Videá

MŠK Žlina - ŠKF iClinic Sereď 2:1 (0:0)

Igor LehockýDátum19. 08. 2018 11:54:42TémaFutbal
63

V sobotu sa rozohralo 5.kolo Fortuna ligy ( Michalovce-Senica 1:1, Podbrezová-Z.Moravce 3:0, Nitra-Trnava 0:0) a sereďania vycestovali do Žiliny, kde ich na štadióne pod Dubňom od 19.00 hod. čakala domáca MŠK. Žilinčania posledné dve kolá pustili perie s Ružomberkom a Trenčínom a iba s 3 bodmi sa zatiaľ nachádzali v spodnej časti priebežnej tabuľky takže body pred včerajším zápasom potrebovali ako soľ. Dvomi zostávajúcimi zápasmi Ružomberok-Slovan Bratislava a Trenčín-Dun.Streda sa dnes po 19 hod. uzavrie kompletné 5.kolo.

Ak by niekto na štadióne domácej Žiliny očakával od prvých minút dobíjanie šestnástky hostí zo Serede, musel byť veľmi prekvapený a možno aj zaskočený dianím na hracej ploche, lebo sereďania od samého začiatku zvolili vysoké napádanie súpera už od rozohrávky z obrany, veľmi disciplinovane si rozobrali hráčov domácich a na ploche sa začal odvíjať zaujímavý futbal lebo už v 23 sekunde získali sereďania prvý rohový kop, po ktorom hlavička kapitána ŠKF Michalíka trafila chrbát spoluhráča Hučka na päťke, škoda. V 4.minúte Ventúra poslal z 25m pekný strelecký pokus na bránu domácich, Holec ju chytil a v 6.minúte tesne minul ľavú žrď domácej brány z pravej strany z 22m Pankarićan. V 8.minute v šestnástke domácich na ľavej strane Morong pekne vysunul za obranu domácich Ulricha ktorého strelecký pokus z ostrého uhla a z blízka Holec iba reflexívne pri pravej žrdi vyrazil. V 10.minute po súboji o loptu v strede pola domáci Diaz ostal na trávniku po náraze tvárou do ramena Ventúru a čuduj sa svete, Ventúra dokonca videl žltú kartu. V 21.minute evidujem prvý strelecký pokus nemohúcich domácich z kopačky Jánošíka ktorý by sa možno zmestil do ragbyovej brány. V 23.minute Holec v bráne MŠK do hry zle vracal malú domov lebo kontaktné napádanie hostí robilo domácim veľké problémy, hostia ju získali a Ulrich z hranice šestnástky technickým pokusom iba o centimetre minul ľavú žrď. V 26.minute sa po lopte od Moronga stredom pola pustil za obranu domácich Gatarić ktorý vletel do šestnástky domácich ale po ataku od zadu nedokázal dôrazne zakončiť a išiel k zemi. V 33.minute žltú za faul na prenikajúceho Gatarića na pravom krídle videl domáci Mihalík a domáci diváci začali pomaly prejavovať nevôľu nad dianím na ihrisku pretože hráči MŠK nedokázali vystreliť alebo zakončiť akciu strelou medzi tri žrde hostí a hostia boli prvých 45 minút viac ako vyrovnaným súperom. V závere polčasu bol dlhšie ošetrovaný v šestnástke hostí Mihalík a v ani nastavených 3 minútach sa už neudialo nič zaujímavé. Domáci si v prvom polčase nedokázali vypracovať absolutne nič čím by prekvapili sústredenú obranu hostí, ktorí vynikajúco napádali rozohrávku žilinčanov vysokým presingom na ktorý domáci nenachádzali protizbraň, Ulrich a Gatarić mohli otvoriť skóre v prospech hostí ale futbalová spravodlivosť sa od ŠKF iClinic odklonila.

Do druhého polčasu domáci striedali, Holúbeka a Mihalíka vymenili ich Káčer a Sluka a  v úvode druhého polčasu sa dôraznejšie snažili nátlakovou hrou niečo vymyslieť. Lenže už v 47.minute Gatarić na stredovej osi neprihrával tak ako domáci čakali, stredom pola prenikol za obranu domácich až do šestnástky kde ho domáci cez nohy obrali o loptu, keby takto zoťali domáceho hráča vo svojej šestnástke sereďania, hneď by sa pískala penalta!! V 48.minute po rohu hostí odvrátenú loptu z 19m z jednotky vynikajúco napálil Gatarić pod brvno ale Holec ju s námahou vytlačil nad bránu, ukážkový moment. V 51.minute žltú za faul na Gatarića videl domáci Diaz a v 53.minute zaslúžene išli sereďania do vedenia. Roh na ľavej strane si zahrali na krátko Morong a Pankarićan, spätnú loptu pozdĺž autovej čiary dostal Ventúra ktorý ju ihneď nacentroval do šestnástky kde úplne voľný Adekuoroye pohodlne hlavou z 9m presne poslal loptu k pravej žrdi - 0:1. Vedenie si ale sereďania neudržali dlho, v strede pola stratili loptu, domáci si ju presne posunuli v rýchlej kontre, Jánošík vysunul za obranu hostí domáceho kapitána Škvarku ktorý po pravej strane vnikol do šestnástky a napriek tomu že Nwolokor v bráne ŠKF bol pri svojej ľavej žrdi Škvarka ho prekvapil strelou zo 14m po zemi práve k ľavej žrdi – 1:1, škoda, pretože to bol prvý strelecký pokus na bránu ŠKF. V 61.minute Ulricha v ŠKF vystriedala nová tvár v kádri – Subotić ktorý sa hneď v 64.minute prezentoval technickou strelou z ľavej strany ale z 20m letela na Holeca, na opačnej strane v 66.minúte z 23m poslal nepríjemný strelecký pokus Diaz, Nwolokor ho na dva krát prikryl a domáci po vyrovnávajúcom góle zvýšili pohyb a snahu o vypracovanie šancí, pár krát dokázali zatlačiť súpera ale v zahustenej šestnástke nedokázali zakončovať. Bežala 70.minúta a na štadióne kompletne vypadlo svetlo na stožiaroch, štadión sa ponoril do tmy v ktorej vynikali iba fungujúce svetelné reklamné panely okolo obvodu hracej plochy. Asi po 10. minútach sa podarilo obnoviť osvetlenie a v 81.minute zápas pokračoval, striedali domáci aj hostia, Diaza vymenil Balaj a v ŠKF Pankarićana Loduha. Domáci sa naďalej snažili o niečo v ofenzíve ale iba veľmi ťažko nachádzali spôsoby na zakončenia a šance a boli to hostia ktorí mohli siahať na všetky body. V 88.minute loptu za obranu domácich dostal po pravej strane Morong ktorý vyrazil sám na bránu ale v tutovke na hranici šestnástky úplne spomalil a zo 14m iba trafil Holeca a okamžite platilo nedáš – dostaneš. V 89.minute nenápadnú akciu domácich dokázali žilinčania dopraviť za chrbát Nwolokora, keď Jánošík poslal nemasnú neslanú loptu po zemi pred päťku kde ju tesne pred brankárom tečou zdvihol Boženík a skončila pod brvnom v smere k pravej žrdi – 2:1. Nastavovalo sa 12.minút a v ŠKF Gatarića vystriedal Sus. Hostia zvýšili svoju aktivitu, častejšie sa hralo pred bránou MŠK ale strelecké pokusy hostí lietali mimo bránu MŠK. Časomiera bola už vypnutá, bežali nastavené minúty, ťažko sa dalo orientovať ktorá minúta sa hrá a tak niekedy v nastavení ešte žltú za faul na Boženíka videl kapitán hostí Michalík a v zostávajúcom čase sa domácim už nepodarilo ohroziť bránu hostí.

Zápas malo sledovať 1937 platiacich divákov, z ktorých skupinka sereďanov vytrvale povzbudzovala hráčov ŠKF na severnej tribúne za bránou. Hráči ŠKF iClinic Sereď v Žiline odohrali vynikajúci zápas, prvých 45 minút domácich nepustila absolutne do ničoho čo by stálo za zmienku, domáci priestor brány v prvom polčase netrafili, naopak hostia boli strelecky ďaleko aktívnejší a disciplinovaným a takticky bezchybným výkonom dostávali domácich hráčov a divákov do rozpakov. Ťažko sa hodnotí zápas v ktorom sereďania na šance siahali na všetky body a nakoniec odchádzali s „prázdnymi rukami“. Domáci hráči sa vo veľmi dobre organizovanej hre hostí nedokázali presadiť najmä v prvom polčase, kedy diváci na štadióne nejeden krát prejavovali nevôľu s hrou žilinčanov a z tribún zaznieval aj hromadný piskot na množstvo nepresností a neškodnú hru domácich. Víťazstvo alebo bodový zisk na stranu ŠKF mohol strhnúť v závere Morong ktorý ale zle zakončoval tutovku, v ktorej 1000 krát potvrdená futbalová prax hovorí že z blízka na strelu po zemi brankár iba veľmi ťažko dokáže reagovať oproti polovysokej strele zo 14m a ešte zo strany. Zastavovať svoj čistý únik na hranici šestnástky a strieľať na stred brány je príliš jednoduché a tým aj amatérske zakončenie ktoré mohlo byť rozhodujúce. Škoda toho, napriek tomu som presvedčený že sereďania predviedli vynikajúci výkon ktorým úplne zaskočili domácich, takticky veľmi kvalitne a disciplinovane plnili svoje povinnosti a domácim boli minimálne vyrovnaným súperom, preto strata všetkých bodov po takomto výkone mrzí o to viac.

Trénerovi ŠKF iClinic Sereď Michalovi Gašparíkovi po zápase nebolo príliš do reči, iba veľmi stručne a asi aj v doznievajúcich emóciách povedal, že prvý polčas sme chceli hrať aktívne čo sa nám aj darilo iba jednu chybu to malo z našej strany, že sme mali viesť minimálne 1:0. Nevyužili sme naše príležitosti, polčas skončil 0:0, druhý polčas sme chceli pokračovať v aktívnej hre, chceli sme dať gól, strelili sme ho, viedli sme 1:0, potom našimi netaktickými a hrubými chybami sme stratili tento zápas, minimálne sme mali získať bod, z mojej strany iba toľko.

Tréner domácej MŠK Žilina Jaroslav Kentoš povedal že s jeho pohľadu podali slabý výkon, s výkonom absolutne nie je spokojný, v určitých fázach sa to trošku zlepšilo ale dnes môže vysloviť spokojnosť iba s výsledkom a s mentalitou chalanov že dokázali otočiť zápas kedy sme ozaj hrali zle a náš výkon nebol v poriadku. Nám pomohli všetky tri striedania, dve boli vynútené, jedno nie ale všetci hráči ktorí prišli na ihrisko tak pomohli tomu že sme sa zlepšili a dokázali otočiť ťažký zápas. Máme za sebou také ťažšie obdobie, bolo tam veľa odchodov a príchodov, ja už budem najradšej keď skončí prestupové obdobie.

Zostavy -  domáci: D.Holec -  M.Králik, L.Jánošík, I.S.Diaz(81.F.Balaj), J.Holúbek(46.B.Sluka), E.Fazlagić, M.Škvarka(K), F.Kaša, J.Mihalík(46.M.Káčer), B.Anang, R.Boženík

-  hostia: D.S.Nwolokor -  T.Hučko, Ľ.Michalík(K), N.Gatarić(89.M.Sus), Ľ.Ulrich(61.N.Subotić), F.Pankarićan(81.M.Loduha), A.Morong, J.Menich, B.O.Adekuoroye, D.Ventúra, T.D.Ba

ŽK: 33.J.Mihalík, 51.I.S.Diaz – 11.D.Ventúra, 90.+Ľ.Michalík

Góly: 56.M.Škvarka, 89.R.Boženík – 53. B.O.Adekuoroye

Strely celkom – 11 – 16

na bránu – 5 – 6

mimo bránu – 4 – 8

zblokované – 2 – 2