Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Spoločne sa nespravodlivosti a bezpráviu postaviť dokážeme

Miloš MajkoDátum21. 03. 2017 18:12:06TémaTak to vidím ja...
200

Občan, úplne bežný človek dnes a denne vidí a cíti nespravodlivosť, kedy mu je ukrivdené, no práva sa nedovolá. Je okradnutý, poškodený neprávnym konaním úradu či rozhodnutím štatutára obce alebo mesta, no odškodného sa nedočká. Podá trestné oznámenie a domáha sa svojich práv zákonnou cestou a odpoveďou mu je uznesenie policajného orgánu, kde je v spleti paragrafov poohýbaných ako sa v danom momente komu hodilo vyjadrenie, že "skutok sa nestal". Občan denne zažíva  pohŕdanie tými, ktorých platí zo svojich daní. Nie nato, aby ho šikanovali, ignorovali a potierali jeho práva, ale aby mu slúžili a poskytovali servis, ktorý si za peniaze odvedené do štátneho rozpočtu a rozpočtu obcí a miest zaslúži.

Áno, aj tu je cítiť neskutočnú korupciu, lebo korupcia nemusí byť len finančná či fyzickým podstrčením bomboniery, balíčku kávy alebo úplatku, ale aj personálna či "naturálna" vo forme poskytnutia službičky úradníka úradníkovi, voleného zástupcu kamošovi alebo jednoducho privretie očí tam, kde zákon mal razantne zasiahnuť a uzemniť jeho porušovateľa hneď v začiatkoch zväčša intenzitu stupňujúceho korupčného správania alebo protizákonného konania.

Občan trpí a stále intenzívnejšie cíti, že pohár trpezlivosti preteká. Už nechce byť poddaným vo vlastnej krajine a za svoje peniaze chce aspoň elementárne služby štátu v presvedčení, že čím menej štát zasahuje do našich životov, tým máme väčšiu slobodu, demokraciu a fungujúcu spoločnosť.

Občan cíti, že nielen "vrcholoví" politici sú od reality odtrhnutí, ale dnes už aj samospráva a jej predstavitelia. Inak si totiž nemožno vysvetliť správanie sa starostu obce, ktorý systematicky pred otázkami vlastných obyvateľov uteká z rokovania obecného zastupiteľstva, neodpovedá na otázky občanov ani písomne, úmyselne porušuje zákony a proti vlastným obyvateľom z obecnej kasy platí externých právnikov.

Inak si nemožno vysvetliť ani konanie primátora, ktorý sa vo veci dlhodobo špinavej a na pitie nepoužiteľnej vody občanom predávanej jej dodávateľom nepostaví na stranu spravodlivých požiadaviek obyvateľov mesta, ale demonštratívne sa zastane monopolu , ktorého  vedenia  je súčasťou vlastne aj on sám.

Každý z nás cíti presne ako koncom osemdesiatych rokov minulého storočia, že niečo sa musí zmeniť. Nie kozmeticky - úplne. Musí nastať zlom, ktorý vytvorí nový systém oveľa spravodlivejší a transparentnejší. Občania vedia, že kontrolné mechanizmy spoločnosti musia byť nastavené tak, aby niektorí arogantní "mocipáni"  špinavosti voči občanom proste robiť nemohli.

Od revolúcie v ´89 roku uplynulo viac ako štvrť storočie. Na Slovensku sme v akomsi polčase v budovaní demokracie a princípov, ktoré budú chrániť občanov pred zlodejmi (aj tými v politike) a ľuďmi, ktorí si z politiky a volených funkcií urobili vlastných biznis. Je čas na zmenu. Tá však nepríde sama. V každej obci, meste či regióne je zopár ľudí, ktorí sú dlhodobo ochotní a schopní vystúpiť verejne a zastať sa práva a spravodlivosti aj vtedy, keď vedia, že idú proti zabehnutému systému disponujúcemu prakticky neobmedzenými finančnými zdrojmi - paradoxne však pochádzajúcimi z potu a práce práve tých úplne najbežnejších občanov. Sami však tento boj vyhrať nedokážu, demokracia je o rozhodovaní väčšiny. Ale aj o NEzapojení sa väčšiny do rozhodovacieho procesu - vtedy vo väčšine rozhoduje veľa krát uplná menšina síce v mnohých prípadoch nekonajúca vo verejnom  záujme, no majúca odvahu svoje záujmy si presadiť za každú cenu. Pre právo a spravodlivosť pritom stačí tak málo - aby apatickí ľudia pochopili, že dnes rozhodne práve tá MLČIACA VAČŠINA.

Priatelia, ak si myslíte, že je potrebná zmena vo vašej obci, meste, regióne, ale aj škole či na sídlisku - vystúpte z anonymity a domáhajte sa svojich práv! Presadzujte ich, inak budete  arogantnými a priebojnými jedincami utláčaní naveky. Ak potrebujete pomôcť, poradiť, alebo chcete byť v tíme ľudí tejto problematike sa venujúcich dlhé roky, kľudne kontaktuje občianske združenie tu:   spolocne@obcanrozhodni.sk.

Áno, spoločnými silami právo a spravodlivosť dosiahneme aj tam, kde sme v to už ani len nedúfali...

Tolerovaniu korupcie sme sa venovali tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/podstata-korupcie-je-v-nasej-tolerancii-voci-nej/

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jozef | 22-03-2017 08:41:16
Pokial sa volby, referenda nestanu povinnymi, tak stale budeme mat takych zastupi čov, akych mame.
Vlčekovi voliči | 22-03-2017 08:39:43
Ďakujeme Šopornanom i machovcom že sledujú aj FB profil p.Vlčeka. Aspoň sa Macho a spol môžu naučit inteligentnému a slušnému správaniu.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 22-03-2017 08:13:18
Priatelia, ale o Soporni tu rec este nebola. Az v nasledujucom clanku tykajucom sa temy. Poprosim, poktracujte v diskusii pod tablkou Vasej obce, aby sa nam to nemiesalo. ;-)
arogancia | 22-03-2017 08:08:16
Soporna sa s arogantnym starostom vysporiadala. Volby ukazali, ze arogancie mali obcania uz dost. /zmen si profilovu fotku na FB, aj ked sa v tom kresle stale vidis/
Sintava a ine obce takuto moznost musia vyuzit v dalsich volbach. Zalezi na kazdom detaile kandidata...
Mlčiaca väčšina | 22-03-2017 06:20:04
Tá rozhodne najbližšie ako sa bude alebo nebude vyvíjať transparentná samospráva v Seredi,v Šintave,v Šoporni i v Pate či Dolnej Strede a inde na Slovensku. Kolko informácií tieto samosprávy dajú svojim občanom a opačne kolko si ich občania vypýtajú. A s vysokou pravdepodobnosťou skončia takí arogantní starostovia či ignorujú infozakon, prokuratúru,hlavne občana -voliča ako sa to deje niekolko mesiacov v Šintave,Šoporni..S takým stavom sa teda neuspokojime!
Podvodnici | 21-03-2017 20:46:38
Podvody a uplatky su beznou praxou a aj ked sa to nahlasi a este aj svedok prehovori tak sa nic nestane.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Matovica-podrazil-jeho-vlastny-biely-kon-Vandak-Teraz-budem-hovorit-ja-Uctovnictvo-v-ziadnom-zbere-neskoncilo-Takato-je-pravda-261995

alebo

http://www.topky.sk/cl/10/1595295/Sokujuce-detaily-z-akcie-BORIS--spis-UPN-tvrdi--Kollar-pasoval-drogy-v-poharoch-od-uhoriek

Jednoducho zhrnute = korucpia a podvody su legalizovane pokial chce clovek karierne rast ( byt politik )


diskreditácia | 21-03-2017 20:40:16
Zaujímavé.
To napíše ,,ctihodný,, občan, ktorý ako verejný činiteľ skončil obžalovaný?
A ty tu ideš písať o niekom, že sa verejne diskreditoval?
Chlapče, zobuď sa a už si uvedom, že je trápne sa niekomu predstaviť ,,starosta obce Vlček,, , keď ním nie je!
Šopornan | 21-03-2017 20:22:48
\"Výborný príspevok\" - len si potvrdil staré známe že trafená hus zagagala a to naplno. A že verejný cinitel Šoporne? - súčasný starosta ako výsmech transparentnej samosprávy! Sám sa diskredituješ pred verejnosťou.
vyborny prispevok | 21-03-2017 20:12:48
Sasenka, zabudla si popisat, ako vladol ing. Vlcek. Jeho aroganciu, podvod pri volbach, ...
Skus napisat pravdu, nie to co si myslis.
pre Šoporňan | 21-03-2017 20:08:20
LenOn Ty si najprv vyrieš svoje záležitosti:-)
Šopornan | 21-03-2017 19:59:30
Výborný príspevok vážený pán Majko. V Šoporni máme žiaľ arogantného starostu ktorý si totálne pomýlil samosprávu s väznicou Leopoldov kde neslávne tiež pôsobil a tiež tam zneužíval svoje postavenie bachara. Teraz šikanuje obcanov,zastrašuje a klame poslancov, podplácal sofistikovane hlavnú kontrolorku aby mu kryla podfuky a rodinkárstvo na urade a v dedine. Zneužíva naše obecné peniaze na drahého obecného právnika ktorý mu vymýšľa výhovorky a kľučky na prokuratúru,súdy,iné úrady a inštitúcie,obchádzanie infozákona....My očania sme už na jeho klamstvá prišli a riešime to.Sme radi, že aj Vaše médium sa o Šoporňu zaujíma a bude sa v rámci možnosti ďalej zaujímať a v prípade potreby nám pomôžete. Ďakujeme./ Za transparentnú samosprávu v Šoporni/

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign