Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

"Miruška, anjelik, dávaj na nás pozor!"

200

kamarátka: "Miruška, anjelik, dávaj na nás pozor!"

Bolo to niekedy na konci leta   2011, kedy sa  mladučká školáčka  Mirka dozvedela smutnú správu. Bude musieť podstúpiť liečbu, ktorej sa bojí každý človek.  Jej spolužiaci chodili do školy, zabávali sa, no   Mirke zdravotný stav  radosti z mladosti žiaľ nedoprial. Začala sa liečiť vo viere, že sa čoskoro medzi svojich spolužiakov vráti.

Niekedy v októbri  stovky ľudí   príbeh žiačky ZŠ P.O.Hviezdoslava spojil, aby svojou troškou prispeli na dobrú vec. Sereďania dokázali, že osud iného trpiaceho človeka im nie je ľahostajný. A Mirka bojovala. Spolu so svojimi rodičmi, sestrou a za pomoci lekárov statočne znášala organizmus likvidujúce liečebné procedúry.  Z celej duše chcela  zákernú chorobu poraziť. Pre nás mesiace plynuli vo víre bežných problémov, uplynul celý minulý rok.  Mirka  menila nemocničnú posteľ za neopakovateľné a dieťaťom tak žiadané teplo domova. Prekonávala ľahšie a žiaľ i ťažšie dni, no stále sa nevzdávala. Možno aj pre neustálu podporu rodičov, sestričky, spolužiakov, celého svojho okolia a možno aj preto, aby chorobe ukázala, že jej vôľa žiť je silnejšia...

Spomínam si na niekoľko správ vymenených s ňou cez e-mail. Tak neskutočne som chcel, aby tento príbeh skončil šťastne. A tak strašne sme chceli  aj na  SOL priniesť rozhovor s  Mirkou, tak veľmi sme chceli, aby pre ostatných chorých bola práve ona tým povzbudením a výzvou - bojujte!

Nie vždy sa však ľudské príbehy končia tak, ako si to želáme.  Nie vždy vôľa a modlitby ľudí zvíťazia nad prírodou a zákernými chorobami. Snáď sám osud to zariadil tak, že  Mirka sa medzi stále čakajúcich spolužiakov už nevráti.

Mladučká  Mirka Čmaradová nás navždy opustila dnes vo večerných hodinách. Jej príbeh však zostane navždy s nami...

- - -

V mene tvorcov  SOL, mojej rodiny i v mene svojom, vyjadrujem  Mirkinej rodine úprimnú sústrasť...


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
stanislava | 03-03-2013 21:12:38
Mirku sme spolu s mojim synom Erikom spoznali na onkológii kde aj my bojujeme zo zákernou chorobou,poznali sme ju len krátko ale Mirka bola jedna uzastna mlada slečna,vždy usmiata a plná sil bojovať,mala srdce plne lásky vedela nás vždy rozveseliť aj keď ju niečo bolelo,je veľmi nespravodlivé ze musela odisť milovala svoj život....Mirka navždy zostaneš v našich srdciach si náš anjelik nikdy na teba nezabudneme....veľmi ta mame radi....odpocivaj v pokoji sladko spinkaj....
Pre Lubicu | 08-02-2013 15:45:30
Toto si krasne napisala a uplne si mi ukradla slova z jazyka.Verim ze mirke je uz lepsie a Mamina s Tatinom tu musia byt este pre jednu dceru,ktora ich strasne potrebuje.
Ľubica | 08-02-2013 14:50:52
Mirka,
Nepoznali sme sa osobne, hoci si s mojim synom chodila do škôlky. Sviečka tvojho života na tomto svete síce dohorela, ale určite sa zažalo veľké svetlo v nebíčku, kde si sa stretla so svojou nebeskou rodinou a kde sa neskôr zídeš aj s tou pozemskou.
Hoci verím všetkému čo som napísala, predsa mi slzy tečú po tvári, keď toto píšem, ale len preto, že si predstavím žiaľ Tvojej mamičky. Ty by si však určite nechcela, aby bola dlho smutná, lebo Tvoja malá sestrička ju potrebuje.
Maminka,
Neboj sa a ver, že príde čas keď svoju dcérenku opäť raz stretneš. Zatiaľ musíš žiť a bojovať na tomto svete, lebo máš ešte jednu dcérku, ktorá Ťa veľmi potrebuje, aj na to, aby prekonala žiaľ.
Úprimnú sústrasť celej rodine.
silvia | 07-02-2013 21:30:16
Uprimnu sustrast celej rodine.MIRKA odpocivaj v pokoji.
silvia | 07-02-2013 21:28:18
Uprimnu sustrast celej rodine..Mirka odpocivaj v pokoji.
Helena Horváthova | 07-02-2013 20:17:38
celej rodine vyjadrujeme úprimnú sústrast........čo dodať
andrea | 07-02-2013 19:54:31
uprimnu sustrast celej rodinke,velmi smutne :(
Diana Eliášová | 07-02-2013 19:14:22
úprimnú sústrasť...
Eduard Botťánek | 07-02-2013 18:58:06
Nič nie je horšie na svete,ako keď rodič pochováva svoje dieťa.Mirka odpočívaj v pokoji a rodičom úprimnú sústrasť aj celej rodine Evi držte sa myslime na Vás Edo
ajja | 07-02-2013 17:08:40
Celej rodine a priateľom vyjadrujem úprimnú sústrasť. Je mi to veľmi ľúto.
Registrovaný angelika danisova angelika danisova | 07-02-2013 16:05:02
Uprimnu sustrast
Elenka A. | 07-02-2013 15:49:38
Mirku som moc nepoznala je mi jej strašne ľuto :(
6ivot mala pred sebou ale tak toto sa stava prajem celej rodinke ale aj pribuznym uprimnu sustrast :(( Odpočivaj pokoji Mirka!!!
gulak | 07-02-2013 15:46:06
Nič nie je horšie na svete,ako ked rodič pochováva svoje dieťa.Rodine-úprimnú sústrasť a Mirke ľahké a rýchle krídla do neba.....
juraj | 07-02-2013 15:04:01
mladi ludia by mali dostat sancu od zivota...je mi strasne luto, ze Mirka tu sancu nedostala...citim strasny smutok a zial, sam mam deti v Mirkinom veku...
Mirec, Evi...drzte sa, myslim na Vas, juraj
deni | 07-02-2013 14:38:59
miruska moja... slniecko moje... uz mi ta nic nevrati... milacik moj nadovsetko ta milujem a nikdy nezabudnem na nic co sme spolu prezili... cele detstvo som prezila s tebou... nikdy na teba nezabudnem zostanes navzdy v mojom srdiecku... sestranicka moja.... chybas mi strasne moc :'(
seredan | 07-02-2013 12:41:57
uprimnu sustrast celej rodine odpočivaj v pokoji mirka :(
Gabriela Vyhlídalová | 07-02-2013 11:16:51
Vždy, keď človek číta takéto správy, zasiahne ho vlna smútku a úzkosti. Slzy nezastavíš, srdce zviera bolesť. Neúprosná smrť vzala rodine to najdrahšie. S ľútosťou vyjadrujem úprimnú sústrasť...
Registrovaný Maniak Maniak | 07-02-2013 09:51:57
Miruška cítim bolest,cítim smútok,slzy mi stekajú po tvári a chýbaš mi.Nie len mne ale hlavne svojej maminke,tatinovi a sestre.Spoznal som vás a som naozaj rád že možem nosiť v srdci spomienku na tak úžastné dievča ako si ty.Vždy keď som prišiel na návštevu som bol strašne rád že sa možem s tebou porozprávať.Bola si a aj naďalej budeš užastné dievča z ktorého by si malli ludia brať príklad.Vážila si si také maličkosti ktoré iný ludia len mihnutím oka prehliadnu.Celej smútiacej najbližšej rodine chcem vysloviť úprimnú sústrasť
Ružena | 07-02-2013 09:05:59
S bolestou v srdci cítime spolu s vami nesmierny zial nad
tým, ze vzácny kvet vasej rodicovskej lásky odtrhla drsná ruka
smrti. Prosíme láskavého Boha, aby zmiernil velký bôl vásho
srdca a dodal vám útechy vedomím, ze vase drahé dieta zije v
Bozej blízkosti, kde sa s ním aj vy raz stretnete.
Katka | 07-02-2013 08:51:09
Mirka, odpočívaj v pokoji a rodičom veľa síl, aby sa dostali z takto ťažkého údelu. Neviem a nechcem si tú bolesť ani len predstaviť, prísť o dieťa. Úprimnú sústrasť cele rodine.
Katarína Fagalová ČErmáková | 07-02-2013 08:29:02
celej rodine vyjadrujeme úprimnú
sústrasť Evi držte sa.
KIKA | 07-02-2013 07:38:41
KED TOTO CITAM CHCE SA MI PLAKAT MIRKU SOM AZ TAK DOBRE NEPOZNALA ALE STRASNE SOM JEJ DRZALA PALCE.. UPRIMNU SUSTRAST CELEJ RODINE , UZ JEJ JE LEPSIE AKO TO TRAPENIE.... VZDY TU BUDE S VAMI.... V SRDCI,V MYSLI..... NAVZDY
Registrovaný Monika Majková Monika Majková | 06-02-2013 23:57:58
Hovorí sa, že dobrí ľudia v skutočnosti nikdy nezomrú. Mirkina dušička síce odišla do neba, ale jej úsmev tu navždy ostane. Vyjadrujem úprimnú sústrasť smútiacej rodine.
ludia | 06-02-2013 23:32:03
Odpocivaj v pokoji Miruska,anjelik.
anonym | 06-02-2013 23:26:08
úprimnú sústrasť celej rodine ... nemám slov
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 06-02-2013 23:11:01
Celej smútiacej rodine vyjadrujeme hlbokú úprimnú sústrasť. Keď som sa dozvedela túto správu neubránila som sa slzám. Keď som v októbri 2011 natáčala o Mirke reportáž, boli sme plní nádeje, že Mirka boj so zákernou chorobou zvládne. Pravidelne som sa informovala na jej zdravotný stav. Bojovala dlho a statočne. Maminka stála po celý čas pri nej a ani na chvíľku je neopustila. Palce jej držali kamarátky, spolužiačky, príbuzní aj známi. Všetci verili na zázrak. No choroba bola silnejšia ako Mirkina túžba žiť. Odpočívaj v pokoji Mirka !

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign