Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Psi a bicyklisti

           Obrazne povedané, už neviem, či je v Seredi viac ľudí ako psov. Majitelia týchto „nežných stvorení“ ich často považujú za lepších a čistejších ako sú ľudia, a preto s nimi chodia i na občerstvenie do rôznych pohostinských podnikov v meste. Zvykáme si, lebo nič iné nám neostáva. Aj na to, že naše obnovené činžiaky sú na rohoch ocikávané deň čo deň (napr. Pažitná 1013). I na smrad pod oknami.

            Dokonca už musíme brať za normálne, keď sa musíme na chodníkoch uhýbať bicyklistom. Ale, čo je veľa, to je veľa: Bicyklisti pokojne jazdia i cez prechody určené výslovne pre peších. Nikto si z bicykla pri prechode cez „zebru“ nezosadne. Nečudo, že vodiči áut sú vystavení náhlemu vjazdu bicyklistov na prechode a dokonca už takto vznikla aj havária. Bicyklistu šofér zrazil a ublížil mu. Chodci sa musia na prechodoch bicyklistom vyhýbať! Neviem, existuje to aj v iných mestách? V Seredi áno. Len akosi tu chýbajú mestskí i štátni policajti. Ešte ich zrejme nikto pri kontrole bicyklistov počas jazdy po prechodoch nevidel. Neprídu ani len upozorňovať, vychovávať, už nehovorím, že trestať. Ale, to sme v Seredi! Koho som zasa podráždil?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Marek Olša Marek Olša | 03-12-2012 23:45:00
Peter Klokner | 27-11-2012 11:59:03

Čo tak ist sa ich spytat? Alebo ti stačí, že trnavsky rozdali takymto niekolko pokud , ked sa ti o tom ani nesnivalo ?

zvedava | 03-12-2012 23:16:29
...aj pes by hned sral doma.
zvedava | 03-12-2012 23:16:29
pokutujte psičkarov ktory si neodpracu hovienka a budu peniaze na cyklotrasu ....verim že to bude pekna sumička!
ogar | 03-12-2012 21:22:23
samozrejme, keď sa finančné prostriedky mesta vynakladajú na zbytočnosti, ako je futbalový štadión, ktorý slúži iba pre pár jedincov
mimi | 30-11-2012 19:49:21
Ja sa divím čo sa tu rieši s bicyklistami, veď bicyklisti patria k bežnému nášmu životu. Stačí sa ísť pozrieť do okolitých dedín ako to riešia, kde berú finančné prostriedky na budovanie chodníkov pre cyklistov, a keď už sa robí rekonštrukcia križovatky, tak si myslím že je nutné uvažovať aj s touto skutočnosťou, a potom môžeme pranierovať ich správanie.
sered | 29-11-2012 22:07:15
no len mi tu všetci nehovorte,že jazdíte na bicykloch po cestách a všetci zdvíhate hovienka po svojich havkačov. Najme ti čo daju príspevok pokuty bicyklistom čo jazdia po chodníkoch takže aj vašim detom ,že sa spametajte ľudia radčej si poupratujete pred vlastným vchodom apotom hovorte komu pokuty a za čo.Ani jeden čo tu komentuje vštko nič nerobí tak isto ...
Ja...1 | 28-11-2012 14:52:22
A zase téma o psoch... Radšej by sa mali riešiť problémy s odpadmi po trávnikoch, ako sú plastové fľaše, sklo, papiere a podobne. Pokiaľ viem, lajno sa rozloží za pá dní ale plast aj niekoľko stoviek, možno tisíc rokov. A keď už hovoríme o lajnách, čo tak riešiť bezdomovcov, ktorí s*rú napríklad na Cukrovarskej, na ploche určenej pre "voľný pohyb psa".

Čo sa týka cyklistov, žiaľ, asi ťažko to tu bude lepšie. Ľudia majú svoje návyky a jeden z nich je aj to jazdenie bicyklami po chodníkoch a priechodoch pre chodcov...A najlepšie je, ak Vám taký cyklista behne na priechod a ešte Vám vynadá, že nedávate pozor... Čo už.
bicyklistka | 27-11-2012 15:39:10
ja dennne chodím na bicykli do práce smer dolná streda, pokial nebude hlavná cesta upravená tak, aby ma neohrozovali kamiony a autá tesne pri bielej čiare budem chodiť ten kusok na bicykli velakrát sa mi stalo , ze autá zaparkované pred činžiakom pri zástavke skoro az po prechod ku Kaufl stoja az v ceste za ciarou a mne uz islo par krát o život ked okolo mna doslova preletel kamion nadoraz stratit trochu rovnováhu som pod ním a ani si to nevšimne....
Peter Klokner | 27-11-2012 11:59:03
To že v meste pobehujú psíci je téma nekonečná. Lebo v princípe - odsudzovať a pokutovať majiteľa ktorého psík si uľaví kde nemá (?) je také moderné len mi chýba nejaká paralela s nespočetným stádom túlavých psov ktorými je mesto povestné. Tam asi problém nie je a títo sú zjavne naučení používať verejné WC mimo špičku, či ? Kto dokáže identifikovať s prepáčením každé jedno hovno ktoré preskakuje ?

No a s byciklistami by som bol asi tolerantnejší. Tradícia je už taká, Sereď bola je a navždy zostane iba veľkou dedinou a na dedinách je samozrejmosťou používať chodníky ak nejaké sú aj byciklistami. V prípade kolízie sa treba spoliehať iba na kamerové záznamy (tie zas dediny nemávajú) alebo v prvom rade hľadať svedka kolízie. Lebo absolútnu prednosť na prechodoch si už vyskúšali toť v ČR a bola to katastrofa. Cestný zákon hovorí jasne a fyzika rovnako. Kto nepochopí, ten pocíti.

Ja si ale myslím že je tu ešte jeden oveľa nebezpečnejší problém a to sú korčuliari a "korčuliari". Cestujte pravidelne smerom na Šúrovce a o adrenalín máte postarané. Chodník či skôr húsenková dráha do Čepeňa je zjavne iba na okrasu či paradoxne pre tých čo korčule majú v krvi, ale dementov ktorí majú elastické členky a absenciu pudu sebazáchovi prejavujú podivnú potrebu dokázať si že vodiči priam túžia mať pred sebou páriky za ručičku uprostred vozovky nie z lásky ale pre udržanie rovnováhy alebo expertov čo sa pokúšajú svojim prejavom prekonať aj svetovú rýchlokorčuliarsku elitu. Ich systém od buka do buka dostane do varu aj najotrlejšie vodičské povahy.

Možno blbá otázka na mestskú či štátnu políciu, či už riešila blokovou pokutou jediného takéhoto účastníka cestnej premávky bez prilby, reflexných prvkov a pudu sebazáchovy. Lebo veď nemusíme byť sponzormi len my vodiči, či ? :-)
Registrovaný Denisa Némethyová Denisa Némethyová | 27-11-2012 09:55:04
Zase sme raz pri psoch....vidím, že hovienka vadia všetkých, ale nie je to na tých psoch, že to kde-tade urobia ale na majiteľoch, že sú fajnový a hovienko nedvihnú. Keď už ale hovoríme o hovienkach, kto a kedy vysýpa tie nádoby na hovienka? Kedže napr. na Pažitnej sú už kopcom a vždy utekám so sáčikom do normálnych kontajnerov. Čo sa týka bicyklistov...tak ma ide poraziť ked vybehnú cez priechod a človek skáče na brzdu, aj ked v meste pravdu povediach chodím do 50tky a v niektorých uličkách a sídliskách ešte pomalšie...Lenže ked skočí bicyklista na priechod 3m predomnou a ja pôjem 30 asi na metri nezabrzdím...potom pribúdajú štatistiky kolízií bicyklov a áut.
darina | 26-11-2012 23:41:59
osobne by som cyklistom sekala zrovna také isté pokuty ako vodičom, poraziť ma ide, keď idem po chodníku a vedľa mňa prejde človek na neosvetlenom bicykli a ešte k tomu aj v tmavom, hlavne v tomto období, keď je ráno aj skoro poobede tma, neohrozujú len seba ale aj iných ľudí na chodníkoch. Prečo ich nekontrolujú policajti a nepokutujú ako vodičov??? Pár krát by zaplatili a myslím si, že by hneď boli vzornejší
MAYO | 26-11-2012 21:40:33
Konečne sa niekto snaží poukázať na to,že na bicykli sa ma ist cez prechod pešo! "len tupé hlavy sprosté to beru takto lahkovážne ešte tu budú písať,že trápny článok a potom ich zadrbe auto ! Tak im treba ked su teda takýto jeb...
shelley | 26-11-2012 17:42:26
Ohrozený druh to vystihol presne. Bicyklisti už budú mať menej práv ako psi? Jazdím na bicykli, ak idem na väčšiu vzdialenosť a jazdím aj po chodníku, ale mám oči na stopkách a keď vidím deti alebo psov, tak predvídam a som pripravená ihneď zoskočiť, aby neprišlo ku kolízii. Roky som jazdila po ceste na Trnavskú ulicu a tam to bolo skutočne o život. Zbytočne by som mala prednosť aj pravdu, ak skončím v nemocnici alebo v márnici.
anonym | 26-11-2012 17:16:12
Článok má pravdu, psov je veľa, hovienka nestačím na sídliskách preskakovať, pred Lídlom často vidieť psíkov uviazaných, čakajúcich na svojho pána až nakúpi, a o bicyklistoch je tiež pravda, že na prechode sa im neuráči ani len zosadnúť s bicykla.
anonym | 26-11-2012 17:06:57
Podľa mňa trápny nebol článok, ale reakcie naň a podľa mňa to autor myslel dobre. Aj ja chodím na bicykli, ale dávam si na chodcov pozor, lebo oni majú prednosť a po prechode, aj keď mám bicykel, chodím pešo. Preboha, v čom je problém? Vy všetci, ktorí ste sa tak rozčúlili, sa zamyslite a zbytočne nefilozofujte. Ja sa nikoho nezastávam, ale tak ako vy, aj ja mám svoj názor, aj keď tu nie je demokracia, ale anarchia. Ozaj, môžete napísať niečo aj vy, čo by sa malo v Seredi zlepšiť, kedy a ako?
tragéd | 26-11-2012 12:57:43
trapnejsi clanik to uz dlho nebol teda
sawubona | 26-11-2012 12:45:04
Pre tých, ktorí nešoférujú alebo nemajú auto je bicykel ich dopravným prostriedkom a pomocníkom zároveň. Bicyklujem veľa, poznám dopravné predpisy aj ich dodržiavam. Ale bohužiaľ, veľa vodičov v autách ma vôbec neberú ako účastníčku cestnej premávky. Veľakrát sa mi stalo, že mi nedali prednosť, hoci som išla po hlavnej /nap.pri Vrave/ a prišli sme do kolízie. Cesty sú pre bicyklistov v Seredi nebezpečné. Tak kadiaľ ísť, keď idete z jedného konca mesta na druhé, prípadne veziete nákup?? Uznávam, že cez prechody pre chodcov treba z bicykla zosadnúť a ja to robím.
ohrozený druh | 26-11-2012 11:27:10
Po chodníku sa nedá, na ceste ide o život, na cyklocesty po vzore západnej európy nemáme financie. Ako máme ísť do práce, ako na nákup / dve tašky na kormane/ ? Bohatí sa v rámci relaxu bicyklujú po títeši, pre nás ostatných je bicykel to isté ako pre nich auto.
Nedráždite nikoho. Ale keby sme mali v meste dopravné ihrisku tak by sa to deti mali kde naučiť.
pre Igora | 26-11-2012 11:22:16
palec hore!! ozaj trápny článok!!!
Igor | 26-11-2012 10:39:06
Zakazme bicykle!
Ubohy clanok.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign