Prihlásiť sa Prihlásiť sa | Registrácia Nová registrácia
Rescue Online | Sereď Online | SOL archív | Reportér 24

Najhoršia je mlčiaca väčšina
Označenie inzercie
Sereď Online

ISSN 1337-8481   Dnes je 18. 3. 2020, meniny oslavuje: , zajtra
RSS Export článkov
Top panel
Vrazda novinára a jeho priatelky nesmie zostat zabudnuta
Označenie inzercie
Wifina - internetove pripojenie pre verejnost
Označenie inzercie
RubrikyRubriky
FOTO
Označenie inzercie
ŠKOLA DEMOKRACIE
Označenie inzercie
EXPEDICIA BALKAN 2014
Označenie inzercie
Sherlock Holmes
Označenie inzercie
Lekáreň
Údaje o lekárskej službe na dnešný deň nie sú dostupné.

Kino Nova
Múzeum Sereď
Farnosť Sereď
Označenie inzercie
Historické fotografie
Sereď
Označenie inzercie
Linky
Videá

" Vlajka Európskej Únie je symbolom nášho otroctva a neslobody " - píše sedem občanov primátorovi Trnavy

Miloš MajkoDátum17. 04. 2014 18:13:04TémaNázor občana

Hneď na úvod si dovolím podotknúť, že o uverejenie otvoreného listu primátorovi Trnavy nás požiadal Radovan Hynek a my tak robíme z dôvodu poskytnutia mediálneho priestoru občanom, ktorí majú právo na vyjadrenie názoru.

S textom uvedeným v liste sa nestotoźňujem a verejne sa od neho dištancujem. 

Zastávam však názor, že každý názor má právo byť predložený na verejnú diskusiu - tým skôr otvorený list primátorovi mesta od jeho občanov.

 

Radovan Hynek,Čajkovského 49,Trnava 91708


Váž. Pán primátor
Ing. Vladimír Butko
Hlavná 1
917 71 Trnava


V Trnave 10.4.2014
VEC: OTVORENÝ LIST

    Vážený pán primátor.
1.5.2014 uplynie 10 rokov vstupu Slovenska do Európskej Únie.Bude to smutné výročie nášho otroctva a neslobody v tejto zločineckej až fašistickej organizácii.
Prečo fašistickej?Pozrime sa trochu do histórie.
    Počas 2. svetovej vojny sa 7 km od vyhladzovacieho tábora Osvienčim nachádzal chemický a farmaceutický koncern IG Farben,ktorý vyrábal plyn na vyvraždenie ľudí v Osvienčime,neslávne známy pod názvom Cyklón B.Členovia predstavenstva a dozornej rady IG Farben boli v Norimberskom procese odsúdení k dlhoročným nepodmienečným trestom odňatia slobody.Po odpykaní trestu sa opäť dostali na kľúčové miesta koncernov,ktoré vznikli reštrukturalizáciou IG Farben.Boli to podniky BASF,Bayer a Hoechst.
  Jeden zo zakladajúcich členov EHS,predchodcu dnešnej EÚ,prof. dr. Walter Hallstein (člen NSDAP 1933-1945) sa v roku 1957 stal prvým a zakladajúcim prezidentom Európskej komisie.
  Ďalší nacista Fritz Ter Meer,ktorý sa po odpykaní trestu stal predsedom správnej a dozornej rady koncernu BASF je dnes považovaný za jedného z architektov predchodcu EÚ.
  Tretí nacista,ktorý je tiež považovaný za jedného z otcov EHS je Carl Wurster,ktorý sa v roku 1952 stal predsedom správnej a dozornej rady BASF.Do roku 1945 bol člen dozornej rady firmy DEGESCH,pobočky koncernu IG Farben,ktorá vlastnila patent na už spomínaný Cyklón B.
  (zdroj:Taylor,Rath,Niedwiecka-Nacistické korene Bruselskej EU)
Zločinecká organizácia je to preto,lebo súčasná EU je len synonymom okrádania,výpalníctva a genocídy národných štátov,v našom prípade Slovenska,ktoré vstupom do EÚ stratilo takmer všetku suverenitu.Pozrime sa na fakty.                                                                                                                                                
   Boli sme prinútení vstúpiť do trvalého eurovalu,do ktorého musíme vložiť 659,2 milióna eur v 5 splátkach.To znamená,že sme si my sami museli požičať na to,aby sme zaplatili dlhy iných.To je čisté výpalníctvo!1,2 miliardy eur sme obetovali na záchranu španielskych súkromných bánk!Viete si vy predstaviť,že  Vašu krachujúcu firmu zachraňuje cudzí štát?!Aby toho nebolo dosť,je tu aj náš ručiteľský prísľub v Eurovale vo výške 7,72 miliárd eur,približne 5,1 miliárd eur predstavujú akcie splatné na požiadanie,ktoré sa Slovensko zaviazalo splatiť v špecifických prípadoch.A ako ďalší príklad výpalníctava je to,že z trvalého eurovalu nie je možné vystúpiť!
  Ak niekto operuje s tým,že ale veď predsa dostávame peniaze z eurofondov,tak je to len mýtus.Nie sú to totiž peniaze,ktoré nám EÚ dáva zadarmo.Za každé euro z eurofondov Slovensko zaplatilo 90 centov,do roku 2009 to bolo vyrovnané-za euro sme dostali euro.
  Ďalším mýtom je aj to,že vystúpením z EÚ by členské krajiny EÚ prestali s nami obchodovať.Voľný obchod totiž zabezpečuje Európsky hospodársky priestor,ktorého sme sa stali súčasťou spolu so vstupom do EÚ,ale EÚ a EHP sú dve oddelené veci.
  O Lisabonskej zmluve,ktorú Slovensko podpísalo bez referenda sa netreba ani zmieňovať.
  Súčasťou predvstupových dohovorov Slovenska do EÚ bol súhlas našich politikov s predajom našej pôdy,ktorého moratórium končí práve 1.5.2014.Tento čin je vlastizrada od našich politikov a účelová genocída slovenského národa od EÚ,lebo takto sa národ stáva potravinovo závislým a nesebestačným!
   Dôkazom toho sú aj dotácie pre slovenských poľnohospodárov,ktoré sú až smiešne v porovnaní s dotácami pre francúzskych poľnohospodárov.
Vstupom do eurozóny,po ktorom nastalo neuveriteľné zdražovanie,sme stratili ďalší výraz našej suverenity-vlastnú menu.S tým súvisí aj menšia životná úroveň Slovákov,ktorých väčšina žije na hranici chudoby,zadlžujú sa a keď nezvládajú splácať svoje dlhy,páchajú sociálne samovraždy.To je len ďalší dôkaz genocídy slovenského národa Európskou Úniou cez ekonomiku!
   Slovensko je krajina založená na kresťanských princípoch,preto nemôžeme tolerovať rodovú rovnosť,ktorú sa nám snaží vnútiť EÚ a chce zaviesť jej vyučovanie už do materských škôl.Rodina je základom národa a tak nie je možné schvalovať rovnocennosť manželstva a registrovaného partnerstva.Bez potomstva totiž národ vymrie.S tým úzko súvisí aj tzv.juvenilná justícia,pretláčaná taktiež EÚ.Je to len ďalší dôkaz snahy o genocídu národa.Vrcholom,ako zbaviť národné štáty suverenity,je snaha EÚ vytvoriť Spojené Štáty Európske.
  Vlajka Európskej Únie je symbolom nášho otroctva a neslobody.
    Preto Vás pán primátor vyzývame,aby ste naneskôr do 1.5.2014 v našom meste stiahli všetky vlajky Európskej Únie zo všetkých úradov tak,ako to urobilo mesto Banská Bystrica.Upozorňujeme Vás,že ak tento otvorený list budete ignorovať a nesplníte našu výzvu,rozbehneme petičnú akciu v tejto veci.
   S pozdravom občianski aktivisti

                                                          Radovan Hynek
                                                          Martina Hornáčková
                                                          Nikola Hornáčková
                                                          Henrieta Hornáčková
                                                          Vladimír H. (občan požiadal o nezverejnenie mena)
                                                          Dagmar Zelenajová
                                                          Radovan Vacula

(podpisy predkladáme v prílohe)

 


Komentáre k článku:

Komentovať môžu:
registrovaní menom
registrovaní nickom
›VŠETCI‹
Neverim | 20-04-2014 06:51:36
Toto vsetko,pocinajuc clankom a konciac prispevkami,je take absurdne take nenormalne,ze sa mi ani nechce verit,ze to pisu dospeli ludia.Hlavne ten prispevok od Jopo.
Jopo | 19-04-2014 18:29:28
Pre anonim:Stebou v tomto nesúhlasim mne nie je jedno kto bode vládnut na Slovensku, či nemec alebo maďar, len nech je to hlevne ŽID.
hombre | 19-04-2014 09:43:49
Naviažem na príspevok od "Vážený aktivista | 18-04-2014 12:00:53" V ňom sa po.i. píše:"... Za to ako sa tu máme môže naša národná uvedomelosť pri spravovaní štátu a náš nevzdelaný prejav pri voľbách všetkého druhu." doplním a ZA MIERU A PRAVDIVOSŤ POSKYTOVANÝCH INFORMÁCIÍ OBYVATEĽOM TEJTO KRAJINY" A keďže ľudia si už na tento NEZODPOVEDNÝ spôsob života predovšetkým voči SEBE a svojim DEŤOM zvykli, je to tak, ako to všetci poznáme. A mám vážne obavy, že sa na tom niečo podstatné zmení. Žiaľ!
P.S. že to tak funguje stačí sa obhliadnuť pár dní dozadu, keď pri prezidentských voľbách bola najväčším problémom v tejto krajine scientológia. Mnohí voliči si ho osvojili bez toho, že by vedeli o čom to je!
shelley | 18-04-2014 13:36:44
A ja by som ešte doplnila : kakaja natura, takaja kuľtura, ...kakaja kuľtura, takyj narod.....savietskyj....
Vážený aktivista | 18-04-2014 12:00:53
Ak by sme tu nemali EU máme tu Bielorusko na čele s Muftym. Za to ako sa tu máme môže naša národná uvedomelosť pri spravovaní štátu a náš nevzdelaný prejav pri voľbách všetkého druhu. Všetko to však vychádza z miery inteligencie národa ako celku. Aký národ taká vláda,aká vláda taká krajina.
anonym | 17-04-2014 21:16:15
Pán Hynek teším sa na Spojené štáty európske a nemám nič proti tomu. Čo by dnes bola Arizona alebo Texas? A radšej nech mi vládne nemec z Bruselu ako zlodej z Topoľčian.
anonym | 17-04-2014 20:22:15
Ja síce s niektorými vecami uvedenými v článku súhlasím, napr. väčšina Slovákov žije na hranici chudoby, zadlžujú sa, nesúhlasím s juvenilnou justíciou, ale... Stiahnutím všetkých vlajok Európskej Únie zo všetkých úradov sa problémy vyriešia? Čo chcú títo aktivisti vlastne dosiahnuť? A čo má s tým primátor Trnavy? Je to len bezvýznamná snaha, ktoré nerieši nič z toho čo je v článku napísané.

UPOZORNENIE: Zo strany vydavateľa novín ide o pokus zachovať určitú formu voľnej komunikácie – nezneužívajte túto snahu na osočovanie kohokoľvek, na ohováranie či šírenie údajov a správ, ktoré by mohli byť v rozpore s platnou legislatívou SR a EÚ alebo etikou.

Komunikácia medzi užívateľmi a diskutujúcimi ako aj ostatná komunikácia sa v súlade s právnym poriadkom SR ukladá do databázy a to vrátane loginov - prístupov užívateľov . Databáza providera poskytujúceho pripojenie do internetu zaznamenáva tiež IP adresy užívateľov a ostatné identifikačné dáta. V prípade závažného porušenia pravidel, napríklad páchaním trestnej činnosti, je provider povinný vydať túto databázu orgánom činným v trestnom konaní.

Upozorňujeme, že každý užívateľ za svoje konanie plne zodpovedá sám. Administrátor môže zmazať príspevky, ktoré budú porušovať pravidlá diskusie, prípadne budú obsahovať reklamu, alebo ich súčasťou budú reklamné odkazy. Vydavateľ novín a redakcia nezodpovedá za obsah príspevkov diskutujúcich a nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov.

Optik MORVAY AKCIA
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Pridať komentár
iLieky
Označenie inzercie
Reklamna plocha - bannerovy pruzok
Označenie inzercie
Reporteri
Označenie inzercie
Direct real Norea - REALITY
Označenie inzercie
Optik MORVAY
Označenie inzercie
Papiernictvo Kizze
Označenie inzercie
Begam Trnava
Označenie inzercie
Usporne vykurovanie
Označenie inzercie
LED ARENA
Označenie inzercie
Autopožičovňa Sereď
Označenie inzercie
Bezpecne mesto
Označenie inzercie
Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Sereď, Slovensko
Jasno
15°
C
72%
Východ 10 km/h
07:02
18:10

Štv

B

23°/12°

Pia

B

22°/9°

Sob

B

22°/9°

Vyhľadávanie
Posledné komentáre
Komentársmutok 11-02-2020 12:40:12:
Tragická dopravná nehoda medzi obcou Šintava a Šoporňa - AKTUALIZOVANÉ
KomentárPolícia Začala trestné stíhanie za zločin v kauze predaja rybníkov v P.Bystrici 08-10-2019 17:02:12:
Sereďskí rybári lovia opäť vo svojom revíri
KomentárPravda je len jedna 03-10-2019 17:26:08:
7. zasadnutie Obecného zastupiteľstva v Dolnej Strede dňa 3.júla 2019
Komentáranabela 26-09-2019 14:01:27:
Adrian Macho sa oficiálne ujal vedenia obce Šoporňa
KomentárSVD1 14-09-2019 20:22:21:
" V hudbe vyjadrujem svoje pocity "
Komentárveru 01-09-2019 17:42:35:
Z času na čas si zafajčil marihuanu, ktorú si sám dopestoval v dome vo Váhovciach
Komentárs.i.n. 30-08-2019 22:01:20:
Pripomeňme si hrdinov Slovenského národného povstania zo Serede
Komentáranonym 30-08-2019 19:54:00:
"Doteraz som sa nedožil výsledku zo strany MsU, poslancov MsZ v Seredi" - píše občan Serede
KomentárMiloš Majko 30-08-2019 12:57:35:
Prípad Jankovská nie je o stanovisku polície či právoplatnom rozsudku. Je o etike a morálke.
KomentárBlablablaha 29-08-2019 13:39:44:
Vláda schválila návrh nového zákona o občianskych preukazoch
Komentárivan 29-08-2019 11:08:33:
Seniorku v Trnave podvodníci nedostali. Legenda "vnuk".
Komentáruž pred 10 rokmi 29-08-2019 05:22:58:
Trnavská župa začína s rekonštrukciu Krajinského mosta v Piešťanoch a úseku cesty Podbranč - Myjava
Komentárteraz je 28-08-2019 08:18:20:
Obžalovanému starostovi Machovi pred prokurátorkou a sudcom do reči veľmi nebolo. Čo sa dozvieme na pojednávaní zajtra?
Komentárto nevymyslíš 27-08-2019 20:32:27:
Ministerka vnútra vymenovala nového prezidenta HaZZ
KomentárBaba Vanga 27-08-2019 17:15:31:
" Takže, aké riešenie sa núka, aby sme neprešľapovali na tej našej povestnej križovatke, kde nám zabíjajú štát ?" - píše Pavol Varga
Komentárpotecha 25-08-2019 13:41:57:
MFK Zvolen - ŠKF iClinic Sereď 0 : 2 (0 : 1)

Na Expediciu - cestovateľský portál
Označenie inzercie
TPX-NET
Označenie inzercie
Zdravotnicke pomocky Nitra
Označenie inzercie
Hrady a zamky
Označenie inzercie
Ericsoft
Označenie inzercie
TransSibírska magistrála - Cestovateľská relácia
Označenie inzercie
Bottom panel

© SeredOnLine.sk všetky práva vyhradené. Obsah novín je chránený autorským zákonom č. 618/2003 Z.z. a medzinárodným právom.
Prepis , šírenie, či ďalšie kopírovanie tohto obsahu alebo jeho časti, a to akýmkoľvek spôsobom je bez predchádzajúceho súhlasu vydavateľa alebo autora článku zakázané.
Design: © Mgr. Matej Fraňo Logo a názov novín: © Miloš Majko
Noviny sú aktualizované priebežne.
Články uverejnené na SeredOnLine.sk neprechádzajú jazykovou korektúrou.
Redakcia a vydavateľ novín nezodpovedá za obsah autorov jednotlivých príspevkov. Redakcia a vydavateľ nenesie prípadné právne následky za názory autorov príspevkov a príspevky v diskusiách uverejnených v novinách.

Webdesign