Videá

ŠKF Sereď - MFK Skalica 5:0 (2:0)

Igor LehockýDátum24. 03. 2018 23:41:36TémaFutbal
63

2.futbalová liga sa zdá sa už pohla do jarnej časti v plnej sile a 3.kolo jarnej časti v podobe 21.kola súťaže sa dnes od 15.00 hod. odohralo aj v Seredi kde sa očakávalo derby prvého s druhým a to je vždy lákadlo pre fanúšika zo širokého okolia. Počasie pre futbal ako z partesu, trávnik vo veľmi slušnom stave, na slnku okolo 20 stupňov, lepšie sobotňajšie odpoludnie pre priaznivcov futbalu byť nemohlo, bolo už iba na hráčoch, či potvrdia futbalom postavenie lídrov priebežnej tabuľky pred asi super tisíckou divákov.

No a ono to sereďania načali ako sa patrí, lebo bežali prvé sekundy po hvizde hlavného arbitra, Richnák zachytil nepresnú loptu hostí v okolí poliacej čiary, ihneď po ľavom krídle poslal do šprintu pas pre Moronga za obranu a to už býva pre expresný rýchlik č.14 celkom známa vec. Morong ušiel až do šestnástky súpera vľavo kde si loptu ešte potiahol k bránkovej čiare, nasledoval odzadu kopanec obrancu MFK Szőcsa a penalta bola bez váhania okamžite na svete medzi 20tou a 30tou sekundou začiatku zápasu. Loptu si na biely bod postavil kapitán domácich Mečiar a jeho ľavačka nedala Čikoš-Pavličkovi v bráne hostí šancu – 1:0 k ľavej žrdi. V 13.minute z hostí Mizerák videl prvú žltú zápasu za nezmyselné dohratie Mečiara vľavo od šestnástky hostí na bránkovej čiare a Bilas trestal. Postavil sa k zahratiu priameho kopu a asi všetci na štadióne čakali center do šestnástky lenže Bilas to nádherne zatočil na zadnú žrď a neuveriteľne pod ľavou šibenicou od žrde rozvlnil sito – 2:0 v 14.minute. Hostia ale neskladali zbrane, v poli boli na tom kombinačne na veľmi slušnej úrovni, dokázali sa presne nachádzať prihrávkami a pár krát to v okolí šestnástky domácich miešali veľmi dobre ale iba do 23.minuty, do kedy iba dva strelecké pokusy nedokázali ohroziť Ružinského v bráne ŠKF, jeden z kopačky Opielu v 19.minute z 20m ktorý nemal zlé parametre, iba chýbala presnosť. V 20.minute si hostia pekne narazili loptu stredom pred šestnástkou domácich a Tomovič už vo vnútri veľkého vápna na dva krát v tiesni zakončoval dlhou nohou a tak prinútil k jedinému zákroku Ružinského ktorý loptu v pohode zabalil. Bežala 23.minúta, Morong na poste ľavej obrany podržal loptu pred napádajúcim súperom, k autovej čiare si otvoril priestor na dlhý pas, Popin na ľavom krídle si takticky veľmi dobre telom odstavil obrancu, pretočil sa okolo neho a vyrazil za loptou ktorú pustil za obranu a tak Szőcs ťahal ručnú a za seknutie Popina odzadu ako posledný hráč MFK musel vidieť červenú. No a to už bolo hádam aj na uterák, lebo sereďania sa akoby ukľudnili, obozretne a zodpovedne vzadu rozohrávali a najmä po krídlach hrozili do brejkov za obranu hostí. V 36.minute po faule na Moronga priamy kop z 20m zahral Bilas opäť parádne, Čikoš-Pavličko si ale mohol vydýchnuť lebo lopta iba pohladila brvno a skončila za bránou. V 39., 40. a 41.minúte za sebou nasledovali 3 žlté karty, prvú videl Richnák za použitie rúk na súpera odzadu, druhú a tretiu videli hostia za fauly na Popina a Loduhu a rozdelili si ich Švrček a Tomovič. Priamy kop po faule v 41.minute asi z 25m si zobral k realizácii Mečiar a jeho ľavačka orazítkovala žrď ľavej šibenice, opäť skvelý futbalový moment. Vo zvyšku prvého polčasu sa už nič podstatné neudialo, od vylúčenia hráča MFK boli hostia v ofenzíve totálne neškodní, Michalík a Djiby Ba boli dva piliere defenzívy ŠKF, jeden i druhý svojimi zákrokmi zastavovali snahu hostí ešte v čase keď hrali v plnej sile a brejkové veci domácich boli pre hostí počas celých 45 minút hrozbou s ktorou mali vážne problémy, pretože keby si sereďania ustrážili ofsajdovú líniu pred šestnástkou MFK, skóre prvého polčasu mohlo byť pre skaličanov už neriešiteľné.

Do druhého polčasu vybehli mužstvá bez zmien a v 55.minute to načal za ŠKF vynikajúcou loptou za obranu hostí Popin. Do plného šprintu po zemi vysunul medzi obrancov MFK Ulricha na ľavom krídle, ten ušiel s loptou na úroveň hranice šestnástky , na strede videl nabiehajúceho Moronga ktorému poslal presnú loptu a ten zo 14m prestrelil Čikoš-Pavlička – 3:0. Po góle to v podstate bolo na place ako o tej mačke a myši, hostia už neprejavovali vážny záujem o ofenzívu, niekoľko zriedkavých pokusov nikam neviedlo a Ružinský v bráne ŠKF sa v podstate nudil. V 58.minute Richnáka za potlesku divákov striedal v ŠKF Pankarićan ktorý oživil stred pola, v 59.minute z hostí Mizeráka nahradil Šebesta a v 60.minute sa strelecky presadil aj exskaličan Ulrich. Loduha na pravej obrane po strate lopty hostí v okolí poliacej čiary ihneď vysunul stredom Pankarićana, do otvorenej obrany našprintoval Ulrich na ľavom krídle, po prevzatí pasu od Pankarićana si pripravil parketu na zakončenie a cez obrancu z 19m prudko poslal loptu po zemi k pravej žrdi – 4:0 a hostia sa vo zvyšku zápasu v podstate sústredili viacmenej na defenzívu. V 70.minute v MFK Tomoviča vystriedal Majtán a v 71.minute Ulricha opäť za potlesku divákov Laura. Bežala 75.minuta, sereďania obliehali šestnástku hostí, z pravej strany sa lopta dostala nakoniec na Pankarićana vľavo od šestnástky hostí, prihrávkou našiel presne neobsadeného Moronga na strede šestnástky ktorý z 10m nedal brankárovi MFK šancu – 5:0 a Dolného v MFK nahradil Ondriš. Hráči ŠKF už podvedome ubrali z tempa pretože v dôsledku odložených prvých dvoch kôl ich čakajú „dva anglické“ týždne, v ktorých budú musieť zmáknuť zápasy – víkend, streda, víkend a to nebude žiadna prechádzka lídra 2.ligy, na ktorého chce každý zo súperov nejak vyzrieť. V 79.minute ešte v ŠKF Bilasa nahradil Mihálik a potom sa v zostatku minút mohol do streleckej listiny zapísať aj Popin, keď vysoké lopty do šestnástky MFK dva krát hlavou poslal okolo pravej i ľavej žrde.

Dnešný zápas sledovalo 920 platiacich divákov, čo je asi tisícovka skutočne prítomných divákov na štadióne, z ktorých ale iba malá skupinka na malej tribúne pripomínala pravých futbalových fanúšikov ktorí sa snažili o povzbudzovanie počas zápasu. Pred hlavnou tribúnou už boli hráči po záverečnom hvizde odmenení potleskom divákov, poďakovali sa rovnako potleskom a spokojne sa odobrali do útrob štadióna. ŠKF Sereď dnes na výbornú vyšiel úvod zápasu - penalta a bravúra z priameho kopu a po červenej karte to už sereďania nepustili. Prevalcovali vcelku nepríjemne ašpiranta na postup do najvyššej súťaže, rýchle brejky boli pre hráčov MFK ťažko riešiteľné, pretože pri pohľade na počet strelených gólov ŠKF v tabuľke je jasné že ofenzíva Serede je pre súperov devastujúca.

Tréner MFK Skalica Jozef Kostelník po zápase povedal že po tomto výsledku sa mu nehovorí ľahko ale o tom je futbal, my sme robili chyby a súper nás trestal, nevyšiel im úvod zápasu kedy v 1.minúte urobili chybu pri rozohrávke, súper to využil, nasledovala penalta, druhý gól znovu zbytočný faul pomaly z bránkovej čiary, 20.minuta červená karta a to už bolo potom ťažké. V druhom polčase sme chceli dať nejaký kontaktný gól, z toho ale vznikali ďalšie góly keď sme to otvorili, ako som povedal, súper nás potrestal a ja mu gratulujem k výsledku aj k výkonu a verím že táto prehra bola pre nás očistná, lepšie teraz ako pred koncom sezóny a dôležité je kde budeme my a kde budú mužstvá po konci sezóny. Na otázku prečo s mužstvom nie je Cyprich povedal že sa nestihol zrealizovať prestup amatéra z Rakúska do konca januára. Na otázku či zlomovým okamihom bola pre MFK červená karta povedal že aj za stavu 2:0 a aj po vylúčení hráča ešte chceli dať kontaktný gól ale proti takému súperovi ako je Sereď a za stavu 2:0 to už nebolo možné.

Tréner ŠKF Sereď Michal Gašparík povedal, že po výkone v Novom Meste mali chalani veľkú motiváciu že privítame prvé mužstvo tabuľky a že si to s ním rozdáme, chceli sme vedieť na čo máme a na čom sme, Skalicu sme mali zmapovanú, vedeli sme čo hrá tak od prvej minúty sme chceli na nich vyletieť, urobiť na nich tlak aby robili chyby a z toho dať góly na začiatku čo sa nám aj podarilo hneď v 20. sekunde hrubá chyba, vedeli sme že nebudú lopty odkopávať, že budú kombinovať, chcú vykombinovať každú loptu a za toto sme ich vytrestali, chalani boli rýchli, agresívni, dali sme 2 góly ktoré z niečoho pramenili, vylúčenie myslím že bolo, dostal sa za obrancov, sfaulovali ho, ale tak ako povedal kolega, mali aj oni náznaky šancí po ktorých sme z lavičky dvihli hlas lebo zle sme to obsadzovali, Opiela mal šancu ale zblokovali sme to, keby dal gól bolo by to ešte zaujímavé. Prvý polčas sme dohrali za stavu 2:0, do druhého sme chceli znovu na nich vybehnúť a dať tretí, tak sa aj stalo, dali sme 3.gól a hru kontrolovali, chalani už potom niektorí mysleli na Trebišov tak sa šetrili lebo v stredu ideme do Trebišova a myslím že keby bol výsledok vyšší bolo by to dosť kruté pre hostí. Na otázku či rozhodujúcim prvkom hry ŠKF sú rýchle brejky povedal že máme na to typy hráčov, preto to chceme vždy takto využiť, v strede pola získať loptu a z týchto brejkových situácií to využiť, vedeli sme že hostia budú kombinovať, že nebudú desiati brániť a teda že tie šance prídu a to je aj v iných zápasoch, Morong, Laura, teraz Ulrich prišiel a to sú rýchlostné typy a treba to využiť.

Zostavy:  domáci -  M.Ružinský -  M.Mečiar(K), Ľ.Michalík, R.Bilas(79.L.Mihálik), Ľ.Ulrich(71.Ľ.Laura), M.Loduha, A.Morong, R.Richnák(58.F.Pankarićan), D.Ventúra, T.D.Ba, S.Popin

hostia -  J.Č.Pavličko -  L.Švrček, M.Jakubek(K), L. Szőcs, P.Lipták, L.Hlavatovič, L.Opiela, J.Mizerák(59.D.Šebesta), R.Haša, J.Dolný(75.J.Ondriš), F.Tomovič(70.T.Majtán)

Góly: 1.M.Mečiar 11m, 14.R.Bilas, 55.,75.A.Morong, 60.Ľ.Ulrich

ŽK: 39.R.Richnák – 40.L.Švrček, 41.F.Tomovič

ČK: L. Szőcs  MFK

Strely     na bránu – 10 – 1

mimo bránu – 4 – 4

zblokované – 4 – 1