Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Systematická morálna a ekonomická likvidácia krajiny pokračuje

Miloš MajkoDátum04. 06. 2014 12:25:34TémaTak to vidím ja...
200 Miloš Majko

Polovica roka 2014 je pomaly za nami, spolu s mnohými významnými i keď občanmi podcenenými občanmi majúcimi priamy dopad na ich súčasný i budúci život. Mám na mysli iba nedávne prezidentské voľby a o niečo dávnejšie voľby do VÚC. V obidvoch prípadoch sa občania v podstate vzdali svojho práva rozhodnúť kto bude ich krajinu reprezentovať, kto bude rozhodovať o tom ako oni budú žiť, kto bude nás občanov zastupovať v medzinárodných inštitúciách a v neposlednom rade kto ďalší z pomedzi vyvolených sa stane ešte vyvolenejším a bude zabezpečený do konca života. Možno dokonca na niekoľko generácií. Rozhodli však zároveň aj opačne. A čo je smutné, dá sa povedať, že vlastne nerozhodli tí, ktorí voliť boli, ale opätovne nevoliči. Teda tí, ktorí voľby odignorovali z rôznych dôvodov. Je to za nami a najbližšie štyri či päť rokov budeme opätovne počúvať po krmách a v rodinných diskusiách, čo všetko by sme chceli inak, čo by malo byť inak, len si nepriznáme, z akého dôvodu to inak nie je a prečo to inak byť nemôže.

V týchto dňoch sme mimo iné minuli aj každoročný Deň daňovej slobody, ktorý nám napovedá, že zostatok roka teoreticky budeme robiť na to, aby sme na tomto svete mohli prežiť. Doteraz sme robili na to, aby mohli prežiť úradníci, volení funkcionári, štátom platené zložky, celá nevýrobná sféra financovaná z daní daňových poplatníkov a samotný štát. Skoro pol roka. Je to krátka doba na to, aby človek rozmýšľal nad tým, kto a ako narába s jeho zarobenými peniazmi ?

V médiách sa opätovne objavila správa o ďalšej finančnej pomoci skrachovanému Grécku. Opätovne sa politici vyjadrili, že pomoc je nevyhnutná a tentokrát by nemala presiahnuť 10 miliard Eur. Nebudem sa už odvolávať na články, ktoré som písal ako počas krízy v Grécku a štedrého dotovania ich systému Európskou úniou ani veľmi pripomínať mnou publikovaný článok pred poskytnutím prvej finančnej pomoci, kde som priamo uviedol dôvody, prečo túto pomoc neposkytnúť. Potvrdili sa totiž všetky moje obavy ako opodstatnené a spôsobom, ktorý politici zvolili boli poškodení nielen obyvatelia ostatných krajín EÚ ale aj samotní Gréci. Z miliárd zaplatených nami všetkými totiž oni samotní dostali minimum, chudáci tam žobračia  presne tak ako u nás a profit majú chamtiví bankári (a nielen grécky) a politici, ktorí desiatky rokov robili a rozhodovali tak, že vyhrotenie stavu vyžadujúceho si pomoc umožnili a sú pri moci dodnes. Čím to je ? Sú ľudia naozaj tak extrémne sprostí alebo slepí, keď nedokážu pochopiť čo a prečo sa s nimi deje a kto to všetko má na svedomí ?

V týchto dňoch zmaturovali dve hudobne nadané dcéry jedného z mojich veľmi dobrých známych. Ich uplatenie by ideálne bolo na konzervatóriu a následne napríklad v pedagogike alebo umení. Obidve sa rozhodli ísť robiť upratovačky do Talianska, namiesto štúdia zarobiť peniaze a uchytiť sa tam po vzore svojho brata, ktorému ako kuchárovi-čaštníkovi žiaden štátny úradník ani volený funkcionár nechce siahať na jeho tringelty získané od spokojných zákazníkov, nezvyšuje mu poplatky, odvody a dane podľa toho ako sa vyspí, prípadne ako jeho kolegovia s verejnými financiami šafária, nešikanuje ho žiadna obchodná inšpekcia počítaním varečiek, misiek a táciek, s ktorými pripravuje jedlá pre spokojných zákazníkov jedného z desiatok plne vyťažených hotelov v Alpách.

Žiaľ podobné či veľmi blízke stanoviská za posledné mesiace počúvam od každého mladého človeka, ktorého rodič protekčne nenatlačí do niektorého z úradov, do niektorej z s.r.o.-čiek patriacich mestu, či na niektorý zo súdov podobne ako to už vo veľa prípadoch urobili iní s nie malou vlastnou rodinou.

Slovensko nie len že vymiera, ale aj vďaka chrapúnskym metódam väčšiny volených funkcionárov a úradníkov prichádza o tých ľudí, ktorí by v budúcnosti svojim myslením mohli krajinu postaviť na nohy. Nakoniec tu zostanú dôchodcovia a ľudia neschopní, v zahraničí neupotrebiteľní, prípadne tí, na ktorých protizákonné konanie bola účelovo vymyslená legislatíva prikrátka. Toľkokrát opakované " posledný odchádzajúci nech zhasne" sa naozaj stáva realitou.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Takto to je. | 05-06-2014 07:38:26
Ani história nehovorí nič iné. Nikdy sme nič neboli,dokonca si prvý krát sami vládneme, už to treba považovať za úspech a drvivá väčšina ľudí tu dnes vie čítať a písať, čo pred 60 rokmi sa nikomu ani nesnívalo. Prvý kto nám zabezpečil túto našu budúcnosť boli naši starý rodičia na pasienkoch v 1997.Poďakoval im za to niekto?Myslíte, že tu niekoho serie čo sa včera stalo v parlamente?Ak by sa to stalo vo Francúzsku, už horia na ulici autá a rozbíjajú sa výklady.Nemajte od národa veľké očakávania.Pár jednotlivcov už bolo na západe a aj vďaka internetu sa dá vidieť ten priepastný rozdiel,ale tu to tak nikdy nebude a ani to nežiadajte. Pre nás je typické nevzdelanie,chudoba a kriminalita a to čo nás korporácie naučili "Mne je to jedno ja s tým aj tak nič nespravím."
Erich | 04-06-2014 22:43:20
Problémom nie je samospráva, premiér, prezident, poslanci, europoslanci alebo podnikatelia - problém je v hlavách ľudí. Tým, že ich čoraz viac odchádza sa IQ znižuje - pretože krajina prichádza o inteligenciu a zostávajú iba dezoláti a zopár statočných. Je potrebné si uvedomiť že za stav v akom je SR nemôže Mečiar, Dzurinda ani Fico, nemôže za to ani únia alebo marťania, môže za to iba ten bežný OBČAN, ktorý si nechá skákať po hlave a volí zlodejov a klamárov bez reflexie - proste tak, ako keď sa fandí futbalovému klubu - hoci prehrajú 0:8 stále sú pre nich najlepší.

Eurovoľby boli ale ešte problémovejšie - totižto neboli témy za. Bolo počuť iba témy proti a tie vyhrávali - vlastne nie témy, ale mýty. Ako napr. ten známy s normou na zahnutie banánov. Bežný dezolát sa chytá za hlavu a vysmieva sa z únie. Že to je jediný spoľahlivý spôsob ako rozlíšiť banány do colných sadzieb podľa pôvodu dovážanej potraviny - aj to mala byť téma pre "europoslancov"...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign