Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Riaditeľ galantského zariadenia na otázky novinárov neodpovedal, stihol sa im však vyhrážať právnymi krokmi. Z tlačového brífingu utiekol - VIDEO

Miloš MajkoDátum14. 09. 2016 22:20:51TémaKRIMI správy
200

Bratislava | Galanta |  Desiatky novinárov dnes smerovali do domu novinárov v Bratislave vo viere, že vedenie resocializačného centra Čistý deň Galanta konečne vnesie viac svetla do temného diania v tomto zariadení štedro dotovanom štátom, ktoré malo slúžiť na prevýchovu veľakrát drogovo závislých detí a mladých ľudí.

Pred kamery a mikrofóny prítomných médií sa posadil riaditeľ centra Tománek a tri osoby so starostlivo utajenou identitou počas celej "tlačovej besedy", na ktorú práve Tománek médiá pozval. Riaditeľ centra, v ktorom mali byť zneužívané deti do starostlivosti centra určené rozhodnutím súdu prečítal vyhlásenie plné všeobecných fráz a dávno známych skutočností. Riaditeľ Tománek si evidentne pomýlil tlačovú besedu s médiami so zamestnaneckým stretnutím, prípadne až sedením s klientami - chovancami zariadenia. Novinárom sa priamo vyhrážal analýzou materiálov, ktoré o predmetnej kauze publikujú a bez štipky charakteru, teda pokory a sebakritiky vystupoval ako človek, ktorý s predmetnými kauzami nemá nič spoločné. Položiť otázky dal možnosť iba niekoľkým novinárom a aj na tie neodpovedal, resp. odpovedal, že odpovedať nebude. Dokonca sa odvolal na viazanie mlčanlivosťou. Kto ho zaviazal mlčať však nepovedal. Perličkou celého brífingu zostáva po celú dobu starostlivo utajená identita troch prítomných osôb, ktoré na tlačovke nepovedali ani slovo a riaditeľ na priamu otázku jedného z novinárov odpovedal, že ich vzťah k zariadeniu nie je podstatný. Ťažko mi hodnotiť, či bolo zvolanie tlačovej besedy v takomto "znení" aktom totálnej neznalosti problematiky riaditeľom Tománekom, aktom úplného zúfalstva, alebo pokusom urobiť si z prítomných novinárov srandu. Dovolím si povedať, že ak sa tak ako dnes na tlačovke správa voči klientom, niet sa čo čudovať, že kauza skončila tak ako skončila, teda policajným vyšetrovaním a podľa všetkého aj odobratím licencie zariadeniu príslušným ministerstvom.

Riaditeľ Tománek evidentne nezvládol tlačovú besedu, ktorú sám zvolal, preto je na mieste otázka ako zvládal chod tak vážneho zariadenia ako resocializačné zariadenie je.

Riaditeľ Tománek po asi 15 minútach chcel priestor Domu novinárov opustiť, čo sa mu však podarilo za veľmi úzkeho prenasledovania kamier všetkých dôležitých médií pôsobiacich v SR.  Týmto smiešnym útokom zožal vrátane svojich kolegov jedine posmech a verejnosť sa v priamom prenose mohla dozvedieť komu štát súdnym rozhodnutím zvolil do prevýchovy problémové deti a mládež a to vrátane štedrých dotácií vysoko prevyšujúcich dotácie pre obdobné zariadenia a detské domovy.

Je načase, aby sa kompetentní konečne začali zaoberať tým, ako fungujú štátom dotované zariadenia, kto ich vedie a kam tečú peniaze do týchto zariadení prideľované.

Otázka na záver: Netočí sa okolo tohto zariadenia príliš veľa politikov ? A ako je možné, že polícia v minulosti vyšetrovanie pohlavného styku s maloletou nedotiahla napriek tomu, že toto mali priznať ako vtedy tak aj v súčasnosti?

Otázok priveľa, no odpovedí málo. Odpoveď na otázku prečo je tomu tak dáva aj dnešné správanie riaditeľa zariadenia Tománeka.

Z tlačovej besedy a úteku riaditeľa zariadenia pred novinármi prinášame kompletný a nezostrihaný videozáznam.

 


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
gulak | 16-09-2016 15:29:07
A,čo na to hovorí smeracky ryšavý albín..
Juraj Kukla | 16-09-2016 07:54:34
Toto bola tlačovka? Kto boli tie tajné osoby? Toto bol riaditeľ \"Čistého dňa\"? Skôr \"Špinavý deň zo strašidelného domu v Galante\" Tu sa zrejem niekto z mocipánov riadne nabalil z nekontrolovaných Európských peňazí, ktorými papalášom zapchávajú huby, aby ich poslúchali. A že polícia aj v takýchto prípadoch dlabe na zákony, tak to je úplné dno žumpy. Kedysi som si myslel, že keď vstúpime do EÚ, budú tu platiť aspoň zákony a svinstvo sa nebude môcť diať. Väčšina ľudí pre toto za EU hlasovalo. Je to presný opak, deje sa a ešte ho aj platia! Vzali nám bohatstvo krajiny, vzali nám spravodlivosť. Pre väčšinu ľudí nastolili beznádej, biedu a exekúcie.(máme ti milióny exekúcií) A tento \"Čistý deň\", tak to je vrchol.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 15-09-2016 15:53:30
Je to možné? | 15-09-2016 14:32:05 | - taketo zlyhanie policie a prokuratury a teda STATU povazujem za horsie, ako samotny skutok.

Nabuduce podla prijatej logiky mozu pretiahnut 9 rocne dieta a vyhovarat sa, ze nevedeli, kolko mala rokov.

Zakon tozit stanovuje vek. Je jedno, ci to ona chcela a bola vyspela - chciet to moze aj 9 rocna a aj ta moze byt vyspela - dolezite musi byt, kolko ma rokov. A v zariadeni kde su deti umiestnovane na zaklade rozsudku/nariadenia sudu toto musi platit na 100%.
Je to možné? | 15-09-2016 14:32:05
Mňa najviac prekvapuje rozhodnutie vyšetrovateľa, ktorý prípad zneužitia maloletej ukončil tým, že sa nič nestalo, lebo podozrivý mu povedal, že nevedel,(!!!) že menovaná ešte nemá 15 rokov! Tu si spomínam na prípad, ktorý sa stal v našej posádke počas mojej ZVS v r. 1956-58. Traja vojaci z nášho útvaru mali mali pohlavný styk s dvomi dievčatami z obce - osady. Matka to nahlásila, lebo dievčatá ešte nemali 15 rokov. Pred súdom sa vojaci obhajovali tým, že dievčatá boli vyspelé a už ani neboli panny a nevedeli že ešte nemajú 15 rokov. Nepomohlo to a každý z nich dostal 1,5 ročný trest, ktorý si odpykávali v kárnej rote. (to bolo niečo ako voj. basa). Žeby sa odvtedy až tak zmenili zákony?
anonym | 15-09-2016 09:26:38
Dnes moze hocijakeho riaditela robit hocijaky abstinujuci jedinec. Nastrcena figurka. Kde boli doteraz Tomanova a Richter? Naozaj o nicom nevedeli? A co tie stedre dotacie? Co bolo za tym a komu to sluzilo?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign