Videá

ŠKF iClinic Sereď - FK Železiarne Podbrezová 1:2 (1:0)

Igor LehockýDátum26. 08. 2018 13:42:34TémaFutbal
63

V sobotu sa rozohralo 6. kolo Fortuna ligy štyrmi zápasmi a ŠKF iClinic Sereď si od 19.00 hod. odohrala svoj prvý „domáci“ zápas na veľmi peknom, zrekonštruovanom štadióne v Nitre, kde by mala v tejto sezóne odohrať všetky zostávajúce domáce zápasy, takže na útulný štadión na  Myjave merať cestu asi už nebude, lebo s AS Trenčín na „domácej“ Myjave pre trenčanov už zápas odohratý majú. V Nitre na nich budú čakať celkom pikantné „susedské derby“ s FC Nitra a to hneď dva krát v základnej časti ligy v systéme každý s každým doma a vonku a pokiaľ by sa Nitra a Sereď umiestnili po základnej časti v spodnej polovici tabuľky, čakali by ich ďalšie dva zápasy v Nitre v nadstavbovej časti o udržanie sa v lige. Zmeniť by to mohlo iba umiestnenie Serede v hornej šestke, to by si ale hráči museli odpustiť v ostatných zápasoch včerajší výkon s FK Železiarne Podbrezová.

V 3.minute  prvý nepresný strelecký pokus poslal na bránu domácej Serede z 19m Mikuš,  v 8.minute z 20m Breznaník a v 9.minute z 25m už dobre mieril Sedláček ale Penksa v bráne ŠKF nie prudkú loptu k pravej žrdi ľahko chytil. Na druhej strane v 10.minute snahy o zakončenie Ulricha a Ventúru z hranici šestnástky obrana hostí zblokovala takže Kuciak v bráne FK zasahovať nemusel. Veľmi nepresný strelecký pokus Ventúru do nebies v 15.minute dával tušiť že pekný a zaujímavý futbal si niekde pri mori „ležal na dovolenke“, lebo v Nitre nebol. Hostia z Podbrezovej sa javili aktívnejšie, v prípade potreby boli aj rýchlejší, ničím zložitým sa nezaoberali v zakončení, keď sa im naskytla možnosť vystreliť, z každej pozície tak aj robili lebo nedôrazná obrana domácich im to celkom v pohode dovoľovala. Hostia sa prezentovali takým celkom poctivým futbalom, na lopte vyzerali istejší ako domáci ale nevychádzali do žiadneho ofenzívneho rizika, presne sa prihrávkami nachádzali ale tak ako aj domáci boli v zakončení veľmi neškodní a ťažko povedať či futbal niekoho z divákov bavil. V 24.minute si hostia pred šestnástkou na ľavej strane presne narazili loptu cez Breznaníka na Turňu do vnútra vápna ale náznak šance rýchlo zhasol a Turňa o loptu prišiel. V 28.minute Ulrich na ľavom krídle už po niekoľký krát zatiahol loptu ku šestnástke hostí, tento krát si loptu doprava na zakončenie nepripravil ale uvidel v uličke nabiehajúceho Gatarića ktorému to pekne po zemi naservíroval na stred pred šestnástkou a Gatarić to zakončil asi z 20m z jednotky nádherne, Kuciak na loptu pod pravú šibenicu nemal nárok – 1:0 a svitla nádej že by tento ukážkový moment mohol futbal prepnúť do vyšších otáčok, ale nestalo sa tak. V 35.minute priamy kop na pravej strane hostia z 25m nezahrali zle ale strelecký pokus Leška našiel iba pripraveného Penksu, za to o minútu neskôr strela Turňu z 20m tesne míňala pravú žrď. Prvú žltú za faul videl z domácich Ventúra v 37.minute, či to ale bol faul na žltú ťažko povedať, hlavný to tak videl. V 39.minute Ulrich na ľavom krídle opäť potiahol loptu cez obrancu až ku šestnástke, vo vnútri presne našiel prihrávkou Moronga ktorý z 11m zľava z jednotky veľmi dobre vystrelil ale Kuciak rovnako pekne reflexívne loptu vyrazil a to bola posledná šanca prvého polčasu. Domáci prvých 45 minút odohrali veľmi opatrne, vo vlažnom tempe a bez nápadu, niekoľko nepresností hre dávalo pečať veľmi nezaujímavého šedého priemeru. Hostia boli na lopte istejší, futbalová vyzretosť bola na strane Podbrezovej, vychádzali zo zabezpečenej a kompaktnej obrany, často vedeli čítať hru domácich ale bez kvalitnej ofenzívy aj oni iba prispievali ku komornému futbalu. Iba Gatarićova paráda z 28.minuty mohla potešiť futbalového fanúšika.

V 47.minute mohli domáci zvýšiť skóre, po pravom krídle potiahol loptu Gatarić, Pankarićan  ju veľmi pekne narazil pre Ventúru už v šestnástke hostí, Ventúra pred päťkou iba tieňovo bránený si mohol vybrať ako trafí bránu zo 6m ale zbrklo loptu poslal nad, veľká škoda. V 50.minute zahrozili aj hostia, dlhý pas na pravé krídlo Magda poslal v šprinte po zemi do vnútra šestnástky kde do lopty nabehol Mikuš a pred bližšou žrďou z 9m prudká lopta otrela brvno ľavej šibenice. V 55.minute žltú za faul na Moronga videl z hostí Sedláček a v 58.minute sa domáci nadýchli k dobrej akcii na ľavom krídle cez Ulricha. Pankarićan ho najprv poslal za obranu hostí ale jeho center obrana zastavila, následne Pankarićan z ľavej strany v šestnástke hostí presne našiel Gatarića ale jeho zakončenie z 10m nebolo dôrazné a lopta išla mimo. V 60.minute dvojité striedanie hostí, kapitána Viazanka a Mikuša vymenili Opoku a Njire a v 62.minute si vypracovali šancu-pološancu, keď po pravom krídle sa dostali ku šestnástke domácich, cez šírku vápna po zemi nebezpečná lopta našla Njireho na ľavej strane ktorý z nábehu z 15m našťastie neprestrelil domácu obranu. V 65.minute sereďania pohrdli aj šancou do prázdnej brány keď na ľavej strane zlú malú domov od Magdu v šestnástke pred Kuciakom na päťke dobehol Morong, loptu hneď okolo vybiehajúceho Kuciaka prihral ku hranici päťky pre Ulricha ktorý ľavačkou loptu pred prázdnou bránou netrafil...následne v tej istej minúte ešte Morong vyrazil s loptou stredom obrany a aj pekne zakončil ale Kuciak jeho umiestnený pokus  zo 16m k ľavej žrdi vyrazil. V 68.minute domáci prvý krát v zápase mohli uplatniť svoju silnú zbraň keď obrali hostí o loptu na svojej polovici a ihneď rozbehli rýchly brejk lenže do pasu pre Ulricha na pravej strane ďalekým vybehnutím zasiahol Kuciak ktorý šancu domácim nekompromisne odkopol. Žltú potom za faul odzadu videl v 68.minute z domácich Morong a v 69.minute všetkých na ihrisku prekvapil z hostí Breznaník. Nenápadný útok hostí po ľavej strane Breznaník po vedení lopty zakončil milimetrovo presne keď z 24m po zemi prudko trafil loptu k ľavej žrdi – 1:1 a aby toho nebolo málo tak si to Breznaník zopakoval o minútu neskôr keď si loptu hostia nakrátko posunuli vľavo pred šestnástkou a cez nedôraznú obranu Breznaník trafil ako cez kopirák po zemi z 19m – 1:2 v 70.minute a to už bolo zlé. Ulrich ešte v 72.minute mal na nohe veľmi pekné zakončenie keď si z ľavej strany potiahol loptu doprava na hranici šestnástky ale Kuciak bravúrne vyškriabal jeho pokus spod brvna na roh. V 74.minute sa tréner domácich ešte pokúsil niečo urobiť s výsledkom prestriedaním Gatarića a Ulricha ktorých vymenili Sus a Loduha ale ani čerstvé sily a snaha domácich v závere zápasu nepriniesla želaný bodový zisk. V 78.minute žltú za faul videl aj jeden z najlepších hráčov ŠKF Adekuoroye za faul na Njireho a v 80.minute Pankarićana vystriedal v ŠKF Bilas ktorý zaujímavými loptami dokáže dostávať spoluhráčov do šancí a vie sa presadiť aj strelecky, ale hostia si záver zápasu už dokázali kontrolovať a v dôslednej defenzíve už domácim nič nedovolili. V 82. a v 90.minute ešte žlté karty videli z hostí Magda a z domácich Bilas a okrem striedania hostí v 88.minute kedy Breznaníka vymenil Grzegorz sa uč nič podstatné neudialo ani v nastavených troch minútach.

Zápas malo sledovať 522 platiacich divákov, ťažko povedať koľko z nich bolo divákov z Nitry, možno stovka, možno ešte menej takže fanúšikovia zo Serede na hlavnej tribúne dávali počas zápasu o sebe vedieť povzbudzovaním ale ku koncu zápasu niektorí diváci odchádzali ešte pred záverečným hvizdom. Prvý polčas bol futbalovo nie veľmi zaujímavý, bezstarostný prejav domácich bez šancí a pohybu nemohol vyrušiť hostí ktorí v podstate mali priebeh pod kontrolou, v zodpovednej a kompaktnej defenzíve hostia boli na lopte istejší, presnejší a na svoje šance si poctivou a trpezlivou hrou počkali. Kuciak v bráne mužstvo najmenej dva krát podržal a skúsený mazák Breznaník zápas rozhodol v priebehu 2. minút druhého polčasu. Tak ako sereďania zahrali veľmi kvalitne v Žiline a aj napriek tomu nebodovali, tak sa tento krát v Nitre prvých 45 minút akoby „spoliehali“ že sa súper porazí sám. Ani zlepšený pohyb v druhom polčase nepriniesol pre domácich úspech lebo keď sa budú nepochopiteľne zahadzovať tutovky, výsledkom môže byť tá „povestne nepríjemná deka“ ktorá môže na hráčov padnúť. Sereďania ako víťaz 2.ligy v závere sezóny 2017/2018 a v prvých dvoch kolách Fortuna ligy v novom ročníku nepoznali pocit porážky v 16tich majstrovských zápasoch a odohrali 1440 čistých minút na konci ktorých sa tešili vždy z bodových ziskov z remíz a víťazstiev a to bola skvelá bilancia. Ešte 5 zápasov delí hráčov ŠKF iClinic od toho aby spoznali každého jedného súpera v našej najvyššej futbalovej súťaži a mohli načerpať skúsenosti ktoré ich môžu po každom jednom zápase kvalitatívne posunúť. A v silách mužstva je bojovať o kvalitný stred tabuľky lebo súčasná Sereď na to hráčov má.

Tréner FK Železiarne Podbrezová Marek Fabuľa po zápase povedal že dnes vychádzali z faktu že Sereď má výborný prechod, má na to vhodné typy brejkových hráčov ktorí dokážu hrať do otvoreného priestoru preto sa snažili ten priestor im zavrieť a vytvoriť si pre seba ten priestor aby to využili. V prvom polčase sme nezachytili dve situácie kde pri jednej sme inkasovali, pri druhej nás podržal brankár Kuciak, v prvom polčase nám smerom dopredu viazla finalizácia našej snahy pretože nám nedochádzali centre tam kde sme chceli a kde sme ich potrebovali a súper v prakticky zaslúžene išiel do vedenia. V druhom polčase sme nabádali k tomu aby hráči zvýšili ešte viacej aktivitu, aby verili v to kvôli čomu sem dnes prišli a som rád že sme to nakoniec otočili aj keď sa mi zdá že sme tri krát trafili bránu a dva krát sme dali z toho gól, boli sme samozrejme efektívni, súper mal príležitosti na to aby ten zápas stiahol na svoju stranu skôr ale musíte mať aj šťastie hlavne v zápasoch vonku a dnes sme ho mali aj vďaka veľmi dobrému a obetavému výkonu celého mužstva za čo im samozrejme blahoželám a som veľmi rád že takýto výsledok sa nám podaril na horúcej pôde sereďskej a verím že to dodá do ďalších bojov obrovské sebavedomie nášmu mužstvu pretože ho potrebujeme hlavne v zápasoch vonku. Na otázku čo rozhodlo v dnešnom zápase podľa jeho názoru povedal že najpodstatnejšie bolo to že chlapi ktorí boli na ihrisku verili tomu že ten spôsob ktorým sa chcú dnes presadiť že je ten správny, verili tomu do poslednej chvíle a preto to ovocie prišlo ale hovorím, v takýchto zápasoch musíte mať aj šťastie a my sme ho dnes mali takže to rozhodlo.

Tréner ŠKF iClinic Sereď Michal Gašparík povedal že začiatok zápasu, prvých 10 minút bol z našej strany taký rozháraný, bol v réžii hostí, po 10tej minúte sme sa ukľudnili a začali sme hrať to čo sme chceli. Napádali sme ich, získavali sme lopty, vytvárali sme si strelecké príležitosti z ktorých sme aj strelili vedúci gól, myslím že polčasové vedenie bolo zaslúžené. Cez polčas sme upozornili hráčov že na našej pravej strane nám robia problémy, že to tam musíme vykrývať, žiaľ ďalšie príležitosti čo sme mali sme nevyužili, mohli sme zvýšiť na 2:0, 3:0, 2:0 by bolo v poriadku a z týchto príležitostí čo sme hovorili že hostia kde majú prevahu na našej pravej strane z toho sme dostali dva identické góly, takže futbal býva niekedy krutý, bola to naša nedôslednosť alebo lajdáckosť, neviem jak bych to nazval, lebo dostať takéto dva góly, to sa nemôže stať. V závere zápasu sa to prestriedalo, to už bolo také chaotické z našej strany, takže bola tam hra na náhodu, ale tam hovorím, tam sme mali využiť Ulrich mal šancu, Ventúra, tam sme to mali rozhodnúť jednoznačne. Musíme sa z toho poučiť a kto nevie prehrávať, nevie ani vyhrávať, takže my ideme ďalej, máme ďalší zápas v Dunajskej Strede, musíme sa pokúsiť nie o nemožné ale normálne hrať futbal a využiť tie šance ktoré sme mali minulý týždeň, tento, takže, futbal je o góloch, my ich nedávame preto sme prehrali.

Zostavy -  domáci: P.Penksa -  T.Hučko, Ľ.Michalík (K), N.Gatarić(74.M.Sus), Ľ.Ulrich(74.M.Loduha), F.Pankarićan(80.R.Bilas), A.Morong, J.Menich, B.O.Adekuoroye, D.Ventúra, T.D.Ba

-  hostia: M.Kuciak -  M.Viazanko (K)(61.E.Opoku), M.Turňa, M.Breznaník(88.J.Grzegorz), M.Mikuš(61.S.Njire), D.Magda, D.Leško, M.Obročník, M.K.Bartoš, M.Baran, J.Sedláček

ŽK: 37.D.Ventúra, 68.A.Morong, 78.B.O.Adekuoroye, 90.+R.Bilas – 55.J.Sedláček, 82.D.Magda

Góly: 28.N.Gatarić – 69.,70.M.Breznaník

Strely celkom – 20 – 13

na bránu – 5 – 5

mimo bránu – 10 – 5

zblokované – 5 – 3