Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Dodávky pitnej vody majú byť zabezpečené. Je to naozaj tak?

Miloš MajkoDátum24. 07. 2013 11:08:04TémaKvalita pitnej vody

Množstvo telefonátov rozhorčených ľudí, ktorí nemajú šancu stihnúť prísť k cisterne s pitnou vodou ma núti vyzvať obyvateľov mesta, aby napísali svoje skúsenosti  so zabezpečením náhradného zdroja  pitnej vody pre obyvateľov.

Práve mi telefonovala zúfalá pani, ktorá sa sťažovala práve na tento problém. Presne popísala ako to funguje - z činžiaka konečne zbadá cisternu, vezme vedrá na vodu a skáče dolu schodmi. Keď však vyjde von, cisterna už na mieste nieje. Je to normálne?

Kompetentní vyhlásili, že dodávky pitnej vody z cisterny sú zabezpečené pre všetkých obyvateľov.  Je to pravda?

Názory, postrehy a  skúsenosti obyvateľov sú dôležité. Keď sa totiž ľudia nevyjadria, tak kompetentní si naozaj majú právo myslieť, že všetko funguje výborne. Všetko je  na samotných  ľuďoch!


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
anonym | 24-07-2013 21:03:31
Skúste si ešte raz po sebe prečítať čo ste napísal- "regionálna hygienička MuDr.Šuleková zakazuje používanie pitnej vody v Seredi". Podľa vás teda je zakázané používať aj pitnú vodu z cisterien. Či?
Otto Moravčík | 24-07-2013 20:01:55
A aký je v tom rozdiel?
Reagujte na podstatu.
Vodovod je jeden pre Sereď aj Dolnú Stredu!
Sereď má cisterny s pitnou vodou, ktorá je zdravotne bezpečná a spĺňa limity kvality pitnej vody! Správne?
Podstata môjho príspevku je v tom, že Obyvatelia Dolnej Stredy tieto cisterny nemajú!
Voda | 24-07-2013 19:57:57
Čo keby tak konečne Západoslovenská vodárenská spoločnosť, a.s., Nitra ako prevádzkovateľ verejného vodovodu v meste Sereď už konečne pravdivo informovala občanov mesta a okolitých dedín, čo je od pondelka skutočnou príčinou situácie v oblasti kvality dodávky pitnej vody. Najprv informovali, že to bola havária, potom to spôsobili preplachy potrubia a pod. Sami zamestnanci tejto spoločnosti hovoria o tom, že situácia vznikla v dôsledku nezodpovedného prístupu pracovníkov tejto spoločnosti z odštepného závodu v Galante, ktorí namiesto predpísaného a povoleného množstva litrov za sekundu vedome zvýšili dodávky - tlačenie vody do Seredi o celých asi 5O% v dôsledku čoho toto nadmerné zvýšenie tlačenia vody do Seredi strhlo všetky usadeniny z potrubia medzi Sereďou a Galantou. Následne tieto usadeniny tak zaniesli potrubia a rozvody vody v meste Sereď. Preplach potrubia, rozvodov a zásobníkov sa začal robiť až následne ako opatrenie na eliminovanie zanesenia potrubia v Seredi usadeninami. Zároveň by ZsVS mohla verejnosti objasniť, prečo nie sú cisternami zásobované čistou pitnou vodou aj okolité dediny, ktorým je dodávaná tá istá znečistená voda, ktorá je v Seredi vyhlásená za nepitnú.
anonym | 24-07-2013 19:35:34
A čo tu rozprávate vy? Regionálna hygienička zakazuje používanie pitnej vody v Seredi? Alebo sa zakazuje používanie pitnej vody, ktorá nie je zdravotne bezpečná a nespĺňa limity ukazovateľov kvality pitnej vody. To je predsa rozdiel, nie?
Otto Moravčík | 24-07-2013 18:11:12
Vážený pán Kurbel,
čo to tu rozprávate o vybavovaní cisterien pre Dolnú Stredu starostom a poslancami Dolnej Stredy!
1, regionálna hygienička MuDr.Šuleková zakazuje používanie pitnej vody v Seredi.
Tu je na uváženie podať trestné oznámenie za všeobecné ohrozenie obyvateľov Dolnej Stredy, ak RUVZ Galanta v čase vydania zákazu používania pitnej vody v Seredi, neinformoval aj starostu Dolnej Stredy a jeho prostredníctvom aj obyvateľov Dolnej Stredy!
2,ZsVak posiela cisterny do Serede.Túto povinnosť, vylývajúcu zo zákazu RUVZ používať pitnú vodu má ZsVak,nie primátor Serede!
Pristavené cisterny s pitnou vodou v Seredi,nepristavené v Dolnej Strede - tresné oznámenie za všeobecné ohrozenie obyvateľov Dolnej Stredy.
Teraz je len na uvážení samospráv okolitých obcí Serede,/nie len Dolnej Stredy/ ako sa vysporiadajú s postupmi a správaním kompetentných!
pre charlie | 24-07-2013 15:52:10
Pavol Kurbel
Samozrejme, že máte rovnaký nárok ako sereďania, ale to si musíte cez poslancov a starostu vybaviť vy. Ja nemôžem ísť za vašim starostom a žiadať ho, aby vybavil cisternu. Ja nie som obyvateľ D.Stredy, takže on so mňou nemá nič. Oslovte vašich poslancov, nech zvolajú "mimoriadne" zasadnutie zastupiteľstva a nech zaviažu starostu, aby podnikol príslušné kroky. Viac vám neviem poradiť.
charlie | 24-07-2013 15:12:59
Pán Kurbel, klobúk dolu, konečne tu niekto myslí na obyvateľov a nie len sám na seba. Môžem sa ešte spýtať? Som si vedomá toho, že všetci ste tu sereďania, ale nemala by sa popri tomto riešiť aj Dolná Streda? Dnes som volala do vodárni a povedali mi, že majú ten istý zdroj "pitnej" vody. Nemajú aj obyvatelia Dolnej Stredy nárok na cisternu?
Martin@ | 24-07-2013 14:14:23
Opäť musím zareagovať ako v predchádzajúcom článku.
Vážení kompetentní ĽUDIA - kto prosím vás robil logistiku a plánovanie trasy?! To mi chcete povedať, že nejaká unavená babka sa bude trepať z Čepenskej na Komenského? Dám Vám návrh - Jedna cisterna mala byť stabilne v centre mesta (MsÚ alebo pred Jednotou, aby ľudia vedeli, kde ju nájdu vždy. Ostatné cisterny sú absolútne nezmyselne stojace 2 hodiny na jednom mieste - stačí to zredukovať na 1 hodinu a pridať dvojnásobok zastávok...
Odpoveď Pavol Kurbel | 24-07-2013 13:51:50
Prepáčte, ale až po vašom upozornení som si všimol, že tabuľka má pokračovanie a je to tak ako hovoríte. Mne sa na obrazovke po kliknutí objavila iba prvá časť. Ospravedlňujem sa. Tak potom Martin dodržal to čo sľúbil

pre hviezdu
Prepáčte, ale asi ste nepochopila, čo som napísal. Ja som predsa na zasadnutí povedal, že je na posmech, ak v meste je jedna cisterna a žiadal som, aby ich bolo aspoň päť.
Obcan | 24-07-2013 13:47:20
pre Pavol Kurbel | 24-07-2013 13:19:54

Niesom clovek co by neako extra obluboval ,,volenych zastupcov,, ale ten pan je myslim jediny poslanec co sa snazi vec riesit a hlavne diskutuje s obcanmi = svojimi volicmi.
Mozno to robi preto ze si chce zabezpecit neake tie hlasy do buducna ked evidentne niektorim poslancom ubudnu (ak vobec ich niekto pojde volit) nic to vsak nemeni na tom ze robi to co by mal poslanec robit-hajit zaujem ludi.

Inak ten frmol co nastal po trest.oznameni nieje zase az taka sranda:
Staci ze neaky dochodca skolabuje a ked bude mat napisane v umrtnom liste ze na nasledky dehydratacie a ukazalo by sa ze na zaklade toho ze nemal moznost prstupu k vode v tomto pocasi,niekto by mal vazny problem...
Toto niesu cierne scenare a prehananie,ale realita a to si kompetentni veeeeeelmi dobre uvedomuju...
Takze nie pomoc ludom,ale chranit si vlastne zadky.
Jozef | 24-07-2013 13:44:45
pocuj, hviezda, na spatnu branu stekas.
P.Kurbel bol ten co doplnil MsZ o bod o vode, on bol ten co chcel zaviazat poslancov a richtara aby sa zacali snazit to riesit.
Citaj vsetko.
hviezda | 24-07-2013 13:38:59
p. Kurbel a to sa vam zdalo v poriadku, ze jedna cisterna bude rotovat po danej trase v casovom rozvrhu, ktory pozna niekto na mestkom urade? Taketo riesenie situacie by som na mieste primatora vobec neakceptovala. Aj keby som mala jednu cisternu tak info o mieste a case odbere by som zverejnila, kde by to bolo len mozne, cez rozhlas, stranku, vyvesne tabule.. Zabezpecila by som pitnu vodu hlavne pre deti a starych ludi t. j skolky, zapojila by som rozne organizacie, ktore maju na starosti seniorov. potom by som urychlene hladala sposoby ako zabezpecit viac cisterien, chcela by som aktualne informacie o mikrobiologickom zlozeni vody, komunikovala by som s vodarnami o rieseni situacie. Mozno to vsetko aj robite, no vobec to neprezentujete, ludia su nespokojni nemaju informacie a to je to najhorsie.
pre Pavol Kurbel | 24-07-2013 13:19:54
ja som napočítal 5, skúste znova počítať pán poslanec ... 10 odberných miest, 5 naraz, striedajúcich sa po 2 hodinách, jedno z nich je aj štadión H.Č.
Pavol Kurbel | 24-07-2013 12:55:36
Včera som na mestskom zastupiteľstve navrhol doplnenie programu o bod- Vzniknutá situácia s vodou. Vo svojom príspevku som povedal, že je na srandu, aby v sedemnásť tisícovom meste bola jedna cisterna s vodou. Ak je v našom meste 4000 domácností-čo je viac- tak napustiť päť litrov vody aj s prestojmi trvá možno dve minúty. To znamená, že z jednej cisterny by sa do 4000 domácností nabrala voda za 133 hodín. Preto som žiadal, aby sme prijali uznesenie, ktoré zaviaže primátora vytvoriť tlak na vodárne, aby pristavili aspoň 5 cisterien. Nech si ich požičajú hoci aj z Košíc či od vojakov. To je jedno. Martin sľúbil, že aj bez uznesenia to zariadi. Pred chvíľou som bol na stránke mesta a zistil som, že v meste sú tri cisterny. Aspoň podľa rozpisu mi to tak vychádza. Minimálne ešte aspoň jedna by mala byť, aby obyvatelia Horného čepeňa nemuseli chodiť do mesta pre vodu. Býva tam veľa starých ľudí, ktorí maju problém sami so sebou a nie ešte aby si išli kilometer či kilometer a pol pre vodu.
Jozef | 24-07-2013 12:33:32
a takto im nejaky provokater Majko pozbieral body.
Toto mala byt agenda buduceho kandidata do VUC, kedy by s velkou slavou poklopkal po novom potrubi pre mesto.
A teraz trt s makom a bez vody.
Či?
tofo | 24-07-2013 12:28:06
Ssom zvedavy co by sa dialo keby bola nejaka vaznejsia katastrofa v meste. Organizacia uplne nezvladnuta cisty chaos. Ked sa tu pisalo ze v tom rozhlase nema byt vselijaka reklama a vyhlasovane ceny rozkov vo Vrave tak tomu nikdo neveril ale teraz ked sa volaco stalo kazdy uz ten blby rozhlas igonroje lebo uz ho ma plne zuby za to by sa nedalo tiez podat trestne oznamenie?
nika | 24-07-2013 12:11:03
uz je to na mestskej stranke
hviezda | 24-07-2013 12:05:30
ale ved je to jasne preco sa tieto infosky neposkytuju verejne, ved to by stupla spotreby vody z cisterny, ktora je zadarmo, radsej nech platime za nasu z vodovodu
Diana Eliášová | 24-07-2013 11:57:44
občan, jednu informáciu mi dal pán na telefóne a druhú ten, ktorý stál pri cisterne. Čiže tí, ktorí vozia vodu, vedia, kde a kedy majú stáť. A toto je smutné, pretože toto má verejnosť vedieť!
alexandra | 24-07-2013 11:51:58
milé, my sme v práci v Ba, prídeme večer domov a vodu si mám priniesť odtiaľto?:)
Seredanka | 24-07-2013 11:48:49
Preco ten zoznam co vyhlasovali nie je na stranke mesta?Kazdy nepocuje hlasenie v rozhlase.
Seredanka | 24-07-2013 11:47:10
Aj na Fandlyho pri skole je do jednej
nika | 24-07-2013 11:46:27
teraz dorazila cisterna
Lucy | 24-07-2013 11:44:22
Na Garbiarskej je, vidim ju z okna
Obcan | 24-07-2013 11:42:03
Diana Eliášová | 24-07-2013 11:20:24

No pan si zjavne protireci:
Na jednej strane povie ze tam moze byt o 5 min,20,alebo za hodinu,na druhej strane povie ze ma PRESNY rozpis kde a kedy budu stat :-))))))))))

Inak zamer ZVS je uplne jasny:
Tu nejde o to pomoct ludom s vodou a auta stali na miestach kde ludia vedia ze tam budu,vyzera to tak ze vyslali az JEDNO auto a to ma za ulohu co najviac behat po meste aby bolo videne = snaha akoze nieco riesit.
Ze si stihne nabrat vodu par ludi maju u prdele.

este raz zopakujem co som pisal minule:
Na taketo mesto musia byt permanentne k dispozicii 3-4 SUPRAVY,to jest vozidlo+prives.
Mat stabilne miesta a doplnat a doplnat a doplnat !!!
nika | 24-07-2013 11:33:27
teraz hlasili vmestskom rozhlase ze od 11tej do 13tej bude cisterna na garbiarskej pri byvalej skole a nic tam neni len narkomani sa vyvaluju v trave
Diana Eliášová | 24-07-2013 11:20:24
Dnes som od rána naháňala cisternu po Seredi, s dvomi malými deťmi v závese. Našla som ju stát na Dolnomajerskej, a keď som pár minút predtým volala na číslo uvedené, ako infolinku, dotyčný pán mi povedal, že cisterna môže byť na mojej ulici za 5min, za 20min alebo aj za hodinu. To je mi užitočná informácia!! Takže si postavím stan pred vchodom a budem čakať celý deň na ňu. Nezvládnutie situácie, hanba kompetentným. Pán pri cisterne mi povedal, že majú presný rozpis, kedy a kde budú stáť. Takto im to nariadili. Prečo do čerta toto nedajú vedieť aj verejnosti??

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign