Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Prečo sa nebojí Váhostav trestných oznámení ?

redakcia SOLDátum06. 04. 2015 10:57:58TémaBlog Jozefa Bakšu
417

Jozef Bakša |  Skutočný majiteľ, ani ten formálny, totiž nemá žiadny dôvod báť sa trestných oznámení akékoľvek množstvo by ich bolo. Trestné oznámenie je totiž len zápisnica či list oznamovateľa, ktorý môže obsahovať čokoľvek a v konečnom dôsledku nie je ani podstatné. Že, prečo ?

Skutočný majiteľ, ani ten formálny,  totiž nemá žiadny dôvod báť sa trestných oznámení akékoľvek množstvo by ich bolo. Trestné oznámenie  je totiž len  zápisnica či list oznamovateľa, ktorý môže obsahovať čokoľvek a v konečnom dôsledku nie je ani podstatné. Že, prečo ?

Napríklad preto, že trestné oznámenie môže podať kedykoľvek, ktokoľvek, ktorémukoľvek  policajtovi štátnej polície ( alebo prokurátorovi ) ak si myslí, že mohol byť spáchaný trestný čin.  Podávať trestné oznámenia za účasti médií nie je a nikdy nebolo nič iné len PR oznamovateľa. V skutočnosti podanie trestného oznámenia neznamená vôbec nič,  je to len taká magická formulka na voliča.

        Trestná zodpovednosť Váhostavu je nemožná !

Prečo ešte ? Predstavitelia Váhostavu ( či už skutoční alebo papieroví ) určite vedia, že na Slovensku v rámci trestnoprávnej legislatívy neexistuje trestná  zodpovednosť právnických osôb a teda aj keby polícia s prokuratúrou zistila, že spoločnosť Váhostav a.s. spáchala trestný čin je potrebné zistiť, ktorá konkrétna fyzická osoba tento trestný čin spáchala. Pri vlastníckej štruktúre a nejasnej zodpovednosti úloha priam nemožná.

         Na Bahamách môžu pokojne spávať.

V prípade, že by sa ( teoreticky ) podarilo  slovenskej polícii začať trestné stíhanie  a konštatovať, že k trestnému činu došlo, môžu ľudia na Bahamách a v Kostarike stále kľudne spávať. Na vyvodenie prípadnej trestnoprávnej zodpovednosti voči konkrétnej osobe bude totiž, za účelom osobnej zodpovednosti, potrebné vypočuť všetkých vlastníkov, prípadne zamestnancov tejto ( týchto ) spoločnosti. Ľudia na Bahamách a v spriaznenom okolí určite vedia, že  slovenskí vyšetrovatelia  ich vypočuť na Bahamách, Cypre či  Kostarike priamo  nemôžu.  Musia požiadať, rovnako ako v prípade Gorily či tunela Branisko prostredníctvom prokuratúry o právnu pomoc  justičné orgány príslušného štátu. Je teda daná naša odkázanosť pri zabezpečení dôkazov na  promtnosť prokuratúry a justičných orgánov iného štátu. Právna pomoc do cudziny zvyčajne trvá niekoľko mesiacov, možno rokov. Figúrky v pozadí celého obchodu, resp. zločinu toto veľmi dobre  vedia a nemajú žiadny dôvod zaťažovať svoju myseľ nejakými trestnými oznámeniami, či dokonca začatými trestnými stíhaniami.  Nehovoriac o tom, že  niektoré štáty, hlavne daňové raje nevybavujú naše dožiadania s radosťou, alebo z rôznych dôvodov  nevybavujú vôbec. A spravodlivosť čaká.

          Čo ak sa páchateľ nájde ?

Ani v prípade, že sa podarí vypočuť konkrétne osoby na Cypre, Kostarike,  Novom Zélande či inej destignácii bielych koní nemusia sa skutoční páchatelia znepokojovať. Aj v prípade, že biele kone akýmsi zázrakom ukážu na skutočných páchateľov títo sa  vôbec nemusia znepokojovať.  S kľudom Angličana im potom stačí aby si objednali špecializovanú armádu právnikov voči väčšinou menej špecializovaným, čo do kvantity, policajným vyšetrovateľom .

           Záchranná brzda, procesné pochybenie.

Ďalšia výhoda skutočných zločincov, bielych golierikov a iných organizovaných skupín  na Slovensku spočíva v tom, že náš Trestný poriadok je neobyčajne vľúdny k podozrivým či obvineným. Z tohto dôvodu  je takmer nemožné, aby sa armáda právnikov nedostala k nejakej drobnej procesnej chybe, samozrejme  v neprospech ich klienta, čím spochybnia celý proces, aj keď  podstata veci  je všetkých, vrátane obhajoby zrejmá.

            Božie mlyny možno melú, len strašne pomaly.

Verejnosť je pritom často kŕmená tvrdeniami, že vec sa vyšetruje ( obľúbená formulka znie: „vzhľadom ku skutočnosti, že vec je v štádiu vyšetrovania,  sa k veci vyjadrovať nebudeme „),   pričom  si aj  verejnosť uvedomuje,  že vyšetrovanie sa vedie len preto, aby bolo vedené, niektorí priamo tvrdia, do stratena. Ako akési alibi.  Čo si ľudia myslia o kauze Branisko, Gorila….

             Z politických trestných oznámení nezaprší.

Z mráčika „politických“ trestných oznámení, podávaných politikmi,  nezaprší.  Hlavne pán ex minister vnútra  Daniel Lipšic určite veľmi dobre vie, ako jeho trestné oznámenia dopadnú. Vie, že keď podáva trestné oznámenia na Váhostav a.s., je jeho snaha  márna. Samozrejme pokiaľ účelom podania trestného oznámenia nie je len samotné oznámenie ( za prítomnosti médií) ako jeho osobné, prípadne stranícke PR.

            Gorily a koníky môžu kľudne spávať.

V dnešnej spleti nedokonalej legislatívy, dokonalej práce nelegálneho lobingu, hmlistých vlastníckych štruktúr ( Kostarika, Cyprus, Nový Zélend atď.  )  a nejednotného výkladu legislatívy je trestnoprávny postih goríl,  bielych koníkov  napojených na horné priečky spoločnosti  vysoko nepravdepodobný,  podľa mňa až  nemožný a tieto a iné zvieratká môžu kľudne spávať.

Jediný aký- taký preventívny postih je prijatie legislatívy, ktorá znemožní takýmto zvieratkám čerpať  prostriedky z verejných zdrojov.  Prijatie legislatívy, ktorá odreže pijavice od verejných financií  a možnosti nominovať svojich ľudí do orgánov verejnej správy na všetkých  jej stupňoch.

            Nie je vôľa, nie je cesta.

Samozrejme na to, aby sa podarilo takúto skutočne efektívnu legislatívu  podarilo prijať by musela byť spoločenská objednávka  a hlavne politická vôľa v tomto smere. Dnes môžeme konštatovať, že ani jedno ani druhé na   Slovensku nie je, bohužiaľ, na programe dňa.

 

- - -

Blog uverejnený aj na www.dennikn.sk


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
PF BK | 20-04-2015 19:36:50
Ty budeš asi takisto - birmovaný komunista. Aj takí sme, takí ....jednoduchí.
Odpustky | 19-04-2015 21:25:01
Jeden ocenas a jeden zdravas a Figel je cistejsi ako pan boh!Toto je ta spravna cesta na nepravost na slovenskuNuz modlite sa za tych odrbanych ludi ved Figel usanoval peniaze statu ,ale zobral pracujucim s plnym vedomim!
Daniel | 19-04-2015 17:37:45
Len pre doplnenie http://jangaso.gulas.sme.sk/79068/ako-to-bolo-s-vahostavom.html
Tak sa to začalo | 17-04-2015 18:22:11
nuž konečne sme sa dozvedeli že za odrbanie živnostníkov môže Fígeľ. Už som si myslel, že štátostrana nemá fantáziu. A ejhľa. Ozaj, aké počasie je na Bahamách?

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign