Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Dopravná nehoda - aké sú vlastne jej príčiny

Peter KloknerDátum18. 05. 2011 22:11:32TémaDopravné nehody
14

Dnes v popoludňajších hodinách došlo na úseku medzi obcami Šulekovo a Horné Zelenice k dopravnej nehode. Podľa slov vodiča Tatry 815 ho pri odbočovaní začal predbiehať kamión,ktorý ho následne pri kolízii vytlačil na ľavú krajnicu, kde došlo k prevráteniu vozidla.
Podľa vodiča dlho zapnuté znamenie o zmene smeru jazdy si vodič poľského kamiónu vysvetlil ako signál na možné predbiehanie aj preto, že v mieste nehody je trojkilometrový priamy úsek vozovky. Keďže som miestom nehody prechádzal medzi prvými, z komunikácie s poľským vodičom som vyrozumel že nemá kredit, preto som nehodu oznámil záchranným zložkám osobne. Je prekvapivé, ak sa takýmto spôsobom niekto vydá na tranzit, myslím že nás asi považujú za hlupákov. Aj preto som na vyrovnanie skóre slušne donútil vodiča pozametať zvyšky skla tak aby bola komunikácia priechodná pre ostatných vodičov.

Napadá ma, či by takto cestoval dotyčný aj do Rakúska. Myslím že asi iba dovtedy, kým by mu nezabavili nekompromisne kamión aj s nákladom. To je ale iná pesnička.

Po tejto ceste prechádzam denne, často i niekoľkokrát. Faktom je, že som denne konfrontovaný so situáciou, keď musíte byť v strehu pred alebo  za kolónami maďarských či poľských kamiónov, ktoré sa občas pri hustejšej premávke spôsobom podľa cestného zákona ani nedajú bezpečne predbiehať.
Napriek pomerne slušnej porcii kilometrov (a pár nehodám z blbosti) ktoré mám za sebou si trúfam povedať, že občas je to umenie. Nie zriedka si jazda touto trasou vyžaduje aj zdravú aroganciu.

Čoho všetkého je toto výsledok?
Nuž jedného excelentne zavedeného mýta. Nemám v úmysle komentovať jeho opodstatnenie, mojim úmyslom je opätovne konštatovať všeobecne známy fakt, že excelentne bolo zavedené asi iba v kanceláriách Sky Toll a ministerstva dopravy. Všetko ostatné neexcelentné sme si pekne vyžrali a ešte stále aj vyžierame my.

Nedá mi nepridať názor, že delikventi ktorí systém systémovo dodrbkali sa ponáhľali iba z jediného dôvodu. Aby sa na tú blamáž stihlo zabudnúť ešte za vlády minulej.

Celkom oprávnene je tu otázka, ktorý trkvas dospel k názoru, že na Slovensku sa nebude diať to čo všade inde v podobnej situácii. Iba sociálna vláda si zrejme pomýlila špeditérov či vodičov s voličmi. Voliči zhltli všetko a s radosťou. Vodiči obídu všetko a s radosťou (alebo povinne). Rozhodne sa nebudú predbiehať v radách na nedostatkové palubné jednotky či platiť ticketing v nádeji že budú rozšírené sociálne podniky či zvýšený vianočný dôchodok aj o 10 Eur.

Oni sú totiž realisti a ak sa niečo aj excelentné dá ešte excelentnejšie oklamať, tak to urobia. Doprava v regiónoch kolabuje. Cesty sú zdevastované. Ľudia sú nas.raní. Oprávnene.

Dnes o probléme kompetentní a hlavne samotní autori tohoto veľdiela zaryto mlčia. Pohoda a klídek. Ale iba niekde. Napríklad na primátorskej stoličke pána Chomu. Výsmech je slabé slovo. Ešte že Vážny v Bystrici pohorel. Božie mlyny.

Riešenia sa nerysujú. Máme tu éru komerčných letov do vesmíru, na blízkych planétach pristávajú sondy a geneticky manipulujeme s tvormi, ktoré nás majú zásobovať orgánmi na bežné transplantácie. Na Slovensku sa však nenecháme strhnúť výdobytkami vedy a napríklad tento rok druhý krát dokážeme opravovať jeden a ten istý úsek cesty. No možno som sa iba nechal strhnúť, pretože na správe ciest určite ešte zaryto manipulujú s nejakým socialistickým manuálom, podľa ktorého sa transformácia asfaltovej diery na asfaltový kopec opravou nazývať dá.

Nič naplat. Ja osobne ako volič tejto garnitúry som roztrpčený z toho, že parlament aj vláda sa stále dookola nechávajú paralyzovať Ficovým trtošením nad stratou moci. Neriešime nič okrem vykonštruovaných pseudoproblémov. Opozícia úspešne pracuje pre ľudí, nanešťastie iba pre tých 71 v parlamente a im na šnúrkach gatí pricapených.

Parlament nech konečne začne pracovať na potrebnej zmene legislatívy. Riešenia sú najlepšie, keď sú jednoduché. Politici to síce nechcú ale my to potrebujeme. Ak kvôli podobným nehodám ako tá dnešná. Prestaňme konečne nútiť chlapcov z mýtnej polície nasilu či z nudy sŕkať kávu z automatov na odpočívadlách D a R-kových ciest a vyžeňme ich hlavne na okresky. Budú mať konečne zmysluplnú prácu. Denne odchytávať a sankcionovať tých, ktorí nechápu dosť dobre pojem tranzitná doprava. Kto to asi dlhšie vydrží. Rozpočet sa poteší, chalani z mýtnej tiež ale škrípanie zubov dopravcov a vodičov bude najviac radosti spôsobovať občanom, ktorí majú kamiónov pod oknami naozaj už plné zuby.

Česmad má tiež plno problémov s mýtnymi úsekmi. No keď to je taký strašný zaberák, tak teda vytvorme podmienky na presun nákladnej prepravy na železnice. Zlacnime koridory, upravme poplatky za vagóny ktoré istý chytrák kúpil a spätne prenajal železniciam (ó aké sociálne) a dajme železničiarom možnosť dokázať, že nie sú iba čierna diera, v ktorej sa tratia miliardy z rozpočtu na platenie nevyužívaných kapacít a údržbu prezamestnanej mašinérie.

Zaslúžime si robiť niečo okrem prázdnych gest s petíciami, ktoré už dnes na TTSK ani nevedia v ktorom šuplíku hľadať.

 


Fotogaléria k článku:

14
Autor: Peter Klokner
14
Autor: Peter Klokner
14
Autor: Peter Klokner

Zobraziť všetky fotografie
14
Autor: Peter Klokner
14
Autor: Peter Klokner

Skryť všetky fotografie

Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Registrovaný Ivan Sklenár Ivan Sklenár | 19-05-2011 09:08:49
Týmto sa nechcem venovať problematike spackaného systému na vyberanie mýtneho, ktoré je asi nosnou témou celého článku. Jeho dôsledky pociťujeme všetci, ktorí túto a podobné cesty používame, rovnako ako obyvatelia ulíc SNP, Čepeňskej a Šulekovskej. Už sa toho popísalo v SOL dosť. V diskusii na SOL ku danej téme mi však utkvela v pamäti reakcia súčasného viceprimátora p. Veselického, ktorý riešenie problému videl presunutím na vládu. Vtedy sa diskutovalo o poškodenom kruhovom objazde Čepeňská - Šulekovská. Pred pár dňami som išiel po št. ceste č.543 z obce Hniezdne (okr. St. Ľubovňa) smer Červený Kláštor, z ktorej sa dá ďalej pokračovať do Polska, (obec Niedzica. Len pár metrov za odbočením z cesty č. 77 (St. Ľubovňa - Kežmarok) na spomenutú cestu č.543 je na kraji obce Hniezdne zákazová dopravná značka (biely teč s červeným lemovaním) s takýmto doplňujúcim textom: „Platí pre vozidlá nad 5 t PL“ . Tá značka tam reálne je a som presvedčený o tom, že aj bez toho, že by to riešila vláda na svojom zasadnutí. Odhadujem, že sa to dalo vyriešiť na úrovni okresného DI. Ide tam o ten istý problém ako u nás, ochrana ciest pred zničením od ťažkých vozidiel. Ak je možné takúto dopravnú značku umiestniť na severe Slovenska, nazdávam sa že je to možné aj na juhozápade. Ale pre to je treba niečo urobiť. Myslím, že prvý, kto je na ťahu konať v tejto veci, je samospráva.
P.S. Chcem sa ospravedlniť čitateľom SOL, že som tento istý komentár nedopatrením prilepil aj ku článku p.Moniky Majkovej z 18.5. 23:40
anonym | 19-05-2011 08:51:48
Trochu zmyslu pre humor a iróniu by nezaškodilo... :-)
Peter Klokner | 19-05-2011 08:37:59
Anonym: veľmi pekne ďakujem, vidno že intelektuálne nadaný jedinec to vždy bude chápať po svojom. A tak to má byť. :-)
Erich | 19-05-2011 08:07:41
Pán Klokner to vystihol. Toto je realita - ako rozhodnutie NRSR alebo ministerstva ovplyvňuje ľudí. Kamióny sa drbú po cestách, ktoré na to nie sú stavané - a sú majetkom obce, ktorá ich bude musieť opravovať.

Krajina sa zviera v kŕčoch, ale médiá komentujú iba to, či si dal Sulík kravatu, alebo nie, alebo kto do koho drgol na hokeji. Treba riešiť EKONOMIKU a zefektívniť SYSTÉM.
anonym | 19-05-2011 06:59:15
Gratulujem autorovi článku, že z jednej obyčajnej nehody dokáže urobiť politické školenie mužstva.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign