Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Poslanec Kurbel pred tromi rokmi v upozorňovaní na nedostatky v nakladaní s majetkom mesta bol v podstate samouk a amatér...

Sereď   |   Poosledné rokovanie MsZ v Seredi vlastne akoby nic v systéme neopravilo, ale ani nepokazilo. Povedané úprimne, očakával som viac. Hlavne z dôvodu ďalších doslovne alarmujúcich zistení hlavnej kontrolórky týkajúcich sa skutočného stavu v mestskej spoločnosti.

Mám v živej pamäti dva články poslanca Kurbela uverejnené v tzv. Volebných novinách. Upozorňoval v nich na nevýhodnoť zmluvy, na základe ktorej bol prenajatý majetok mesta  Sereď  (teda nás občanov) vysokej hodnoty podpisom zmluvy  jediným konateľlom  spol. s.r.o. obsahovo neprerokovanej poslancami MsZ. Podpis zmluvy mal "požehnať" primátor mesta Tomčányi tvrdiac, že konateľ mestskej eseročky na to mal právo. Jediným slovom toto vyjadrenie nespochybňujem a beriem ho žiaľ ako fakt. Pýtam sa však verejne - kto dal  prakticky neobmedzené práva nakladať s majetkom za milióny Eur jedinej osobe? Uvedomujeme si vôbec skutočnosť, že tento konateľ mohol v spoločnosti de facto urobiť čokoľvek? Zároveň si dovolím vyjadriť pochybnosť o tom, že tak zbehlý podnikateľ akým M.Tomčányi nepochybne je, si toto riziko neuvedomoval. V úvahách môžem zájsť dokonca ďalej. Až do času, kedy bol konateľ prednostom a primátorom do funkcie odporúčaný ako odborník a spoľahlivá osoba. Opätovne, ani o tomto jedinou mmyšlienkou nepochybujem. O jeho odbornosti a praxi predsa svedčil už jeho životopis. Až som sa čudoval, že takýto človek "zablúdil" do našej malej, bezvýznamnej a "zaprdenej" Serede... Nevedel snáď primátor aj z pozície svojej funkcie čo sa v mestskej eseročke deje?

Ale späť k dvom článkom a novinám. Presnejšie k následkom, ktoré kritika poslanca Kurbela vyvolala. Mám na mysli mimoriadne zastupiteľstvo, ktorého príprava podľa slov samotného primátora trvala týždeň. Výsledok bol priam veľkolepý. Roztlieskavači a tlieskajúci, pokrykujúci niektorí poslanci a exposlanci,  normálne akože fakt pohoršení spriaznení podnikatelia... No proste fraška, ako sa patrí. A to celé v réžii zvolávateľa rokovania samotného primátora Tomčányiho.

Uplynuli tri roky a bolo tu ďalšie rokovanie  MsZ. Bez tlieskajúcich, bez pozvaného komparzu. Pekne potichučku a bez veľkých rečí okolo.

Po nekonečných útokoch nielen na Kurbela ale aj na SOL, bežnému človeku nepredstaviteľných ako do intenzity, tak rozsahu sme pochopili, že Kurbel bol v tom čase vlastne samouk a amatér. Dnes sa nad faktami, ktorými sme disponovali v tom čase jednoducho smejeme. Vedeli sme veľa, no hlavné je to, čo sme nevedeli.

Nezákonný stav v mestskej spoločnosti nesmie nechať "spať" poslancov, ale ani občanov. Už onedlho prinesieme niekoľko videí a článkov  s verejnými vyjadreniami kompetentných ľudí, z ktorých sa slušnému človeku jednoducho musí obracať žalúdok.

Podarí sa konečne nastaviť systém tak, aby mali ľudia spravujúci veci verejné pred občanmi rešpekt?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Dobry den | 08-12-2017 11:46:01
Pan Kurbel Ste clovekom na pravom mieste, Ste tu naozaj pre obcanov Serede. Patri vam obdiv za Vasu pracu. Na videach z MZ je vidiet akou vyskou hlasu sa primator prihovara k poslancom. K Vam zvysenym hlasom a k ostatnym poslancom normalnou vyskou hlasu. Asi sa uz vopred boji, ze co poviete, ma z Vas strach. Prajem Vam vela, vela uspechov.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 05-12-2017 07:41:13
Urcite nepotrva dlho a vratime sa na zaciatok - dovod toho, te konatelom bol stanoveny prave Kacer, kto ho navrhol, dotiahol do mesta, k jeho historii, k ubezpecovaniu ze jedine s nim bude vsetko OK, k popisu zmluvy BEZ prerokovania podmienok zmluvy na MsZ, dovod, preco MsZ zmluva predlozena NEbola, k tomu, kto preco a ako intenzivne KLAMAL o tom, ze zmluvu mala, prerokovala a dokonca preluskala niekolkokrat legislativno pravna komisia, k tomu, preco tomu tak NEbolo...

Viete, 4 roky zistovania, energie energie, vlastnych penazi, casu a vsetkeho kolo toho si vyzaduje uvadzaj KONKRETNE MENA, FUNKCIE a ZODPOVEDNOST v systeme samospravy a nakladania s majetkom mesta.

Prave tie mena su NAJDOLEZITEJSIE.

A nasledne zacnu automaticky vypadavat odpovede na otazky ako napr. preco NAHA, preco NEZAVISLE znalecke posudky a nie objednane tymi, ktori to zmanazovali

a nasledne sa nepochybne dostaneme aj k odpovedi na otazku
PRECO ODMIETAJU konkretni ludia ist pred kameru a obcanom proces vysvetlit.

Krok za krokom...
Pavol Kurbel | 05-12-2017 06:38:57
100 000
pre Kurbela.. | 05-12-2017 06:22:33
..tak koľko ten zisk?...1000000 alebo 100000 ?
Pavol Kurbel | 04-12-2017 20:35:52
Na poslednom zastupiteľstve som prečítal záver posudku súdneho znalca, ktorý robí posudky aj pre políciu a je zároveň aj audítorom a daňovým poradcom. Jasne tam napísal, že po nejakých ozdravných opatreniach( ako je napríklad aj zníženie počtu zamestnancov)MsBP mohol pokračovať vo svojej činnosti a mohol produkovať zisk pre občanov mesta, alebo občania mohli mať nižšiu cenu tepla. Viete napríklad aký zisk si navrhla Energetika Sereď na minulý a budúci rok? Skúste hádať. Bez pár drobných 100 0000 eur. To znamená za dva roky 200 000 eur. A URSO to energetike schválil a schváli.
Reality | 04-12-2017 20:25:24
Prepáčte pán Kurbel ale volať NAKA na každú pochybnosť keď sa dve strany nezhodnú je nepochopením jej poslania. Na MSBP stačí nezávislá analýza externých odborníkov.
Pavol Kurbel | 04-12-2017 20:18:01
A prečo to doteraz NAKA nevyšetruje? Na zastupiteľstve som dal takýto návrh, no poslanci ho neschválili. Ale spýtam sa vás, keby ste bol primátorom vy a mal by ste čisté svedomie a niekto by na vás stále vyťahoval nejaký akože podvod, nepožiadal by ste sám NAKU, alebo poslancov,aby schválili žiadosť pre NAKU, aby prišla a všetko jasne vyšetrila? Keby ste mal čisté svedomie tak určite áno. Pýtam sa, prečo Tomčáni sám nevyzval poslancov, aby za to hlasovali, veď by sa mohol jednoznačne zbaviť akéhokoľvek podozrenia a mohol mi elegantne zavrieť hubu.
Pavol Kurbel | 04-12-2017 20:09:34
či došlo ku škode si odpovedzte sami.
Uvediem len niektoré skutočnosti. Komisia vybrala víťaza súťaže aj na základe toho, že v ponuke, ktorá bola platná a neodvolateľná po dobu 120 dní( zmluva sa uzavrela asi po 60 tich dňoch) víťazná firma sa zaviazala investovať 4,2 milióna eur do tepelného hospodárstva. V zmluve je však suma len 3 milióny eur. Ďalej firma ponúkla mestu okrem nájomného vo výške odpisov aj spolu 40 000 eur ročne, čo je za 20 rokov na ktoré má majetok prenajatý 800 000 eur. V zmluve sa však o tomto nič nepíše, takže nám nedajú vôbec nič. A dalo by sa pokračovať o tom ako nám tri roky nepalatili ani tých mizerných pár eur úrokov za pôžičku v hodnote 370 000 eur, ktorú sme im poskytli a dalo by sa pokračovať a dalo by sa pokračovať a dalo......
Pre pre halo | 04-12-2017 19:57:06
No a prečo to doteraz NAKA nevyšetruje?Skôr ako začnete konspirovat,čo tak prísť s tým najjednoduchším vysvetlením?Zrejme tie fakty,ktoré sú známe na vyšetrovanie nestačia.
pre Halo | 04-12-2017 18:58:24
No ale to sa dalo predsa zistit presetrenim NAKA. Tam by sa presetrovalo vsetko. Napriklad aj ci bol transparentny vyber a podmienky tohoto celeho procesu. Ci nebolo zavadzane a oklamane cele zastupiteslstvo a obyvatelia. Takto to je len zametanie pod koberec a legalizacia nezakonnosti postupu v poruseni zakona. Takto sa nikdy nikto nic nedozvie a zlegalizuje sa mozny podvod a manipulacia obyvatelstva.
Halo | 04-12-2017 16:21:26
V prvom rade sa musí zistiť,aká škoda vznikla a vyčísliť ju,ak vôbec nejaká vznikla.Zatial sa len vie,že zmluvy boli vyhotovené,no povedzme nestarrdante.Druha vec je, a to je pre mňa najdôležitejšie,či sa celá táto kauza prejavila v konečnej fáze,teda,či to pocítili odberatelia tepla a to v cene.Ak sa táto podstatná vec neprejavila na cenách,nič veľkého z toho nebude.Nech je pánovi Kurbelovi uznaná jeho bdelosť,to hej,Ale zle urobené zmluvy,z nikoho nerobia zločinca.Ak by sa na Tom ale niekto obohatil,tak to by bolo iné kafe.,To by sa malo dokázať,a s tými ľuďmi zatočiť.Inak sa nič nestane.
takže aj keď | 04-12-2017 14:17:22
som nikdy nebol a určite ani nebudem priaznivec KDH klobúk dole pred p. Kurbelom. Aj z vyjadrení poslanca JUDr. Irsáka je zrejmé, že všetky zmluvy sú de facto nulitné, to znamená asi že aj plnenia na základe týchto výhodných zmlúv budú anulované. Ak tí obdarovaní mestskými peniazmi už nebudú, jednoznačne by to mali zaplatiť tí, ktorí zo všetko zavinili. A bez akéhokoľvek zľutovania. Takže Javor v spolku rybárov, mesto v spolku energetiky..... čakajme už len na ďaľší výbuch.
obyvatel 1 | 04-12-2017 12:07:38
Treba anulovat celu tuto kulehu tepelneho hospodarstva a urobit nove transparentne rozhodnutie za ucasti poslancov a hlavne zapojit do tohoto procesu aj obyvatelstvo nakolko sa ich to priamo dotyka.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign