Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Je to spravodlivé?

Miroslav KošťányDátum09. 02. 2012 19:28:36TémaIné

Boli sme v kempingu v Seredi gratulovať nášmu známemu k meninám. Asi desaťčlenná partia kamarátov začala v prírode na železnej trojnožke variť v desaťlitrovom kotle guláš, na ktorý sme sa samozrejme všetci zložili. Bola sobota, vtedy ešte  na október pekné počasie. Všetko bolo v najlepšom poriadku, nálada výborná. Na privítanie sme si vypili z dobrého burčiaku zo Šalgočky. Dve deci burčiaku si vypila aj moja manželka, keď si štrngla pohárom s oslávencom. Potom sa opaľovala na slnku, sedela na stoličke vedľa vriaceho, desaťlitrového gulášu. Keď ju slnko z driemania prebudilo, išla za nami do malého domčeka pri Váhu v Seredi (vedľa neho sa stala táto udalosť) a náhodou zakopla o trojnožku, na ktorej sa varil guláš. Spadla. Žiaľ, všetok vriaci guláš sa na ňu vylial.

            Sanitka! Popáleniny na 14-15 % tela!

            A teraz čítajte. Po podaní lekárskej pomoci (z Galanty) a ošetrenia mojej manželke, dostáva denne iba 5 € z nemocenského poistenia a viete si vypočítať, koľko je to mesačne. Nemá ani na lieky, ani na sanitky. Môže sa ísť azda iba obesiť! Pritom mi manželka denno-denne plače od bolesti a chce radšej umrieť, lebo popáleniny sú hrozná vec a ťažko sa hoja. Celý život, nakoľko vždy statočne pracovala, odvádzala zdravotné a sociálne poistenie. A teraz toto!

            Prípad sa zrejme skončí na súde. Kto okrem pánov doktorov z Galanty je taký múdry a dokáže, že požitie dvoch deci burčiaka určite zavinilo jej úraz? Ako dokážu príčinnú súvislosť medzi požitím alkoholu a úrazom?

            Prosím vás, nepite. Nepite ani na svadbe, narodeninách, meninách, promóciách, krsteniach, karoch, vlastne nikde! Lebo je tu hrozba ošetrujúcich lekárov, lekárov zdravotnej  posudkovej komisie a ďalších, ktorí zrejme na oslavách nikdy nevypili ani kvapku alkoholu, a preto nemajú ani 5 € z nemocenského denne! Alebo nie je to tak?


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Autor článku | 13-02-2012 18:10:12
Okrem niektorých anonymov v komentároch sa ozval na môj článok veľmi seriózne a humánne Pavol Kurbel zo Serede. Dnes mi pre manželku odovzdala jeho rodina masť na popáleniny z Číny, a to celkom zadarmo. Verím, že masť mojej manželke pomôže, za čo mu srdečne ďakujem s celou mojou rodinou!
pre autora článku | 12-02-2012 21:22:46
Nechcem porovnávať požitie alkoholu u vodiča pred jazdou, pretože to je primitivizmus oproti tomu, že si človek na oslave šupne dve deci burčiaku. Chcel som poukázať na to, že v prípade zistenia alkoholu sa neskúma príčinná súvislosť medzi požitím alkoholu a úrazom. Jednoducho alkohol je v oboch prípadoch priťažujúca okolnosť. Bohužiaľ tak sú nastavené zákony.
Autor článku | 12-02-2012 20:30:31
Odkaz anonymovi: Prosím vás, nemôžete porovnávať zákon o cestnej premávke so zákonom o sociálnom zabezpečení. Sú to dva rôzne zákony, a to treba rozlišovať. Alkohol u vodiča za volantom je celkom iný problém, ako keď niekto požije v rámci spoločenskej gratulácie menšie množstvo alkoholu. Skúste to takto vnímať a určite by ste to inak hodnotili, ak ste ženatý, keby sa stalo vašej manželke to, čo mojej. Ale aj váš názor je názor.
anonym | 12-02-2012 13:50:14
Je to ako s alkoholom za volantom. Dám si dve pivá čo absolútne neovplyvní moje reakcie, avšak do mňa niekto buchne. Prídu policajti, nafúkam... A nikto nebude hľadať príčinnú súvislosť medzi mojim požitím alkoholu a zrážkou vozidiel. Bol alkohol? Bol. Moja smola. V tej chvíle je bezpredmetné zaoberať sa teóriu, že by k zrážke došlo aj bez mojich dvoch pív. Skúste to takto vnímať.
Pavol Kurbel | 12-02-2012 13:49:14
Pán Košťány, nepoznám vás, ale rád by som pomohol vašej manželke. Pri svojich cestách do Číny som objavil neuveritlne účinnú masť na popálenny. Odvtedy si ju vozím pravidelne domov pre seba a svojich priateľov. Ak máte záujem, darujem vášej manželke zo zásob ktoré mám. Ak chcete, ozvite sa mi na 0905 626236.
Autor článku | 12-02-2012 11:38:00
Anonymovi a Petrovi D. odkazujem: Ďakujem za názory, ale nemôžem sa s nimi stotožniť, lebo nehovoria nič k veci, skôr ide o invektívy. V mojom článku som napísal, že manželka si riadne platila, resp. odvádzala štátu zdravotné a sociálne poistenie. Bola aj poistená inde. Nenapísal som, ako tvrdíte, že zdravotné poistenie pokrylo náklady na ošetrenie a liečbu. Nepokrylo, lebo manželka sa od 1. 10. 2011 lieči doteraz, a zo Sociálnej poisťovne dostáva denne iba niečo cez 5 €, čo nestačí ani na lieky, sanitku a na bežný skromný život už vôbec nie. Nie, vôbec nechceme nijakú doživotnú rentu. Prekvapilo ma vaše konštatovanie, že manželka dostáva 150 € mesačne, čo je cca 4500 korún v starej mene. Ak sa vám chce, prepočítajte si, ak pôjdete do obchodu, čo si teraz kúpite za 150 € a čo ste si voľakedy mohli kúpiť za 4500 korún. Vaše porovnávanie je absurdné, ako keby ste tu nežili. Čo keby žila manželka sama? Môže sa ísť obesiť. A to len preto, že počas voľna si pri návšteve známeho pripila na jeho meniny s burčiakom? Lekár tvrdí, že z toho možno odvodzovať príčinnú súvislosť požitia alkoholu s úrazom! To však nie je jednoznačný dôkaz! Napríklad: Môžem odvodzovať z terajšej tuhej zimy, že taká bude aj o rok? To je predsa hlúposť. Pravda vychádza síce z logiky, ale čo je logické, nemusí byť ešte pravdivé! Manželka, vzhľadom na to, že jej nebolo bezpečne a jednoznačne preukázané, že alkohol bol príčinou jej úrazu, mala dostávať denne počas PN 11,40 €, čo je aj tak chudobné, ak si predstavíme, koľko doteraz zaplatila v zdravotných a sociálnych odvodoch. Na záver citujem zo zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom zabezpečení § 111 ods. 1: "Suma nemocenského je polovica sumy nemocenského, ak sa poistenec stal dočasne PN v dôsledku stavu, ktorý si privodil sám požitím alkoholu..." To poisťovni vyhovuje a vysvetľuje si tento pofidérny zákon len vo svoj prospech. Podstatný je alkohol, a nie jednoznačný dôkaz medzi ním a úrazom.
shelley | 10-02-2012 13:35:31
Ale toto sa môže stať aj niekomu, kto nepil, iba sa proste potkol alebo zle stupil. Bože chráň od takéhoto nešťastia. Bohužiaľ, náš celý systém je nastavený tak, aby podporoval darmožráčov (najmä určitú neprispôsobivú etnickú skupinu obyvateľov ) a trestal nič netušiacich obyčajných naivných ľudí.
anonym | 09-02-2012 23:26:39
Peter D - máte pravdu: zdravotné poistenie pokrylo náklady na ošetrenie a liečbu.
Ale PN-ka sa platí zo sociálnej poisťovne.

Pán Kosťány : 5.- eur denne je cca 150.- eur mešačne t.j. cca 4 500.- SK v starej mene.
Neviem koľko zarábala Vaša manželka, ale pokial viem náhrada mzdy počas PN je 60% z hrubej mzdy...

Z článku vyplýva, že má kvoli alkoholu krátenú náhradu mzdy počas PN. Aj také môže byť ??? a zaráža ma ešte jedna vec: to pri takomto úraze a pri ošetrovaní dali manželke fúkať ? či ste sa sami priznali ? zaujímavé je to celé ...
Peter D | 09-02-2012 20:19:00
Ako uvadzate..odvadzala zdravotne poistenie, co jej pokrylo naklady na osetrenie a liecbu. Co viac chcete? Dozivotnu rentu ? Mala si platit zivotne poistenie.. Pripomina mi to ludi, co neplatia poistku na dom a ked vyhoria, alebo ich vytopi tak placu co dalej..

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign