Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

INFOSLOBODA: Nezávislé internetové portály sa združujú

Miloš MajkoDátum16. 09. 2012 13:23:31TémaINFOSLOBODA
200

INFOSLOBODA: Nezávislé internetové portály sa združujú

Bratislava, 16. 9. 2012   | Tlačová správa |   Dnes sa uskutočnilo zakladajúce stretnutie združenia  INFOSLOBODA - asociácie nezávislých internetových médií. Cieľom združenia je podporovať transparentnosť  obecných samospráv  a  slobodnú výmenu názorov medzi občanmi, ako hlavný nástroj pre dosiahnutie takejto transparentnosti.

Oto Pšenák, watson.sk, Nové Zámky: "Ak hovoríme o transparentnej samospráve, myslíme predovšetkým na prehľadnosť financovania obcí a miest. V tomto hrajú kľúčovú úlohu nezávislé lokálne médiá a naše internetové portály takýmito médiami sú. Cítime potrebu vymieňať si skúsenosti a koordinovať svoje postupy, aby bola naša práca efektívnejšia."

Juraj Smatana, pb.otvorene.sk, Považská Bystrica: "Nezávislá internetová stránka je často jediným prostredníkom, ktorý  umožňuje občanom nahliadnuť "pod pokrievku" samospráv. Mnohým účastníkom korupčných sietí sa to samozrejme nepáči, a snažia sa takéto internetové stránky a slobodnú diskusiu na nich umlčať - vyhrážkami, žalobami, nátlakom.  Voči sústredenému tlaku zo strany samospráv je potrebné vytvoriť silnú štruktúru aj na strane poskytovateľov nezávislých informácií."

Miloš Majko, seredonline.sk, Sereď: "Chceme sa venovať aj problému regionálnych médií, financovaných samosprávami. Činnosť takýchto novín alebo televízií má skôr charakter permanentnej volebnej kampane za peniaze občanov. To nielen deformuje politickú pluralitu, ale súčasne aj likviduje možnosť vydávania súkromných novín. Považujem za scestné, aby občania z vlastných peňazí financovali svoje ohlupovanie a ožobračovanie. Hovoríme jasné NIE používaniu verejných zdrojov na platenie "primátorských hlásnych trúb".

Belo Hefler, infoRoznava.sk: „Naša päťročná skúsenosť hovorí aj o tom, že práve vďaka existencii nášho nezávislého portálu, ktorý je u nás často jediným zdrojom citlivých informácií, sa pohli ľady v rožňavskej samospráve i v širších regionálnych súvislostiach. Ľudia sa už dokážu menej báť vysloviť svoj názor a byť kritickí k službám, ktoré si prostredníctvom samosprávy, či štátu platia. Naberajú občianske sebavedomie a odvahu meniť veci tam, kde žijú. Aj keď sporadicky čelíme pokusom zastrašiť nás, niet šance, že by sme to vzdali.“

Združenie INFOSLOBODA  je otvorené aj pre ďalších záujemcov - prevádzkovateľov nezávislých internetových portálov, presadzujúcich transparentnosť, boj proti korupcii, a umožňujúcich slobodnú diskusiu.  

 

Zakladajúci členovia asociácie:

Miloš Majko, seredonline.sk, majko@majko.sk

Oto Pšenák, watson.sk, Nové Zámky, oto.psenak@watson.sk

Juraj Smatana, pb.otvorene.sk, Považská Bystrica, smatana@strazov.sk

Belo Hefler, inforoznava.sk, Rožňava, behe@inforoznava.sk


Fotogaléria k článku:

200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko
200
Autor: Miloš Majko

Zobraziť všetky fotografie
200
Autor: Miloš Majko

Skryť všetky fotografie

Video k článku:


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 27-09-2012 11:11:54
http://www.hlavnespravy.sk/nezavisle-weby-sa-zdruzuju-chcu-bojovat-za-transparentnost-samosprav/29908/
Jarmila | 24-09-2012 11:08:18
pre vsimam si.Seredonline citam a sledujem uz od jeho vzniku.Je obdivuhodne,ze na tom pracuju ludia,ktori to robia vo svojom volne a bez akehokolvek naroku na mzdu.Nemam pocit,ze noviny nepisu o pozitivach v meste.Ja som informovana o vsetkom,co sa v meste deje.Ci uz su to uspesni studenti na roznych sutaziach,alebo posedenia s dochodcami atd,dalo by sa vymenovat velemi vela akcii,ktore sa v meste poriadali.Viem o nich preto,lebo CITAM.
Peter Klokner | 24-09-2012 10:51:31
Aj po dvoch desaťročiach sa dokážu nájsť medzi nami naivní poblúdenci čo im ešte stále rezonujú v hlavách budovateľské heslá a akčne-propagandistické spravodajstvo v štýle Rudé právo,Pravda alebo Smena :-)
S podobnou naivitou sa logicky dosahujú iba výsledky v štýle doživotných poslancov (všetkých úrovní).
Čo iné ako kritika môže fungovať v prospech zmeny si ja osobne predstaviť neviem.
Vlastne áno....Matovič ma v nedeľu poučil že dnes je moderné a cool napr. sypať injekčné striekačky kolegovi na hlavu.
Zauvažujem a napadá ma....za zhovadenú rekonštrukciu križovatky sa mohol zodpovedný zaliať asfaltom alebo naša známa dendrologička posypať popadaným jesenným listím....
Registrovaný Iveta Tóthová Iveta Tóthová | 24-09-2012 10:09:04
Vsimam si | 24-09-2012 07:16:47 | dovolím si nesúhlasiť s vaším názorom, že Seredonline nepíše o pozitívach v našom meste. SoL sú noviny nezávislé, nepíšu len o negatívach ale aj o pozitívach. Sme takmer na každej kultúrnej udalosti poriadaných mestom a okamžite materiály spracovávame a uverejňujeme. Sme takmer na každej akcii poriadaných v materských či základných školách, športových podujatiach.
Viď len tento víkend : veľká akcia Sereď v pohybe ( do pár hodín bola reportáž spolu s VIDEOM uverejnená )alebo koncert spevokolu Zvon...pozitívum je aj to, že pomáhame tam, kde to ľudia potrebujú ( viď prípad Mirky, Tobiaska alebo Samka). Jednoducho nevyberáme si čo je také alebo onaké. Mimochodom, pokiaľ chcete písať o pozitívach v našom meste, naše noviny sú Vám k dispozícii.
hombre | 24-09-2012 09:52:21
Vsimam si | 24-09-2012 07:16:47 Pane, z Vašej strany chýba už len doplniť, na ktorom útvare MsÚ pracujete. Prajem pekný deň.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2012 08:37:22
Vsimam si | 24-09-2012 07:16:47 | - ak by vo Vasom prispevku bolo cokolvek objektivne, vybral by som ho do samostatneho clanku a umoznil by som pod diskusiu. Zial, neberiete ohlad na stav, ktory je v meste minimalne 5 rokov, vyslovene klamete v sposobe informovania novinami a verejne obhajujete plytvanie peniazmi obcanov mesta.
Pavol Kurbel | 24-09-2012 08:32:11
Som rád, že na Slovensku a aj v Seredi existujú nezávislé noviny, ktoré sa neboja hovoriť aj nepríjemné veci. Diskusia v nich je často nepríjemná poslancom, či vedeniu toho ktorého mesta(nášho nevynímajúc).Je tiež pravdou, že táto diskusia je dosť často aj za hranicou slušnosti a korektnosti, ale na misku váh treba dať slušnosť a korektnosť a na druhú stranu prínos vo forme verejnej kontroly a tu si myslím, že misky váh sa prikláňajú na stranu verejnej kontroly. Pozitíva podľa mňa prevyšujú negatíva a preto podporujem takéto projekty. Jednoznačne však treba povedať, že vydavateľ musí urobiť všetko, čo je v jeho silách, aby na najmenšiu možnú mieru obmedzil negatívne javy, ktoré sa na jeho webe objavia.
Jozef Uhľár | 24-09-2012 08:29:04
škoda, že podobná aktivita neprišla skôr ... portál Stara.sk v Starej Ľubovni som práve nedávno uzavrel po štyroch rokoch fungovania ... tak držím palce ...
Vsimam si | 24-09-2012 07:16:47
Ze pan majko stale naraza len na financovanie medii v nasom meste. Zrazu, ked ma hovorit o transparentnosti mimo mesta, zvrtne rec na svoj sukromny zaujem. Pan majko uvedomte si, ze sukromne noviny nemozu byt financovane z penazi obcanov a tomu co vy hovorite hlasne truby primatorov su periodika, ktore len prinasaju novinky a nove udalosti v meste. To, ze vy na rozdiel od nich neviete pisat o pozitivach v meste, nie je problem ivh, ale len a len vas.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 24-09-2012 00:40:05
http://ekonomika.sme.sk/c/6543429/lokalnych-politikov-drazdia-male-nezavisle-weby.html
vladimír mizerák | 22-09-2012 12:22:11
rád by som sa pridal s www.pezinoknahlas.sk

vmizerak@szm.sk
shelley | 17-09-2012 02:24:00
Tak vitajte a zaraďte sa!
Robo Horvath | 16-09-2012 13:50:22
Super zamer a drzim palce ved zverejňovania transparentnosti nie je nikdy dost a to urcite v kazdom meste.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign