Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

List primátorovi mesta Sereď Martinovi Tomčányimu

Miloš MajkoDátum13. 10. 2017 22:27:52TémaREDAKCIA
200

Sereď     Dlhodobo sa prakticky pod všetkými článkami týkajúcimi sa mesta Sereď a svojim obsahom poukazujúcimi na problémy v meste objavujú vždy anonymné diskusné príspevky útočiace na vedenia média a utorov predmetných článkov. Anonymní autori príspevkov nehľadia na fakty, dokonca ani aktuálnu fotodokumentáciu potvrdzujúcu pravdivosť publikovaných údajov a systematicky účelovo sa snažia diskreditovať médium. Iné fakty potvrdzujúce ich tvrdenia žial chýbajú.

Preto sme  dnes 13. októbra  2017 predpoludním na podateľnu  MsÚ odovzdali  primátorovi, štatutárovi mesta Sereď a občanmi volenému zástupcovi  Ing. Martinovi Tomčányimu list - verejnú výzvu s nasledovným obsahom:

Vážený pán primátor Ing. Martin Tomčányi,

napriek Vašim verejne daným sľubom občanom najmä v komunálnych voľbách v roku 2010, v ktorých ste verejne sľubovali komunikáciu s občanmi všetkými kanálmi a to aj prostredníctvom Seredonline.sk. Občanom sľubovanú verejnú komunikáciu ste postupne obmedzili, až zastavili úplne. Týka sa to najmä verejných stretnutí s občanmi a média Seredonline.sk.

Je preto pochopiteľné, že sa občania dožadujú Vašich stanovísk k dôležitým otázkam verejného života v meste, ktorého ste primátorom a štatutárom. Zaujímajú ich Vaše odpovede na otázky vo veci nakladania s majetkom mesta a dianie na úrade, ktorého chod, platy úradníkov, ale aj volených zástupcov a teda aj ten Váš v plnej výške platia svojou prácou prostredníctvom daní odvádzaných mestu a štátu.

Práve podľa názoru mnohých diskutujúcich prezentovaných pod článkami v médiu ako aj môjho názoru, komunikáciu s občanmi systematicky zanedbávate a médium Seredonline.sk ignorujete.

Pán primátor, verejne Vás týmto ako voleného zástupcu občanov, primátora mesta Sereď a jeho štatutára vyzývame na otvorenú diskusiu týkajúcu sa mimoriadne závažných skutočností odhalených kontrolórkou mesta Zuzanou Horváthovou ako aj celej problematiky týkajúcej sa prenájmu tepelného hospodárstva mesta súkromnej firme.

Žiadame Vás, aby ste vo verejnom záujme pristúpili na otvorenú diskusiu v médiu, ktoré je bez najmenších pochýb dlhodobo najsledovanejším minimálne v meste Sereď a aby ste predstúpili pred občanov a zdôvodnili im konanie aj na základe ktorého správa z vykonanej kontroly odhalila tak závažné nedostatky vo fungovaní Mestského bytového podniku, v ktorom za mesto zastávate významnú funkciu.

Pán primátor, občania pod niektorými článkami podloženými faktami tvrdia, že pravda je niekde inde. Nakoľko zpravidla (prakticky na 100%)  nie sú podpísaní a svojimi tvrdeniami spochybňujú materiály publikované konkrétnymi osobami, máme záujem objektívne predstaviť verejnosti pohľad druhej strany.

Pán primátor, diskusiu v štúdiu SOL sme pripravení zrealizovať po 4. novembri 2017, teda po voľbách do VÚC, aby bola vylúčená akákoľvek snaha, kohokoľvek z predmetnej veci prípadne profitovať vo volebnej kampani.

Žiadame Vás, aby ste k tejto verejne prezentovanej výzve zaujali stanovisko.

S úctou za Seredonline.sk

Miloš Majko

 


Priložené súbory k článku:Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Vedenie mesta | 15-10-2017 11:08:43
Prednosta, akože ekonóm, ja, a len ja.
Viceprimátor, akože spisovateľ, demagog, horlivy zastanca
Primátor, faloš, vyjadruje sa leci kedy
Nečakajte odpoveď na Vašu výzvu.
seredan | 14-10-2017 14:35:36
Obcan 14-10-2017 14:16:47 trpis dakou psychickou poruchou? Cital si po sebe co si vlastne napisal? Pises ze sem uz nechodis a davas sem prispevky :D. Ti budes urcite volic Martina Tomcanyho. Takych on potreboval a aj potrebuje. Ludi co nerozmyslaju, nemaju na nic vlastny nazor, su ako ovecka. A to si presne ty. A nie tu sa pise neobjektivne, ale ten tvoj promatorko je neobjektivny. Nema ani len odvahu postavit sa pred ludi a vysvetlit svoje konanie. Radsej sa chcel vyhnut mimoriadnemu zastupitelstvu a zahrat vec dostratena ako by mal odpovedat na nejake otazky. V poslednej dobe je daky ustrachany, asi zacina citit ze sa to nanho sype. Je otazka casu kedy ho jeho spolupracovnici potopia. Aj kontrolorka musela konstatovat ze sa diali cudne veci. Aj ked urcite to neurobila dobrovolne, nakolko ona je len dosadena figurka. Aj tej sa treba zbavit, na meste nema co robit. Osoba, ktora vedome prehliadala nevyhodne zmluvy pre mesto a nekontrolovala to co mala by mala vypadnut jak smrad z uradu. Aj na nu by sa naslo dake trestne oznamenie si myslim. Cas ukaze coskoro :)
Obcan | 14-10-2017 14:16:47
Co uz je seredonline ake medium. Sem uz ani radaej nechodim, lebo sa tu pretriasaju neobjektivne hovadiny, klebety, verejne si tu clovek a ani slobodne nemoze napisat vlastny nazkr, lebo hned pod hrozbou udania na policii je hnany k ospravedlneniu a zdrzaniu sa slova. Ja sa ani necudujem, ze z mesta nikto nechve cez toto pofiderum komunikovat.
Dušan | 14-10-2017 12:54:03
V každom prípade pán primátor musí mať za nechtami.... Tak sa správajú mnohí, česť drobným výnimkám a on podľa mojich skúseností medzi nich nepatrí ....Mám osobne rovnako zlé skúsenosti s pánom primátorom !!! Je nad slnko jasné, že ak sa mu niečo podarí neznamená to, že nemusí skladať účty ako ktokoľvek iný keď niekto pochybí v svojej práci a nieto keď ešte niekto koná úmyselne proti vôli zamestnávateľa a poškodzuje ho ... To isté musí platiť aj pre primátora pána Tomčányiho, keď koná proti svojmu zamestnávateľovi- v tomto prípade svojim voličom...Ak je čistý určite nemá dôvod sa vyhýbať komukoľvek a nieto ešte verejnej dikúsii alebo akýmkoľvek médiám je to jeho zákonná povinnosť a dokonca pracovná náplň... Takže ja sa tiež pridávam k tým čo volajú po verejnej disúsii pretože som občanom tohto mesta ktorému musí primátor skladať účet, pretože si ho platím aj ja...
Pre opet | 14-10-2017 10:59:58
To isté príslovie platí aj na teba. Miesto toho aby si pripustil, že si sa sekol zasa len útočiš.
opet | 14-10-2017 10:41:47
Netreba nikoho chvalit vysledok hovori sam za seba ale v tomto mediu urcite plati prislovie “ked chceš psa biť palicu si najdeš “ a tu to plat na 100%
Marek Sladký | 14-10-2017 10:37:22
Opet | 14-10-2017 10:23:55 -je autorom toho článku sám majiteľ? Každý kto sem napíše článok si určuje diskusiu. Ale aj ty sa môžeš zaregistrovať a môžeš prispievať aspoň pod prezývkou. Mimochodom ten istý clanok je aj v SN, tak tam ich môžeš pochváliť. :)
pre opet | 14-10-2017 10:36:48
prosím vás hovorte pravdu. Diskusia je zamknutá len pod článkami slečny Ivetky. A to preto, lebo sa ona sama tak rozhodla a je to jej slobodné rozhodnutie.. Nájdite články ktoré vychvaľovali prácu primátora a Majko uzamkol diskusiu. Taký nenájdete. Preto budte objektívny a neprekrúcajte skutočnosť.
Opet | 14-10-2017 10:23:55
Opet toto medium dalo diskusiu ( Všetci ) Aby ludia mohli hanit , mudrovat atd aj ked maju pravdu ale na veci ktore sa urobia dobre napr klziska , momentalne prace na cyklotrase a ine dobre veci pan majitel media da diskutovat len registrovanym aby nahodu niekto nepochvalil niekoho komu to nevyhovuje
s.i.n. | 14-10-2017 10:21:36
obyvatel 1 | 14-10-2017 10:17:58 : Je to dané charakterom kandidáta. A ten sa dá časom spoznať, obzvlášť, ak zastáva verejnú funkciu viac krát po sebe!!!
obyvatel 1 | 14-10-2017 10:17:58
Cim to je ze pred voľbami je kandidat uchadzac priazne maximalne ustretovy poziadavkam volicov a po volbach ked je zvoleny tak sa z neho stane totalne ignorantské individum
Marek Sladký | 14-10-2017 09:55:16
Miloš možno ti odpovie skôr ako nájde odpoveď na tvoju otázku z pred niekoľkých mesiacov/rokov, len tvoj syn asi bude mať skôr stužkovú ako ty odpoveď ;)

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign