Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Paragrafy (nielen) z ulice

V posteli so striptérkou

Keď sa tieto udalosti odohrávali, mal Valentín tridsaťštyri rokov, žil s manželkou a dvanásťročným synom Petrom v rodinnom dome, ktorý si postavili v dedinke neďaleko okresného mesta. Valentín bol so všetkým spokojný, veď hoci sa vyučil za maliara, zarábal v zahraničí ako čašník a na Slovensko sa vrátil s plnými vreckami. Inak by si rodinný dom nemohol ani postaviť. Len čo zistil, že súkromne sa dá podnikať i na Slovensku, otvoril si vo svojom rodinnom dome bar. Po čase ho napadlo, že by tu mohol mať i striptíz, veď ľudí treba čímsi aj prilákať.

Mladučká tanečnica

Dlho zháňal striptérku, ale nedarilo sa. Až raz, keď sa zatúlal so svojim pomocníkom do Dunajskej Stredy, na ulici videl mladé dievča. Odstavil svoje auto a trielil za novým objavom. To by bola striptérka! Pekná, úzky pás, veľké prsia a krásne ústa so zdravými bielymi zubami. Postavou tiež vyhovovala. Z mosta do prosta jej povedal, že má pre ňu prácu v jeho bare a šibrinkoval jej pred očami veľkou bankovkou. Veľmi sa núkať nedala, hoci utrúsil, že by mohla pracovať aj ako striptérka. Pravdaže, za peniaze. Mal odvahu, veď hneď išiel s mladučkým dievčaťom k jej rodičom domov. Matka súhlasila a Valentín zaviezol dievča k sebe. Ukázal jej bar a povedal, čo má robiť.

Peklo v domácnosti

Valentínovu manželku skoro šľak trafil. Neskôr o tom vypovedala:

„Problémy sa začali pred niekoľkými rokmi, keď manžel nadväzoval známosti s inými ženami a na domácnosť prispieval len veľmi nepravidelne. Keď si domov priviedol mladučké dievča, to už bolo priveľa. Začal sa s ňou pýšiť a kričal na mňa, že som podobná chlapovi. Tej soplande hovoril, že má krajšie prsia ako ja a mne zasa, ako je mu s tou mladou kočkou dobre. Najskôr si ju vodil domov v sobotu a v nedeľu ju odviezol. Potom bola u nás aj dlhšie, cez týždeň. Správala sa, ako keby bola doma. Cez noc bola s mojím mužom v jeho pracovni a zamykali sa. Neskoro večer, keď si upravila zovňajšok, ukázala sa v bare a na pódiu tancovala. Môj muž jej púšťal hudbu. Od 23.00 do 01.00 hodiny robila striptíz. Vyzliekala sa úplne donaha. Muž jej dával za každé vystúpenie 50 eur, a dal jej aj mobil. Raz odišiel s ňou na lyžovačku a zobral aj nášho syna. Odhodlala som sa a v jeho neprítomnosti som začala prehľadávať jeho veci. Našla som tam kópiu rodného listu toho dievčaťa, ktoré nazývali Lucia. Mala iba štrnásť rokov! Povedala som to hneď mužovi. Nadával mi, že akým právom som sa mu prehrabovala v jeho osobných veciach... Naša domácnosť bola obrátená hore nohami. Musela som so všetkým súhlasiť a keď som oponovala, zbil ma. Vulgárne, surovo, oplzlo mi nadával. Raz ma tak kopol do nohy, že som musela ísť na ošetrenie. Mával záchvaty zúrivosti. Vyhrážal sa mi aj s pištoľou. Bála som sa a myslela som si, že raz ma zabije, veď aj vykrikoval, že to dopadne zle. Denne a na každom kroku ma ponižoval, ubližoval mi psychicky i fyzicky, niečo strašné. Viem, že s tou mrchou spával, ani sa s tým netajil...“

Každý ho odsudzoval

Vyšetrovanie tohto prípadu sa skončilo tak, že Valentínovi svedkovia jeho vinu dokazovali. Lucia sa zdôverovala, že keď sa zoznámila s Valentínom, povedala mu, že nemá občiansky preukaz, chodí do šiestej triedy špeciálnej základnej školy a má len štrnásť rokov. Povedala mu to aj matka dievčaťa, ale hovoril, že dievča bude v bare umývať iba poháre. Dievča tiež svedčilo ako sa s manželkou hádal a hádzal po nej rôzne menšie predmety. Maloletý syn hovoril, že keď spal, na lyžovačke otec spal s Luciou v jednej posteli. Od starších kamarátov sa dozvedel, že Lucia robí v otcovom bare striptíz.

Podobne hovorili aj ďalší svedkovia. Pomocník v jeho bare si spomínal ako hľadal s Valentínom striptérku a našli Luciu. Vedel, že dievča nie je ešte dospelé, ale Valentín sa iba usmial a zahriakol ho, že keď dievča upravia, bude vyzerať staršie. Valentínova suseda potvrdila, že Valentínova žena sa jej sťažovala čo s ňou robí manžel a ako sa k nej správa. Lucia potvrdila, že robila striptérku a že spávala s Valentínom dobrovoľne. Našiel sa i svedok, ktorému sa Valentín chválil, aká je Lucia v posteli bohovská a potmehúdsky sa sťažoval, že pomaly pri nej ani nevládze... Kupoval jej, čo len chcela, najmä rôzne darčeky, ale na svoju ženu v tomto smere zabúdal. Naopak, nenávidel ju. Pred očami mal iba Luciu! Manželka ešte vyšetrovateľom dodala, že manžel má dve pištole a kopu rôznych nábojov, no povolenie na to nemá.

Cítil sa nevinný

Valentín tvrdil, že je nevinný. Manželku netýral, išlo iba o vzájomné hádky, obaja sa fackovali, nadávali si a to vraj bolo všetko na podnet manželky. Vôbec nešlo o vulgárne alebo surové či oplzlé výroky. Klamstvo je, žeby ju ponižoval alebo urážal a so zbraňou na ňu nikdy neútočil. O Lucii vôbec nevedel, že by mala iba štrnásť rokov, veď mu hovorila, že má devätnásť rokov. Lucia nebola v bare úplne nahá, lebo mala priesvitnú blúzku a vyzliekala sa iba do pol pása. Preto to nebol striptíz. Manželka žiarlila a preto sa mu chce pomstiť a vraj tvrdila, že ho nechá zatvoriť. Zbrane doma síce mal, ale boli vraj nefunkčné. Jednu pištoľ si kúpil od neznámeho predajcu a druhú si nechal u neho kamarát, ktorý už zomrel.

Keď bol Valentín vo vyšetrovacej väzbe, vyjadril sa k svojim problémom takto:

„Je pravdou, že sme sa s manželkou hádali, bolo to však obojstranné a častejšie provokovala ona. Pri takto posudzovanom násilí v rodinách by musel byť každý a v každej rodine násilník a vo väzbe. Najmä v rodine, ktorá sa rozvádza, lebo rozvod je vždy psychická trauma, ktorá sama o sebe spôsobuje psychické napätie v rodine. To platí, aj keď jeden má priateľku a ten druhý o tom vie. Preto je veľmi potrebné citlivo posudzovať túto skutočnosť a nezjednodušovať ju...“

Mierny rozsudok

Valentína vinila obžaloba z trestného činu násilia proti skupine obyvateľov a jednotlivcovi, trestný čin vydierania, trestný čin sexuálneho zneužívania, trestný čin ohrozovania mravnej výchovy mládeže a trestný čin nedovoleného ozbrojovania.

Keďže každý sa má právo brániť spôsobom, aký uzná za vhodný, Valentín v podstate všetko popieral. Ženu netýral, o Lucii nevedel, že nemá ešte ani pätnásť rokov, nikomu na nevyhrážal a zbrane neboli jeho!

Na súde vypovedali aj predtým už vypočutí svedkovia. S odstupom času, čuduj sa svete, už sa nepamätali takmer na nič. Snažili sa Valentínovi všemožne pomáhať, dokonca aj vlastná, síce už po rozvode bývalá manželka. Keď im prečítali výpovede z prípravného konania, odpovedali, že s odstupom času sa už dobre na všetko nepamätajú.

Napriek tomu, Valentín dostal trest i keď dotiaľ sa pred súdom neocitol ani raz a viedol riadny život. Okresný súd ho odsúdil na trest odňatia slobody v trvaní dva roky a zaradil ho do ústavu na výkon väzby s najnižším stupňom stráženia. Poškodené odkázal na náhradu škody na konanie vo veciach občianskoprávnych.

Obrátené na dobré?

Valentín sa vrátil na slobodu, ale už nie k svojej manželke, lebo sa stačili rozviesť i predať svoj rodinný dom. Bývalá manželka odišla bývať k svojim rodičom a Valentín? Presťahoval sa k rodičom Lucie, kde žijú spoločne ako veveričky. Lucia už je, pravdaže, dávnejšie dospelá a stala sa z nej mamička dvoch detí. Podobajú sa na otecka Valentína, len aby sa nekopli v živote tak, ako ich otec. Ktosi tvrdí, že Lucka je na svojho raz tak staršieho druha ako je ona, veľmi prísna. Najviac ho má rada, keď jej prinesie pekný darček a hneď sa vyberie na služobnú cestu, lebo sa stal z neho šofér z povolania.

 

(Nabudúce: Bezcitný Koloman)

 

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign