Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
INFOSLOBODA Transparentnosť v samospráve
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

Absurdita slovenskej samosprávy v Šoporni

Vladimír ŠpánikDátum14. 01. 2013 02:52:29TémaZOMOS

Referendum o odvolaní starostu obce Šoporňa  si sám starosta Šoporne Vlček bez  väčších problémov opäť  pripravuje zmeniť na frašku  a výsmech   samospráve a obyvateľom obce.

Zastupiteľstvo riadne a zákonnou cestou vyhlásilo na 26.januára 2013  už opakované referendum o odvolaní starostu obce, tentokrát  bez podpory petície obyvateľov obce, na základe  výsledkov kontroly hospodárenia  starostu, jeho neustálym porušovaniam zákona a interných predpisov obce.

Je zarážajúce, že napriek  viac ako 100 trestným oznámeniam na  zmarenie miestneho referenda  na odvolanie starostu obce Šoporňa, ktoré bolo vyhlásené 10.marca 2012 polícia  konštatovala ,že   bolo všetko v poriadku a skutok  sa nestal.

Ak aj strávim  takýto výsledok „šetrenia“,ťažko  strávitelná je  ale situácia dnes, kedy sa zjavne  opäť starosta  Šoporne  chystá zmariť aj ďalšie referendum o jeho odvolaní.

Postup je jednoduchý. Vyhlasuje, že referendum bolo vyhlásené nezákonne.

Nakoniec pravda je, že  vyhlasovať si  vzhľadom k stavu jeho mysle môže čo chce, ale aby mu umožnila absencia  sankcie v zákone o obecnom zriadení aj tentokrát  zmariť  zákonne  vyhlásené referendum len preto, že on je o tom presvedčený je už absurdné. Stav kedy môže starosta beztrestne porušovať  zákony, zneužívať svoje postavenie tak, že v “dobrej viere“ zamedzí distribúciu  zákonne  nariadených  oznámení o konaní  miestneho referenda, nemieni zriadiť referendovú miestnosť  a úplne ignoruje  rozhodnutie zastupiteľstva o spôsobe prípravy a vykonania  miestneho  referenda je  nepostihnuteľný len preto, že  ide  o samosprávu a samospráva sa má sama vyporiadať s týmito záležitosťami, je skutočne  poznanie, čo ma desí!

Desívé ale na tejto situácii je, že stovky obyvateľov obce Šoporňa  nemá žiadnu nádej domôcť sa svojho zákonného práva  napraviť to, čo vo voľbách  zbabrali. A samozrejme je tu stále  možnosť, že  tento pocit bude mať menšina  a starosta o svoju stoličku nepríde.

Problém ale je,že túto zákonnú možnosť obyvateľom obce vezme ten, kto sa sám stavia nad zákon a jednoduchou nečinnosťou zamedzí  výkonu občianskych práv   obyvateľom obce.

Ešte aj  ústavný súd   sa vyjadrí, že nemá kompetencie  rozhodnúť v takejto veci. Úplne primitívnym spôsobom jedného  voleného  funkcionára, ktorý má zákonosť na háku  nám  v systéme slovenskej samosprávy  rieši   veci jedinec ktorý  sa cíti ohrozený.

Čo to je za zákon, ktorý umožní  „obžalovanému“  nevpustiť sudcu do súdnej siene?

Združenie občanov miest a obcí Slovenska(ZOMOS) už eviduje viac prípadov kedy  si občania vzali veci do vlastných rúk kde starosta postupoval podobne ako ten šoporniansky.

Boli prinútení  dať si urobiť razítko obce, zohnať z náhradných zdrojov zoznam voličov a zriadiť náhradnú referendovú miestnosť.Sami presvedčiť banku,že  starosta je už ex-starosta a zrušiť mu možnosť nakladať s obecnými financiami.

A to všetko len preto, že odvolávaný,resp aj už odvolaný starosta  si povedal, že  postup zastupiteľstva je nezákonný. Tu sa ale treba pýtať ako je to možné,že súčasná legislatíva samosprávy   je takto benevolentná k exentrickým starostom?

Táto situácia kedy je možné aby sa toto všetko dialo je neúnosná a myslím že ak štát rozhodol  prostredníctvom parlamentu, že budeme mať samosprávu, tak by sa  štát mal aj postarať aby tá samospráva nebola  deformovaná   samotnými  starostami, chránencami ZMOSu, ktorý nielen že nevyužíva svoju autoritu na ochranu zákonnosti, v samospráve, ale ešte ochotne  poskytne právnu radu starostovským zbojníkom typu Vlček.

Je zjavné, že tvorcovia  zákona obecnom zriadení  nepredpokladali  takéto správanie sa starostov a parlament  schválil zákon vhodný do  tradičnej  demokracie Švajčiarska, ale nie do džungle  slovenských pomerov.


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
referendum | 23-01-2013 16:21:52
Treba zagitovať čo najviac ľudí, aby sa zúčastnili - osloviť všetkých príbuzných a známych - aby sme ukončili túto trápnu kapitolu života našej dediny a zbavili sa parazita.
Fico prišiel na sponzorskom od J&T a Penty, ale odíde svinským krokom a rýchlo". | 23-01-2013 11:32:33
tak vam treba komunisticky posranci aj na vas došlo rozsivate po slovensku len zlo a nenavist
co prišiel na sponzorskom od J&T a Penty, ale odíde svinským krokom a rýchlo". | 23-01-2013 11:30:42
tak vam treba komunisticky posranci aj na vas došlo
dfjghwjdrg | 23-01-2013 10:45:51
inak vsetci poslanci na cele s p. Machom a tiez vsetci zamestnanci obecneho s p. Vlcekom by mohli ist cistit ulice a chodniky od ladu.
A popri robote sa dohodnut ako dalej.
.JA. | 14-01-2013 20:35:40
Pán Špánik, presné a výstižné!
anonym | 14-01-2013 18:40:07
P. Špánik, pýtam sa, je ale nie je možné túto situáciu na Slovensku, ktorá sa deje v samospráve podať alebo oznámiť na europsky súd?
Veď to je výsmech, čo si niektorí starostovia dovoľujú, za obecné peniaze.
občan | 14-01-2013 17:04:00
čo to starosta rozprával v rádii, že mu neboli dodané podpisy?? a jaké?? obecná komisia ho dva razy vyzvala písomne k odpovedi, tak prečo jej nenapísal, že nemá vsetko v poriadku?? a že sa mu vyhrázajú?? ato kto?? si vymysla, aby bol zaujímavy?? to uz nevie kam z konopí, ved on nemal problem klamať aj pri velkých volbách do novín, ze volby prebehli v poriadku, aj ked celé slovensko muselo na sopornu čakať. začínam sa hanbiť ze tu bývam, takéhoto človeka tu mať za starostu.
Juraj Kukla | 14-01-2013 16:09:09
Jeden nemenovaný krajský prokurátor nám nakoniec na jednom stretnutí povedal: "Je to zákonom chránená zverina". Tento výrok hovorí za všetko. A polícia? O tej je škoda sa vyjadrovať, kryjú na povel, sypú nezmyselné frázy, skutok sa nestal, skutok nieje trestným činom , nekonal úmyselne, dôkazy si vyberajú podľa svojej potreby, ostatné ignorujú .... skrátka nová diabolská totalita na ponižovanie ľudí. Je nečase, aby ľudia prestali podporovať (akože vylepšovať ) tento diabolský nezmyselný systém takzvanej samosprávy, ktorá nikdy nemôže takýmto spôsobom fungovať. Je to len hra na znechucovanie a odraďovanie ľudí.
velepánom | 14-01-2013 11:25:42
tento stav vyhovuje. ak by to bolo inak, už dávno by bol zákon upravený a istí starostovia by už dávno bručali v base.
nie len v Šoporňa | 14-01-2013 10:41:16
je pod vplyvom človeka ktorí sklamal dôveru svojich voličov.Nemožnosť sa takou situáciou rýchlo a efektívne vysporiadať je chybou a komunisti sediaci v kreslách na ZMOS sa ticho škeria pri pohľade na to čo sa deje a aké právomoci dali miestnym zlodejom

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign