Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 19. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Ďakujem za nedôveru „priatelia“

I keď som to už v predchádzajúcich článkoch a diskusných príspevkoch niekoľkokrát jasne napísal, musím sa opakovať. Opakovanie je vraj matkou múdrosti. Škoda že múdrosť nemá ani len najmenšiu šancu prevychovať dieťa, poviem to jemne, nerozumné. Po troch rokoch pravidelného prispievania na SOL som si začal stále viac uvedomovať, že reagovať na otázky väčšiny anonymov, ktoré sú formulované tak, aby najprv urazili, je stratou času. Áno, som autorom výroku, že pýtať sa je právo a odpovedať je povinnosťou. Lenže svet nie je ani biely, ani čierny. A všetko so všetkým súvisí. Vôbec totiž nie je jedno, ako je otázka položená. Príklad aktuálny a hovoriaci za všetky. Na rokovaní MsZ som povedal, že vládou prijatý zákon o spoplatnení používania diaľnic vyvolal negatívny následok – prejazdy ťažkých nákladných vozidiel po cestách I a II. triedy, ktoré spoplatnené nie sú.

Hneď prvá reakcia samozrejme anonyma spochybnila pravdivosť môjho konštatovania a dotyčný sa pýta na možnosť poťahovania akýchsi správnych, eventuálne právnych pák. Pýta sa na riešenie osadením zákaz vjazdu vozidiel nad 7,5 tony. V tomto prípade nie Redbul ale nevedomosť dala krídla. O čom mám diskutovať s anonymom, ktorý nepozná ani len základy právnych vzťahov pri užívaní ciest motorovými vozidlami? Čo je férové na otázke, ktorá nemá reálny podklad?

Ďalšiemu anonymovi sa zdalo, že jediná búrlivá diskusia bola k návrhu Zásad odmeňovania poslancov a členov komisií Mestského zastupiteľstva. Skutočnosť je takáto. Prerokovanie tohto bodu rokovania trvalo celkom 11 minút. Výsledkom bolo schválenie podstatne menších odmien, než boli vyplácané v minulom období. Hrdinskému anonymovi išlo evidentne len o spochybňovanie poslancov. O čom sa mám s takýmto človekom baviť? O jeho nenávisti a bezmedznej snahe pošpiniť, čo sa len pošpiniť dá?

A keď už nemá pán anonym nič iné, tak oznámi ľudu, že som si kúpil bavoráka a plebs ma nezaujíma. Čo na tom, že vozidlo vyrobené v roku 1996 bolo kúpené päť mesiacov pred voľbami, kedy som ani netušil, či vo voľbách uspejem? Bezvýznamná kúpa ojazdeného vozidla je umelo spojená s mojou terajšou funkciou. Anonym svojich druhov včlenil pod pojem plebs a moje odmietanie reagovať na ich provokácie je prezentované ako moja neochota odpovedať na otázky. Typický bulvárny produkt. O čom mám s autorom takýchto úvah diskutovať? Jedinou mojou obranou je,  nereagovať na ne. Tak teda ešte raz a  naposledy páni anonymní hrdinovia. Moje články v SOL sú a budú prístupné na diskusiu iba prihláseným diskutérom, ktorí sa nehanbia za svoju tvár a meno. Nebudem reagovať ani na jednu otázku položenú v diskusiách otvorených pre všetkých. A nepokúšajte sa ma vydierať upozorňovaním, že „Aj anonym v SOL je VOLIČ!“ Anonym je vždy len anonym. Voľby nie sú anonymné. Volič sa preukazuje volebnej komisii preukazom totožnosti. Jeho voľba je tajná. Nie on.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
›REGISTROVANÍ MENOM‹
registrovaní nickom
všetci
Registrovaný Ľubomír Veselický Ľubomír Veselický | 24-04-2011 18:50:27
Príjemný nedeľný podvečer všetkým, ktorí sa vyjadrili. Nie som frustrovaný. Frustrácia sa vysvetľuje aj ako sklamanie, beznádej či depresia. To pri podpásovkách necítím. Vnímam len zbabelosť tých hlasov. Denne sa stretávam s občanmi nášho mesta. Prichádzajú na úrad s rôznymi problémami a názormi. Nie vždy im môžeme vyhovieť. Často sú ich predstavy o riešení ovplyvnené neznalosťou toho, čo nás všetkých vo verejnej správe viaže. Je to právny poriadok. Preto trpezlivo vysvetľujeme a uvažujeme spolu ako situáciu zlepšiť. Veľmi si vážim každého takéhoto občana, pretože na úkor svojho voľného času prichádza a hľadá odpovede tam, kde ju oprávnene očakáva. A verte, že aj v takýchto prípadoch sa stane, že ten, kto prichádza napríklad so sťažnosťou býva neobjektívny a ventiluje svoj hnev. A popri tom povie aj slová, ktoré by nemusel a ktoré môžu uraziť. Napriek tomu si takéhoto človeka vážim a snažím sa ho trpezlivo vyviesť z omylu a ukázať mu status quo. Trvá to niekedy aj hodinu. Ten čas ale vždy stojí za to. Môj článok nebol reakciou na provokáciu. Ani vodou na mlyn tým blbom. Z mojej strany to bola jasná správa. Z tohto zdroja voda nepotečie!
Registrovaný Peter Klokner Peter Klokner | 23-04-2011 22:02:27
Pán Veselický....úplne chápem vašu frustráciu. Je zrejmé že vám pribudlo starostí a tak je celkom logické, že naozaj občas nemá zmysel reagovať na anonymné výplody nejakého zblúdenca. Myslel som si ale, že tak ako ste so stoickým kľudom zvládli pred časom "stĺpkygate" rovnako sa dokážete vysporiadať aj s podobnými "taľafatkami". Už sám fakt že ste sa nechali vyprovokovať k tomuto článku je voda na mlyn blbom, ktorí zjavne dosiahli vo vašom prípade svoje.

A podľa mňa keby ste si kúpili Moskvič Aleko, budú vám pre zmenu vyčítať že ste stará nepolepšiteľná štruktúra.
V každom prípade držím palce.
Registrovaný Monika Járebová Monika Járebová | 22-04-2011 01:01:23
Ja Vam doverujem pan Veselicky a tiez Vam fandim. Zavist je velka pani. A uvedomenie si, ze niekto je viac inteligentnejsi ako "anonym" to je velky dovod na zavist.
Registrovaný Tibor Nešťák Tibor Nešťák | 22-04-2011 00:33:57
moj skromny nazor:

1. primator, prednosta, poslanci ani ostatni zamestnanci MsU by sa nemali zapajat do anonymnej diskusie

2. na ich vyjadrenia by mala byt viac zvyraznena neanonymna diskusia - miesto pre odpovede na inom mieste SoL - ludia by si zvykli, keby to zacalo skutocne fungovat

3. plytvat energiou ma anonymnych krtov je zbytocne ... najvacsim trestom pre jedincov takejto a podobnej mentalnej urovne je ignoracia - ze osocuje a ohovara? ... kazdy anonym je dosazitelna konkretna osoba

4. odhliadnuc od problemov s diskutermi mi tu chyba nejaky pravidelny report o tom co sa deje, chysta v meste atd.
Registrovaný Marta Bauer Marta Bauer | 21-04-2011 23:14:20
Dobrý večer,
p.Majko podľa mňa ste správne skonštatovali, že situácia nie je zlá, ale bude!
Zdravím p. Veselický, konečne môžem komentovať Váš článok, vysvetlili ste to všetkým pekne po poriadku. Verím, že to tých anonymov aspoň trochu zamrzelo.
Registrovaný Miloš Majko Miloš Majko | 21-04-2011 22:30:37
Lubos, suhlasim. Inak sa mi vyjadrit ani neda.

Je fakt, ze za tri roky vyvoja SOL sa diskusia podstatne scivilizovala a jej uroven sa stale zlepsuje. No je to stale "hlas ludu" a nie kazdy z nas je schopny vyjadrovat sa kultivovane aj k palcivym temam. A pritom sa to da.

Registracie plnym meno a priezviskom a plnymi identifikacnymi udajmi takmer denne pribudaju. A pribuda aj prispevkov od novych autorov. To nas tesi a je vidiet, ze noviny sa uberaju spravnym smerom.

Stale nechavame na autoroch clankov, pre aku diskusiu sa rozhodnu. Denne zhruba kazdu hodinu diskusiu kontrolujeme a prakticky denne robime zasahy, i ked to mnohi citatelia ani nepostrehnu.

Nemyslim si, ze situacia je v sucasnosti zla. Este len bude. Ludia a hlavne mladez je odchovavana na verejnych diskusiach a SMS kach. Strohe spravy a bezvyznamne poznamky - iba aby nieco napisali. A nasledne to normalne diskusie iba znehodnocuje.
Preto je na citateloch, aby sa rozhodli, aku vahu prilozia ktoremu diskusnemu prispevku.
Registrovaný Daniel Loffler Daniel Loffler | 21-04-2011 20:49:44
vidite p. Veselicky... to je dnes taky svet kapitalisticky. A uz predvcerom som si hovoril, ze pomerne vela diskusii, zacina byt otvorenych pre diskusie "kohokolvek". Slovensko je male a anonyma vzdy potesi, ked moze niekomu urobit zle.
Registrovaný angelika danisova angelika danisova | 21-04-2011 20:47:50
Pan Veselicky,fandim Vam,...

Pre pridávanie komentárov k článkom sa prihláste. Ak nemáte prihlasovacie meno a heslo, zaregistrujte sa tu.

Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign