Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Seredské deti po dvadsiatich rokoch konečne budú mať detské dopravné ihrisko

Iveta TóthováDátum27. 11. 2011 17:07:03TémaBezpečné mesto
200

Sereď   |    Naše deti po dvadsiatich rokoch konečne budú mať detské dopravné ihrisko. Jeho prezentácie sa zúčastní aj  Minister Vnútra  SR  Daniel Lipšic.

Určite si mnohí čitatelia položili otázku, či mesto môže byť bezpečné. Skutočne bezpečné. V diskusiách sa veľa čitateľov vyjadruje k mnohým otázkam bezpečnosti až mimoriadne skepticky. A pritom bezpečnosť v mnohých smeroch je z časti na nás všetkých. 

Už niekedy koncom minulého roka sme v novinách sľúbili, že niečo s bezpečnosťou v meste  (a nielen v ňom) urobíme. Na základe množstva skúseností a dlhoročného záujmu práve o bezpečnosť postupne začal vznikať projekt  "Bezpečné mesto", z ktorého nielen logom ale aj základnými črtami sa obyvatelia mesta postupne mali možnosť oboznámiť.

Ako samotný pojem bezpečnosť, tak aj projekt je možné rozdeliť do niekoľkých častí. Nielen bežná kriminalita a maximálna ochrana pred ňou, aktívne preventívne pôsobenie  v oblasti problematiky drog, či spájanie sa za spoločnými výsledkami tých, ktorí všeobecne k bezpečnosti majú čo povedať, ale najmä bezpečnosť tých najmenších. Práve tí sú skupinou najohrozenejšou, no zároveň najvnímavejšou a najtvárnejšou. A práve  bezpečnosťou  detí  sa projekt   "Bezpečné mesto" môže pochváliť ďalšími hmatateľnými výsledkami.

Hustota premávky na cestách a narastajúca arogancia niektorých vodičov zvyšuje riziko detí úrazu na ceste pri každodennej ceste do a zo školy. Od rizika kolízie s autom nie sú uchránené ani detičky idúce do materskej školy v sprievode rodičov.  Dopravná výchova by mala byť samozrejmosťou už práve u detí navštevujúcich materské školy. Všetko si však vyžaduje vytvorenie podmienok a žiaľ naše mesto sa ostatných  minimálne dvadsať  rokov radilo medzi mestá, ktoré nemajú žiadne dopravné ihrisko pre výučbu dopravnej výchovy detí. Až doteraz. 

V rámci projektu   "Bezpečné mesto"  sereďské deti získavajú  moderné a výborne vybavené mobilné dopravné ihrisko pre výučbu dopravných situácií až dvadsiatich detí predškolského veku a najnižších ročníkov  ZŠ. V materských školách budú už od budúceho týždňa dlhodobo umiestnené ďalšie zmenšené verzie dopravného ihriska určené pre výučbu dopravnej výchovy v interiéri.

Už tento pondelok o  11.00 hodine v priestoroch športovej haly na Obchodnej akadémii v Seredi, budú mať detičky materských škôlok svoj sviatok. So svojimi učiteľkami si prídu pozrieť dopravné ihriská, ktoré sú určené práve im.

Pozvanie na prezentáciu časti projektu prijali   Minister Vnútra  SR  JUDr. Daniel Lipšic, prednosta  Obvodného úradu v Trnave  Ing. Jozef Klokner, riaditeľ  KR PZ v Trnave pplk. Mgr. Imrich Puha, riaditeľ  OR PZ pplk. Ing. Mgr. Karol Fóka, riaditeľ OO PZ v Seredi kpt. Mgr. Martin Mlynárik, riaditelia stredných, základných a materských škôl v meste Sereď, vedenie  MsÚ na čele s primátorom Ing. Martinom Tomčányim a ďalší  hostia.

Projekt  spolufinancovaný   zo zdrojov  pre prevenciu kriminality  MV SR v spolupráci s OU Trnava  realizovala  firma  MajkoDesignStudio - Miloš Majko..

Počas prezentácie prítomní uvidia návrhy bezpečnostných prvkov  pri prechádzaní cez priechody pre chodcov a  všetci sereďskí škôlkári odídu v reflexných vestičkách, ktoré najmä pri vychádzkach prispejú k zvýšenej bezpečnosti  pri pohybe cez  mesto.

 

 

Projekt bol finančne podporený Radou vlády Slovenskej republiky pre prevenciu kriminality.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 30-11-2012 12:37:52
hmmm ... osobne by som si predstavoval inak vdaku slusneho cloveka za pomoc na ziskani prostriedkov na moj projekt ako

"- mam za to, ze je osobnou vecou obcana Bira, co robi vo svojom volnom case."

mozno by stacilo nieco ako "ano a dakujem mu za to", ale tak ti najlepsi vyjadruju vdaku v inotajoch
Ľudmila67 | 29-11-2012 22:46:24
pán Majko v poslednom čase už denne v kancelárii všetci preberáme SOL a to, že nepoznáme iného tak trpezlivého človeka čo by útočiacim diskutujúcim tak trpezlivo vysvetloval to čo robíte vy. Sústavné útoky na noviny, na ktoré sa denne tešíme lebo ich považujeme aj za naše. Nezaujíma ma politika ale veľa poslancov by sa malo hanbiť za to ako sa správajú k nám obyčajným ľudom. Volila som súčasného primátora, ale už nikdy nebudem voliť takého človeka čo je v politike dlhšie ako jedno volebné obdobie. Vládnuť sa učia rýchlo!!!
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-11-2012 21:40:51
Anonym | 29-11-2012 17:17:21 | - no a teraz moja verejna vyzva pre Vas. Uz asi tyzden je vonku vyzva MV SR pre buduci rok na podobne projekty, ako Bezpecne mesto.

Uchadzajte sa aj Vy o ziskanie podpory na projekt pre deti mesta v oblasti bezpecnosti s Vasou osobnou 20% financnou spoluucastou. (mzdy, odmeny a ostatne naklady do projektu zahrnute nesmu byt)
Chce to dobry projekt, snahu nieco urobit pre druhych a tak 500 hodin volneho casu. Nasledne tim dobrovolnikov, o ktorych sa v pripade Bezpecneho mesta docitate v ostatnych clankoch v tejto kategorii.

Nasledne dajte vediet. Radi osobne spropagujem Vas uspech v angazovanosti sa v prospech bezpecnosti deti mesta Sered.
Prajem prijemny vecer.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-11-2012 21:36:23
Pod clanok v rubrike Kultura a umenie ste vlozili nasledovny prispevok:

Anonym | 29-11-2012 17:17:21 |

Je pravda , že pri získavaní dotáci pre p. Majka pomáhali aj poslanci?A pri projekte pomáhal projektmanažér mesta Sereď Bíro?Ide o 32tis € t. j. skoro 1 000 000 Sk z našich daní.Ako to je?

Prispevok Vam bol zmazany s tym, ze ste okamzite boli vyzvany k jeho umiestneniu pod ktorykolvek clanok v robrike BEZPECNE MESTO. Cakal som asi 4 hodiny a nakolko ste tak neucinili, umiestnujem ho sem ja a zaroven nan odpovedam:

- neviem o ziadnych poslancoch, ktori by pomahali pri ziskavani dotacie v tychto projektoch pre nase deti.

- mam za to, ze je osobnou vecou obcana Bira, co robi vo svojom volnom case.

- - -

K odpovedi pripajam aj dalsie prispevky uverejnene nizsie v diskusii, aby boli zosumarizovane v tejto kategorii:

(su uverejnene nad sebou ako v diskusii)

Miloš Majko | 26-11-2012 21:47:40 | 213.160.171.91 |
sereď | 26-11-2012 21:25:10 | - nie je za co. Vaznym zaujemcom o ucast na podobnych projektoch som ochotny dat presny navod ako spracovat projekt, ako ho zuctovat, som ochotny pomoct pri prezentacii projektu a zamotnej realizacii. Cim viac uspesnych projektov budeme mat, tym budu nase deti sikovnejsie, vzdelanejsie a rozhladenejsie.

Chce to iba vyjst z pohodlia sukromia a chciet urobit nieco pre spolocnost, v ktorej zije a vyrasta aj moje dieta.

Je to pocit, ktory sme videli vcera s panom Kurbelom pri pohlade na to mnozstvo stastnych deti - to sa kupit neda...


sereď | 26-11-2012 21:25:10 |
pre Miloš Majko | 26-11-2012 21:09:04

Ďakujem za podrobné vysvetlenie. Myslím, že viacerým čitateľom napomôže zorientovať sa a minimálne zamyslieť sa ako pomôcť. Vďaka.


Miloš Majko | 26-11-2012 21:09:04 | 213.160.171.91 |
sereď | 26-11-2012 20:15:15 | - mylite sa! SOL skutocne nedostalo nic.
Zmluvy ktore ste uviedli nie su pre SOL. Su Spolufinancovani projektu, ktory je od svojho zaciatku transparentne prezentovany aj na SOL a to v robrike BEZPECNE MESTO. Dovolim si pripomenut, ze zmluvy su verejne a bolo by fajn, keby ste si ich nastudovali a dolozili informaciu, kolko financnych prostriedkov som dolozil do projektu zo svojich penazi. Dokazatelne a zuctovatelne.

Dovolim si povedat, ze rodicia mozu byt radi celemu uspesnemu projektu - sme jedno z mala miest, ktore ma k dispozicii mobilne detske dopravne ihrisko - sme jedine mesto, kde projekt urobila de facto sukromna firma.
Ide o pouzitie verejnych financych zdrojov, preto v tomto kedykolvek som ochotny informovat verejnost - tu moznost verejnost ma aj u poskytovatela financii.

Na zaver zjednodusene:

- projekt je moj, zaplatil som min. 20% nakladov zo svojich vlastnych penazi a zbytok dolozilo MINV pre kvalitu samotneho projektu. Prispiet na projekt ma moznost ktokolvek - aj Vy. Vytiahnite z penazenky akukolvek sumu, budu za nu zakupene reflexne bezpecnostne prvky pre deti, dolozene dalsie elektricke auticka, objednane dalsie dopravne znacky. Budu urobene dalsie preventivne akcie pre deti, bude dalsim detom umoznene tvorit vlastne relacie s bezpecnostnou tematikou.
Ak nemate moznost prispiet financne, zareagujte na vyzvu a pridite pomoct robit na projekte pre deti nasho mesta. Dovezte svoje auto, prevezte techniku a pomozte pri jej rozkladani a baleni. Pripadne poskytnite strazeny priestor na skladovanie detskeho ihriska. Moznosti je vela.
Verte mi, ze uvitame akukolvek pomoc.

No zasadne z toho vynechajte SOL - sol je uplne nieco ine ak projekt Bezpecne mesto. Tak isto moja firma. Podobne vsak maju SOL s projektom jedno - zo strany mojej rodiny ide vo vztahu k volnemu casu o cistu charitu. Jedine SOL je podnikatelskym zamerom tak, ako ine podnikatelske aktivity ktorehokolvek ineho podnikatela.

Ziadna otazka tohto typu nie je utokom a kazdu rad zodpoviem. Ak by bol zaujem zo strany verejnosti, uvitam dokonca verejnu diskusiu pred kamerami. Mozno by sa naslo viac ludi, ktori by radi projekt podporili aj financne. Zatial bol problem najst rodicov, ktori by pomohli aspon pracou aj pre svoje vlastne deti...


sereď | 26-11-2012 20:15:15 |
pre Miloš Majko | 26-11-2012 18:59:08

p. Majko vo svojom príspevku uvádzate,že SOL, ktoré prevádzkujete pod obchodným názvom Miloš Majko MAJKO DESIGN STUDIO nikdy nedostalo ani cent z dani občanov. Skúste nám teda objasniť na aký konkrétny účel Vám boli zo štátneho rozpočtu poskytnuté v roku 2011 a 2012 finančné prostriedky viď. link: http://otvorenezmluvy.sk/documents/search?utf8=%E2%9C%93&q=Milo%C5%A1+Majko+MAJKO&sort=total_amount, ktoré sú isto tvorené aj z uhradených daní našich občanov. Neberte tento dotaz ako útok, len mi to nie je jasné. V jednotlivých troch zmluvách, ktoré ste uzatvoril sa síce hovorí o akýchsi projektoch na úseku prevencie kriminality, ale uznáte sám, že pre nezainteresovaného čitateľa je to pomerne anonymné nič hovoriace vyjadrenie.
Diego Maradona | 05-01-2012 18:59:46
Asociali z Cukrovarskej dlzia mestu 66,000€ ,tato suma mohla pomoct rekonstrukcii amfika napriklad. Namiesto toho dva mega skoncily v ciernej diere. Doslova...
anonym | 05-01-2012 09:39:43
A kto to všetko zacvaká..? :-)
Renata | 05-01-2012 09:36:35
Tak táto správa ma potesila..este dat do poriadku amfik..park..spravit korculiarsku drahu...daku pesiu zonu... a bude to tu aspon trosku krajsie a prijemnejsie... :) dakujeme
parada | 29-11-2011 10:53:30
palec hore :o)
potrebne | 28-11-2011 09:38:00
Ano, to je velmi potrebne. Videl som viacero prikladov, ako to v sucasnnosti funguje. Nie ako volakedy, ze tam sedela jedna dama a ta robila teoriu aj prax, ale teoriu sa deti ucia v skole v ramci vyucovania z materialov vypracovanych policiou, urobia teoreticke skusky v tretej triede a prakticke jazdy na bicykloch (nie atickach ci trojkolkach) a aj prakticke skusky robia deti na ihrisku, co uz robia policajti a deti dostanu "vodicak" na bicykel. Osvedcilo sa.Deti preukazu, ze sa vedia dostatocne dobre bicyklovat, ukazovat smer, poznaju znacky atd.
Adela | 27-11-2011 22:01:08
Tak toto ano,super
abcd | 27-11-2011 19:41:58
...neverim...zeby niekoho osvietilo???...konecne...

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign