Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Podstata korupcie je v našej tolerancii voči nej. Tolerujeme zlodejov, nepoctivých politikov a vlastne všetko, čo sa nás osobne netýka...

Miloš MajkoDátum23. 01. 2018 22:09:17TémaTak to vidím ja...
200

Opätovne cestujem za účelom spoznávania nepoznaného a relaxu, regenerácie organizmu a "dobíjania obatérií". Nepijem alkohol, nefajčím, nešportujem. Nie som však robot a tak relax potrebujem rovnako, ako každý iný. Áno, ako  pokračovanie v pripravovanej knihe, tak nové plány v podnikaní, ale aj vedení médií sa mi jednoducho robia najlepšie   v kľude zaujímavej a štýlovej kaviarne mimo každodenný zhon nášho malého a v mnohom skutočne chorého mesta. 

Pred niečo viac ako rokom som obdobným spôsobom v Kyjeve napísal tento článok: "Podstata korupcie je v našej tolerancii voči nejhttp://www.seredonline.sk/clanky/podstata-korupcie-je-v-nasej-tolerancii-voci-nej/        Na jeho obsah som mal  naozaj výborné odozvy a prekvapilo ma, že väčšinou od ľudí, ktorí sú viac kritikmi, ako priaznivcami mojich názorov. Asi sa im lepšie čítajú materiály všeobecného charakteru a nie tie poukazujúce na zúfalý stav demokracie, práva a transparentnosti v riadení mesta. Prípadne majú obavy, že raz sa občania budú venovať ich histórii, spôsobom nadobudnutia majetku, či dokonca tomu, ako sa vyšvihli vo verejných funkciách?

Pred niečo viac ako rokom sme s poslancom MsZ Kurbelom boli  vtedy ešte sami, kto  v meste znášal pre bežného občana ťažko predstaviteľné zákerné útoky nielen vedenia mesta - konkrétne od primátora Martina Tomčányiho, jeho zástupcu Veselického a niektorých v diskusiách anonymne sa prezentujúcich poskokov, ale aj pohŕdanie väčšiny poslancov MsZ. Stále však tvrdím, že u viacerých to bolo nie z nenávisti voči nám, ale z nepoznania dôležitých faktov o nami kritizovaných veciach a nepochopenia súvislostí, ktoré sú v mnohých prípadoch naozaj zložité.

Uplynul niečo viac ako rok, niekoľko poslancov pochopilo skôr, niektorí o niečo neskôr, no žiaľ stále vidím aj takých, ktorí si otvorené vystúpenie proti zlu a nespravodlivosti jednoducho dovoliť nemôžu. Prečo, najlepšie vedia oni samotní. Určite netušia aký je to pocit nebyť závislým, nemusieť ohýbať chrbát a byť ticho tam, kde právo a spravodlivosť prosí o hlasitý protest proti bezpráviu, špinavostiam  - a áno, možno aj korupcii. Poslanec Kurbel to už na zastupiteľstve pomenoval jasne - nápadné ticho a zjavné prekvapenie niektorých prítomných hovoria za všetko aj pri spätnom pozeraní záznamu z rokovania.

- - -

Vstúpili sme do volebného roka a som rád, že sa v médiu  SOL postupne podarilo zaviesť mechanizmy, ktoré zabránia ovládnutiu média zopár anonymom systematicky v desiatkach príspevkov útočiacim na niektorých vždy podpísaných autorov článkov, ktorí nemajú strach povedať a napísať pravdu nahlas. So zakomplexovanými chudákmi schovávajúcimi sa za počítačom a dokonca anonymizérom vyjednávať nebudeme. Máme totiž záujem zachovať SOL také, aké pred  10 rokmi vzniklo.

A som pri tom. SOL v tomto roku oslavujú 10. výročie od svojho založenia a ja si spomínam na troch ľudí, ktorí sa pravidelne stretávali v mojej pracovni (v lete pri bazéne) a pripravovali projekt, ktorý v tom čase nemal obdobu.Nie že by nebolo zopár webov a médií na nete, no naše ambície boli iné. Oveľa väčšie. My sme sa nechceli tváriť ako médium ľudí a pre ľudí, my sme chceli, aby tomu bolo skutočne tak. Preto sme sa rozhodli, že noviny budú mať možnosť tvoriť všetci autori, ktorí o to prejavia záujem a budú ochotní publikovať pod svojim menom a priezviskom. Uplynulo dlhých 10 rokov a v médiách máme registrovaných cez 1000 autorov desiatok tisíc článkov a stoviek tisíc publikovaných fotografií. 

Na SOL sme koncom leta minulého roku prekročili  7 miliónov unikátnych návštev a momentálne je čitateľom ON LINE a bez obmedzení k dispozícii viac ako  22 000 článkov. Srdečná vďaka všetkým za toto množstvo informácií, ktoré ľuďom odovzdali.

... a pokračujeme ďalej ...

- - -

Koncom roka  2017 sme boli nútení tím ľudí rozšíriť o troch externých administrátorov, ktorí dostali na starosť umravnenie práve tých diskutujúcich, ktorí v rámci svojho značne svojského výkladu demokracie, práv a povinností jedinca sebe nadelili práva anonymne urážať a osočovať všetkých naokolo a to ešte s drzosťou odvolávania sa na slobodu slova a demokraciu, o cene ktorej netušia. Každá spoločnosť a všetky projekty však v prípade ich cieleného ohrozenia našli obranné mechanizmy aby prežili - našli sme ich aj my. Na SOL má stále miesto každý, kto má záujem o posúvanie vecí verejných k lepšiemu a v prospech verejného záujmu. Každý, kto má záujem pýtať sa volených a nami platených zástupcov, úradníkov a štátnych zamestnancov na veci verejné a komu osud mesta, kraja a následne Slovenska nie je ľahostajný. Už desať rokov sa držíme zásady "keď je politikovi dobrý anonymný hlas vo volebnej urne, musí strpieť aj anonymnú otázku občana". Samozrejme, som radšej, keď je položená aj tvrdo a nekompromisne, ale slušne.

Dnes popoludní som si tu v Kyjeve našiel správu od jedného z administrátorov, v ktorej ma informoval o opätovne arogantnom típkovi, ktorý v desiatkach útočiacich príspevkov sústavne (už niekoľko týždňov) spamuje diskusiu.  Zmazať a ak nepomôže, treba  použiť aj nákladnejšie, no tvrdšie opatrenia. Nemáme problém pristúpiť aj k eliminácii všetkých príspevkov tohto pisateľa, nech budú mať akýkoľvek obsah. Úplne demokraticky dostáva možnosť spamovať iné médium, kde mu to umožnené bude.

- - -

V už spomenutom článku som v lete 2016 napísal: "Spoločnosť opustilo právo, zmysel pre poctivosť a česť, dodržiavanie základných zásad slušnosti a spravodlivosť." Som rád, že v roku  2017 sa nám spoločne s ďalšími slušnými a odvážnymi ľuďmi začalo dariť vracať späť do mesta a verím, že do konca tohto roka bude naša niekoľkoročná  "misia" naplnená.

Ešte raz veľká vďaka a veľa síl a odvahy.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign