Videá

ŠKF Sereď - OFK Dunajská Lužná 3:0 (3:0)

Igor LehockýDátum11. 06. 2014 22:18:28TémaFutbal
63

Posledné 30.kolo Tipos lll.ligy skupiny západ vo futbale si sereďania predohrali dnes od 17.30 hod. kvôli sobotňajším oslavám výročia 100 rokov futbalu v Seredi a na posledný zápas do Serede pricestovali hostia z Dunajskej Lužnej, ktorí v 29.kole rozstrielali Petržalku 6:0. Bolo iba otázkou, či hostia zostanú v laufe a potrápia aj domácich, ktorí prvý krát v jarnej časti ročníku 2013/2014 nastúpili ako biely balet - teda celí v bielom.

Kto by očakával dobre vzdorujúceho súpera musel byť "sklamaný" pretože od prvej minuty bolo jasne viditeľné, že sereďania zobrali zápas od podlahy a celkom zjavne dominovali. Prvé dobré náznaky šancí Adama Moronga v úvode zápasu z 2.minuty nasledoval aj Róbert Scherhaufer ktorého pekný projektil z 22m brankár hostí Michal Vojtech ešte vyrážal a priamy kop Tomáša Varhaníka z 9.minuty na brvne očami kontroloval. V 16.minute sa skóre menilo prvý krát, keď obliehanie šestnástky hostí ukončil Scherhaufer presnou prihrávkou na ľavé krídlo do šestnástky do behu pre Miroslava Kasaja ktorý to zakončil na dva dotyky: spracovanie lopty v behu a tvrdá ľavačka vymietla pavučinu z ľavej šibenice bezmocného Vojtecha - 1:0, to bola proste paráda! V 27.minute domáci zahrali asi pre všetkých diváckych fajnšmekrov, lebo lopta po pravej strane od Mateja Loduhu putovala presne po zemi do šestnástky hostí pre Kasaja, ten pätičkou nabil pre nabiehajúceho Scherhaufera a jeho prudká delovka z 15m obstrelila Vojtecha pri pravej žrdi - 2:0. Pekné momenty v prvom polčase predviedol pár krát Adam Morong ktorý utekal obrancom ako chcel, škoda finálnych prihrávok. V 39.minute oko labužníka musel potešiť Tomáš Varhaník, ktorý uličkou okolo štvorice obrancov hostí nádherne poslal loptu po zemi do šprintu pre Kasaja až do šestnástky v ľavo a jeho krížna prudká lopta po zemi skončila v sieti od pravej žrde - 3:0! Hostia sa v podstate zmohli iba na jedno "ohrozenie" brány Miroslava Hrdinu v 45.minute keď do otvorenej obrany zo 17m strielal Peter Martinka ale Hrdina strelecký pokus v pohode pokryl, inak nemal vážnejší zákrok.

Do druhého polčasu hostia stiahli Dominika Teraza a Petra Fiebera, ktorých nahradili Matej Štefánik a Patrik Sura. Obraz hry sa v podstate nezmenil ani v druhom polčase aj keď hostia sa snažili presnejšie si prihrávať a častejšie zavelili do útoku ale sereďania im brali loptu ešte v podstate pred vlastnou šestnástkou a do ničoho súpera nepúšťali. Žltú kartu za hostí videl v 51.minute Miroslav Pipíška za opakovaný faul na Romana Tareka a vzápetí aj na Moronga a v 56.minute Tomáša Hanzela vystriedal z ŠKF Ondrej Penciak. Sereďania sa futbalom bavili, vymýšľali pekné futbalové momenty, hostia často krát iba sledovali dianie na ihrisku. Scherhaufer a Varhaník posielali pekné lopty za obranu hostí v 59. a 65.minute pre Penciaka a Miloša Šupáka ale vo finále sa akoby ponúkali so spoluhráčmi na zakončenie ktoré nakoniec neboli dôrazné a presné, strely končili vedľa brány. Na steč zavelil v 70.minute aj Richard Hulák po ľavej strane ale jeho prudkú loptu po zemi Morong tečoval zo šestnástky iba okolo pravej žrde mimo bránu a Adam Morong nevyužil v 72.minute ani zlú rozohrávku hostí v obrane a z hranice šestnástky zakončoval nad bránu. Jediný vážnejší moment v druhom polčase Hrdina v bráne ŠKF vyriešil v 73.minute keď dorážku Martina Jackuliaka v päťke pri ľavej žrdi vyrážal na rohový kop, ktorý hostia nezúžitkovali. V 74.minute najskôr domáci vystriedali Moronga za Tomáša Frťalu a v 83.minute ešte hostia stiahli Martina Jackuliaka, ktorého striedal William Kolmačka. Záver zápasu si sereďania s prehľadom kontrolovali, škoda šancí Tomáša Varhaníka, Miloša Šupáka i Adama Moronga v druhom polčase, vyššie skóre by reálnejšie odzrkadlovalo dianie na ihrisku v dnešnom zápase. Výborne pískajúci Prešinský po nastavení asi 2 minút zápas v úmornom teple ukončil.

Miestny hlásateľ ohlásil iba 377 platiacich divákov, čo celkom zjavne nekorešpondovalo s obsadenosťou divákov na štadióne a tak si myslím že cez 500 divákov na štadióne odchádzalo iba pomaly zo štadióna, lebo dôvod bol jasný a potešujúci. ŠKF Sereď pod vedením Tibora Meszlényiho sa stal zaslúženým víťazom lll.ligy skupiny západ ročníku 2013/2014 a v sezóne 2014/2015 divák na štadión ŠKF v Seredi bude chodiť na zápasy ll.ligy skupiny západ! Fan klub ŠKF dnes na hlavnej tribúne hnal domácich neúnavne bubnami a hlasivkami k vynikajúcemu výkonu, o ktorom by sa dalo povedať - jedného z najlepších v jarnej časti!

Po záverečnom hvizde, odchode rozhodcovskej trojice a súpera z ihriska vypukli na trávniku neskrývané emócie, nadšenie a radosť hráčov, trénera, vedúceho mužstva, lekára a maséra mužstva. Nasledovali poďakovania hráčov fan klubu smerom k malej tribúne kam sa fan klub presunul na druhý polčas, z ampliónov dunel Queen a We are the champions, červené dymovnice vyšpičkovali svetlice a zábavná farebná pyrotechnika na počesť víťaza, strielalo šampanské a z rúk hráčov skončili vo vzduchu p.Meszlényi i Pavel Majko. Nasledovali objatia, gratulácie a spoločné foto všetkých hráčov, ktorí svojim dielom prispeli k úspechu ŠKF, sponzorov a fan klubu ŠKF, diváci na hlavnej tribúne v stoji tlieskali a vychutnávali si oslavné chvíle zaslúženého víťaza lll.ligy vo futbale. A na to by sa dalo pozerať dlho aj s potleskom...

Zostavy - domáci : M.Hrdina - K.Vaško(K), T.Hanzel(56.O.Penciak), R.Tarek, R.Scherhaufer, M.Kasaj(84.M.Jurč), M.Loduha, R.Hulák, A.Morong(74.T.Frťala), M.Šupák, T.Varhaník

-  hostia  : M.Vojtech - J.Hrnčár, F.Chromý, M.Puchner(K), M.Pipíška, D.Teraz(46.M.Štefánik), F.Kecskéš, M.Jackuliak(83.W.Kolmačka), P.Martinka, P.Fieber(46.P.Sura), R.Nosko