž) a potom zasa nič nedodržiavajú. Iba obchodujú s prijatými záväzkami, ako príklad uvediem SVK. To svoje kvóty v emisiách CO2 len zobchodovalo (a popri tom si prišli na svoje aj vládny úradníci) namiesto toho, aby sa zodpovedne a principiálne zachovalo voči planéte Zem. A Slovensko nebolo jediné, čo tak spravilo.
Z Tvojho príspevku mi vyplýva jediné a to že zobudiť z nás dvoch by sa mal niekto druhý. Ja to nie som! Tak čo, odpovieš čo „blbé“ som napísal? Ak nie, tak radšej už nepíš nič. Aj moja ochota dopisovať si s anonymom má svoje limity.
Pre Sklenar | 16-08-2019 12:56:33
Jednoducho a stručne,pochybujes o úprimný ch a ozajstných pohnútok tejto mladej švédky, priamo ju dalo by sa povedať zosmiesnujes.Vyvolala a dosiahla toho,že sa ozaj aj vlády rozličných zemi,začínajú prebúdzať z letargie.Prebud sa aj Ty.A prosím Ťa nezačínaj tu hru so slovickami,kde som konkrétne tento lebo toto.Ja som pochopil Tvoj text.
Registrovaný Ivan Sklenár Ivan Sklenár | 16-08-2019 12:23:16
Pre Sklenar | 16-08-2019 11:29:27
Priateľu, prosím uveď presný citát (ucelenú vetu) z môjho príspevku, aj so svojim komentárom, čo je z toho "blbosť".
Ja som tie moje tvrdenia doložil faktami, ktoré sa dajú seriózne overiť. Aj mňa teší, že sa mladí zaujímajú o budúcnosť planéty Zem. Ale nadmerná pozornosť všetkému rozumejúcich médií mi akosi nesedí. Sorry.
P.S. nemusí sa Ti chcieť čítať článok, na ktorý som dal odkaz. Ale v tom prípade si pozri na wiki, ako je definovaný termín "uhlíková stopa"
Pre Sklenar | 16-08-2019 11:29:27
Vždy som si Ťa veľmi vážil,ale teraz píšeš ozaj blbosti.Je veľmi dobre,že mladí ľudia si robia starosti o náš svet!!!
Registrovaný Ivan Sklenár Ivan Sklenár | 16-08-2019 11:01:24
Je to skvele napísaný článok, pravdivé zrkadlo doby, v ktorej žijeme.
Dne je na vlne popularity istá teenagerka (16) zo Švédska, Greta Thunberg! "Zázračné" dieťa, s Aspergerovým syndrómom, ktorá postupne svojou tvrdohlavosťou a chodením namiesto do školy na vyučovanie, "vzdelávala s transparentom" aj okoloidúcich Švédov pred parlamentom za záchranu našej planéty. Samozrejme, že najviac priaznivcov mala spočiatku u vrstovníkov, ktorým bolo milšie protestovať v čase, keď mali sedieť v školských laviciach. Zašlo to až tak ďaleko, že rodičia (matka operná speváčka s početnými zahraničnými angažmán) zanechali svoje pôvodné povolanie. Dnes je to ekologická star, ktorej sa venuje v mene záchrany planéty nadmerná pozornosť. Do New Yorku na konferenciu sa plaví aj so svojim otcom na jachte, ktorá vrátane plavby, zanecháva väčšiu uhlíkovú stopu, ako cesta dopravným lietadlom. O uhlíkovej stope som písal svojho času tu: http://www.seredonline.sk/clanky/uhlikova-stopa/
Nad jej protestmi sa pozastavila aj slovenská poslankyňa Zuzana Zimenová (SaS) ktorá upozornila, s akou ľahkosťou si Gréta v mene záchrany planéty mieša priority a povzbudzuje mladých, aby zahodili za chrbát vzdelávanie.
Dnes mladí ľudia protestujú, bez toho aby mali potuchy, čo chcú a proti čomu vystupujú. Kým si svoje znalosti nedoplnia, bude pokračovať trend, kedy presadzujú opatrenia, ktoré životnému prostrediu škodia a kedy sú natoľko nevzdelaní a hlúpi, že to nedokážu pochopiť".
Nad správaním ekoaktivistov sa pozastavil aj český sociológ Petr Hampl. Podľa jeho názoru by protestujúci za klímu mali v prvom rade dosiahnuť také vedomosti matematiky, fyziky, biológie a chémie, aby boli schopní pochopiť základy problematiky. “Dnes mladí ľudia protestujú, bez toho aby mali potuchy, čo chcú a proti čomu vystupujú".
Ak si náhodou niekto položí otázku: ako to súvisí s vyššie uvedeným článkom od G. Lešinského, odpoveď nájde v definícii čo je uhlíková stopa.
Ao zachrániť planétu? Zredukovať konzumný spôsob života. Skromnosť bola považovaná vždy za ľudskú cnosť!
Obyvatel | 14-08-2019 22:17:09
Rudo 👍
alexius | 14-08-2019 21:07:00
"On mysli aj za tych, ktorym mozog sluzi uz len na uskutocnovanie biologickych potrieb."
takéto blbosti treba písať niekde na čas.sk a nie sem. Toto je stránka, ktorej majiteľ je svetobežník a sčítaný človek, asi má hlúpeho admina, keď sem dá tento článok!!!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign