Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

"Politici" rozkrádajú, alebo rozkrádať umožňujú všetko čo je rozkradnúť možné. Aj zdravotníctvo. A potom sa chorým deťom na liečenie skladáme zbieraním plastových vrchnáčikov.

Miloš MajkoDátum24. 07. 2019 23:49:14TémaTak to vidím ja...
200

Medzi projektami s charitatívnym zameraním, sa na SOL opäť objavil článok chorého dieťaťa, ktorému sa na liečbu skladajú ľudia zbieraním plastových vrchnáčikov z PET fliaš. Táto vec má minimálne dve roviny. Jednu pozitívnu - pomoc dieťaťu, ktoré ju nutne potrebuje a druhú hodnú minimálne zamyslenia sa nad tým, kam sa spoločnosť 30 rokov po nežnej revolúcii a vláde množstva skorumpovaných politikov dostala.

Považujem za smutné, keď :

- politici vládnych strán tunelujú, alebo tunelovať umožňujú aj zdravotníctvo.

- zákonodarcovia umožňujú tvoriť zisk súkromným poisťovniam od ľudí vyberajúcich finančné prostriedky určené zákonom. (aké lepšie "podnikanie" na svete si človek môže len predstaviť?)

- polícia a prokuratúra drvivú väčšinu špinavostí tzv. "ich ľudí" uzatvára konštatovaním "skutok sa nestal".

- nemocnice, poisťovne a štát z peňazí nás občanov platia drahé upratovacie služby, SBS-ky a rôzne iné služby, ktoré by každá súkromná firma získala možno za menej ako polovicu finančných prostriedkov

- zákonodarcovia umožňujú rozkrádať, alebo nezamedzia rozkrádaniu, či nehospodárnemu nakladaniu s rozpočtami obcí a miest tým, že základný zákon 369/1990 Z.z. vrátane jeho novelizácií, dodnes nemá účinné sankcie voči nezodpovedným, nečestným a chrapúňom vo volených funkciách.

A tak ďalej môžem písať ako len dlho budem chcieť. V kauzách SMERu môžem minimálne do rána.

A ľudia poctivo platiaci dane, poplatky a odvody v úhrnnom percentuálnom vyčíslení viac ako 50% z príjmu následne na liečenie chorých detičiek musia ponižujúco zbierať plastové viečka z PET fliaš.

Nezáujmom o veci verejné systematicky prispievame k budovaniu bezcitnej a nespravodlivej spoločnosti, v ktorej zpravidla jediným motívom na obsadenie verejnej funkcie je následné získanie moci za účelom jej zneužívania a prístupu k dôležitým informáciám s vidinou ich zobchodovania.

Tvoríme spoločnosť bez akejkoľvek morálky, kde "brat okradne brata" a jediné čo ho zaujíma je to, či na to niekedy niekto príde ...

Systém riadenia vecí verejných vo svojej podstate zlý nie je. Problémom je, že sme dovolili ľuďom vo verejných funkciách, aby ho postupne znefunkčnili a to našim tolerovaním klientelizmu, rodinkárstva a korupcie dnes už prítomnej úplne všade. Pod pojmom korupcia nerozumieme len priamy úplatok či 20 dkg šunkového salámu od starej babky ako vďačnosť prejavenú zdravotnej sestre za to, že s ňou jednala ako s človekom ...

Ďaleko väčšou a pre spoločnosť podstatne nebezpečnejšou korupciou je obchodovanie s informáciami, napr. kde a kedy sa v meste či na dedine čo bude stavať, ktorá zákazka sa akým spôsobom dostane do rúk správnej firmy, čo bude komu predané s braním ohľadu na "osobitný zreteľ", či kto dostane akú dotáciu z verejných finančných zdrojov.

Toto sa ale nedeje samotné. Robia to a robiť to umožňujú ľudia s konkrétnymi menami a priezviskami, na konkrétnych mimoriadne dobre platených funkciách, ktorým sme my - vy - dali dôveru vo viere, že ju nezneužijú.

Ako to vyzerá v praxi sa len vďaka novinárom, ich cti, charakteru a odvahe dozvedáme každý deň. Čo s tým urobíte, občania, je len na vás ...

- - -

Poznámka na záver: aj naša rodina sa v minulom roku aktívne zapojila do zbierania plastových vrchnáčikov. Dve dvesto litrové plastové vrecia plné vrchnáčikov poctivo nosených hlavne našim synom niekoľko rokov dokonca aj z dovoleniek a zahraničných ciest, sme odovzdali rodičom dieťaťa, ktoré by bez takejto formy pomoci adekvátnu zdravotnú starostlivosť nedostalo. Pomohli sme radi a ak môžeme, pomôžeme vždy.  No považujem za zlú spoločnosť, ktorá verejné finančné zdroje dovolí rozdeľovať tak, že sa peniaze v dostatočnom množstve nedostanú tam, kde ich je skutočne treba.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
lexa | 01-08-2019 22:18:22
Seredan, ja ti len prajem, aby si sa konečne zobudil do reality, neviem koľko máš rokov a či to tvoja obmedzená hlava zvládne a rozdýchaš to, bude to ťažké, ale prajem ti to.. Drž sa, človeče, nasledujúce dni budú pre tvojich svätých zo súčasnej koalície veľmi stresujúce..
Vlado | 01-08-2019 19:59:40
Okrem zmeniek sa rozprávali napríklad o ovplyvňovaní policajtov či obsadzovaní funkcií prokurátorov a sudcov. Podľa policajných analytikov Kočner s Bödörom konali v prospech strany Smer a boli ochotní pomáhať Robertovi Ficovi – aby sa Smer udržal pri moci, inak, Kočnerovými slovami – všetci skončíme v base.
anonym | 27-07-2019 14:56:40
Vo vela ukazovateloch nas Poliaci predbehli a este predbehnu uz nas zacinaju predbiehat v niektorych ukazovateloch aj Rumuni.Tvrda realita vlady moskovskeho pudlika, latetneho alkoholika, idiota Fica a celelej zlocineckej organizacie smer.
Poláková | 26-07-2019 08:54:22
K tomu článku sa dá len toľko :Dobré ráno, P. Majko.
Ivan Sklenár | 25-07-2019 14:21:35
"Čo s tým urobíte, občania, je len na vás" v princípe je to pravda. LEN, problém je v občanoch samotných. Ich ľahostajnosť ba až nezáujem o veci verejné, a tými sú voľby na každej úrovni. V komunálnych voľbách v našom meste má hlas jedného zapísaného voliča váhu 6,666 E-5 (0,000666) t.j. asi 6,66 desaťtisícin zo všetkých voličov v Seredi. V celoštátom merítku je to ešte menej 4,0 E-7. A myslím že uchádzači o kreslo v politike (aj v komunálnej) si to dobre uvedomujú a s týmto faktom aj kalkulujú. Záver: v praxi je len malá pravdepodobnosť, že sa nájde taký veľký počet voličov, ktorý tento stav zvrátia. Boh daj, aby sa tak stalo. Všetko je to aj o slobodnej vôli každého voliča, ísť či neísť k urnám.
Seredan | 25-07-2019 12:50:46
Rétorika Olana sa nezaprie. Upadajuca strana kope na všetky strany a už ani ta karta zlého Smeru nezaberá ... Budaj si čoskoro bude musieť hľadať nové zamestnanie keď skončí OLANO. Prajem pekný slnečný deň ;)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-07-2019 11:11:23
Opravte sa P. Majko | 25-07-2019 11:01:10 | - nemam co opravovat. Meciar bol vagabund - inak nazvat zmrda, ktory chyti pod krk novinara pytajuceho sa na financie (teda plniaceho si povinnosti) inak nazvat nemozem. O kauzach Meciara a Dzurindovych vlad niet co povedat - po sytkach som SDKU volit prestal.

Ziadni moji nejestvuju. Nebol som a nie som v ZIADNEJ strane. Volim toho, kto sa mi v danom momente javi ako spolahlivy a slusny.

SMER je uplne odlisny. Stat ovladaju dekadu za sebou a ako jedini mali ustavnu vacsinu, sami boli vo vlade a tak mali moznost s krajinou urobit zazraky. Oni aj urobili - len pre obcanov negativne.

Isli do vlady sami, tak NESU PLNU ZODPOVEDNOST.

Niet (podla mna) vacsich zmrdov ako oni. Nikto na state nenapachal tak neskutocne materialne, ale hlavne MORALNE SKODY.

Su zapisani v historii statu. O Ficovi rovnako ako o Meciarovi sa budu nasi potomkovia ucit ako o ludoch, ktori neskoncili v base len vdaka vysokym kontaktom na represivne zlozky statu. Inak aj tie za ery SMERu do znacnej miery skorumpovane a zvyknute brat ohlad na "ICH LUDI".
Opravte sa P. Majko | 25-07-2019 11:01:10
Pokračovať môžete a nielen v kauzách SMER. Čo tak Mikloš a Dzurinda, rabovačka provízií ako z partesu, predtým Mečiar, rozdávanie štátneho majetku. A čo Tí Vaši ? Všetko sa hádže len na Smer.
Seredan | 25-07-2019 00:07:04
Hneď v druhom odstavci mi niečo nesedí. Bol to smer ktorý bojoval zato aby sa vymedzili súkromným poisťovniam zisk.
SAS dlhodobo prezentuje že je v poriadku aby poisťovne mali zisk aby s zvýšila konkurencia . Dokonca a Kiska hlásal že zdravotnictvo by malo byť v súkromných rukách a nie v štátnych.
Ja tu neobhajujem žiadnu stranu ale treba napísať aj pohľad B.
Ked sa dostane k moci Sulík, Kiska, Truban tak ani ani 100 ton vrchnacikov Nikolke nebude stačiť keď pôjde len na obyčajné vyšetrenie

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign