Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Odstránili vôbec nové lampy časté poruchy na verejnom osvetlení?

O nových  LED  lampách verejného osvetlenia sme toho napísali viac ako dosť. Venovali sme sa typu telies, ich konstrukcii a z nej vyplývajúcich technických možností svietenia, rozmiestneniu lámp a z toho vyplývajúcich tmavých miest na uliciach, ktoré za starého systému neboli.

Prísľuby kompetentných boli jednoznačné - výpadky osvetlenia v minulosti boli spôsobené starými lampami a asi  800 tisíc Eurová investícia vyrieši nielen vysokú spotrebu elektrickej energie, ale aj práve toľko kritizované výpadky osvetlenia čím ďalej tým častejsie sa opakujúce takmer vo všetkých častiach mesta.

Príspevky na nesvietenie už novo inštalovaného pouličného osvetlenia sa objavujú dlhšiu dobu. Nechceli sme reagovať okamžite - nejaká tá chybyčka sa predsa vyskytnúť môže.

Ale ide o niekoľko dní a podľa obyvateľov mesta niekoľko výpadkov.:

Michal
2015-08-11 07:32:13
A co tie lamlpy preco nesvietia tento raz? HM?... ????,

Michal
2015-08-12 08:11:58
Ziadam verejne kompetentnych o vyjadrenie. tie lamlpy preco nesvietia tento raz? minule to boa technicka chyba a co teraz? hm??? cele namestie je vypnute

obcan
2015-08-16 21:54:12
namestie?, ani v okoli kostola a perlovky nesvietia!! neuveritelne nove svietidla urcite za pekne prachy a nefunguju...!!! to je mozne len na slovensku, uplne kocurkovo

- - -

Neviem prečo, no začínam mať taký pocit, že okrem nedostatočného sveteľného pokrytia ulíc novými lampami  (kritiky zo strany obyvateľov sa na hlavu investora znieslo veľa)  pribudol problém, ktorý mal byť novými telesami s nie malou investíciou nás všetkých z minulosti odstránený.

Už sme zvedaví na výhovorky, ktorými nás bude vedenie mesta kŕmiť teraz. Moderné a nové osvetlenie si totiž bude vyžadovať moderné a nové argumenty, prečo obyvatelia mesta nemajú ulice osvetlené aspoň chabo, keď už nie tak, ako by očakávali pri tak vysokej finančnej investícii do osvetlenia.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
nonym | 18-08-2015 21:53:34
S LED osvetlením máme skúsenosti už aj na Slovensku. Na základe riadne spraveného projektu so svetelno-technickým výpočtom bolo inštalovaných niekoľko sústav, v mnohých obciach sa však rozmáhajú aj kusové výmeny svietidiel. Stredné a väčšie mestá sa ubrali cestou postupného skúšania a posudzovania vhodnosti ponúkaných riešení. Obce, kde je rozhodovací proces jednoduchší, sa pustili pod tlakom predajcov k rozsiahlej výmene svietidiel. V tých obciach, kde boli cieľom len úspory na energiách, vymenili svietidlo za svietidlo, často bez akéhokoľvek projektu, prepočtu, písomného návrhu zodpovedného odborníka. Výsledkom je zníženie kvality osvetlenia, najmä rovnomernosti osvetlenia a zvýšenie oslnenia. Tie obce a mestá, v ktorých je prioritou kvalita osvetlenia a vizuálny komfort prostredia, pristúpili k výmene svietidiel koncepčne. Transparentným tendrom s jasnými technickými a energetickými finančnými podmienkami s dôrazom na bezpečnosť a záruky. Výsledkom takéhoto postupu je spravidla zvýšenie počtu tých svietidiel, ktoré mali poddimenzovanú osvetľovaciu sústavu, minimálne zníženie alebo zvýšenie inštalovaného príkonu, ale najmä podstatné zvýšenie kvality osvetlenia, predovšetkým jeho rovnomernosti a pri kvalitných riešeniach aj minimalizácia oslnenia. Príklady niektorých inštalácií sú uvedené na obrázkoch nižšie.
K typickým problémom realizácií od roku 2009 do roku 2013 patrí zvýšené oslnenie – tomu sa však pri LED s otvorenou šošovkovou technológiou nevieme úplne vyhnúť a v podstate ani existujúca metodika na posudzovanie oslnenia prostredníctvom prahového prírastku TI nie je adekvátna, lepšiu však zatiaľ nemáme.

Pri kusových výmenách svietidiel v obciach je výsledok evidentný – často nie sú ani pri laickom pohľade splnené požiadavky na osvetlenie. Svetlé miesta sa striedajú s oveľa väčšími tmavými plochami. Pri zohľadnení možných merných výkonov, najmä ak si uvedomíme, že na stožiare vo výške 8 m a viac s rozstupom viac ako 40 m sa inštalujú LED svietidlá s príkonom napríklad 19 W, nemôžeme očakávať žiaden vyhovujúci výsledok. Ak sa vymenia staré výbojkové svietidlá, nepochybne sa dosiahnu výrazné úspory energie – žiaľ, aj svetla bude oveľa menej. To však možno dosiahnuť aj bez LED technológie, stačí vypnúť osvetlenie.

http://www.idbjournal.sk/rubriky/prehladove-clanky/skusenosti-s-led-svietidlami-vo-verejnom-osvetleni.html?page_id=19544
HAJZLI: | 18-08-2015 21:51:02
Garbiarska tma v medzi blokoch nevidieť ani kadiaľ idete. Nič iné my nevychádza iba HAJZLI, HAJZLI, HAJZLI. Neprajem im nič zlé, ale ani nič dobré, ale po papuli by v tej tme mohli vyfasovať, aby sa konečne prebrali a nemysleli len na odmeny, ale aj na obyčajného občana.
chcu vam len dobre! | 18-08-2015 21:40:31
v pripade mnohych cinziakov a/aj rodinnych domov je poulicne osvetlenie rusivy faktor kvalitneho spanku.
Dobre sa vyspite Seredcania, lebo rano je mudrejsie vecera!
:)
exseredcan A.Hlinku
nonym | 18-08-2015 21:39:02
Tak Garbiarska 2. noc po sebe cista tma. Dikes
Svetlo | 18-08-2015 21:25:34
Ake setrenie? Tak oni si napchaju sebe, kolko sa da a my mame setrit? Na co, na odmeny? Clovek sa len rozculi! Pre koho maju byt tie peniaze pouzite, ked nie pre nas, obcanov?! Setrit mozu akurat tak, ze nas nebudu obmedzovat! A nie toto! Idem spat, lebo som sa len vytocila! Spiny jedny, tolko roboty sa tu mohlo spravit za tie prachy, co si rozdali, ze az! Karma!
Svetlo | 18-08-2015 21:18:05
Konecne viem, o co ide! Uz par dni kukam jak puk, ze preco lampy nesvietia a co sa robi? Pre mna je to neprijemne, ked vyjdem napr. Ykos vysypat a tma! A aj autom ked som sla, to bola Vinarska ul., som bola v tme, len trosku svetla, priserne! Neviem, kde je co vymenene a kde nie, ale uz sa mi to nepaci, ved clovek nic nevie, ludia tu mozno rozoberu problem, ale oficialna odpoved ziadna, uz je toho vela, povyhadzovala by som ich vsetkych z vedenia mesta, lebo papulu si neotvoria a robia si, co chcu! V najblizsich volbach pojdem volit aj chroma, len aby som dala hlas niekomu inemu ako tomuto ..., az by sa odvazil este kandidovat! Lebo viete, bez chrbtovej kosti...
Daniel | 18-08-2015 21:09:44
To sú špiny nakazené. Teraz nesvieti celá ulica Jesenského A nevidím na vlastné auto.clovek sa pomaly boji aj vyjsť. ...Už je to dosť trapne.nikto stým nič nerobí.
šetrime naplno | 18-08-2015 20:50:05
A zase tma Garbiarska. Zaujímavé , to je podivuhodný výpadok.
marek | 18-08-2015 19:07:30
Najlepšie svietili staré komunistické svietidlá kolom-dokola silné žlté svetlo a toto ? Bodové slabé šedé svetlo a okolo tma. Šetriť sa má, ale za takúto cenu, za cenu krádeži, kriminality, strachu, nielen z ľudí, ale aj z toho, že sa potknete alebo stupíte do h...a ?
kamery? | 18-08-2015 12:41:06
Kamery funguju ako tie svetla - nijako!! Kriminalita tu je a dosť len to tam zabudli jojke spomenúť 😃 mňa len mrzí to že tu všetko vyvoleným prejde! - kontrolorka odmeny , nehovorim o dotyčnom čo tak silno zdvíha stale mobil a bez hamby prizna že si zaku odmenu zaslúžila podobne. Obyvateľom sa LEN SĽUBUJE a naši vrchný si sny aj plnia !
Vyborne | 18-08-2015 12:36:35
No nech sa páči a potom da niekto otázku že aká je teraz spotreba el. energie. Odpovedam znova- jasne že menšia ked viac nesvieta ako svieta !
Jozef | 18-08-2015 11:31:22
uz som to vcera pisal, ale opakovanie....

\"Hlavne, ze setrime.
Aby bolo nasledne z coho rozdavat:
ŠŠaB komisia 10.8. navrhuje na schvalenie pre druhy polrok 2015:
ŠKF - 40 300€
AŠK- 18 000€
HK Slavia - 11 000€
.......\"
Michal | 18-08-2015 11:10:22
Aj tak najvacsi gol bol ked sered bola spravach tusim na jojke. ze sa vsetko kameruje a preto tu nieje nijaka kriminalita... komeedia
osvetlenie | 18-08-2015 09:50:46
To nie je len, že lampy nesvietia, ale že aj intezita svetla je taká, ako by tam svietili svätojanské mušky. Tiež svielidlá sú nasmerované na vozovku, takže na chdníkoch je tma. Zdá sa mi, že je ich aj poriedko, iba na jednej strane ulice. A možno, že tak ako u obyčajných žiaroviek je rôzna svietivosť je aj týchto LUD lampách. Neviem.
trapne vyhovorky | 18-08-2015 08:39:40
Pekne blba vyhovorka že vypadok el. energie. Na Garbiarskej pravidelne večer svetla zapnú a behom hodiny je tma jak v hrobe. Nevidim si auto čo mam pred oknom. A to tu je raj feťakov od týteša a my blbci s malú dušičku čakame ake prekvapko nas rano čaká
makoty | 18-08-2015 02:46:31
Ani Fraňa Kráľa a Krásna ul.
anonym | 18-08-2015 00:52:58
clanok k teme: http://www.dsl.sk/article.php?article=17359
jjjjjj | 18-08-2015 00:29:57
nesvieti ani namestie slobody.. uz zasa... ktory fas je zato zodpovedny a ake budu voci nemu vyvodene dosledky?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-08-2015 00:16:38
Kontaktoval som MP a operacny potvrdil vypadok osvetlenia vo viacerych castiach mesta. Presne ako pisu diskutujuci - nesvieti ani Garbiarska. Zial...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 18-08-2015 00:12:53
Presne tak - ZNOVU NESVIETI CELA TRNAVSKA!!

Martin Tomcanyi, Lubo Veselicky - ludia nemeju zaujmy o Vase vyhovorky. Vy ste rozhodli a Vy ste objednali - je to investicia asi 800 000 Eur z NASICH PENAZI.

Ako je mozne, ze znovu a tak casto osvetlenie nesvieti? Co bude dalej s nedostatocnym pokrytim svetlom novymi lampami, je ina, aj ked rovnako dolezita otazka.
Registrovaný Marek Sladký Marek Sladký | 17-08-2015 23:53:51
Momentálne pri vjazde do Serede od Trnavy svieti prvá lampa až na železničnom moste (prvý dojem ako by som vchádzal do Černobylu) Samozrejme ako spomínali že Garbiarska nesvieti a toto osvetlenie pri hnusnom počasí má veľmi slabú svietivosť. Mohli by toto osvetlenie použiť aj v nejakom horore :)
anonym | 17-08-2015 23:31:16
Sereď ako mesto ešte prispieva,napomaha k tomu aby sa lepšie kradlo A takto jednoducho ľudia prichadzaju o majetok . Veľká hanba.choďte na pazitnu tam ani neviete komu máte poďakovať keď dostanete po papuli A o autách radšej pomlcim,do rána vykradnute,znicene alebo bez benzinu.Ale samozrejme odpoveď bude že to chce trpezlivosť ale akože čo s toho? Dokedy máme takto doplácať na takéto služby pre na občanov? Že šetrenie A pre koho? No pre nás asi nie len pre vyvolených.A my mozme len plakať koľko nás bude stáť oprava auta a ďalší natankovany benzín pre niekoho cudzieho . 2 dni nesvietia nesvietia svetlá a nic ....
ale veď načo? Sak takto sa lepšie kradne že?
jedna velka tma - zase! | 17-08-2015 22:34:51
Potom sa čudujme že sa autá- podpalujú jedna radosť keď je Garbiarská v poslednej dobe viac v tme ako osvetlená. Včera tma a dneska zasa. Mesto šetrí ??? A potom primitívna otázka typu spotreba el.energie. Jasné že menšia
ranxon | 17-08-2015 21:40:21
To fakt bola odpoveď na vysokej technickej úrovni!
Andree | 17-08-2015 21:40:06
Osral som vam aj cele led osvetlenie. Pozriem cez okno a nevidim ani vlastne auto. Zlaty komunisti ich lampy tu svietili cele roky tato pojebana sracka svieti a nest\'vieti kazdy den. JEbal som toho *****a co to zorganizoval a urobil. Ze ta mater vykotila neschpny vandraci co neviete nic urobit...
odpoved | 17-08-2015 21:36:56
No asi nižšia ked viac nejdu ako idu nie? 😊
ranxon | 17-08-2015 21:30:04
Stále sledujem iba kritiku na nové LED osvetlenie. Ale mňa by zaujimala fundovaná odpoveď na otázku, aká je spotreba el. energie voči starému osvetleniu konkretných svietidiel?
zase tma | 17-08-2015 21:27:24
Garbiarska je momentalne v tme !osvetlenie nejde
Peter | 17-08-2015 21:16:16
marek: bud rad, tie nove svetla osvetlia miesto ešte menej ako tie stare...
marek | 17-08-2015 20:17:15
Mňa by zaujímalo, prečo nevymenili svietidlá aj na takom závažnom mieste ako je priestor za bývalou školou na Garbiarskej ulici, kde sa potuluje najviac bezdomovcov (pre centrum pre bezdomovcov) a narkomanov ???

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign