Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Odpovede RÚVZ Galanta na naše doplňujúce otázky

Miloš MajkoDátum25. 07. 2013 23:32:53TémaKvalita pitnej vody

Včera o  9:35 hodine, sme pani Dr. Šulekovej, vedúcej RÚVZ v Galante zaslali niekoľko otázok, ktorými sme mali záujem doplniť stanovisko, ktoré bolo úradom vo veci zákazu používania zdravotne závadnej vody  vydané.

Pre úplnosť komunikácie občianskej iniciatívy predmetnú komunikáciu uverejňujeme:

Dobry den pani Dr. Sulekova,

dakujeme za Vasu sice neskoru, no predsa len ucinnu reakciu.

Vas oznam sme vyraznym sposobom uverejnili do 15 min. od jeho prijatia e-mailom.

Mam vsak na Vas otazky:

vo Vasom vyjadreni pisete: „Na jednaní prevádzkovateľ preukázal, že zabezpečil dňom 22. 07. 2013 náhradné zásobovanie obyvateľov mesta Sereď cisternou“

Pytam sa, Vas – kontrolovali ste sposob a ucinnost zabezpecenych opatreni?

Povazujete jednu jedinu cisternu s pitnou vodou chaoticky premavajucu po meste za skutocne alebo iba formalne zabezpecenie pitnej vody pre obyvatelov mesta? (v predmetnej veci odporucam skusenosti obyvatelov mesta s cisternou v diskusii pod prislusnym clankom na SOL)

Povazujete v sucasnosti zabehnute NEfungujuce postupy samokontroly a samonahlasovania Vasmu organu dozoru zo strany dodavatela ZsVS za dostatocne ucinne a skutocne garantujuce nestrannost a istotu ze sa situacia nebude opakovat? Odvolavam sa pri tom na nase rokovanie a tam preberane nahlasenia, resp. nenahlasovania havarijnych stavov a z nich vyplyvajucich nasledov na kvalitu dodavanej vody zo strany dodavatela pitnej vody ZsVS.

Dalej sa Vas pytam – z akeho dovodu ste napriek Vasmu osobnemu prislubu na spolocnom rokovani nedodrzali nasu dohodu a nereagovali ste na vyzvu Ivana Rybanica v ktorej pozadoval vykonat kontrolne odbery okamzite a to uz v pondelok rano?

Ide o tridsat hodin, pocas ktorych mohli byt (a dnes vieme ze aj realne boli) obyvatelia mesta vystaveni zdravotnemu nebezpecentvu. Na tieto skutocnosti sme Vas uz na rokovani dorazne upozornili.

Zaroven upozornujem na fakt, ze na druhy den voda bola podstatne cistejsia ako v pondelok rano a teda realny stav bol ovela zavaznejsi, ako ste mohli vyhodnotit az v utorok. Ako sme Vas upozornovali, obyvatelia mesta vzhladom na vyhlasenia ZsVS a vedenia mesta Sered, skutocne vodu konzumovali a povazovali ju za pitnu!!

Pani Dr. Sulekova, dalej sa Vas pytam – ako je mozne, ze Vas urad reagoval a vykonal svoje zakonom ulozene povinnosti az vcera? Nepovazujete nekonanie pocas viacerych rokov za zanedbanie si povinnosti, ku ktorym ste ako urad dozoru zmocneni statom?

Zaroven Vas ziadame o navrhnutie terminu spolocneho stretnutia, na ktorom ocakavame medialny vystup, ucelom ktoreho bude prioritne PREVENCIA a oboznamenie obyvatelov s postupmi, ktore su nevyhnutne na to, aby Vas urad fungoval ucinne a aby obcan mohol mat pocit, ze Vam skutocne ide o ochranu verejneho zdravia.

Na polozene otazky prosim vo verejnom zaujme odpoved bezodkladne. Vase stanovisko bude publikovane v mediach.

S prianim prijemneho dna

za SOL a R24 a obciansku iniciativu, Milos Majko

 

Na tento e-mail vedúca  RÚVZ v Galante  Dr. Šuleková zaslala dnes hodinu pred poludním nasledujúcu odpoveď:

Dobrý deň, posielam odpovede na Vaše otázky:

1. Prevádzkovateľ pri zásobovaní vodou cisternami sa riadi prevádzkovým poriadkom verejného vodovodu. Určovať počet cisterien nie je v kompetencii RÚVZ.
2. Prevádzkovateľovi verejného vodovodu vyplýva z nariadenia vlády SR č. 354/2006 povinnosť bezodkladne oznámiť regionálnemu úradu verejného zdravotníctva prekročenie limitov ustanovených medznou hodnotou a najvyššou medznou hodnotou, zistiť príčiny nesplnenia limitných hodnôt a prijať nevyhnutné nápravné opatrenia na obnovenie kvality vody.
3.Prevádzkovateľ ohlásil na RÚVZ Galanta dňa 22.7.2013, že vykonáva potrebné opatrenia na obnovenie kvality vody a že zabezpečil odber vzoriek vody na laboratórne vyšetrenie, na základe výsledkov ukazovateľov farba, zákal po odporučení zo strany RÚVZ pristavil v ten deň cisternu. Následne dňa 23. 07. 2013 RÚVZ vykonal kontrolné odbery z verejného vodou, odber bol zameraný na kontrolu účinnosti vykonaných opatrení. Nakoľko stav ďalej pretrvával, bolo vydané opatrenie.
4. Nakoľko v tomto období prebiehajú a sú plánované ďalšie rokovania s prevádzkovateľom, termín stretnutia s Vami by sme posunuli až po ukončení týchto rokovaní.Verejnosť bude o záveroch rokovaní informovaná prostredníctvom Mestského úradu v Seredi.

S pozdravom
Dr. Šuleková


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Obcan | 26-07-2013 12:06:41
Rasto | 26-07-2013 10:52:04

A co ma ?
Ten omielany priestor v kine ?
Vsak povedal ze ak ma niekto o neho zaujem,tak kludne ho opusti.
Alebo vies o niecom v com Majko doji mesto,obyvatelov tohto mesta a teda danovych poplatnikov ?
Skor budes poslanec alebo neaky ich pribuzny krorim vadi ze im ten Majko slape na otlaky.
Ja nemam dovod sa ho zastavat,tiez sme sa nezhodli nazorovo-naposledy vo veci smejdov,ale pozitiva jeho prace pre ludi daleko prevysuju to co by mali robit ti co sa uchadzali o urad a su este za to plateni.
On dopredu deklaroval ze nema zaujem sa uchadzat o ziadnu funkciu,pracu co robi,robi na ukor vlastnych penazi a casu co moze venovat rodine.
Ma medium ktore je navstevovanejsie ako oficialna mestska stranka.
Ako je to mozne ?
A hlavne ako je mozne ze sem chodia aj ti co na neho vedia len kydat ?
Ved ja ak sa napr.sklamem u obchodnika,tak tam nabuduce nejdem a idem ku konkurencii.
Rasto | 26-07-2013 10:52:04
pre obcana: nic nema?? asi nevies o com pises :D :D :D haha
Obcan | 26-07-2013 10:20:34
rudolf | 26-07-2013 08:26:20

Uplny suhlas.
V jednoduchosti povedane-ZVS bude mat dobre vzorky,posle ich,oni ich preskumaju a vsetko je OK.
Naopak,ak uvidia,ze tecie humu,vzorky neposlu a oni kedze neni co skumat,tak nic neobjavia.
A tak stale dokolecka dokola...

re rudolf | 26-07-2013 08:50:24

Primator rozmysla ako podnikatel a tym padom bude aj hajit podnikatela,to je proste fakt.
Reci o obcanovi je len taka omacka pre luzu.
Na druhej strane je tu aj podnikatel Majko,ten ma tych reci az moc,ale cuduj sa svete aj kopa cinov.
Ako je mozne ze jeden a este k tomu predstavitel mesta nemal zaujem podporit obcanov a druhy podnikatel sa za nich bije a pritom s mestom nic nema ?

jjjj | 26-07-2013 09:38:38

Tak to by zaujimalo aj mna :-)
Ale to by museli mat opisane merace z kazdej domacnosti,lebo spatne zistit kto kolko minul za to obdobie je nerealne.
Ved ak mam natocenych 30 kubikov tak mozem povedat ze 29 som odpustil vtedy a nedokazu mi to ze to bolo naopak,kedze odpisuju len raz za rok.
jjjj | 26-07-2013 09:38:38
a mna zaujima este jedna vec. ako za tie 4 dni za vodu budeme platit.. no hadam si nemyslia ze za ten hnoj co sme sice nepili ale sprchvoali mozno niekotri aj prali ,splachovali zachody budeme platit ako za pitnu vodu.. to bude potom drzost najvacsia.. to je tak ked na slvoensku mame monopoly.
Primátor Serede Martin Tomčányi už začal rokovania so zástupcami Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti (ZVS) o finančnej náhrade. | 26-07-2013 09:15:32
celý článok:

spravy.pravda.sk/regiony/clanok/287963-sered-rokuje-o-potrubi-a-odskodneni-za-zlu-vodu/
re rudolf | 26-07-2013 08:50:24
dobre píšete,aj by to tak asi všetko zrejme dopadlo,ale nemuselo by,LEBO mesto Sereď je akcionárom uvedenej obchodnej spoločnosti a primátor mesta je/ako to tu niekto napísal/ členom predstavenstva tejto spoločnosti
rudolf | 26-07-2013 08:26:20
Pán Majko,prišlo na moje slová,ako sme sa spolu bavili cez prestávku na mestskom úrade pri prerokovávaní problém bytový podnik a následne pitná voda.Jednoznačne je zákon postavený v prospech monopolu,vodárne.Podľa odpovede na vaše otázky je jasné že vodárne majú dávať vzorky na preskúmanie a nie opačne že by RUVZ predbehlo a zobralo vzorky z vlastnej iniciatívy.A po ďalšie,najprv sa RUVZ musia dohodnúť z vodárňami čo a ako povedať médiám a občanom,ako toto všetko ututlať.Že chodila len jedna cisterna,bude potrestaný nejaký pracovník(chudák)čo s tým nemá nič spoločné.Vravel som vám,že som v tejto otázke skeptik a neverím že sa podarí niečo dosiahnuť.Monopol je monopol.Pán Majko,držím vám palce aby sa vám podarilo daný problém dotiahnuť do zdarného konca aj keď si myslím že vodárne majú dobre chytených právnikov.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign