Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Keď objektívne, tak naozaj objektívne

Miloš MajkoDátum25. 05. 2014 23:29:28TémaTak to vidím ja...
200 Miloš Majko

From:Milos Majko [mailto:majko@majko.sk]
Sent: Friday, May 23, 2014 6:34 PM
To: 'Seredské novinky'
Cc: 'Bc. Ľubomír Veselický'; 'sered@sered.sk'; 'seredonline@seredonline.sk'
Subject: Článok do Seredskych noviniek

 

Dobry den,

Zasielam svoj clanok ako reakciu na material publikovany panom Veselickym v SN.

Clanok ziadam uverejnit v Seredskych novinkach internetovej verzii a takktiez v najblizsom cisle ich tlacenej verzie.

Dakujem.

Milos Majko

 

Keď objektívne, tak naozaj objektívne

Ďalší postreh občana na reakciu vedenia mesta dlho nečakal. Pán poslanec MsZ, viceprimátor a hovorca mesta Ľubomír Veselický si znovu položil filozofickú otázku „Je financovanie miestnych médií transparentné?“. Zároveň si na ňu aj odpovedal jednoduchým „áno je“.

Vo svojom článku hovorí, že ak má niekto o tom pochybnosti, stačí sa opýtať. Akú odpoveď by dostal občan ? V zmysle obsahu jeho posledného článku, alebo by mu bol zložený telefón, tak ako sa to stalo pred niekoľkými dňami mne ?

Pán Veselický vo svojom článku rozoberá cenu Seredských noviniek na občana a nezabúda spomenúť aj jej zníženie na úkor reklamy. Zabúda však spomenúť, za akých podmienok je reklama realizovaná, kto má z nej finančný profit a kto je poškodený. Etike samosprávy vo vzťahu k tejto veci sa radšej nevyjadruje.

V ďalšej časti píše o počte materiálov odvysielaných regionálnou televíziou, akosi mu však vypadla informácia, koľko materiálov za uvedené obdobie bolo publikovaných na Seredonline. Nedá mi nespýtať sa - vypadla mu táto informácia náhodou alebo je v tom zámer ?  Preto len pre informáciu, SOL v daný čas uverejnilo  cez 40 „redakčných“ materiálov a 326 ostatných, ktoré majú niečo spoločné s mestom, životom v ňom a s jeho občanmi. Bez akejkoľvek finančnej podpory mesta. Z vlastnej iniciatívy a vo viere, že jedine komunikácia a informovanie občanov vedie k skutočne demokratickej a otvorenej spoločnosti.

Pán Veselický ďalej píše o návrhu zmluvy zo strany Seredonline  a jeden jediný bod porovnáva s bodom v obdobnej zmluve s regionálnou televíziou. Z kontextu informácie podanej viceprimátorom mesta vyplýva, že mesto akceptovalo výhodnejšiu a pre občanov lacnejšiu ponuku. Problém je, že sa neuskutočnilo žiadne výberové konanie, to znamená že Seredonline nepredkladalo cenovú ponuku do verejnej súťaže, ale reagovalo na požiadavku vedenia mesta navrhnúť čiastku, ktorá by pokrývala ročné náklady na servis poskytovaný dlhé roky mestu.

Pán Veselický v obsiahlom závere svojho materiálu vyslovene selektívne a zavádzajúco hodnotí skladbu materiálov a to bez toho, aby kontaktoval Seredonline a opätovne akosi zatajuje fakt, že vedenie mesta Seredonline neinformuje o žiadnych aktivitách, rokovaniach ba dokonca si dovolím tvrdiť, že mnohé z nich účelovo pred Seredonline utajuje. Toto som osobne verejne pánovi Veselickému a primátorovi mesta vyčítal, nakoľko takéto konanie nie je z ich strany etické a prípustné.

Z pera pána Veselického sa Seredské novinky javia ako médium, ktoré je snáď demokratickejšie ako samotná ústava Spojených Štátov Amerických. Do dnešného dňa mi bolo odmietnutých na uverejnenie niekoľko mojich článkov, ktoré spĺňali kritériá stanovené Mestským zastupiteľstvom. Situácia zašla dokonca tak ďaleko, že do dnešného dňa nebola uverejnená ani moja reakcia na klamstvo zverejnené osobne voleným zástupcom a viceprimátorom mesta týkajúca sa priamo mojej osoby. Pán Veselický (a zjavne nielen on) stále zabúda rozlišovať aký je rozdiel medzi súkromným médiom a médiom de facto verejnoprávnym.

Výstižnejší záver ako vyjadrenie administrátora média Branislava Koričanského si pre tento článok predstaviť neviem: „ Môžete si dať prvú čiaročku, že som Vám niečo cenzúroval  tento krát to bude pravda“ Bc. Branislav Koričanský, v e-maili vo veci uverejnenia materiálu občana v Seredských novinkách.

Škoda, že tento citát nepoužil aj pán Veselický vo svojom článku. Predsa len by aspoň čiastočne eliminoval to množstvo demagógie v ňom obsiahnutej.

Miloš Majko


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
sedrik | 28-05-2014 15:14:54
zrejme to ale bola reakcia na moje príspevky, ale ako hovorím, nestihol som prečítať
sedrik | 28-05-2014 15:01:04
Prepáčte, ale posledný príspevok som pridal včera | 27-05-2014 10:07:41, na záver som Vám poprial pekný deň a tým pádom som pokladal diskusiu za uzavretú.
Komentár | 27-05-2014 15:35:17 som ja nepísal a nestihol som ho ani čítať, čiže to ide mimo mňa..
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-05-2014 16:08:40
pre sedrika | 27-05-2014 15:35:17 | - pocet Vasich utocnych nicim nepodlozenych prispevkov prekrocil akceptovatelnu mieru.

Mate nasledovne moznosti:

- ospravedlnit sa a diskutovat vecne dalej bez atakov tvorcov sukromneho media, ktore Vam zdarma poskytuje medialny priestor

- akceptovat fakt, ze nie sme voleni zastupcovia obcanov a teda sa Vam nezodpovedame a nie sme povinni s Vami komunikovat a stracat tak cas

- znasat nasledky, ktore vpoci Vam budu vyvodene pre obsah Vasich prispevkov

- kontaktovat nas a dohodnut sa na individualnom diskusnom priestore v SOL, kde budete mat moznost pisat cokolvek a s obsahom, ktory uznate za vhodne

- diskutovat v inom mediu


Ak nebudete akceptovat podmienky v tomto mediu, pristupime k blokacii Vasho pristupu do media a Vas pripad odovzdame advokatskej kancelarii

Prijemny den.
pre sedrika | 27-05-2014 15:35:17
KOMENTÁR PORUŠIL PRAVIDLÁ DISKUSIE
Príspevok svojim obsahom bol v rozpore s pravidlami diskusie, prípadne porušoval legislatívu platnú v SR a EÚ. Administrátorom portálu bol vymenený za tento oznam a uložený do archívu.
Jozef | 27-05-2014 11:18:41
staci si precitat posledny prispevok L.Veselickeho tu:

http://novinky.sered.sk/clanky/2014-05-26-astronomicky-dlh-za-nezaplatenu-vodu-66-187

a porovnat ho s archivom SOL par rokov nazad.
Vtedy by sa za Vlada postavil, dnes ho okydal.
Či?
"a pritom bol najosieranejsim poslancom....."
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-05-2014 10:16:30
sedrik | 27-05-2014 10:07:41 | - zasadny problem je v kratkych diskusnych prispevkoch, v ktorych nie je mozne napisat to, co v skutocnosti clovek chce inemu odovzdat.

Dokonca si myslim, ze vacsina konfliktov vznika z dovodu, ze ludia prestali medzi sebou normalne komunikovat.

Pripad Veselicky je uplne jasny pre az mimoriadny dostatok jeho vlastnych materialov a nazorov publikovany na SOL pred volbami. Tam niet co spochybnovat. Vychadzame vylucne z archivu a dnes staci zdvihnut mobil, stretnut sa s nim, precitat si to, co pise, alebo vypocut to, co hovori. A jednoducho porovnat.

SOL sa totiz nezmenilo - zmenil sa on. Ja som ochotny akceptovat vela veci, ale aj ja mam hranice, za ktorymi konci uplne vsetko pochopitelne.

Pred uverenjnenim su dalsie materialy. Zaroven vsak intenzivne pracujeme za modeli zblizenia samospravy s obcanmi - jedine to je totiz cesta, ktora nam vsetkym prinesie pokrok.

Samosprava sa uzatvorila do svojho mikrosveta a a tvaria sa tak, akoby im mesto patrilo.
Jedine komunikacia s ludmi veci posunie dalej. Otazkou vsak zostava, kto ma zaujem co a kam posunut...
sedrik | 27-05-2014 10:07:41
určite nedotkne, napísali ste článok tak samozrejme udávate aj jeho nadpis. Netreba však zabúdať na novinársky takt a už spomínanú objektivitu. Myslím si, že vaše články by mali svoju hodnotu aj bez toho častého osočovania tých istých ľudí. Prajem Vám pekný deň..
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-05-2014 09:49:12
sedrik | 27-05-2014 09:40:27 | - mate pravo na svoj nazor.

Nie, nemusim mat posledne slovo - mozete ho mat kludne aj Vy. Dokonca mozete napisat clanok, ktoremu urcite napist Vy.

Svojmu clanku ho urcim ja. Verim, ze sa Vas nedotkne, ked si nebudem pytat dovolenie. ;-)
sedrik | 27-05-2014 09:40:27
jednoducho potrebujete mať vždy posledné slovo, ja Vám to ani neberiem, ste zrejme ten typ. Osobne si ale myslím, že množstvo Vami prezentovaných osobných "atakov" voči napr. Veselickému je až príliš veľa, hoci niektoré sú určite aj na mieste. A preto si myslím, že názov tohto článku by mohol byť: Keď objektívne, tak naozaj objektívne a z mojej strany určite aj subjektívne :)
pre sedrik | 26-05-2014 11:56:31
to ten raper EGO?Alebo Majkove ego.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 26-05-2014 11:44:42
Standardny Slovak zostane naveky len standardnym Slovakom. Nedokaze sa postavit za svoje prava. Dokaze nadavat v krcme, preslopat vyplatu na ceste domov z roboty, makat za 300 Eur a - samozrejme hladat vinnika vsade, len nie tam, kde vinnik skutocne je.

Je to historicka skutocnost.

Ked uz niekto uplne preukazatelne a nespochybnitelne fakty povazuje za dokazovanie si ega - nuz, to nie je potrebne blizsie rozoberat v komentari...
sedrik | 26-05-2014 10:50:34
Bože, koľko nenávisti je v tých článkoch a zároveň dokazovanie si veľkosti svojho EGA.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign