Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Referendum v obci Šoporňa nebude - stanovisko starostu obce Šoporňa Mgr. Milana Vlčeka

Iveta TóthováDátum08. 03. 2012 11:37:00Témaobec Šoporňa
24

Dnes sme do redakcie dostali e-mail z  obecného úradu v Šoporni, ktorý uverejňujeme v plnom znení:

Dobrý deň,

v prílohe prikladám tlačovú správu o tom, že referendum o odvolaní starostu obce Šoporňa sa v sobotu konať nebude.

Jarmila Kolaříková, Sekretariát obce Šoporňa

---

Tlačová správa

Referendum o odvolaní starostu obce Šoporňa sa v sobotu 10. marca neuskutoční. Ako vyplýva z listu Okresnej prokuratúry v Galante, ktorý má obec k dispozícii, „petícia za odvolanie starostu obce Šoporňa nebola ako celok obci riadne doručená v súlade so zákonom, nakoľko obci Šoporňa bol prostredníctvom obecného úradu odovzdaný iba sprievodný list. Za uvedených okolností sa miestne referendum nedá vyhlásiť,“ uvádza sa v liste prokuratúry. Okresná prokuratúra tiež zistila aj ďalšie nedostatky v postupe skupiny poslancov, ktorí iniciujú starostovo odvolanie a bude na ne reagovať podaním upozornenia prokurátora.

S pozdravom

Mail: soporna@soporna.sk
Tel. číslo: 031 70 18 891, 78 74 282

 

Zároveň prikladáme stanovisko starostu obce Šoporňa Mgr. Milana Vlčeka :

 

Dobrý deň,

v prílohe prikladám svoje stanovisko k referendu, ktoré sa malo konať v sobotu v našej obci.

S pozdravom  Mgr. Milan Vlček, starosta obce

Stanovisko starostu obce Šoporňa k vyhláseniu referenda

Stanovisko Okresnej prokuratúry v Galante jasne ukázalo, že referendum o mojom odvolaní, o ktoré sa pokúšala skupina združená okolo jedného z neúspešných kandidátov na starostu v ostatných voľbách, sa vyhlásiť nedá. Zároveň ukazuje na niekoľko porušení zákona zo strany poslancov, ktorí sa ma silou mocou snažia zbaviť. Hoci som všetky ich argumenty už niekoľkokrát jasným a nespochybniteľným spôsobom vyvrátil, neustále moju osobu očierňujú nielen v obci, ale aj v regionálnych médiách.
Skutočným dôvodom, prečo sa ma poslanci potrebujú zbaviť, môže byť pripravovaná výstavba kanalizácie a rekonštrukcia čističky odpadových vôd z eurofondov, ktoré sa mi počas môjho pôsobenia na úrade podarilo vybaviť. Túto investičnú akciu v hodnote niekoľkých miliónov eur budeme realizovať transparentnými verejnými obstarávaniami a poslanci pochopili, že kým budem na čele úradu, nedopustím, aby túto zákazku realizovali prostredníctvom predražených ponúk ich spriatelené firmy.
Týmto chcem vyzvať poslancov, aby namiesto plytvania energie na boj proti starostovi tú energiu minuli v prospech nás všetkých. Práve teraz máme jedinečnú šancu čerpať aj ďalšie peniaze pre našu obec, napríklad na rekonštrukciu budovy Obecného úradu, výmenu zastaralého verejného osvetlenia a výrazne tak pomôcť Šoporni.

S pozdravom

Mgr. Milan Vlček
starosta obce

 


Priložené súbory k článku:Fotogaléria k článku:

24
Autor: Iveta Tóthová

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Obcan | 10-03-2012 09:53:43
Tak toto je uz fakt sila !
Takto by mohol vzdy postupovat kazdy komu by to nevyhovovalo v jeho prospech,potom sa natiska otazka,naco ja vlastne referendum ???
Tu sa stale hra na vseliake slucky v zakonoch a ine pic...ny.
Vravi sa ze je moderna doba a ludia su mudri.
V Cechach veeeeeeli davno boli ludia jednoduchy,ale vedeli co je dobre a co nie,vedeli ze maju pravdu,ale nemohli si pomoct a pani sa z nich smiali.
Az raz prisiel den ked nastala defenestracia...
Ja len tolko z historie.
zmaril referendum | 10-03-2012 09:15:52
Takze Vlkovi sa podarilo zabranit ludom vyslovit nazor v referende... Dufam, ze tentokrat spravodlivost nebude slepa a hlucha a BUDE patricne POTRESTANY!!!
Rado | 10-03-2012 07:00:13
A kam mam teda prist ? Kde sa vlastne to referendum uskutocni, ked nie v skole ?
ZOMOS | 10-03-2012 01:04:17
Tlačová správa : Združenie občanov miest a obcí Slovenska - ZOMOS

Združenie občanov miest a obcí Slovenska-ZOMOS vyslovuje poľutovanie nad činnosťou starostu obce Šoporňa Milana Vlčeka a konštatuje, že svojou činnosťou, ktorá má znaky trestného činu marenia referenda sa mu vyhlásené referendum na jeho odvolanie, ktoré malo byť dnes 10.marca aj podarilo zmariť tým, že zakázal riaditeľke školy pripustiť poslancom zastupiteľstva zriadenie referendovej volebnej miestnosti.

Zomos podáva trestné oznámenie na starostu obce za prečin marenia referenda.

Tvrdenie starostu Vlčeka o nezákonnosti referenda na jeho odvolanie na základe údajného nedoručenia kompletnej petície na obecný úrad sa nezakladá na pravde. Poslanci zastupiteľstva si okamžite po doručení petičných hárkov na podateľňu obecného úradu ktoré podpísalo 1090 občanov obce Šoporňa túto aj kompletne prevzalo, pretože je zo zákona určená obecnému zastupiteľstvu a nie obci.

A už vôbec nie do rúk starostu ktorý má byť v referende odvolaný.

Takéto počínanie starostu je dôsledkom jeho nezvládnutia svojho postavenia starostu.Vladimír Špánik.predsedaZOMOS-Združenie občanov miest a obcí Slovenska

Tel:0903 785260

e-mail:spanikv@zomos.sk
Odkaz pre všetkých šoporňanov a šoporňanky: | 09-03-2012 15:12:15
Je jedno či ste za starostu alebo proti nemu. Treba prísť zajtra ráno vyjadriť svoj názor a nie sa nechať ovplyvňovať!!!
Registrovaný Tomáš Súkenník Tomáš Súkenník | 09-03-2012 14:55:20
pre aaaa | 08-03-2012 21:55:10 ... z tvojho pohľadu doťahoval, z môjho pohľadu diskutoval. Ja sa nedoťahujem. Ja som za otvorenú diskusiu. Niekedy sa každý z nás nechá uniesť emóciami a potom diskusia môže nabrať neželaný spád. Ja som sa tu napr. dnes doťahoval aj z abcde v príspevkoch k vestám pre deti v maťerskej škole. Som ale presvedčený, že sa osobne s abcde stretnem, pretože aj keď diskusia ani z mojej ani z jeho strany nebola veľmi ukážková, zrejme nám ide o spoločnú dobrú vec a tak si snáď nájdeme aj cestu k dialógu. Mne jelen ľúto, že ako občania šoporne na seba viac útočíme ako držíme spolu. Veď poďme spoločne robiť dobré veci aby sme sa mali všetci lepšie v tej našej dedine a aby sme sa v nej aj cítili bezpečnejšie.
pre je to pajác,čo? | 09-03-2012 13:13:56
Veď práve,že neni všetko v poriadku.Keby bolo už by to vyvesil na obecnú stránku. A veľmi sa bojí o koryto. Ani si neviete predstaviť tie kvantá peňazí o ktoré nás okráda. A to ešte Hulák povedal, že nám zvýšia dane, aby pokryli svoje výdavky!
jozo f. | 09-03-2012 13:13:17
..nejake cudne org. zlozky su na tom obecnom urade: "sekretariát" obce, "koordinátorka" org.cinnosti. To kde bral starosta vzory org.struktury - niekde z nigerie,ci bolivie.......
Je to pajác, čo? | 09-03-2012 10:46:53
Ja nechápem jednu vec.
Keď sa nemá čoho báť a všetko je to iba hra na jeho zdiskreditovanie, tak čoho sa bojí? Veď pokiaľ je všetko v poriadku z jeho strany, tak predsa občania sa vyjadria v referende.
Chcieť zmariť občanom slobodne vyjadriť svoje stanovisko iba dáva za pravdu jeho opozícii.
Registrovaný Adrián Macho, poslanec OZ v Šoporni Adrián Macho, poslanec OZ v Šoporni | 08-03-2012 22:35:18
Petícia bola odovzdaná v súlade so zákonom o čom svedčí aj zaregistrovanie na podateľni. Razítko je na petícii, kde je uvedené, že petícia má 61 hárkov a to isté je aj na troch sprievodných listoch. Ale o tom som už písal v minulosti. Nedajte sa oklamať manipulátormi. Vidíme sa v sobotu a tam sa rozhodne, ake pôjde Šoporňa ďalej.
aaaa | 08-03-2012 21:55:10
Tomáš Súkenník, aj keď som ťa tu nedávno doťahoval, plne súhlasím s tým čo si napísal: Bez ohľadu na to, či bude referendum platné alebo neplatné .. treba prísť a hlasovať
Marián | 08-03-2012 21:39:23
Každý má právo vyjadriť svoju myšlienku. Takých ľudí chápem úplne a presne. /na to nemusím byť ani cvokár /
štefan | 08-03-2012 21:37:31
Pre Rada- radšej na referendum nechoď. Ak ťa nepresvedčilo jeho konanie, správanie, zbytočne sa namáhaš. Voliť musíš iba sám za seba, ako to cítiš, a ženu nechaj, nech sa rozhodne sama.Určite nie je nesvojprávna.
Michal | 08-03-2012 21:25:28
Súhlasím s Vami .. treba písať pod vlastným menom . Veď sme ľudia. To aký má už názor je vec druhá ale ak na niekoho kydáte tak aspoň sa podpíšte.
Registrovaný Tomáš Súkenník Tomáš Súkenník | 08-03-2012 21:22:03
Maroško treba toho úbožiaka ktorý písal príspevok "Aké je to smiešne, keď svoju vlastnú mamu oslovuješ pani Ščípová...:D" chápať ...
Registrovaný Tomáš Súkenník Tomáš Súkenník | 08-03-2012 21:21:18
Maroško treba toho úbožiaka ktorý písal príspevok "Aké je to smiešne, keď svoju vlastnú mamu oslovuješ pani Ščípová...:D" ... veď treba sa začať navážať do nasilnejšieho článku reťaze, v tomto prípade do pani Ščípovej. Presne takto to robia aj naši politici. Keď treba niekoho odstrániť, tak ho z diskreditujme a nahádžme na neho kýble špiny ... ako jednoho času povedal majster Sulík :D ... nie, ja nie som za SaS, len sa mi páčilo to jeho vyjadrenie. :D
Marián | 08-03-2012 21:15:29
Tomi, to je zbytočne s nimi riešiť. Veď sa stačí pozrieť kto odpisuje. My máme aspoň pravé mená, ktoré je možné overiť, ale iní vypisujú pod rôznymi nikmi aj za viac občanov, ako len za seba. To je tiež charakter, nie? Nečudujem sa, že sú za Vlčeka. Aký išiel, takého našiel - aspoň tak sa hovorí.
Marián | 08-03-2012 21:12:23
Starostovi ide o veľa. Potrebuje post starostu, aby mal z čoho brať. Má úver na chatu, lesy, nie som si istý, či aj na auto, ale jedno je isté - plat mu nestačí! Potrebuje veľa, veľa, lebo sám ma málo.
Registrovaný Tomáš Súkenník Tomáš Súkenník | 08-03-2012 21:11:23
Panovi Mariánovi by som ja síce asi synom nemohol byť, ale rozhodne viem, že ani pani Ščípová by nemohla byť matkou pána Mariána. To by ho mala hóoodne skoro :D, neviem či je niečo také vôbec z bilogického hladiska možné :D
Registrovaný Tomáš Súkenník Tomáš Súkenník | 08-03-2012 21:07:04
Neviem prečo mi do príspevku hodilo meno anonym. Príspevok pod týmto som nepísal anonymne :D.
Registrovaný anonym anonym | 08-03-2012 21:05:41
Bez ohľadu na to, či bude referendum platné alebo neplatné .. treba prísť a hlasovať, je to výsada v demokratickej spoločnosti. A ak referendum aj v prípade že nebude platné ukáže, že je väčšina ľudí za odvolanie starostu .. starosta už len z princípu a z hrdosti by mal povedať .. nechcete ma tu, odchádzam sám so vstýčenou hlavou. Ak naopak, väčšina prejaví vôľu so zotrvaním starostu vo svojej funkcii, má právo dokázať neprajníkom že si funkciu starostu zaslúži zastávať. On by mal byť v prvom rade zástancom referenda a v jeho vlastnom záujme je, aby referendum prebehlo.
Marián | 08-03-2012 21:05:13
Mám 47 rokov. Stačí?
pre 20:52:29 | 08-03-2012 21:02:22
Hlavne, že nie sú smiešne jeho komentáre.Veľmi sa mi páčia jeho názory.
pre Marián | 08-03-2012 20:52:29
Aké je to smiešne, keď svoju vlastnú mamu oslovuješ pani Ščípová...:D
xxxx | 08-03-2012 20:10:16
pre Rado
Ak bude referendum platne straca starosta mandat ....to hovori zakon
On moze napadnut platnost referenda ale v case kym nerozhodne sud je bez mandatu......
oprávnená volička | 08-03-2012 19:22:58
Čo pán starosta písal slohovú prácu na prokuratúru aj s jeho zamestnankynami alebo žeby to zvládol sám? Si myslí že sa ho zlakneme a nepôjdeme na referendum tak to je na omyle určite sa zúčastním a celá moja rodina tak isto.Dúfam že ho odvoláme nech sa toho parazita už zbavíme.On je ako šva v hlave aj tej sa tažko zbavíte.
Rado | 08-03-2012 18:47:02
Marian a ostatni :
Na zaklade
http://www.seredonline.sk/clanky/stanovisko-zmosu-k-referendu-v-soporni/
idem referendovat. Takisto aj moja manzelka, nech je nas dohromady 50.1 %
Uvidime sa v sobotu.
pre referendum | 08-03-2012 18:46:21
Je nechutné ako dokáže starosta obviňovať poslancov z niečoho čo sám robí/dávať zákazky svojim priateľom/. Drží sa ako kliešť kresla/ a dobre vie prečo, lebo sa do neho dostal podvodom a druhú šancu už mať nebude/. Kde by potom vzal toľko peňazí na svoje potreby? A odvolávať sa na pochybenie poslancov keď celý čas všetkému bránil...? Že vyvrátil nejaké obvinenia ? Kedy ? Kde ? Nesľúbil p. Zdenke Kišovej na jednom zastupiteľstve, že sa odteraz bude o všetkom radiť s poslancami? Dodržal to?
Rado | 08-03-2012 18:32:00
A ako zlomit hadovi vaz ? Odstrelit mu hlavu aj s vazom. Ale ja som nic nepovedal :)
Rado | 08-03-2012 18:29:45
Marian :
Praveze tohto strapnenia sa bojim. Aby to cele nepadlo na nejakom zanedbanom detaile, ako je to na Slovensku bezne - vid prepustenych vrahov pre procesne chyby.
Marián | 08-03-2012 18:26:30
Rado, ako chceš hadovi zlomiť väz? Na prvú otázku ti neodpoviem ti odborne, ale skús si predstaviť, že si v OZ. Dal si sa do toho a robíš všetko, aby si to dotiahol do konca až k referendu.
Predsa, všetko si overíš, zistíš, vybavíš - alebo len tak sa necháš strápniť? Nebola by to hanba pre OZ? Naposledy som sa pani Ščípovej pýtal a je to v minulých komentároch, či je všetko ošetrené. A keď poslanci, aj keď nie všetci do toho idú, prečo potom spochybňovať ich vyjadrenia? Vyjadrujú sa verejne, diskutujú. Čo si sa osobne dozvedel od vlka? Vyjadril sa ti k niečomu? Chápeš, čo ti chcem tým všetkým naznačiť?
anonym | 08-03-2012 18:17:47
koordinátorka organizačných činností Ocú, takáto pracovná činnosť sa nachádza v katalogu pracovných činností vo verejnej správe - pre duševnú prácu? To je asi jediná takáto funkcia na celom Slovensku. Máme informáciu, že p. koordinátorka si zháňa inú prácu, už nechce pracovať na úrade, má strach z výsledku referenda? Pani kontrolorka by mala dať vyjadrenie či existuje v katalogu takéto niečo. Dana si na smiech celému Slovensku aj s tvojim veliteľom.
Rado | 08-03-2012 18:15:21
Organizatori polovacky na vlka, mam na Vas jednu otazku :
Ste si na 100% isti, ze sud o platnosti referenda rozhodne, ze bolo platne ? Ak je Vasa odpoved ANO, v sobotu som na referende ako na koni. Ak nie, je to pre mna strata casu.

Zamyslime sa ale teraz nad dalsim vyvojom udalosti :
Referendum zrusi vlka. Vlk da podnet na sud o neplatnosti referenda. Kym sud neskonci, bude nadalej vykonavat svoju funkciu. A ako dlho trva sudom aj trivialne rozhodnutie je vsetkym jasne. Polovnici - mate alternativu k takemuto planu ? Ja ano. Vlastne vsetci - na dejepise sme sa ucili o nejakej defenestracii :)
Marián | 08-03-2012 17:54:03
Neboj, ak budu policajti zakročovať, tak možno len na občana Vlčeka. My si prídeme splniť občiansku povinnosť, v referende sa vyjadríme a odídeme. My predsa nemáme dôvod narúšať priebeh volieb či referenda. Skákať bude niekto iný a tak dúfam, že vďaka nášmu vyjadreniu sa k jeho kočírovaniu obce, sa skončí aj jeho éra zavádzania, klamania a okrádania našej obecnej kasy.
dano | 08-03-2012 17:45:55
dnes som vyhladal mojho známeho sudcu v Justičáku. Povedal som mu celú situáciu a potvrdil názor poslancov. Okresná prokurátorka môže dať len stanovisko, nemôže , ako tvrdí pan starosta vyhlásiť že referendum je neplatné. V žiadnom prípade, toto právo má súd, len ak prebehne referendum, potom ak sa starosta odvolá, môže súd skúmať či boli dodržané litery zákona. Takže starosta zase zavádza verejnosť, takže uvidíme ako budú policajti udržovať poriadok , ako vyhlásil starosta, na to sa pojdem pozrieť.
xxxx | 08-03-2012 17:41:13
- referendum ma byt dorucene obci (nie obecnemu uradu, ako sa to snazi podsunut starosta)
- zastupitelstvo je organom obce dokonca prvym
- podla mna je toto vyjadrenie prokuratury len pokusom o ospravedlnenie toho, ze starosta nekona podla zakona - teda ze on sam nevyhlasil to referendum v predpisanych lehotach
- bez ohladu na to bolo referendum riadne a v lehotach vyhlasene zastupitelstvom

- teda referendum bude a bude platne (to ci tento nazor prokuratury je relevantny a pomoze starostovi v tom aby nebol obvineny z marenia referenda - to sa este uvidi)
anonym | 08-03-2012 17:35:38
Rado kecáš. Čo by sa podľa teba malo obrátiť proti tebe a ostatným? Ty si občan, ktorý v referende zahlasuje ÁNO alebo NIE, teba nemá viac čo zaujímať a už vôbec sa proti tebe nič neobráti. Nezavádzaj tu, lebo akurát naplašíš ostatných. Dúfam, že ti o to nejde.
Rado | 08-03-2012 16:46:35
Stale som nedostal odpoved na otazku, ako to je s tym dorucenim peticie. Pretoze ked je to naozaj tak, ze bol odovzdany iba sprievodny list, je strata casu ist referendovat. A preco ? Z jednoducheho dovodu - uspesne referendum bude sudom vyhlasene za neplatne, pretoze bolo vyhlasene v rozpore so zakonom. Nemam problem podpisat cokolvek, co je na 100% v sulade so zakonom. No podpisat sa pod nieco, co stoji na hlinenych zakladoch je k nicomu a moze sa to obratit proti mne aj ostatnym. BOLA TEDA PETICIA DORUCENA V SULADE SO ZAKONOM A PREDPISMI ? Ak nie, na referende sa nestretneme. Ak ano, pridem a podpisem odvolanie.
peter | 08-03-2012 16:46:04
milan drzim ty palce
Registrovaný Erika Ščípová Erika Ščípová | 08-03-2012 16:35:13
takže ani my nespíme, ako by si pán starosta myslel, k vaším pochybám nasledovne: prokuratúra vydala stanovisko k určitým chybám, ktoré sú v uzneseniach, avšak ked sme pozreli zápisnice OZ zo 6,2,2012 , vytknuté uznesenia tam sú, tak nechápem. Alebo chápem a to tak, že sme nevideli list, ktorý poslala právnická agentúra na prokuratúru, v akom znení.Ci otázky na prokuratúru neboli zámerne inak postavené , Hlavné je to, že opakujem prokuratúra nemôze zabraniť konaniu referenda, nevyplýva jej to vôbec zo zákona, to môže len súd, ked prebehne referendum. koniec, bodka, vidíme sa na referende v sobotu.
abcde | 08-03-2012 16:35:00
pani Danielu Tothovu a vsetky "odbornicky na urade" by bolo treba nakopat a poslat do riti. dufam ze ak bude referendum uspesne pojdu vsetky do poslednej s Vlcakom. Lutujem jej manzela, musi sa hanbit jak pes. nebudem sa radsej viac rozpisovat aby mi nahodou "nezabudol" dotiahnut sroby na kolesach. predsa len zima konci, bude sa prezuvat..
Tlačová správa "§" | 08-03-2012 16:28:05
Pani Daniela Tóthová "Koordinátorka organizačných činností" OcÚ Šoporňa a ešte všeličo iné... Najnovšie aj tlačová hovorkyňa starostu... Vaša značka 570/2012 z 8.3.2012 napísaná pod Vaším menom bez vlastnoručného podpisu a pečiatky (to Vám chýba odvaha podpísať sa pod to čo napíšete a zverejníte) a chýba tam aj určenie adresáta.Už sa dáte zneužiť za peniaze ozaj na všetko, aj na takéto nepravdy alebo poplašné zavádzajúce správy? Už robíte hanbu celej Vašej rodine aj celej našej dedine.
Marián | 08-03-2012 16:21:31
abcde, ak zostaneme pasívny, tak nám nepomôže už nik. Môžme to zabaliť a určite vieš prečo. Nechcem dopredu urážať, ale ak nepôjdeme na referendum a Vlček zostane starostom, tak v tejto dedine sa právom povie " U D H " !!!
Aby to každý pochopil: Údolie Dutých Hláv !
A je na nás, že ho v referende odvoláme. Tak nestrečkujme, v budove školy sa zdržíme len o jednu či dve minúty navyše. A nechcite, aby som vytkol, koľko sedíme doma pred TV, PC i inými hovadinami. Obec a žitie v obci nieje hovadina.
Viera Habová | 08-03-2012 15:51:31
REFERENDUM BUDE starosta zasa zavádza prokuratúra nemôže zrušiť ani zakázať referendum
REFERENDUM SA KONA PODLA PLANU 10.03:2012
referendum | 08-03-2012 15:40:24
Pozrite si teletext STV str.127
pre abcde | 08-03-2012 15:30:52
Zavolajte si starostu, ten vám čerpadlo postráži.A keď vám dvihne dane už nebudete mať čo splachovať,
postreh | 08-03-2012 15:28:02
On to urobil pred referendom, aby ešte poplietol hlavu našim babkám.Aj v rozhlase na Vive dnes o 1 hod. vraj hovorili, že v Šoporni referendum nebude!!! Kto to asi mohol do éteru roztrúbiť??? Určite si bude robiť aj teraz kampaň, lakovať mozgy, No ja si myslím, že to je trestný čin marenia referenda!!!
sopornan | 08-03-2012 15:08:26
ked sa k tomu ludia postavia tak,ako to opisala vcera p.scipova "ja som ho nevolila ja ho nemusim odvolat" vidim to biedne. o to viac,ked sa bavim s ludmi a pocuvam viac menej to iste.ale chodte teraz pred kulturak a uvidite,pride robko kazik a stare baby budu vlcikovi tlieskat o dusu....co na tom ze mdz sa roky rokuce robilo vzdy v nedelu o 15 .....aj to nieco hovori o charaktere tohto parazita
abcde | 08-03-2012 15:07:13
to ze tu nikto nechce kupit dom - ani sa samozrejme necudujem, horsie je, mnozstvo tých, ktorí ho budú chciet predat bude rást. s rastucou kriminalitou sa tu nikdy nic nerobilo. Vazim si p. E.Scipovu za jej aktivitu v suvislosti s terajsim starostom, ale zarazili ma jej neurcite, do autu zahrane odpovede na kriminalitu. na zastupitelstve hovorila nieco v tom zmysle /doslova si to nepamatam/ ze treba zacat od rodicov a výchovy, ze kamerový system by asi nepomohol. navrhol som zohnat peniaze na sukromnu straznu sluzbu, ponukam sa opat do dobrovolnych hliadok / ale asi by som behal sam../ policia v pocte 2 ks na 5 dedin na to nestaci!
mozno sa zasmejete co tu pisem, uz som to tu pisal, ale minulo sa ucinku. obcania, ked namiesto spanku v noci si budete musiet strazit vlastny majetok aby tam rano este bol, potom sa spamatate. referendu drzim palce, asi sa nezucasnim, budem sediet v sachte, a strazit cerpadlo, aby sme mali doma ako plachnut WC..
pre abcde | 08-03-2012 14:45:57
Máte pravdu. Už u nás si nikto nechce ani dom kúpiť. Veď sa pozrite na tie inzeráty. A mladý ľudia odchádzajú. No poviem Vám radšej idú do Paty, alebo do Šintavy. Každý sa bojí ako to tu dopadne do budúcnosti.
Vyššie poplatky a dane. Veď z niečoho musí obec žiť. A nakoniec tu ostaneme mi starší. Je to hanba, ako sme dopadli. Ale 10.03.2012 by sme mali všetci tomu dať koniec.......................
anonym | 08-03-2012 14:44:30
Poslanci, osobne ist na prokuraturu v Galante, vyziadat si stanovisko prokuratúry k referendu a tu ho zverejnit.
abcde | 08-03-2012 14:30:31
je mi luto vsetkych obcanov a poslancov ktorí tomuto problemu v Soporni venovali vela casu. zial nezostava mi ine ako byt pesimista co sa tyka ucasti na referende. sudiac podla ucasti na Rajcure, zasadnutiach a nakoniec aj prispevkov tych istých 20 ludi tu na SOL. myslim, ze dostat 1700 obcanov k referendu bude tazke, neverim ze tu zije tolko uvedomelých ludi. aj ked nic by som si teraz neprial viac. staci sa prejst po obci a clovek je hned v obraze. ludi ako Papacka a spol. tam nedostaneme a takých je v obci takmer tretina. aj ked bolo by jedno riesenie: 1. pred vchod do skoly postavit 5 vyherných automatov 2. do volebnej miestnosti dat kilo marihuany 3. na zem rozhádzat cenne predmety, ktore by sa dali ukradnut 4. premiestnit volby pod Malinu, alebo k Levovi. myslim ze v tedy by 1700 obcanov prislo urcite. Je to smutne, ale je to tak. Z touto obcou to ide sakra dolu vodou, myslim, ze nam nezostane nic ine, len predat domy /kym sa da, za 2 roky to tu uz nikto normalny nekupi/ a posunut sa niekam do normalnej, kultivovanej, nefetackej, nekriminalnej, neasocialnej, nesmradlavej ...dediny. iste poviete ze je to vsade take, ale neverim tomu ze v takomto mnozstve. este aj v tej Seredi z tymito problemami nieco robia, ciastocne sa im aj dari, ale tu?
clovek sa vysere na cele referendum, ked tam pride na bicykli a domov pojde peso. zmrdi ako Kincovci a pod. nikto tu s nimi nevie spravit poriadky. Zavrazdena babka za nulovy lup, kazdy jeden den niekto vykradnutý - to neni normálne. dufam ze po referende sa aj takýmto veciam bude Soporna venovat, lebo do dvoch rokov tu zostane polovica obcanov.
Marián | 08-03-2012 14:28:16
Rado, všetko je v poriadku. Vlček už robí všetko preto, aby nás ešte rozhádal. Treba prísť na referendum! Voľba je potrebná, inak to môžme zabaliť! Predá a rozhajdáka všetko.
Kika | 08-03-2012 13:56:06
To sa už nedá ani čítať. Zabudol tam však dať Zákony podľa akých a tie jeho pagrafy. To je chrapúň. Toto sa dalo čakať
že zase spraví nejaký podraz.
.JA. | 08-03-2012 13:51:58
... a kde je ten list z prokuratúry na ktorý sa odvoláva?????
To už je len zúfalý výkrik do tmy !!!!
Normálny človek by to už dávno zabalil.....
Rado | 08-03-2012 13:48:46
Ako si mam vysvetlit toto :

"petícia za odvolanie starostu obce Šoporňa nebola ako celok obci riadne doručená v súlade so zákonom, nakoľko obci Šoporňa bol prostredníctvom obecného úradu odovzdaný iba sprievodný list. Za uvedených okolností sa miestne referendum nedá vyhlásiť“
Niekto nieco zabudol dorucit obci ? To uz nikto nevie urobit vsetko co treba, aby to referendum bolo na 100% v sulade so zakonom ? Na co sa zasa zabudlo ?
Alebo je to vsetko inak a obec takticky odmietla nieco prebrat ?
Bol by som rad, keby sa k tomu niekto vyjadril.
zvonar | 08-03-2012 13:46:12
Po tychto grotesknych natahovackach urcite zludovie obmena prislovia: "Spravit vlceka zahradnikom" ... Sopornanom sa to podarilo :) drzim Vam palce na polovacke
onanym | 08-03-2012 13:39:42
Starosta - uz mate strach?
Marián | 08-03-2012 13:38:36
Pán Majko, ak niekto verejne zavádza, je možné, aby jeho stanovisko zverejnené na tvojej stránke SOL bolo zrušené?
Ja to považujem už za marenie referenda a zavádzanie obyvateľov obce Šoporňa. REFERENDUM bude a je riadne ohlásené na deň 10.03.2012 v objekte Základnej školy Šoporňa.
Registrovaný Erika Ščípová Erika Ščípová | 08-03-2012 13:33:27
my to vydržíme, len ludia nech prídu,
xxxx | 08-03-2012 13:31:57
Dajme uz konecne tu chrapac z nasej dediny dole....po kanaloch by mal chodit a nie po ulici
Marián | 08-03-2012 13:23:40
Pani Ščípová, už to vydržte! Už len dva dni.
Registrovaný Erika Ščípová Erika Ščípová | 08-03-2012 13:22:18
ked som si vypýtala toto stanovisko prokuratúry, tak mi ho odmietol dať, že ho pošle poštou, samozrejme, že príde nám do rúk v pondelok, po referende.
Registrovaný Erika Ščípová Erika Ščípová | 08-03-2012 13:20:32
vážení občania,,
práve sa uskutočnila debata medzi mnou a pánom starostom ohladom referenda. Záznam z tohto bude na seredonline, nakolko bol prítomný pán Majko a redaktori RTV Krea. Prokuratúra nevydala rozhodnutie o nekonaní referenda, prokuratúra dala iba STANOVISKO, o ktoré ju požiadal pán starosta. rozhodnuť o neplatnosti referenda môže len SUD, nedajte sa zastrašiť konaním pána starostu, využíva všetky možnosti , aby znemožnil referendum.
Marián | 08-03-2012 13:10:12
Vlček, čo máš stále s tým výrokom: ..."o ktoré sa pokúšala skupina združená okolo jedného z neúspešných kandidátov na starostu v ostatných voľbách,..."? Lebo Ťa istá pani odmietla?
Musíš byť strašne nadržaný. A takých listov, ktoré si vyvesil na stránku SOL, urobím ich na tisíce! Kde je razítko, podpis a iné náležitosti? Toto môžeš použiť len na svoju r*ť.
Zverejni riadnu fotokópiu vyjadrenia OP.
Michal | 08-03-2012 13:06:20
Žiadam starostu obce Šoporňa Mgr. Milana Vlčeka, aby BEZODKLADNE na túto stránku sprístupnil stanovisko OP z ktorého vychádzal.
Pokiaľ nedá aj oficiálne stanovisko OP, podľa ktorého zosnoval ten svoj dopis, tak to je iba zavádzanie občanov, zneužitie právomoci verejného činiteľa, a treba páni poslanci naňho podať trestné oznámenie.
Osobne by som tento celý jeho príspevok ZMAZAL pokiaľ sem nepridá aj to stanovisko OP !
mily Vlcko | 08-03-2012 12:09:54
velmi sa bojis vsak? Neboj, referendum s auskutocni :-)
Jozef | 08-03-2012 11:47:14
a co tak, prilepit sem aj stanovisko OP?
Vsak ked uz ho mate k dispozicii.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign