Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na Trnavskej je stále tma. Je zodpovedná osoba snáď znovu na rybách?

200

Sereď   |   Trnavská ulica včera v noci, dnes o 20:00 hodine, 21:00 hodine a aj teraz.  Tma - verejné osvetlenie do ktorého výmeny za LED vedenie mesta investovalo stovky tisíc Eur z verejných finančných zdrojov, teda peňazí nás občanov, stále nesvieti. Nie, víchrica ohlásená meteorológmi do mesta  zatiaľ nedorazila a nekonala sa žiadna udalosť, ktorá by ospravedlňovala nefunkčnosť verejného osvetlenia.

Na tmu na ulici môžu zase doplatiť len a len obyvatelia.

Povedzme ale, že keby porucha  (aj odôvodniteľná) nastala, máme tu predsa servis povinný konať. Alebo nie?

V minulosti som sa pri hlásení poruchy od MP dozvedel, že pracovník ktorý vie vypadnuté osvetlenie nahodiť je na rybách a keď sa vráti, pôjde pre neho hliadka, aby to vykonal. Nechcel som to nejako rozširovať, no už mlčanie považujem za kontraproduktívne, preto sa pýtam - to funkčnosť celého verejného osvetlenia stojí na to, či niekto chytí rybu a povie si že už má zábavky dosť? To je čo za servisnú zmluvu s dodávateľom osvetlenia a aké má vlastne za tie milióny bývalých Sk povinnosti?

Pýtam sa ďalej - začne sa konečne niektorý z poslancov  MsZ zaujímať čo reálne osvetlenie stálo, čo obsahovala zmluva  vo vzťahu k servisu a či je dnes ešte vymožiteľná a ak áno od koho konkrétne a za akých podmienok?

Šepkalo, dnes sa už o tom biznise hovorí nahlas všeličo. Nájdu sa občania nútení chodiť po tme do práce ktorí sa verejne začnú o problém biznisu za stovky tisíc Eur začnú zaujímať?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Mišo | 26-09-2018 13:44:04
Za osemstopade ide jak lusk :-D
Jozef | 26-09-2018 09:27:27
773 941,20 EUR + 74 210,40 EU
pre medzi rečou | 26-09-2018 09:19:32
Každý si z toho zoberie čo chce, ja som si zobral to podstatné, a to je to, že osvetlenie nielen že je chabé, ale ešte aj nefunguje tak, ako má. Šalamúnsky oblbnúť množstvom ušetrených peňazí na energiu aj za cenu strachu obyvateľov o svoj majetok alebo svoje zdravie, je hodné terajšieho vedenia. Ale jedno sa musí uznať. Vedia sa dobre vyhovoriť a ešte to otočiť vo svoj prospech. Preto tá úspešnosť. Umenie predať sa, dokonca predať aj paškvil ako umelecké dielo.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-09-2018 09:06:46
Medzi rečou | 26-09-2018 08:52:21 | - ano, presne o tom to je!

Ludia si nevedia (zial) predstavit, v akej miere - vyske a akym sposobom pouzivaju peniaze danovych poplatnikov voleni zastupcovia.

PRESNE to je potrebne. Obcanom dat moznost porovnat to, comu rozumeju.

Na verejnych sretnutiach vedenia mesta v pripade problemu obcanov zahltili cislami a udajmi, v ktorych sa NEMOHLI VYZNAT, nemali odkial mat informacie na ich kontrolu a dostali ich do stavu, kedy samotny obcan mal pocit, ze je hlupy a nevie sa spytat uplne na nic.

Tu je cislo - aj debil zisti, za co sa kde predava a to v MALOOBCHODE.

Aj debil vie, co je schopny za aku ciastku urobit.

Nech sa paci - pytajte sa.

Kedze vidim, ze opatovne suma zaujala, budem sa pytat aj ja.
Medzi rečou | 26-09-2018 08:52:21
\"Milióny bývalých sk\"...lebo veď milióny znejú lepšie tak to uvediem v starej mene, ktorú už ani babky nepoužívajú, povedal si Majko v tej jeho nahnevanej hlave... nabudúce by ste to mali uviesť vo forintoch alebo venezuelských bolivaroch.
pre občana | 25-09-2018 13:55:05
plný súhlas
občan | 25-09-2018 13:37:58
Pamätám si na slová, ktoré odzneli z mesta. Treba si počkať, pokiaľ sa osvetlenie celé dokončí a skolauduje. Potom to už bude fugovať. Áno, ušetrilo sa na sume za elektriku, ako to raz už prednosta prezentoval. Ale mňa je po tom h...o, keď sa bojím večer pustiť von čo i len psa a nie ešte deti, či zaparkovať na sídlisku auto. Ráno vstávam s obavou, či tam ešte je. Vôbec ma nezaujíma, koľko mesto ušetrilo. Nie je všetko len o peniazoch. Treba, aby to bolo aj prospešné pre občanov. Chváliť sa ušetrenými peniazmi aj na úkor toho, že to je alšus a vôbec to neplní svoju funkciu je hodné súčasného vedenia mesta. Je jedno, že služba, produkt, je na prd, hlavne že je to nové. A keď zavolám na políciu, tak zamestnanec, čo to má na starosti je v kine, alebo niečo podobné. A prečo sa o to stará zamestnanec mesta? A keď už som sa tak rozohnil, za celý život si nepamätám, kedy boli takéto výpadky verejného osvetlenia. Nesvietila lampa a nie celá ulica či sídlisko. Toto je cez. A keď nám tu bude niekto hlásať, že sme nerobili rekonštrukciu osvetlenia, ale len výmenu svietidiel, že to je zapríčinené tým, tak nech sa pracie z úradu, lebo to je darebácka robota. Polovičná. Chvastať sa vedeli, ale spraviť to poriadne, komplexne, tak to nie. Neboli peniaze? \"Bez peňez do hospody nelez.\" Toto sú ich roboty. Len aby si videlo, že sa niečo spravilo. Funkčnosť je už iná pesnička.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 25-09-2018 09:53:19
Výchrica? | 25-09-2018 02:33:09 | - dakujem za upozornenie.
Jozef | 25-09-2018 07:53:31
no, bolo to tvrde, suuzka ucitelka....
Výchrica? | 25-09-2018 02:33:09
ale, ale - pán Majko.
dotaz | 24-09-2018 23:30:32
Neviem, na akom princípe je toto nové osvetlenie, keď pri výpadku ho treba nahadzovať? Veď pri starom osvetlení sme takéto problémy nemali. To mi pripadá, ako keď boli plynové lampy, kde ich chodili zažínať a zhasínať. Ale teraz nemá kto. Radní páni kašlú na to.
gulak | 24-09-2018 17:54:35
Dufam,že aspon ludom zasvieti pri voľbách a zvolia iných poslancov,či primátora..títo ignoranti maju obyvateľov v paži..
trnavska | 24-09-2018 17:15:41
ja sa tomu vobec nečudujem že tu nejde osvetlenie ved 3 poslanci za trnavsku a ani jeden tam nebyva na ulici tak odkial maju vediet že tam nesvieti
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2018 16:49:54
Pavol Kurbel | 24-09-2018 16:02:11 | - pan Kurbel, ak Vam (Vasmu synovi) niekto vnikol na oploteny sukromny pozemok tam,kde mete obydlie, s pravdepodobnostou hraniciacou s istotou sa dopustil ovela zavaznejsieho skutku, ako je kradez nafty. Naftu dost urcite policia vyhodnoti ako ppriestupok, kdezto TC Porusovania domovej slobody uz tazko.

Je potrebne incidenty ohlasit, lebo kludne nemusi ist o samotnu naftu, ale o signal, co vsetko si pachatelia dovolia.

Nepodcenoval by som to - raz mozno bude potrebne preukazat, castejsie spacirovanie cudzich ludi v blizkosti Vas, Vasej manzelky, syna ci jeho rodiny.

Je potrebne daj zmrdom objednavajucim podpalovanie firiem, domov ci aut jasny signal, ze ich zastrasovanie nebude tolerovane.
Pavol Kurbel | 24-09-2018 16:02:11
Písal som o tom tuna SOL, interpeloval šéfov mesta a stále je to rovnaké. Najprv boli tie kecy o tom, že niekto vylamuje skrinky s ističmi a schválne škodí, potom bolo treba počkať kým to dodávateľ definitívne odovzdá a teraz ich to zrejme nezaujíma.

V máji mi vylomili zámok na aute a ukradli naftu. Nové zámky stáli skoro 650 eur. Auto som parkoval na ulici, takže zlodeji mali ľahký prístup k autu. Odvtedy parkujem u syna vo dvore. Napriek tomu mi zámok asi pred dvomi týždňami vylomili znovu a ukradli naftu. Škoda len na zámkoch ďalších 650 eur. Keby som pri tom niekoho chytil, zlomil by som na ňom rúčku od lopaty.
názor | 24-09-2018 14:10:46
Aj na Dolnomajerskej ul. svietilo iba jedno svetlo na rohu ulice. Keby niekto dostal po papuli, nevie komu zaďakovať. Už to prestáva byť sranda. Dokedy sa im to bude tolerovať? To si robia srandu z ľudí? Už koľko tu odznelo sťažností, už koľko to trvá? Nie je to ani týždeň, ani mesiac. Trvá to ako toto nové osvetlenie namontovali. Idú voľby, možno, že niekto to bude mať i v predolebných sľuboch.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign