Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Musia občania zakladať nezávislé médiá, aby sa dostali k nezávislým informáciám ?

Miloš MajkoDátum26. 03. 2013 11:28:40TémaINFOSLOBODA
200

Považská Bystrica | Sereď | Ako je dôležité slobodné šírenie informácií medzi občanov a voličov a následné pozorné počúvanie ich názorov je úplne najlepšie dokázané tým, že v podstate nie je na Slovensku samospráva, ktorá by tento proces v médiách platených z verejných zdrojov dokázala plnohodnotne zabezpečiť. Ako už bolo na SOL spomenuté, keby z verejných zdrojov začal vydávať svoje vlastné periodikum predseda vlády, verejné pobúrenie v krajine kde by sa toto udialo, ba dokonca medzinárodné ohlasy by na seba nenechali dlho čakať. To však, že od VÚC až po najposlednejšie a najmenšie dediny samosprávy z peňazí občanov vydávajú periodiká, o ktorých obsahu rozhodujú iba oni samotné o čom jasne svedčí aj ich obsah už občan nepovažuje za tak nebezpečné. Možno preto, že stále prikladá vysoký význam celoštátnym médiám, ktoré v oslovení čitateľov majú väčšinou výrazne nadregionálny charakter. Otázkou však je či niektorého komunálneho politika až tak veľmi zaujíma čo si o jeho práci myslí a ako jej výsledky pociťuje niekto, koho život svojimi rozhodnutiami predmetný politik - volený funkcionár nemôže nijako ovplyvniť a opačne, či niektorého voleného funkcionára majú dôvod trápiť pohľady tých občanov z iných regiónov, ktorí jeho zvolenie do funkcie či zotrvanie na jeho súčasnej pozícii nijako ovplyvniť nedokážu.

Nech sa nad problémom zamyslíme akokoľvek, vždy nám výjde len to isté. Pre každého regionálneho politika je najdôležitejšie ovládanie médií v regióne kde sa nachádzajú jeho voliči, ktorí priamo rozhodujú o jeho budúcnosti. Už len ostáva, aby si obyvatelia uvedomili, že nielen oni rozhodujú o budúcnosti volených zástupcov, ale hlavne volení zástupcovia rozhodujú o budúcnosti občanov samotných.

Hlavne za posledné dva roky sme svedkami neskutočného nárastu nespokojnosti mnohých obyvateľov so svojou samosprávou, ktorá sa vo väčšine miest a obcí akosi zmení v postojoch voči svojim voličom hneď, alebo krátko po voľbách. Samostatnou kapitolou sú prakticky všade práve už spomenuté v podstate verejnoprávne médiá, ktoré sa však vo väčšine prípadov stávajú mediálnym priestorom na presadzovanie osobných politických ambícií tých, ktorí sú práve pri moci. Do mestských a obecných novín ba dokonca ani na oficiálne stránky miest a obcí v mnohých prípadoch nemajú prístup ani volení funkcionári - samotní poslanci mestských a obecných zastupiteľstiev. Ide síce o zaujímavú anomáliu, nakoľko tieto médiá sú platené z verejných zdrojov no napriek tomu im neostáva nič iné ako vytvárať médiá individuálne a to nielen internetové ale aj printové.

S redaktorkou takéhoto média plateného zo súkromných peňazí a zdarma šíreného medzi obyvateľov jednej z miestnych častí,sme sa stretli v Považskej Bystrici a urobili sme s ňou rozhovor, ktorý Vám prinášame.

Normálne rozmýšľajúcemu človeku musí byť až nepochopiteľné prečo občania majú na jednej strane zo svojich daní platiť mestské televízie, tlačené obecné noviny či internetové stránky, keď pre zrozumiteľne napísané a nezávisle podané informácie majú vyhľadávať médiá tvorené ľuďmi, ktorí nie sú v príjmoch bytostne závislí na vedení mesta či obce, v ktorej žijú. Možno aj v tomto by úplný poriadok urobila jasná a zrozumiteľná legislatíva, ktorá by zneužívanie mediálneho priestoru volenými funkcionármi jasne zakázala.


Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Jozef | 02-04-2013 07:47:48
Milos, akoze niet dovodu?
Ved kde by vypustal bubliny moj oblubeny mytolog?
Spravne?
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 01-04-2013 04:13:19
Robo Horvath | 01-04-2013 00:50:08 | - zaroven vsak pripominam, ze nie je riesenim iba printova verzia SOL. Hovoris, ze SN sa nedaju citat - niet teda dovodu, aby sa na ich existenciu po dlhe roky skladali vsetci obcania.
Robo Horvath | 01-04-2013 00:50:08
To bude az to bude fajn lebo tie SN sa uz naozaj nedaju citat. Objektivita a nestrannost su asi zatvorene v tom WC v novom parku.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 31-03-2013 22:03:26
papierové SOL | 31-03-2013 21:13:18 | - printova verzia SOL je v priprave. Su vsak v priprave tiez kroky, ktore jasne zadefinuju zneuzivanie verejnych zdrojov na sirenie informacii jednotlivcov, ktori ani 23 rokov po revolucii nepochopili hodnotu slobody slova a nebezpecenstvo sirenia demagogie medzi obcanov. Nebezpecenstvo pre siritelov samotnych.
papierové SOL | 31-03-2013 21:13:18
Vypočul som si rozhovor... dobrá inšpirácia, myslím si že keby SOL občas vyšlo aj na papieri, dostalo by sa aj k ľuďom čo nemajú internet a to by ešte len pár ľudí začalo byť nervóznych!
Anonym | 27-03-2013 09:57:56
Aj si dám otázku aj si odpovedám ...
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-03-2013 01:01:00
Zaza | 26-03-2013 18:00:11 | - ak to ma byt pochvala, tak urcite dakujeme. Je to praca obycanych obcanov nasho mesta pre obycajnych obcanov nasho mesta. Kedze ti nami voleni a svojim postavenim a spravanim neobycajni o nu nestoja.

K tej televizii sa vyjadrovat nebudem, stale cakam na podklady - statisticke udaje od vedenia mesta, ktore nevyhnutne potrebujeme do clanku, ktory nam vsetkym trosku otvori karpinami polepene okale...

Co sa tyka toho webu, je to fakt hanba a nestalo sa to po prvy raz. Evidentne to vsak nevadi tym, ktori prideluju nase spolocne peniaze do nefunkcnych, priapadne iba ciastocne funkcnych projektov. To je vsak uz vecou obcanov, ktori by sa mali pytat - preco...
pre Zaza | 26-03-2013 21:42:23
kamos robil pre kreu.. vsetci tam robia na Svarc system teda iba na zivnost hoci je to zakazane. Galantu si pohnevali a nikde nic nedostavaju plati im iba nase mesto nezmyselne peniaze. A ten web im nechyba ved to aj tak skoro nikto nesledoval.
Stanislaw Jerzy Lec | 26-03-2013 19:32:33
Nevedomosť nezaostáva za poznaním. Aj ona pribúda závratnou rýchlosťou.
Zaza | 26-03-2013 18:00:11
ako to robíte že SOL funguje stále a máte rýchlejšie články a fotky ako telka čo si 3 januára od nás občanov skasírovala 3000 Euráčov ???A to im už viac ako týždeň nefrčí ani web !!!Tak na toto pán primátor dávame prachy a potom zvyšujete poplatky za škôlky našim vnukom!!!

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign