Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

ŠKF iClinic Sereď - MFK Ružomberok 3:1 (0:1)

Igor LehockýDátum21. 10. 2018 01:29:03TémaFutbal
63

Hralo sa kompletné 12. kolo Fortuna ligy a Sereď v Nitre na domácej pôde privítala ( v sobotu) Ružomberok s ktorým v 1.kole v Ružomberku vybojovala cennú remízu 0:0. MFK Ružomberok si v posledných kolách počínal veľmi úspešne, doma i vonku zbieral body za výhry alebo remízy aj keď dobré výkony si zotrel v pohárovom kole Slovnaft Cupu v Skalici, kde ich súčasný líder 2. ligy sfúkol rozdielom triedy 4:1. Sereďania zase striedali v posledných kolách výhry s prehrami ako na hojdačke, pre chorobu a zranenia nemohli byť dnes v zostave Djiby Ba, Penksa, Hučko i Mečiar ale v pohárovom zápase na Pohroní pred pár dňami potvrdili úlohu favorita a tak sa na 12.kolo Fortuna ligy naladili víťazne.

Prvé minúty patrili jednoznačne hosťom, ružomberčania boli futbalovejší, pôsobili zohrane a do 10.minuty loptu iba pár krát požičali domácim. V 7.minute po rohu hostí hlavička Masla iba slabo našla pripraveného Nwolokora v bráne ŠKF. V 12.minute domáci ukázali čím budú chcieť uspieť v zápase keď Pankarićan získal na strede pola loptu, hneď ju poslal šprintujúcemu Gatarićovi na ľavom krídle ktorý poslal z 18m loptu nad bránu. V 14.minute si hostia hodili loptu do šestnástky domácich za ktorou sa pustil Kostadinov, Nwolokor pred päťkou bol pri nej skôr ale Kostadinov ju bezohľadne dohrával a spôsobil po kontakte Nwolokorovi tržnú ranu na hlave za čo videl prvú žltú v zápase. Nehralo sa asi 4 minúty a prvé signály k striedačke znamenali pokyn aby sa rozcvičil náhradný brankár, no a preto že Penksa je maród na lavičke ŠKF iClinic Sereď sa ako náhradník objavil fanúšikom ŠKF veľmi dobre známy Martin Šalka, niekdajšia dlhoročná brankárska jednotka a opora mužstva, s ktorou Šalka z 3.ligy potiahol klub do 2.ligy a iba vážne zranenie mu nedovolilo v Seredi pokračovať. Hlava Nwolokora sa zmenila na obväzový blond ale nakoniec v bráne pokračoval a tak si Martin nezapísal ostrý štart v našej najvyššej súťaži. V 26.minute žltú za faul videl z domácich aj Ventúra a domáci krok po kroku svoju hernú úroveň dvíhali. Hostia síce v držaní lopty boli vo veľkej prevahe ale v podstate okrem zopár náznakov šancí si nedokázali vypracovať šancu gólovú. Domáci sa naproti tomu iba veľmi pomaly rozbiehali do „prevádzkovej“ teploty, celkom zbytočne strácali lopty v osobných súbojoch a niektoré veci riešili iba neadresnými odkopmi lopty, čo kazilo celkový dojem z hry. Bežala 44.minuta, center hostí do šestnástky domácich Nwolokor pred päťkou vyboxoval ďaleko od brány ale Kochan z MFK si loptu stopol, z 25m poslal vysoký lob späť na bránu no a lopta trafila ľavú žrď a od vracajúceho brankára sa odrazila z metra do siete a smolných 0:1 bolo na svete. 6 minút sa ešte hralo nad základný čas prvého polčasu ale nič zaujímavé sa už neudialo.

Do druhého polčasu mužstvá vybehli bez zmeny v zostavách a už v 49.minute sa domáci nadýchli k dobrej akcii, kapitán Michalík poslal dlhú loptu na ľavé krídlo pre Ulricha do rozhodenej obrany hostí, Ulrich ušiel až do šestnástky, namiesto zakončenia volil ešte prihrávku na nabiehajúceho Moronga ale na päťke do zlej lopty skočili hostia a šancu prekazili. Sereďania kopali roh z ľavej strany, Pankarićanovu loptu na bližšej žrdi si v nohejbalovej polohe na jednej nohe stopol Morong, nikým neatakovaný sa oprel do lopty a z 9m delovka otrela pravú žrď a zastavila sa v site za ľavou žrďou – 1:1, paráda. V 54.minute domáci Sus na ľavej strane obrany stratil loptu v súboji s Danielom, loptu do šestnástky do gólovky dostal Tandir ale našťastie v zakončení z 11m z pravej strany nebol ani dôrazný, ani presný. V 58. minute vyšla rýchla kontra domácim, Pankarićan po získaní lopty ešte na polovici hostí poslal do šprintu po ľavom krídle Ulricha ktorý akciu spomalil ale dával loptu späť na istotu, pred šestnástkou hostí ju dostal Ventúra ktorý vo vnútri vápna pekne našiel kolmicou Gatarića ktorý sa doľava odpútal od obrancu a ľavačkou poslal po zemi pozdrav pre Macíka v bráne MFK krížom k ľavej žrdi z 11m – 2:1. V 60.minute z hostí Kostadinova a Tandira striedali Mustedanagić a Gerec a hostia sa pokúšali tlačiť ku bráne domácich. V 62. a 71.minute žlté videli nervózni hostia Daniel a Kochan za fauly a slovné ataky arbitra a v ŠKF Pankarićana vystriedal novic v kádri Mba. V 76. minute kartových previnilcov doplnil ešte Mustedanagić a za zbytočné reči z domácich aj Morong v 77.minute. V 79.minute v ŠKF Ulricha vymenil Richnák a keď hostia žili v nádeji že s výsledkom ešte niečo urobia prišla 82.minuta. Sus zahral rohový kop prekvapujúco z ľavej strany po zemi pred šestnástku hostí na Ventúru, ten ju perfektne zatočil centrom do šestnástky a po odraze najbližšie k bráne v spleti hráčov ju z blízka hlavou poslal za chrbát Macíka vo svojom prvom štarte za ŠKF Chris Marlon Ondong Mba – 3:1 a bolo rozhodnuté. V 83.minute Kochana v MFK vystriedal Takáč a domáci o minútu na to mohli súpera opäť trestať. Loduha s loptou na nohe po pravej strane prešiel cez dvoch protihráčov, na strede presne našiel Moronga v šanci ktorému ale lopta ostala pod telom tak ju poslal do prava na Mba a ten z uhla z 12m trafil iba Macíka, škoda. V 90.minute ešte za zdržiavanie hry žltú videl domáci kapitán Michalík a už v nadstavenom čase za potlesku tribúny Gatarića vystriedal Subotić.

Zápas sledovalo niečo okolo 490 divákov pravdepodobne väčšinou zo Serede a okolia, ktorí striedavo na ľavej a pravej strane hlavnej tribúny povzbudzovali domácich hráčov a tvorili tak aj dobrú futbalovú atmosféru na štadióne. Sereďania prvý polčas začali akoby v útlme, nesmelo, nechávali hrať hostí a iba veľmi pomaly si budovali dôveru. V druhom polčase úplne zanechali ostych a v efektívnej koncovke prehrali súpera ktorý si nevedel poradiť s dobrou organizáciou a bojovnosťou defenzívy ŠKF. „Tisíc“ prihrávok v podaní MFK bol niečo ako „barcelónsky“ syndróm umierania na krásu.

Tréner MFK Ružomberok David Holoubek po zápase povedal:“My sme dnes predviedli veľmi podpriemerný výkon hráčov a zaslúžene sme prehrali. Domáci bojovali od prvej do poslednej minúty a zaslúžene vyhrali, ja som veľmi naštvaný za náš výkon ktorý sme dnes predviedli pretože to úplne devalvuje celú tu pol sezónu, alebo tých 11 stretnutí ktoré sme doteraz odohrali, tento výkon, takže som smutný, naštvaný a nespokojný. Nie som v úplne dobrej nálade po takomto zápase, súperovi samozrejme gratulujem pretože vyhral zaslúžene“.

Tréner ŠKF iClinic Sereď Karel Stromšík povedal:“ V prvom polčase sme vlastne nastúpili tak trochu zakríknute, kazili sme veľa prihrávok čo sme dávali súperovi a tým sme ho púšťali do tlaku ale druhý polčas sa to vlastne otočilo, začali sme hrať tú našu hru kde sme spresnili prihrávky, vychádzali sme s veľmi dobre zabezpečenej obrany do rýchlych protiútokov a ja si myslím že sa nám to podarilo. Dali sme pekné góly a ja súhlasím s trénerom že sme si to víťazstvo dnes plne zaslúžili za ten druhý polčas“.

Padlo aj niekoľko otázok na oboch trénerov ale chcem opísať samotný začiatok pozápasovej tlačovky ku ktorej sa dostavil pán Holoubek tak že ako prechádzal ku svojej stoličke okolo trénera ŠKF pána Stromšíka, nahlas sa ho Holoubek pred všetkými prítomnými opýtal „vy ste kto?“ Nuž, charakter za výplatu trénera Ružomberku sa kúpiť proste nedá a keď si pripomeniem extempóre trénera MFK na tlačovke po 1.kole so Sereďou, kde voči mne vystúpil s tým že je nefér kritizovať zlé výkony hráčov, po tom dnešnom vstupe pána Holoubeka musí byť asi každému kto to počul jasné, že drzosť opice zo ZOO je tomuto človeku blízka a je tiež celkom možné, že pán Holoubek trpí na to že nemal detskú izbu a triviálna úcta k starším je u neho v podpalubí, lebo nič podobné som ešte na tlačovkách za tie roky vo futbale nepočul. Pre Holoubeka som ešte dodal, že ak nevie kto je Karel Stromšík tak že je na tom dosť biedne a dopĺňam že nie len ako človek ale je horšie že ako futbalový tréner!

Zostavy -  domáci: D.S.Nwolokor -  Ľ.Michalík(K), N.Gatarić(90.+N.Subotić), Ľ.Ulrich(79.R.Richnák), M.Loduha, F.Pankarićan(71.CH.M.O.Mba), A.Morong, J.Menich, B.O.Adekuoroye, D.Ventúra, M.Sus

              - hostia: M.Macík -  D.Kružliak(K), J.Maslo, K.Qose, P.G.Andrezly, F.Twardzik, M.Kochan(83.D.Takáč), Y.Urdinov, T.Kostadinov(60.Z.Mustedanagić), I.Tandir(60.Š.Gerec), E.Daniel

ŽK: 26.D.Ventúra, 77.A.Morong, 90.+Ľ.Michalík – 14.T.Kostadinov, 62.E.Daniel, 71.M.Kochan, 76.Z.Mustedanagić

Góly: 49.A.Morong, 58.N.Gatarić, 82.CH.M.O.Mba – 44.D.S.Nwolokor vl.

Strely   celkom – 13 – 10

          na bránu – 4 – 4

          mimo bránu – 6 – 3

          zblokované – 3 – 3

Rohy – 5 – 7

Fauly – 10 – 12

Ofsajdy – 2 – 0

Rozhodoval: Patrik Hrčka  

 


Fotogaléria k článku:

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

Zobraziť všetky fotografie
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký
63
Autor: Igor Lehocký

63
Autor: Igor Lehocký

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign