Videá

FKM Nové Zámky - ŠKF Sereď 2:2 (2:0)

Igor LehockýDátum13. 04. 2013 21:56:43TémaFutbal
63

Od 15.30 hod. sereďania ( v bielom ) odohrali v Novýh Zámkoch 21.kolo Keno 10 III.ligy vo futbale a nakoľko medzi mužstvami bol 5.bodový rozdiel, očakával sa kvalitný a dobrý futbal, lebo ŠKF do Nových Zámkov pricestoval ako líder priebežnej tabuľky.

Už po niekoľkých sekundách hostia zahrávali rohový kop ale bez ohrozenia brány a hru pomaly začali ovládať domáci. V 5.minute si skákajúcu centrovanú loptu za stredovou čiarou bodlom postrčil stredom ihriska lobom cez obranu ŠKF domáci Ilič a prchal sám na brankára Hrdinu v gólovej šanci, v šestnástke spomalil a rozhliadal sa kam loptu umiestni, urobil ešte jednu klučku na dobiehajúcich sereďanov a z 11 m vystrelil našťastie už neskoro a lopta tečovaná skončila nad bránou ŠKF. Z rohu domáci nič nevyťažili, ale dianie na ihrisku režírovali domáci, ktorí si presnejšie prihrávali a nachádzali sa aj ďalekonosnými pasmi po stranách. V 8.minute žltú kartu uvidel za hostí Vaško za faul na unikajúceho Iliča v pravo od šestnástky ŠKF, ale bol to práve on, ktorý niekoľko krát razantne riešil nebezpečie.Domáci po rozohratí pálili do nôh hostí. V 11.minute sa domáci ujali vedenia, keď po obliehaní šestnástky sa do lopty oprel z 15 m Fehervári a ešte tečovaná strela si našla miesto v ľavom dolnom rohu - 1:0. Hosťom nevychádzalo takmer nič a prvý krát vyskúšali ohroziť bránu domáceho brankára Miháleka v 22.minute, ale lopta z kopačky Piláta z 19 m išla ďaleko mimo. V 25.minute Kasaj prenikol s loptou až do šestnástky domácich ale prišiel o ňu a z rohových kopov v 25. a  27.minute hostia nevyťažili nič. Ihrisko začal kropiť hustý dážď a lopta na tráve po odraze naberala rýchlosť, s čím sa hostia akoby nevedeli vyrovnať, Šupák padal každú chvíľu ako nemci do krytu a viazla akákoľvek súhra. Tréner ŠKF Sereď už v 33.minute striedal, dole išiel nie celkom v poriadku hrajúci Szegedi, vystriedal ho Pecho s ktorým prišlo oživenie v ofenzíve hostí. V 34.minute Pechov center z pravej strany Frťala v šanci nestihol doraziť a obliehanie šestnástky FKM bolo neúspešné. Platilo nedáš dostaneš a domáci v 37.minute zvyšovali vedenie, keď center Iliča z prava presne našiel v šestnástke Juríka, z 11 m sa jeho prvá strela biliardovým spôsobom poodrážala od hosťujúcej obrany späť na jeho kopačky a druhý krát sa už mohol opýtať brankára Hrdinu kam ho chce a sám bez ataku pohodlne z toho istého miesta zvýšil na 2:0. Domácim sa hra darila a v 40.minute mohli ešte zvýšiť vedenie, to keď center Bombicza z pravej strany presne našiel hlavu Košúta ale lopta našťastie pre ŠKF skončila nad bránou. V 41.minute prvú žltú videli aj domáci, keď Bukovič v núdzi zoťal unikajúceho Pecha a v 43.minute keď sa v podstate nič nedialo pri stredovej čiare frustrovaný hosťujúci Gál uvidel žltú za úplne zbytočný faul, ktorým akoby podčiarkol nemohúcnosť svojho mužstva. Domáci jasne ovládali hru v prvom polčase a najmä cez Iliča a Bombicza permanentne unikali najmä po pravom krídle a vytvárali si šance.

Do druhého polčasu hostia vystriedali Šupáka, ktorého nahradil Tarek ktorý ostal v obrane a do útoku sa presunul Pilát. Zrejme po "duševnej očiste" v kabíne cez polčas hostia vybehli do druhého polčasu ako vymenení a nielen domáci hráči ale aj diváci sa nestačili čudovať čože sa to deje na ihrisku. V 48.minute ešte domáci zahrozili z rohového kopu a po centri Juríka do šestnástky hlavička Košúta skončila v sieti ale postranný odmával ofsajd a polčasové skóre sa nemenilo, ani po rohu ŠKF v 51.minute. V 56.minute domáci striedali, dole išiel Poluch, striedal ho Gajdoš a rohový kop hostí v tej istej minute nič nepriniesol. V 60.minute ďalšiu žltú videl z domácich Gajdoš po faule na Pecha, hostia rozohrali loptu na krátko ale center Gála preletel vysoko za bránu. V 64.minute si Ilič postrčil loptu okolo Vaška a sám prchal na bránu ŠKF ale nakoniec sa v kľučkách zamotal a bolo po šanci. Bežala 65.minuta a hostia po ľavom krídle v úniku s loptou presnejšie nachádzali spoluhráčov a konečne to vyšlo, keď si Frťala prudkú prihrávku z ľavej strany v šestnástke pred päťkou kvalitne spracoval, zasekol a domácemu brankárovi Mihálekovi nedal šancu prízemnou ranou do pravého dolného rohu - 1:2. Hostia radosť a športové objatia vynechali a Frťala  v šprinte loptu priniesol na biely bod stredového kruhu, akoby nabádal spoluhráčov k ofenzíve. Tá sa očividne hosťom zapáčila a tak domáci v 67.minute striedali, dole išiel Bombicz a domáci posilnili obranu vysokým  Zsákom. Sereďania však od svojho úmyslu s výsledkom ešte niečo urobiť neupustili a cez Piláta, Pechu i Kasaja, ktorých zásobovali loptami Gál a Hulák, zle zatápali domácej obrane, cez ktorú začali Pilát a Pecho prechádzať ako cez maslo a keď dostal loptu nikým nepokrytý Pilát z domácich divákov sa ozívali hlasy "ééj zle je" a Pilát ich nesklamal v 72.minute keď s loptou na nohe utekal obrane FKM, ktorá jeho sólo zastavila až na päťke faulom a hlavný rozhodca Jánoš bez váhania ukázal na pokutový bod napriek hromadným protestom domácich. Loptu si postavil sám faulovaný Pilát a Mihálekovi v bráne nedal šancu - 2:2. Obraz hry sa ani ďalej nezmenil a domáci chvíľami nevedeli kam skôr skočiť keď bránili všetci jedenásti stiahnutí pred svoju šestnástku. Pokúšali sa už iba o ojedinelé brejky cez Iliča a v 77.minute im to takmer vyšlo, lebo akciu pred päťkou zakončoval Košút ale jeho strela otrela sieť pri ľavej žrdi zvonku. Domáci pomaly striedali v 81.minute ponáhľať sa im nikam nechcelo, dole išiel Jurík, na ihrisko vybehol Horáček. V 85.minute žltú kartu uvidel aj Tarek z ŠKF za faul, ktorý domáci zahrali zle. V 86.minute sereďania vystriedali strelca gólu Frťalu ktorého nahradil Chalány a domáci si v 88. a 89.minute ešte vypracovali dva rohové kopy, ktoré likvidoval Hrdina vyboxovaním aj ďaleko od brány a z rýchlych kontier hostia stále hrozili. V 90.minute najprv Chalány v gólovej šanci a o pár sekúnd Pilát v šprinte s loptou sám proti brankárovi z ľavej strany neuspel, keď Mihálek iba so šťastím zrážal reflexívne jeho strelu na roh. Po nakrátko rozohranom rohu Pecho posunul pre Piláta z ktorého museli byť domáci už nešťastní, lebo znovu prenikal až k päťke v ľavo, kde loptu z uhla dorážal ešte Kasaj v šanci ale tesne vedľa ľavej žrde, to bola smola lebo za druhý polčas by si hostia výhru zaslúžili. Za krátko na to hlavný zápas po uplynutí nastavených 3 minút ukončil k spokojnosti iba domácich hráčov aj divákov.

No, po prvom polčase by asi nikto nevsadil na ŠKF Sereď ani deravý groš, ale striedania a zmeny na postoch priniesli kvalitu do hry a tretí gól v sieti domácich FKM by bola otázka možno ďalších iba pár minút. Domáci hlásateľ ohlásil 390 platiacich divákov, teda cez 400 prítomných na štadióne, z ktorých domáci diváci odchádzali po skončení rozčarovaní ale i spokojní s tým, že neutrpeli prehru. Skupina asi 50 skalných zo Serede nemohla chýbať a rovnako tak aj fan klub ŠKF.

Zostavy - domáci: M.Mihálek - M.Poluch(56.min.M.Gajdoš), M.Áč, S.Ilič, N.Bukovič, M.Fehervári, A.Bombicz(67.min.I.Zsák), R.Ešek(K), R.Szántó, V.Jurík(81.min.E.Horáček), M.Košút

hostia: M.Hrdina - J.Pilát, K.Vaško(K), O.Penciak, F.Kinček, R.Szegedi(33.min.M.Pecho), M.Gál, R.Hulák, M.Šupák(46.min.R.Tarek),M.Kasaj, T.Frťala(86.min.I.Chalány)

ŽK - 2x domáci   3x hostia

Góly: 11.min.M.Fehervári, 37.min. V.Jurík - 65.min. T.Frťala, 73.min J.Pilát(11m)