Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Povedzte vy, bežní ľudia - máte na to ešte žalúdok?

Miloš MajkoDátum08. 05. 2014 02:54:31TémaAktuálne témy
200

Voľby do Euro parlamentu sa blížia. Na internete pribúdajú reklamy viac, menej známych kandidátov a aj takých, o ktorých väčšina občanov krajiny nikdy nič nepočula. Prebúdzajú sa až mesiac pred voľbami. Čo to je? To naozaj dúfajú, že im zásadný počet voličov dá svoje hlasy? Ak áno, na základe čoho takto uvažujú? Len preto, lebo sú novými tvárami?

Či chcem alebo nie, natíska sa mi otázka, čo robili títo šudia doteraz, čím boli občanom prospešní a teda, čo ich predurčuje na zastupovanie Slovákov v Euro parlamente.

Väčšina tvárí z reklám ani nevie, čo má pri rozhovoroch povedať. A to hovorím na základe osobných skúseností. Že by len skúšali šťastie? Ak áno, dosť zvláštnym spôsobom...

Ďalšou kapitolou sú súčasní poslanci parlamentu. Zrazu, necelé dva mesiace pred voľbami sa na nás škeria z megamoardov pri dialnici a pri ich hlavách sú slová, ktoré nám akosi nič nehovoria. Prečo? Nuž možno preto, lebo nám ich IBA hovoria a to IBA pred voľbami. V momente kedy získajú dobre platené miestečko, zase o nich celé volebné obdobie nepočujeme. Kašlú na občanov, sledujú si svoje ciele a zabezpečujú svoju a nie našu budúcnosť. Ale pred voľbami, to je iné - nakoniec, ako vo všetkej politike.

Povedzte vy, bežní ľudia - máte na to ešte žalúdok?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonyym | 10-05-2014 07:36:37
Kazdy jeden kandidat,ktory sa usiluje dostat do EU parlamentu,a nie je clenom nejakej strany,ci uz lavicovej,pravicovej,liberalnej alebo zelenej,je len clovek,ktory ide za peniazmi.Ti prvi menovani tiez,ale ti sa mozu aspon zaradit do frakcii.Mylne sa niektori domnievaju,ze zvoleni kandidati reprezentuju svoju krajinu a su jednotni.Reprezentuje sa politicky nazor.Kazdy nezavisli kandidat,je tam len do poctu.Moj nazor je ten,ze to iste plati AJ o Slovenskom parlamen.
re: Slavka Kriskova | 09-05-2014 22:36:11
no, to je super, ze sa angazujete na Slovensku a vyvijate aktivity suvisiace s ochranou matiek a deti..tak pracujte dalej, urcite to mnohi ocenia..Pre mna osobne ste osoba neznama, tak ako krdel nominantov, o ktorych sme jakziv nepoculi a zrazu citia potrebu prezentovat sa napriklad na blog.sme.sk..ktovie, kde tito ludia boli doteraz, ako to, ze sme doposial o nich nic nevedeli, nepozname ich agendu ale zrazu sa na nas vyskieraju z clankov a presviedcaju nas, ze prave oni su ti naschopnejsi a najpripravenejsi a paneboze, kolko len prace v prospech Slovenska odviedli..cisty div a zazrak, ako sme my ostatni mohli byt taki slepi..samozrejme, tymto ludom, ktori su pripraveny nasadit krk v nas prospech nejde o nic ine, iba zubami-nechtami vylobovat v Bruseli lepsie podmienky pre zivot nas vsetkych, v nasom ubohom, rozkradnutom slovakistane..jo..ani diety nechcu, ani pausalne nahrady a mesacny plat vo vyske 8000eur venuju na podporu za estnania mladych..tych, co nezavadia o slusnu pracu v nasom regione a ktorych musia zivit este vyzmykanejsi rodicia..ako spolocne posudzovane osoby do veku 26 rokov!
pre Slávka Krišková | 09-05-2014 14:02:59
Tento Váš program je čisto slovenská záležitosť,čo v EU parlamente nikoho nezaujíma!Treba zostať tu a tu v mieste diania bojovať za nápravu a nie v Bruseli!Tam by Vás pohltili takými nezmyslami a záležitosťami vyššieho rangu,že za týždeň zabudnete na mamičky a katolícku cirkev!Nič v zlom !
Slávka Krišková | 09-05-2014 11:34:57
Dobrý deň. Som kandidátka do európskeho parlamentu a pochopiteľne sa pozerám na tieto voľby aj z iného uhla pohľadu. Ešte v marci by som reagovala veľmi podobne ako príspevok od "volby". Venujem sa neziskovej organizácii, ktorá pomáha mamičkám v núdzi, presadzujeme dobrovoľné očkovanie a keď je na to priestor, snažíme sa poukazovať na bezprávie mons. Róberta Bezáka. Áno, nie je to ukážkový program do EU parlamentu,ale znamená to, že som túto ponuku nemala využiť a nepokúsiť sa o nemožné? Nie každý baží po funkcii a majetku, myslím, že naprieč kandidátkami sa nachádzajú aj ľudia, ktorí chcú pre tento svet spraviť aj niečo nezištne. Prosím, nechápte môj príspevok ako agitáciu, chcem len poukázať na to, že by sme sa nemali vzdávať svojich ideálov, lebo potom nám okrem apatie už nič iné neostane.
voľby | 08-05-2014 16:18:27
Ale vlastne kto ich pozná? Kto kedy o nich len niečo počul, že by boli niečo urobili pre túto spoločnosť? Ísť alebo neísť voliť je to za jedno. Keď si pozriete kandidátku, chýbajú tam už len deti z MŠ. Potom tak vyzerá celé hospodárenie nielen u nás, ale aj v celej EÚ. Oni nás potrebovali ako odbytište svojich produktov a nie aby sme sa zmáhali. Potrebovali nám zničiť hospodárstvo, čo sa im aj vďaka našim popredným mužom aj podarilo. Aj poslanci v europarlamente, ako sú Francúzi, Nemci a ďalšie veľmoci, robia si s nami čo chcú, viď. dotácie na poľnohospodárstvo, atď. Ale oni svojich sídiel sa nechcú vzdať, čo danovníkov v celej EÚ stojí obrovské peniaze. A potom. Tiež načo je tam také množstvo europoslancov? Za také výhody sa naozaj oplatí bojovať. Súdnosť a hanba bokom. Odvážnym šťastie praje.
Robo | 08-05-2014 15:47:02
Škoda, že žiadna strana na Slovensku nemá na kandidátke do Europarlamentu niekoho ako je Brit Nigel Farage....
Z tej plejády našich "osobností" na kandidátkach je mi na vracanie... Ako aj z tých utratených peňazí na naších "ctených
europoslancov"....
anonym | 08-05-2014 13:37:33
Áno, nezúčastniť sa volieb znamená dať šancu ľuďom, ktorým potom stačí pár kamarátskych hlasov. Ale ako píšem ďalej, v prípade volieb do europarlamentu je to úplne jedno. Či tam bude niekto známy alebo neznámy, či sa tam dostane vďaka zopár hlasom alebo s masívnou podporou, je to úplne jedno. Nikto z europoslancov reálne a hmatateľne pre SR nič neurobil ani neurobí. Na to sú tam malí páni aj keby nebodaj naozaj chceli. Naši europoslanci sú len bábky, ktoré sa nakláňajú ako vietor fúka. Druhoradí, nedôležití, odsunutí, mimo diania, na vedľajšej koľaji. V prípade volieb do NR SR je vždy šanca na zmenu, ale horšie je, že aj tie voľby sú ignorované. To ma mrzí viac ako odignorované voľby do europarlamentu.
pre anonym | 08-05-2014 08:52:02 | 08-05-2014 12:38:20
Nezúčastniť sa volieb, a to je jedno akých, je dať šancu kandidátom, ktorí sú reprezentantmi neviem koho, pretože im stačí pár priateľov a sú tam. Je minimálne naivné domnievať sa že človek trvalo žijúci v zahraničí ihneď ako sa stane poslancom za štát, ktorý ako sám prezentuje je jeho vlasť, bude zastupovať aj záujmy tohto štátu. Viz príklady z minulosti. Ale to by bolo na dlhý článok a aj tak by to nič nevyriešilo. Len jedno je fascinujúce, kde ľudia (česť výnimkám) berú toľko odvahy aby sa uchádzali o toto miesto
dôchodca | 08-05-2014 12:13:51
Pán Majko, máte úplnú pravdu, lebo to, čo sa deje je na grc. Zarážajúce je, keď niekto sa snaží zneužiť meno človeka, ktorý pre Slovensko bol istým symbolom slobody a demokracie. Pripadá mi to už celkom tak, že každý kto má v riti dieru si založí stranu, kandiduje, a je mu jedno kam, hlavná vec, že ak sa "podarí" bude s toho mať vlastný profit.
anonym | 08-05-2014 08:52:02
Uznávam zásadu, že voliť treba chodiť. Toto však neplatí pre voľby do europarlamentu, kedy tvrdím, že tieto voľby treba ignorovať. Sú to najzbytočnejšie voľby spomedzi všetkých. Iste, aj tí europoslanci majú možnosť niečo pre nás vydupať, ale v tom Bruseli sú jednoducho všetci do jedného jaloví. Je mi absolútne jedno či tam bude nová tvár alebo dlhoročný politik, ktorý tam chce dožiť. Ani jeden z tejto vzorky pre Slovensko nič nevydupe. Pri týchto voľbách nemám vôbec vnútorný pocit ako pri našich parlamentných, že teraz sa to môže zmeniť, teraz je znova šanca na niečo lepšie. Pre mňa sú eurovoľby absolútne zbytočné.
sused | 08-05-2014 07:45:22
Tak ako ignoruju oni nas,tak im to treba vrátit.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign