Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Starosta Holička na prejednávanie priestupku neprišiel a ani sa neospravedlnil

Miloš MajkoDátum17. 06. 2016 12:38:01Témaobec Šintava
200

Po viac ako deviatich mesiacoch sa podarilo arogantné vyhlásenie starostu obce Šintava Miroslava Holičku a jeho následné nekonanie vo veci žiadosti v súlade so zákonom 211/2000 Z.z. dostať pred správny orgán Okresného úradu v Galante, kde mal byť prejednaný priestupok. Treba povedať, že sa jednalo o v poradí druhé vytýčené pojednávanie, nakoľko z účasti na prvom sa pán Holička ospravedlnil e-mailom. Zároveň však treba povedať, že na dnešné pojednávanie sa už ani neospravedlňoval – jednoducho neprišiel.

Hneď na začiatku pojednávania som bol informovaný o tom, že pán Holička sa iniciatívne dostavil pred správny orgán dňa 14.06.2016 mimo termínu predvolania a požiadal správny orgán o vypočutie. Správny orgán jeho žiadosti vyhovel.

Chápem dôvody takéhoto konania starostu obce Holičku, stretnúť sa so mnou na prejednávaní priestupku, kde on figuruje ako obvinený musí byť pre neho ponižujúce.

Pri cielenom porušovaní zákona a arogantnom správaní jeho osobou takýchto alebo obdobných konaní nepochybne bude viac.

Správny orgán Mgr. Lucia Škultétyová ma informovala o predpokladaní vývoja prípadu s tým, že vytrvalo odmietala môj oprávnený nárok položiť otázky obvinenému priamo na konaní v predmetnej veci. Nateraz nebudem rozoberať verejne ďalšie detaily z priebehu konania a snahu konanie zastaviť viacmenej za každú cenu, uvediem však poznámku, ktorou pána Holičku pravdepodobne nepoteším – pán starosta Holička, nebude to až také jednoduché ako ste si predstavovali a verte, že sa pri prejednávaní priestupku na konaní stretneme. Otázkou totiž nie je či áno, ale aké obštrukcie z vašej strany ešte tomu budú predchádzať a teda ako dlho konanie ešte bude trvať.

Je na hanbu štátu, ktorý sa chce nazývať právnym, že takto jasný prípad, kedy sa sám obvinený k spáchaniu skutku priznal hneď niekoľko krát a naposledy už spomenutého 14.06.2016 pri iniciatívnej výpovedi pred správnym orgánom vykonanej mimo termín vytýčeného pojednávania, trvá už takmer 10 mesiacov.

Pán Holička, ako dlho chcete ešte naťahovať konanie a vynesenie výsledného verdiktu, t.j. potrestanie Vašej osoby za flagrantné porušenie zákona?

Vo svojej výpovedi obvinený Miroslav Holička uviedol nasledovné:

„K veci by som sa chcel vyjadriť, že obec Šintava vedie súdny spor s bývalým starostom kvôli pozemkom. Tento spor je stále otvorený a vedie sa konanie na súde. Navrhovateľ p.Majko sa pýtal na otázky súvisiace s týmto súdnym sporom. Vzhľadom nato, že konanie stále nie je ukončené, odmietol som mu poskytnúť tieto informácie s odôvodnením, že ich zverejním a vyjadrím sa k tejto veci, až keď bude konanie na súde ukončené a súd v tejto veci rozhodne.“

 

O dnešnom pojednávaní pred správnym orgánom na Okresnom úrade v Galante by som mohol písať ešte veľa, napriek môjmu podozreniu, že konanie je účelovo vedené k jeho zastaveniu, budem vo vyjadreniach zdržanlivý. Rozhodnutie vydané ešte totiž nie je a správny orgán má stále možnosť zmeniť názor, ktorý predbežne vyriekol.

Vedúca odboru Všeobecnej vnútornej správy Ing. Jarmila Mézešová sa vyjadrila jednoznačne: Som prvý občan, ktorý v okrese Galanta dotiahol konanie proti porušovateľovi zákona 211/2000 Z.z. až do štádia, kedy sa prejednáva vec po odvolaní voči fiktívnemu rozhodnutiu. Na jednej stránke som na tento fakt hrdý, predsa len vyžiadalo si to poctivých viac ako 9 mesiacov sledovania termínov, radenia sa s advokátmi, písania odvolaní, jednoducho trpezlivosť a vytrvalosť. Na druhej strane sa pýtam, koľko ľudí je ochotných a schopných tento druh „boja“ za dokázanie pravdy a poukázanie na aroganciu voleného zástupcu absolvovať?

Pýtam sa teda verejne. K čomu vlastne je legislatíva, ktorá apriori predpokladá vzdanie sa takmer 100% občanov takto náročného dokazovania porušenia zákona hlavne v prípade, kedy sa samotný obvinený niekoľko krát k porušeniu zákona písomne a dokonca pred správnym orgánom priznal? Nejedná sa o pokus znechutiť občana v domáhaní sa práva a tým o de faco udelenie ďalšej výhody tzv. povinným osobám úmyselne neplniacim si povinnosti vyplývajúce im zo zákona?

Vážení priatelia, občania, za 10 mesiacov bolo vo vašej obci resp. o konaní vášho starostu zverejnených hodne faktov. Protokol Najvyššieho kontrolného úradu, z ktorého vyplýva nehospodárne vynaloženie viac ako 37 000 Eur - vašich peňazí, nezverejnenie viac ako 60-tich faktúr, dozvedeli ste sa o vysoko nadštandardných platoch úradníkov vášho úradu, máte v dedine retardéry v cene, nad ktorej výškou za vyhotovenie sa zastavuje rozum, váš starosta nechal poslancom odhlasovať zrušenie diskusie počas riadneho verejného obecného zastupiteľstva, a vami volený reprezentant obce verejne klame a pred otázkami občanov zbabelo uteká. Je len na vás, ako s týmito už publikovanými faktami naložíte.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
starosta | 19-06-2016 06:24:07
Juraj Kukla...Citovaný zákon sa neuplatňuje, pretože sa pre nich uplatňuje otrepaná fráza: neporušil zákon. Takže si robia čo chcú, nakoľko sú všetci rovnakí. Kto ich má vlastne potrestať?
Sintavanka | 18-06-2016 19:26:20
Juraja Kukla,zákony v tomto štáte musia dodržiavať obyčajní ľudia, drobní živnostníci.....skúste nedať niekomu bloček z pokladne, alebo pri kontrole colnej správy nevystavi pokladníčka storno bloček.... to bude preverovania a kontrol a sankcií... To keď nejaký uradniček, zástupca štátu nerešpektuje zákon to nič, to sa toleruje....ostuda celej tejto republiky
Sintavanka | 18-06-2016 19:26:18
Juraja Kukla,zákony v tomto štáte musia dodržiavať obyčajní ľudia, drobní živnostníci.....skúste nedať niekomu bloček z pokladne, alebo pri kontrole colnej správy nevystavi pokladníčka storno bloček.... to bude preverovania a kontrol a sankcií... To keď nejaký uradniček, zástupca štátu nerešpektuje zákon to nič, to sa toleruje....ostuda celej tejto republiky
Juraj kukla | 18-06-2016 15:30:40
zákon 211/2000 Z.z. §42a :
(2) Za priestupok podľa odseku 1 možno uložiť pokutu do 50 000 Sk a zákaz činnosti až na dva roky.“

Keby tento použili, bol by pokoj s aroganciou všetkých miestnych mocipánov. Lenže ako povedal pán Fico \"toto nieje právny štát\". Ja dodávam, že takýmto konaním mocných tohoto štátu aké sledujeme 25 rokov ani nikdy nebude. Záujem je opačný.
Jano | 18-06-2016 08:53:26
Starosta... Neboj ako náhle mu skončí starostovanie bude veselo.
starosta | 18-06-2016 07:22:27
Možno by pomohlo, aby mu niekto z občanov dal poriadnu nakladačku. Vybaviť to ručne -stručne. Potom by sa to už prejednávalo. Takýto nám vládnu. Hanba. Toto je právny štát?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign