Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 21. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Na starostu obce Miroslava Holičku podávam trestné oznámenie pre neplnenie povinností vyplývajúcich mu zo zákona

Miloš MajkoDátum29. 03. 2017 14:04:18Témaobec Šintava
200

Šintava   |   Dnešný deň  obyvateľom obce Šintava priniesol ďalšie nepríjemné odhalenie pri viac ako ročnom exkurze do mysle, konania, NEkonania a charakteru ich starostu  Miroslava Holičku. Dnes totiž nezvolaním  obecného zastupiteľstva zo zákona  dokonal  ďalší zo svojich svojvoľných excesov v samospráve, ktoré sa zapíšu do obecnej kroniky nielen tejto neveľkej obce.

Pozrime sa na  Holičkove ďalšie pravdepodobné porušenie zákona podrobnejšie:

Traja poslanci OU v súlade so zákonom zvolali rokovanie Obecného zastupiteľstva. Podrobne o tom tu: http://www.seredonline.sk/clanky/-mimoriadne-zasadnutie-obecneho-zastupitelstva-v-sintave-zatial-nezvolane/

Ešte dňa 20. 2. 2017  traja poslanci (Holbíková, Režnáková, Šimulčík, čo je 1/3 poslancov OZ) podľa zákona požiadali o zvolanie „mimoriadneho“ zasadnutia obecného zastupiteľstva. Na obecný úrad v Šintave bol doručený program, ako aj pracovné materiály zasadnutia. Zasadnutie malo mať iba jeden hlavný bod, a to Zvolanie verejného zhromaždenia obyvateľov obce Šintavy. Podľa zákona, verejné zhromaždenie občanov obce môžu zvolať iba poslanci, nie starosta.

Citácia zo zákona  369/1990  Z.z.

§ 12

Rokovanie obecného zastupiteľstva

(1) Obecné zastupiteľstvo zasadá podľa potreby, najmenej však raz za tri mesiace. Ak požiada o zvolanie zasadnutia obecného zastupiteľstva aspoň tretina poslancov, starosta zvolá zasadnutie obecného zastupiteľstva tak, aby sa uskutočnilo do 15 dní od doručenia žiadosti na jeho konanie.

Starostovi momentom podania 1/3 poslancov teda vznikajú povinnosti podľa zákona 369/1990 Z.z.  Bol povinný zasadanie OZ zvolať. Zdôrazňujem - bol povinný !! - nakoľko mu túto povinnosť priamo ukladá zákon.

Zákon v tom istom paragrafe určuje aj ďalší postup v prípade NEkonania starostu a to:

(3) Ak starosta nezvolá zasadnutie obecného zastupiteľstva podľa odseku 1 druhej vety, zasadnutie obecného zastupiteľstva sa uskutoční 15. pracovný deň od doručenia žiadosti na jeho konanie. ....  Ak starosta nie je prítomný alebo odmietne viesť takto zvolané zasadnutie obecného zastupiteľstva, vedie ho zástupca starostu; ak nie je prítomný alebo odmietne viesť zasadnutie obecného zastupiteľstva, vedie ho iný poslanec poverený obecným zastupiteľstvom.

Stalo sa a písali sme o tom tu:  http://www.seredonline.sk/clanky/-mimoriadne-zasadnutie-obecneho-zastupitelstva-v-sintave-bude-dna-13-3-2017-pondelok-o-1730-hod-v-zasadacej-miestnosti-obecneho-uradu/

Obecný úrad má v prípade rokovania OZ niekoľko povinností opätovne uložených zákonom. Musí o zasadaní verejného obecného zastupiteľstva informovať verejnosť na úradnej tabuli  (4. Návrh programu zasadnutia obecného zastupiteľstva sa zverejňuje na úradnej tabuli v obci aspoň tri dni pred zasadnutím obecného zastupiteľstva), obecnom webe a spôsobom obvyklým, pozvať poslancov OZ a pripraviť priestory na rokovanie. Najdôležitejšie z povinností uložené zákonom si obecný úrad vedený starostom Miroslavom Holičkom NEsplnil.  

Poslanci zvolávajúci rokovanie OZ sa v zákonom stanovenom čase na rokovanie OZ napriek nesplneniu si povinností úradom dostavili z vlastnej iniciatívy.

Písali sme o tom tu: http://www.seredonline.sk/clanky/rokovanie-obecneho-zastupitelstva-v-sintave-bolo-zmarene/

A následne tu spolu s dôkazovým materiálom vo forme videozáznamu: http://www.seredonline.sk/clanky/obecny-urad-upod-vedenim-starostu-holicku-obyvatelom-v-podstate-odoprel-pravo-garantovane-ustavou-sr/

Rokovanie OZ nielenže bolo NEkonaním obecného úradu pod vedením starostu zmarené, ale nebolo ani uznášania schopné. Prečo, to si povieme inokedy. Na takýto prípad pamätá tento odstavec rovnakého paragrafu zákona o Obecnom zriadení:

(7) Obecné zastupiteľstvo rokuje vždy v zbore. Spôsobilé rokovať a uznášať sa je vtedy, ak je prítomná nadpolovičná väčšina všetkých poslancov. Na prijatie uznesenia obecného zastupiteľstva je potrebný súhlas nadpolovičnej väčšiny prítomných poslancov; na prijatie nariadenia je potrebný súhlas trojpätinovej väčšiny prítomných poslancov. Ak obecné zastupiteľstvo nie je spôsobilé rokovať a uznášať sa, starosta zvolá do 14 dní nové zasadnutie.

Z opatrnosti a v snahe dať starostovi Holičkovi ďalšiu možnosť "akože" napraviť niekoľkonásobné NEkonanie vo veci zvolania poslancami požadovaného zasadania OZ, čakali poslanci do včera. Poslanci boli trpezliví možno dokonca aj nad rámec zákona. Starosta Miroslav Holička odignoroval aj poslednú možnosť zvolať OZ v súlade s ustanoveniami zákona  369/1990 Z.z..

Komické? Smutné, alebo tragické je správanie sa  a nerešpektovanie zákonov SR  starostom obce Miroslavom Holičkom poberajúcim  mesačne plat viac ako 2000 Eur?

Poslanci mali záujem nie zápasiť s ním, alebo riešiť niečo zo svojho volebného programu. Chceli len dať možnosť obyvatelom obce uplatniť si Ústavné právo garantované im Ústavou SR.

Zhromaždenie občanov je veľmi dôležitá forma priamej demokracie. Je zakotvená priamo v Ústave SR. Podľa čl. 67 ods. 1 Ústavy Slovenskej republiky „Územná samospráva sa uskutočňuje na zhromaždeniach obyvateľov obce...“.

Mám zato, že starosta obce Miroslav Holička toto obyvateľom obce odoprel.

Takúto aroganciu nielen voči zákonom, ale aj  Ústave SR a samotným občanom a ich Ústavným právam nie je možné tolerovať a bagatelizovať. Preto som sa rozhodol ako občan podať na štatutára obce, starostu a teda osobu zodpovednú za chod obecného úradu na okresnej prokuratúre v Galante Trestné oznámenie. Konám tak vo viere, že príslušný prokurátor uzná závažnosť porušenia legislatívy starostom obce a verejne odmietne tolerovať svojvôľu voleného zástupcu ešte v čase, pokým sú aj samotní občania ochotní veriť v spravodlivosť a vymožiteľnosť ich práv cestou orgánov na dohľad nad zákonnosťou určených.

Byť poškodeným obyvateľom obce Šintava  starostovým NEkonaním vo veci práv občanov a poslancov OZ, konal by som rovnako a vyvodenia zodpovednosti voči nemu by som sa dožadoval tiež.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
O2 Pali | 03-04-2017 12:23:30
To j pravda, ale predsa niečo , kamery na verejnom priestranstve (námestie, čistička, bio odpad...)sú niekoľko rokov, a neboli miesta označené, v zmysle zákona = obec zase porušovala zákon, nekonala.
PS treba tabuľu aj od Váhu od Šoporne, tam hneď narazíte na kameru na bio odpade = verejné neoplotené priestranstvo!!!!
občan | 30-03-2017 21:08:32
Šintava ani zďaleka nie je prvá, ktorá by zorganizovala verejné zhromaždenie občanov. Skúste si dať do svojho vyhľadávača ... pozvánka verejné zhromaždenie obyvateľov ... a uvidíte, že sa už konalo množstvo takýchto zhromaždení po celom Slovensku. Starosta sa asi bojí stretnutia s občanmi, alebo len odmieta všetko čo navrhne Šimulčík. Motivácia poslancov mi je záhadou ...
misko | 30-03-2017 20:35:02
Len mu dajte na frak
anonym | 30-03-2017 20:07:50
Aby toho nebolo malo, ten oznam na zaciatku obce Sintava o tom, ze obec je monitorovana kamerovym systemom, asi nebude v sulade so zakonom. Jedine ak by bola monitorovana cela obec, o com silno pochybujem. A ak je monitorovana len urcita cast obce (ulica, namestie) tak je potrebne oznacit prislusnym oznamom len tuto cast.
sintavanka | 30-03-2017 19:27:38
Pan Majko do toho drzim prsty
ja ja | 30-03-2017 10:46:47
Dakujem za tuto moznost pan Majko, zatial ju nevyuzijem.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-03-2017 10:33:20
ja ja | 30-03-2017 10:18:12 | - verim tomu, ze za tie roky ste si vsimi ako mi je jedno, ako moje poukazovanie na flagrantne porusovanie zakonov volenych zastupcov nazvete. Kludne teda zostatne pri tom, ze rypem.

Mate prilis malo podkladov nato, aby ste vedel, co v ktorom meste robim. Zo vsetkch samosprav je toziz zverejnene naozaj minimum, resp. to, co za vhodne a ucelne zverejnit uznam.

Mate vsak moznost zverejnovat aj Vy, resp. kazdy obcan, ktory sa registruje plnym menom a priezviskom. To su pravidla SOL platne uz 10 rokov a - NEMENNE.
ja ja | 30-03-2017 10:25:41
Priklad toho, ze neinformujete ale prinasate vlastne nazory: \"V Sintave su to 3 poslanci - ide im o transparentnost v samosprave a nastolenie zakonnosti.\" - ako toto SOL moze zhodnotit? Vy viete presne ze len 3?.vy viete objektivne zhodnotit a vyniest rozsudok ze len 3?co ak ich je viac? Co ak menej? Vy si nieco mozete mysliet ale nie je to fakt.
ja ja | 30-03-2017 10:18:12
Nemyslim, ze to mam pomylene, ale asi som sa zle vyjadril. Piseme totiz v podstate to iste.
Stojim si vsak za svojim, ze rypete (nie informunete, pretoze informovat znamena prinasat hole fakty. A SOL pise vlastne myslienky a nazory na danu vec. To by vam vytkli v kazdej redakcii,.ak by ste boli jej zamestnanec). Ano je dobre aj rypat, kedze sa jedna o veci verejne. No v Seredi idete s mensou energiou do primatora a ten robi hrozne veci. Komunikuje s mediami lepsie a je pravdepodobne \"mentalne vybavenejsi\" nez sintavski-ako ste ho oznacili. Seredsky ma vsak asi vacsie paky na SOL,ked donho tak nerypete, ako do jednoduchsieho Holicku.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-03-2017 09:23:16
ja ja | 30-03-2017 08:39:04 | - priatelu, mate to pomylene.

SOL a ja sa neobuvame - my informujeme verejnost. V Seredi, v Sintave a nielen tam.

Medium ani jedinec nikdy system nezmeni, no ma moznost vyznamne zmene napomoct. Cele to je v rovine, ze sa musi najst niekto domaci, kto ma zaujem veci vo vlastnom meste a lebo obci menit.

V Sintave su to 3 poslanci - ide im o transparentnost v samosprave a nastolenie zakonnosti.

V Seredi to je po dlhe roky tiez poslanec. Dnes su uz styria - oni len na zaklade mnozstva informacii pochopili, kde je pravda. Ostatni sa so svojou NEchapavostou musia vysporiadat sami a myslim si, ze budu mat co obhajovat pred obcanmi - ak teda obcania budu mat zaujem poslancov sa pytat.

Vzdy to je v konecnom dosledku o obcanoch.

SOL je za otvorenu samospravu a transparentnost v nej. To je ale podmienene komunikaciou vedenia obce ci mesta - LUTUJEM volenych zastupcov, ktorym nema kto vysvetlit, ze izolovanim sa od medii boj aj v pripade ze su poctivi - prehrali.
Moze sa totiz stat, ze sa zapasu chytia vychcani a zakerni jednici, ktori svojou ucelovou \"otvorenostou\" ludi oblbnu a doplatia na to aj pripadni cestni predstavitelia obci.

Kazdy ale je strojcom vlastneho osudu a sam rozhoduje o tom, ako sa k comu postavi.

Co sa tyka konkretne Sintavy - tento jednoduchy pan sa zle rozhodol hned v uvode - namiesto zvazenia svojich mentalnych moznosti a sanci uspiet hrubou silou proti rozumu a zakonu zbytocne problematiku nasilu preniesol do osobnej roviny. Ma ju mat. ;-)
ja ja | 30-03-2017 08:39:04
Dobre, ze riesite pan Majko veci aj za poslancov. Avsak vzdy ked vas citam mi nejde do hlavy, ze vas viac se*ie sintavsky starosta a jeho hlupost, nez to co sa deje v Seredi. Ved vy ste Seredan tak preco viac SOL nezverejnuje pravdu o primatorovi Tomcanym. Ved tu sa rozkrada seredsky majetok, ten chlap sa nabaluje a vsetci to vedia. A vy sa obuvate tolko do Holicku. Ten to nerobi zakerne ale z hluposti, kdezto Tomcany je zakerny a vsetko ma premyslene.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 30-03-2017 00:24:11
seredan | 29-03-2017 16:24:58 | - predpokladal som, ze reakcia na moju odpoved nebude ziadna.

K Vasmu tvrdeniu, ze to starostovia zaplatia z obecnych penazi - ano, prepokladam ze ano.

Ja to ale robim zo svojich vlatnych penazi a vo svojom volnom case. Len aby sme predisli zbytocnym konspiraciam.
poslanci | 29-03-2017 23:26:20
Ostatní sa hrajú na mŕtvych chobákov. Vyčkávajú čo sa bude diať, aby si to nepokazili. Keď nič nerobí, nič nepokazí. Asi je to tak všade.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-03-2017 16:30:15
seredan | 29-03-2017 16:24:58 | - netvrdim, ze niektore vedenie je zle. To len Vy mate v hlave pomiesane.

Ja zastavam nazor, ze tieto (a nielen oni) vedenia obci konaju v niektorych / mnohych pripadoch protizakonne. Zasadne svoje podozrenie / tvrdenie podkladam argumentami - citaciami zo zakona, videozaznamami a listinnymi dokumentami, ktore NEkonanie konkretnych ludi dokazuju.
seredan | 29-03-2017 16:24:58
Seredske vedenie, Sintavske vedenie, Sopornanske vedenie vsetko je podla vas zle. Nech sa paci zalujte kazdeho ved starostovia to aj ta platia z nasich penazi. :)
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 29-03-2017 15:45:52
Som si isty, ze budu konat aj samotni poslanci. Ti traja.

Poslancov si ale obyvatelia obce zvolili 9 !!
onanym | 29-03-2017 15:17:45
Skor mam pocit, ze pan Majko sa tie svoje konania snazi aspon nejakym sposobom vysvetlit. Ci uz samosprava zlyha, alebo nie... Tam je problem v komunikacii.. Preto tu musi byt niekto, kto to bude riesit a nebude mlcat. Ci uz pravom, alebo nie. Treba na problemy poukazovat a nie sa alibisticky skryvat. Ved...uvidime co z tohto bude
Šintavan | 29-03-2017 15:05:08
Pán Majko teší ma vaša zanietenosť v boji za transparentnosť v samosprávach a to, že svojím médiom (SOL) dávate možnosť občanom aspoň takto vyjadriť svoje názory. Určite sa nájdu jednotlivci, ktorím vaše konanie prekáža a nechápu podstatu veci. Ale každý, kto prišiel do kontaktu s podobnými starostami, poslancami a úradníkmi ako máme v Šintave pochopí o čom to je. Škoda, že to trestné oznámenie nepodal niekto z trojice poslancov. Už len aby to prokurátor správne posúdil.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign