Videá

ŠKF iClinic Sereď - MFK Zemplín Michalovce 2:2 (1:1)

Igor LehockýDátum05. 05. 2019 14:26:43TémaFutbal
63

Včera, v sobotu, sa rozohralo 7.kolo nadstavbovej časti Fortuna ligy a v hornej šestke bol naplánovaný iba jeden zápas domácej Serede s Michalovcami od 17.00 hod. pod Zoborom, zostávajúce dva zápasy o miestenky v EL sa odohrajú dnes.

Úvod zápasu vyšiel domácim, už v 2.minute rozbehol akciu Serede Bilas, najprv cez ľavé krídlo, o chvíľu na to Bilas veľmi dobre otočil hru na pravé krídlo, Morong prevzal jeho presný pas, vcelku ľahko sa zbavil brániaceho Beskorovainyho, v šestnástke od bránkovej čiary presnou loptou nabil pre Lačného ktorý z jednotky pred päťkou trafil po zemi parádne k pravej žrdi – 1:0, nebolo čo riešiť. Hostia si išli svoje, dobre kombinovali, častými a presnými prihrávkami postupne dokázali presúvať hru až ku šestnástke domácich a nepríjemne hrozili v zakončení. V 6.minute ešte Danko z vnútra šestnástky domácich slabo zakončoval, o minútu neskôr to už bol z 19m nebezpečný pokus Mavretića ale do miesta kde loptu čakal Nwolokor v bráne. V 9.minute hostia zahrali roh  z ľavej strany, do lopty nabehol Sulley ale jeho hlava išla tesne nad. V 11.minute prvú žltú videl z hostí Mancilla za faul na Hučka a v 14.minute vyšla pekná akcia domácim, po ľavom krídle Špehar ušiel až do šestnástky hostí ale Morong nakoniec iba slabo po zemi vyskúšal Kiru v bráne MFK. V 15.minute to už bolo 1:1 lebo hostia potiahli loptu po pravom krídle, presnú loptu v šestnástke domácich dostal Kolesár ktorý z jednotky z pravej strany vystrelil z 13m, loptu po zemi niekto z obrany tečou nadvihol a na lob k pravej žrdi už Nwolokor nedokázal zareagovať – 1:1, smola. V 22.minute žltú z MFK videl za zákrok na Moronga Mavretić a v 29.minute nebezpečne strieľal z 13m Kolesár. Hral sa v podstate vyrovnaný zápas, každý chviľku ťahal pilku, domáci sa spoliehali na rýchle brejky a hostia mali zase navrch kombinačne. V 37.minute najprv Iván z hranice šestnástky hostí trafil tvrdou loptou Beskorovainyho ktorý išiel k zemi a odrazenú loptu Baez napálil do ležiaceho Beskorovainyho ktorý za 3 sekundy absolvoval spredu a aj zo zadu nepríjemnú masáž. V 38.minute rozohrávku Beskorovainyho zblokoval napádajúci Morong ešte na polovici hostí a do brejku vyrazili z domácich Špehar, Lačný a Morong ale proti Beskorovainymu a Mancillovi Špehar veľmi zle volil strelu ktorá z 18m skončila zblokovaná na rohu. Neskôr sa žiaľ ukázalo, že sereďania zahynuli práve na nepremieňanie brejkových akcií do otvorenej obrany hostí. V 42.minute si Špehar našlapol do šestnástky hostí okolo Beskorovainyho z pravej strany ale zakončoval z 11m v páde a slabá lopta išla vedľa. Prvých 45 minút sa hrala v podstate vyrovnaná partia, o niečo aktívnejší boli na lopte domáci, hra mala tempo, v oboch šestnástkach bolo dostatok vzruchu, futbal musel baviť.

Do druhého polčasu Dybalu v ŠKF vystriedal Sus a hneď v 47.minute sa mohlo meniť skóre, Beskorovainyi na ľavej strany obrany stratil loptu, Morong ušiel až do šestnástky, presne našiel Špehara ale ten nikým neatakovaný vo vnútri vápna ani nezakončil, ani neprihral a o loptu prišiel. O minútu neskôr po akcii domácich po pravej strane vo vnútri šestnástky hostí si loptu vypýtal Sus ale pred päťkou z behu zakončil vysoko nad, škoda. V 54.minute sa v šestnástke hostí domáci v dobrej pozícii núkali k zakončeniu až nakoniec o loptu prišli. V 56.minute aktívny Sus potiahol loptu po pravom krídle, center na päťke Kira iba stlmil pred Baeza ktorý z 8m pohodlne poslal domácich do vedenia – 2:1. V 58.minute Danka v MFK vymenil Turik a v 60.minute mohli zápas uzavrieť sereďania. Do brejku vyrazili Sus a Lačný, Sus vysunul na ľavom krídle Lačného ktorý ušiel až do šestnástky hostí, presne hľadal nabiehajúceho Susa pred päťkou ale jeho teč na bránu Kira vystihol a chytil. V 61.minute Casado za sotenie po odpískaní faulu videl žltú a za oplácanie a reči aj Lačný. V 64.minute po dobrej akcii domácich najprv Lačný z 15m neprestrelil obranu a vzápätí Morongov pokus bol tečovaný na roh. V 65. minute Lačného striedal Pankarićan, v 66.minute v MFK Kountouriotisa Regáli. V 67.minute si neudržal nervy na uzde Casado a za faul na Baeza po odohratí lopty videl druhú žltú a po červenej sa porúčal, v nervóznych minútach potom žltú za faul na Rotu videl z ŠKF aj Iván. V 75.minute ďalšia kontra do otvorenej obrany hostí, Pankarićan pekne vysunul Moronga ktorý na šestnástke našiel Špehara ale ten v dobrej pozícii strieľal iba do bloku, škoda. V 78.minute Kolesára vymenil Zakharkiv a v ŠKF Špehara Kuzma. V 79.minute z vlastnej šestnástky domáci rozbehli ďalší brejk do otvorenej obrany, Iván poslal dlhý pas na Moronga na ľavom krídle, Morong ušiel až ku šestnástke hostí, na strede presne našiel nabiehajúceho Ivána ale ten z 9m v čistej šanci trafil iba Kiru. V 82.minute ďalšia šanca Ivána, ktorému z pravej strany poslal technickú loptu za obranu hostí Morong ale Iván na päťke netrafil dôrazne zakončenie a ľahký lob Kira stiahol. V 86.minute Sus po pravom krídle opäť v rýchlej kontre potiahol loptu až do šestnástky hostí, spätnou presne našiel Ivána ale ten nemal svoj deň, z 12m nikým neatakovaný pri pokuse o zakončenie proste netrafil loptu v čistej šanci. Hostia mleli z posledného ale napriek tomu dlhými loptami na zadné rady domácich sa pokúšali o zakončenie po zisku druhej lopty, v 89.minute Djiby Ba nezvládol rozohrávku, stratil loptu, Zakharkiv zo 16m nebezpečne zakončoval ale Nwolokor bol na mieste. Bežala druhá minúta nastavenia, ďaleko pred vlastnou šestnástkou Kira nakopol loptu na šestnástku domácich, na pravej strane sa jej zmocnil Rota ktorý sa prekľučkoval až do päťky k bránkovej čiare, slabú prihrávku pred ľavou žrďou v snahe riešiť v kľude Bilas na krátko nechtiac posunul na Zakharkiva ktorý zo 4m placírkou trafil Nwolokora na zemi od ktorého lopta skončila pri ľavej žrdi – 2:2 a neuveriteľné bolo na svete. Namiesto 5:1 krutých 2:2 a práve po Bilasovi, ktorý inak rozdával počas zápasu vynikajúce lopty po ktorých nakopával ofenzívu ŠKF. Čo už, ako sa zvykne konštatovať, sereďania urazili futbalového boha v niekoľkých totálne nezvládnutých brejkoch v prevahe o jedného hráča a za to boli potrestaní.

Žiaľ, iba 354 platiacich divákov bolo zvedavých na futbal v Nitre ale aj napriek tomu skupinka fanúšikov ŠKF iClinic povzbudzovala Sereď takmer počas celého zápasu. Úvod prvého i druhého polčasu prial domácim, dva krát boli vo vedení ale zdalo sa že hostia viac túžili po góle aj napriek hre v oslabení.

Tréner MFK Zemplín Michalovce Anton Šoltís po zápase povedal:

„ Tak dneska ten zápas šťastný koniec pre nás, vstúpili sme zle do zápasu, v tej 2.minute sme dostali gól, ešte sme boli asi v šatni myšlienkami hoci sme chceli ísť trošku aktívne do toho zápasu, po tom góle to bolo už v poriadku, snažili sme sa o vyrovnanie, podarilo sa nám to, z tohto hľadiska ten prvý polčas bol v poriadku. Druhý polčas, chceli sme ísť, tiež zvýšiť pohyb, nátlak, chceli sme zvíťaziť, ísť do gólu, súper nás potrestal po ľahkej našej chybe si myslím a išiel do vedenia. Po tom vylúčení to už bolo z našej strany také riziko, súper tam mal veľa resp. viac možností aby ten zápas zavrel ale nepodarilo sa mu to, my so šťastným koncom. Mali sme tam síce ešte dve príležitosti Regáli aj druhý krát mohol lepšie riešiť tú strelu takže, šťastný koniec pre nás a sme spokojní aj s bodíkom za tohto stavu a priebehu zápasu.“

Tréner ŠKF iClinic Sereď Karel Stromšík povedal:

„ Ja súhlasím s trénerom, bolo to bojovné stretnutie, myslím si že ten vstup do zápasu sme mali veľmi dobrý, že sme už v tej 2.minute dali gól, že sme sa trošku aj tak ukľudnili, v priebehu toho prvého polčasu sme si vytvorili také 2-3 sľubné situácie, škoda že sme ich riešili tým spôsobom ako sme ich riešili. Čo sa týka toho druhého polčasu ja si myslím že tam sme si vytvorili, jasne sme mali územnú prevahu a vytvorili sme si niekoľko veľmi veľmi dobrých príležitostí, škoda že tá jedna alebo dve tie sto percentné šance čo sme mali sme nevyužili.“

Zostavy -  domáci: D.S.Nwolokor -  M.Dybala(46.M.Sus), T.Hučko, Ľ.Michalík(K), A.O.Baez, R.Bilas, A.Morong, T.D.Ba, A.Iván, D.Špehar(78.M.Kuzma), M.Lačný(65.F.Pankarićan)

-  hostia: M.Kira(K) -  Ch.Kountouriotis(66.M.Regáli), P.Kolesár(78.Y.Zakharkiv), D.Beskorovainyi, S.Danko(58.J.Š.Turik), S.Sulley, J.C.Mancilla, J.D.Casado, A.Mitrano, L.Rota, T.Mavretić

ŽK: 61.M.Lačný, 69.A.Iván – 11.J.C.Mancilla, 22.T.Mavretić, 61.,67.J.D.Casado, 93.S.Sulley

ČK: 67.J.D.Casado MFK

Góly: 2.M.Lačný, 56.A.O.Baez – 15.P.Kolesár, 92.Y.Zakharkiv

Strely    celkom – 23 – 14

na bránu – 8 – 6

mimo bránu – 8 – 7

zblokované – 7 – 1