Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Starosta Šintavy Holička svojou neodbornosťou obmedzuje na právach už aj obyvateľov Serede

V sociálnych bytoch mesta Sereď iba pred zhruba mesiacom vybudovalo mesto Sereď jednej rómskej rodine schodište, s chodníkom vydláždeným zámkovou dlažbou a samostatný vchod do sociálneho bytu v hodnote asi 6 000 Eur. Povolenie na práce v rámci stavebných úprav vydala obec Šintava v zastúpení jej starostom a štatutárom Miroslavom Holičkom. Starosta Holička však nekonal v súlade so zákonom a realizáciu stavby povolil bez stavebného povolenia, čo pri tomto druhu stavebných úprav a realizácie stavebnej konštrukcie - schodišťa nie je prípustné. Mesto Sereď na základe povolenia vydaného obcou Šintava stavbu realizovalo bez príslušných vyjadrení dotknutých strán a keďže neprebehlo riadne stavebné konanie aj bez pripomienok a súhlasu vlastníka susednej nehnuteľnosti. Starosta obce Šintava Holička, ktorý v tejto veci bol príslušný konať teda významným spôsobom porušil práva stavbou dotknutých obyvateľov mesta Sereď a ďalším svojim neodborným konaním a aroganciou voči občanom, týmto spôsobil náklady v domáhaní sa ich práv garantovaných zákonom.

Tohto diletanského konania starostu Šintavy Holičku, poškodení vlastníci susednej nehnuteľnosti zaregistrovali až vtedy, keď im rómske deti stojace na postavenom schodišti a majúce viac ako dvojmetrový múr po pás prehadzovali odpadky priamo na pozemok. Toto nezákonné konanie riešila privolaná hliadka Mestskej polície. Následne pri osobnej návšteve pracovníčky Mestského úradu v Seredi vlastníkom susednej nehnuteľnosti tvrdili, že na tento druh stavebných úprav a vybudovania schodišťa osadeného v základoch nie je potrebné stavebné povolenie a že celá stavba bola realizovaná v súlade so zákonom. Toto stanovisko stavebného úradu potvrdila aj vedúca oddelenia výstavby Ing. Anna Halabrínová. Až po predložení argumentácie získanej od právneho zástupcu a odborníka na stavebné konanie samotnými poškodenými vlastníkmi susednej nehnuteľnosti úradníci uznali, že stavbu mesto realizovalo v rozpore so zákonom a starosta Holička vydal nové rozhodnutie, v ktorom sa začína dodatočné stavebné konanie, čo de jure znamená, že mesto Sereď sa ide pokúsiť už protizákonne postavenú stavbu dodatočne legalizovať. Stretnutie na mieste stavby sa uskutoční už zajtra, teda v utorok ráno o 9,00 hod. a vlastníci susednej nehnuteľnosti sú zvedaví, akými argumentami sa úradníci budú snažiť ospravedlniť protizákonné konanie vydavateľa rozhodnutia obce Šintava v zastúpení jej starostom Miroslavom Holičkom a prípravy materiálov stavebným úradom v Seredi.

Je mimoriadne smutné, že mesto Sereď opätovne stavalo bez stavebného povolenia, opätovne sa dopustilo poškodenia práv tretích osôb, resp. im ich úplne uprelo a že starosta Holička sa z nedávnej histórie nepučil a stále vydáva protizákonné rozhodnutia.

K prípadu sa vrátime mimoriadne podrobne so zverejnením príslušnej dokumentácie, stanoviska odborníka ale aj viceprimátora mesta Veselického, ktorý o zákonnej realizácii stavby stihol dokonca verejne klamať.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
lola | 24-11-2016 08:55:31
http://www.topky.sk/cl/10/1590637/Rebricek-TOP-hospodariacich-miest-a-obci--Pozrite-sa--ako-safari-vas-starosta-s-vasimi-peniazmi
K čl.: ešte k tej demokracii | 23-11-2016 23:50:31
Pred časom bol v parlamente kanonik J. Tomko /myslím, že to bolo v tom čase, keď sa o členstvo v EÚ uchádzalo Turecko/. Okrem iného pripomínal, že už o mnoho väčšie krajiny-štáty zanikli a Slovensko je ešte stále tu a to vďake viere a hrdosti. A čo robíme my v otázke viery, jazyka a národneho povedomia? Vulgarizmy a oplzlosti aj v médiach, vo vysielaní či v rozhlase alebo v televízii,samé anglické blekoty, samé cudzie slová. Vedia naši mladí slov. ľudové piesne? Prevzali ich Česi a Moraváci, ktorí si ich počeštili a označili ako českú alebo moravskú ľudovú pieseň. Oni vedia aj o makových buchtách alebo slivkoch knedlíkoch ódy spievať. A my Slováci čo ? Všetkého sa rýchlo vzdávame.\" Daj ma Bože kam chceš, len ma ticho polož!
ešte k tej demokracii | 23-11-2016 10:13:43
včera vyšiel zaujímavý článok:
Milan Krajniak: Liberálnu demokraciu považujem za pokrytecký systém

V krátkom článku, ktorý uverejnil Denník N, sa Milan Krajniak priznáva, že súhlasí s rastúcim počtom ľudí, ktorí chcú povaliť liberálnu demokraciu. „Som jedným z nich,“ píše Posledný križiak. „Liberálnu demokraciu považujem za pokrytecký systém, ktorý spôsobuje čoraz väčší politický, ekonomický aj morálny úpadok Západu,“ dodáva.
Na úvod sa vracia do čias Francúzskej revolúcie, v ktorej je podľa neho pôvod súčasného stavu liberálnej demokracie. „Osvietenstvo, Francúzska revolúcia a liberálna demokracia sú popretím identity západnej civilizácie, ktorá je založená na kresťanstve,“ tvrdí Krajniak.
Poslanec Sme rodina nepriamo prirovnáva liberálnu demokraciu ku komunizmu, nacizmu či neomarxizmu a tvrdí, že všetky tieto ideologické smery majú niečo spoločné. „Rozbíjajú a potláčajú našu kresťanskú civilizačnú identitu,“ konštatuje Posledný križiak.
Podľa Krajniaka Európe reálne hrozí atomizácia spoločnosti. „Ľudia bez spoločnej identity sa nedokážu brániť vonkajšiemu tlaku. Stanú sa ľahkou korisťou silnejších civilizácií, ktoré si vlastnú identitu strážia,“ píše poslanec.
„Som presvedčený, že systém liberálnej demokracie je prežitý, pretože nemá žiadne nemateriálne jadro. Takzvané osvietenstvo a humanizmus sú prázdne pojmy,“ tvrdí.
Krajniak usudzuje, že liberálna demokracia svojou „politickou korektnosťou“ neustále zužuje slobodu. Liberálna demokracia, tak ako si ju slovenskí liberáli vysnívali, sa podľa poslanca skôr alebo neskôr skončí, ale je vraj otázne, čo tento systém nahradí.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-11-2016 21:17:08
I ked mozno nepochopitelne, ale v sulade so zakonom.

Zakonodarca mal pravdepodobne na mysli eliminovanie pokusov o nezakonne konanie samospravy v povolovani vlastnych stavieb.

Poveril tym teda ine mesto/obec.

Zakonodarca vsak dost urcite NEPOCITA s FORMALNYM konanim - tak jeho umysel naplneny byt nemoze.

Zakonodarca dost urcite NEPOCITAL ani s NEZNALOSTOU ci chronickou potrebou PORUSOVAT ZAKONY, ako ma vo zvyku starosta Sintavy Holicka.

Takze, dem okraticky je osetrene NEZNEUZITIE MOCI, ak sa \"mocni\" nedohodnu a to uz je potom vsetko inak.

Takze, zase vidime, ze VSETKO JE O LUDOCH.

O tych, ktori maju zaujem zakony porusovat (a niektori sa tym aj verejne chvalia) a nasledne o tych, ktori im v tom maju moznost zabranit.

Tymi su momentalne napr. aj obyvatelia obce Sintava, ktori ako jedini (teda okrem prokuratury, resp. sudu) maju vytrvanie legislativneho kaskadera Holicku vo funkcii vo svojich rukach...
pre odpoved | 22-11-2016 16:36:41
I tak je to nepochpiteľné. To má byť ten ,čo je na nižšej pozície garantom tomu na vyššej pozície? V našom štáte je to ako ríši bláznov. Je tu vôbec niečo normálne? Sú tu vôbec nejaké zmysluplné zákony? Síce áno - na ich ospravedlnenie pri ich trestných činov a na zdieranie obyčajných ľudí.
Obcan | 22-11-2016 13:40:01
Sered, toto je take seredske.
odpoved | 22-11-2016 12:41:36
zákon | 22-11-2016 12:28:36

Starosta Šintavy mal byť garantom zákonnosti postupu mesta Sereď v zmysle stavebného zákona zrejme v ohlásení drobnej stavby ... Je však zaujímavé, že Šintava ako obec si môže drobnú stavbu odsúhlasiť sama ...
zákon | 22-11-2016 12:28:36
Čo má vlastne Holička vydávať stavebné povolenie pre Sereď. Doteraz to nechápem. Šintava rozhoduje o Seredi? Ako mohla p. vedúca oddelenie výstavby potvrdiť, že nebol porušený zákon? Vlastne ho pozná alebo nie? Alebo chráni cigáňov ako ohrozený druh, ktorým je všetko dovolené? Urobili by to i pre obyčajného človeka, alebo by musel zaplatiť vysokú pokutu a odstrániť nelegálnu stabu ? Najlepšie je to zlegalizovať. Potom to v našom štáte a meste vyzerá tak, ako to vyzerá.
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 22-11-2016 11:07:59
AKTUALIZÁCIA: vložené video
môj názor je | 22-11-2016 09:09:52
ze pokial sa preukazalo porusenie stav.zakona defakto mestom tak veduca pracovnicka uz davno nema co robit na veducom mieste a uz ani na akomkolvek pracovnom mieste MsU. Starosta Holicka je v tomto pripade len figurka vykonavajuca volu objednavatela a prave to je mesto Sered a jeho zodpovedna veduca stav. odboru p.Halabrinova.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign