Videá

ŠKF Sereď - FK Pohronie 2:1 (2:0)

Igor LehockýDátum15. 09. 2015 21:21:07TémaFutbal
200

Po jednom dni voľna pre hráčov ŠKF bol ďalším súperom sereďanov dnes od 16.00 hod. v 8.kole DOXXbet ligy FK Pohronie Dolná Ždaňa-Žiar nad Hronom, ktorý je v priebežnej tabuľke na čele skupiny západ, preto sa očakával ťažký súper a neľahká úloha pre hráčov ŠKF, prekonať regeneračný deficit dvoch súťažných zápasov v priebehu 3 dní a v domácom prostredí zabodovať.

Od prvých minút boli aktívnejší domáci, herne mali navrch a väčšia časť futbalu sa odohrávala na polovici hostí, aj keď v 6.minute hostia ušli, Garaj vysunul Blahúta ale jeho strelecký pokus z vnútra šestnástky v pravo bol zblokovaný. V 14.minute prišla prvá šanca domácich keď  Mujkoš po pravej strane poslal loptu pre Čeryho, ten prešiel cez obrancu, vnikol do šestnástky, nabil presne spätnou prihrávkou pre voľného Čertíka ktorý sa v kľude mohol opýtať brankára kam to chce ale zbrklo bránu prestrelil, veľká škoda. Domáci v prevahe pokračovali, hostia nedokázali dlhšie udržať loptu na svojich kopačkách a nepresnými prihrávkami sa zbavovali lopty, zato diagonály Orolina z postu ľavého obrancu na pravé krídlo zamestnávali permanentne obranu hostí a Čery s Tarekom motali hlavy obrany hostí, škoda niektorých nepresných centrov do šestnástky. V 24.minute v ojedinelej akcii hostia zahrozili, keď  sa pekne na hrote uvoľnil Garaj a jeho strelu zo 17m musel Šálka v bráne ŠKF vykopávať. V 29.minute domáci predviedli vynikajúcu vec, dlhá lopta kapitána Huláka našla ofenzívneho Tareka na pravom krídle, obhodil si obrancu už do šestnástky a jeho center milimetrovo našiel nabiehajúceho Huttu ktorý sa z behu ešte pádom položil do hlavičky a z 5m na prudkú loptu Plach v bráne FK nemal nárok - 1:0 vynikajúci a pekný moment ako z učebnice. V 30.minute najprv hosťujúci Nosko videl žltú za faul na prenikajúceho Orolina a v 33.minute po faule hostí si loptu k priamemu kopu postavil Čertík mierne vľavo pred šestnástkou hostí a vynahradil si zahodenú šancu, lebo z 20m to trafil ukážkovo a Plach si loptu už iba za čiarou stihol iba nadvihnúť pod ľavou šibenicou - 2:0, skvelé prevedenie a radosť na štadióne. V prvom polčase dnes v Seredi platilo to staré že futbal niekedy nemá logiku, lebo hostia pôsobili veľmi nevýrazne, nedokázali si vytvoriť jednu súvislú útočnú akciu a strelecké pokusy na bránu ŠKF mali skôr charakter malých domov. Sereďania jednoznačne dominovali, boli bojovnejší a futbalovejší, góly patrili do kategórie ukážkových!

Do druhého polčasu hostia vystriedali, dole išiel Blahút, nahradil ho Paraj a po niekoľkých minutách začali postupne preberať aktivitu na svoje kopačky hostia, ktorí si začali presne prihrávať a už v 51.minute mohli korigovať stav, keď center Frimmela z ľavej strany hlavičkoval neobsadený Zuziak zo 6m do brvna. Prvé striedanie v domácom mužstve prebehlo už v 55.minute, Kráľa vystriedal Kolorédy a hostia o tri minuty na to premenili šancu, keď po pravej strane sa im podaril prienik do šestnástky domácich a prihrávku z 11m z jednotky poslal okolo Šálku Frimmel - 2:1 v 58.minute, čo bol nepríjemný úvod druhého polčasu. Na hre domácich bolo vidteľné že sa menej pohybovali, prenechávali stred pola hosťom a tí sa tlačili neustále k šestnástke, do ktorej posielali vysoké lopty ale našťastie bez zakončenia a výraznej šance. V 67.minute Huttu striedal Turčák a v 70.minute zabojoval Tarek, na pravej strane vysunul Turčáka ktorý si loptu vymenil s nabiehajúcim Čerym ale finálna lopta pre Čeryho v šestnástke hostí bola už na dlhú nohu a Čery v sklze už nedokázal obhodiť vybiehajúceho Placha v šanci, škoda šance pred malým vápnom. Hostia pokračovali v hernej prevahe a unavených domácich tlačili do defenzívy. V 76.minute stálo šťastie na strane domácich, lebo prienik Frimmela po pravej strane až do šestnástky musel riešiť dobrým zákrokom až Šálka, keď vyrážal prudkú strelu Frimmela z 13m. V 77.minute žltú za faul na Čeryho uvidel hosťujúci Blaho a v 85.minute najskôr žltú z domácich videl Čertík po faule Tareka asi za protesty a potom v 90.minute ešte domáci Turčák aj Pecho za faul a rečnenie. Kartovú partiu hlavný rozhodca uzavrel v 91.minute, keď žltú ukázal aj hosťujúcemu Hatokovi a domáci hráči v podstate už s prehľadom udržali hostí na dištanc až do záverečného hvizdu.

Zápas malo sledovať 450 platiacich divákov, medzi ktorými sa ozývali aj hlasy fanúšikov FK Pohronie, ktorí odchádzali po zápase asi sklamaní najmä za predvedenú hru hostí v prvom polčase. Zdá sa, že sereďania zvládli nad očakávanie asi kľúčový zápas pre ďalšie výhliadky z hľadiska pretavenia streleckých schopností jednotlivcov na úpravu svojho tabuľkového postavenia skupiny západ, lebo strelecké prebudenie je podstatný predpoklad pre mentálnu a psychickú pohodu v kádri. Návrat sebadôvery a zlepšené výkony idú potom ruka v ruke s fanúšikom ŠKF, ktorý sa vo väčšom počte vráti na štadión a to musí zostať zmyslom tejto hry. Sereďania boli v prvom polčase jednoznačne lepším kádrom ako hostia, opačne tomu bolo potom v polčase druhom, kedy domáci hráči fyzicky strácali kontakt so súperom a herná prevaha sa potom preklopila na stranu hostí, ktorí by si ale za svoj výkon vyhrať určite nezaslúžili.

Na pozápasovej tlačovke sa asistent trénera FK p.Štanga vyjadril asi tak, že domáci hráči boli v prvom polčase lepší, bojovnejší, rýchlejší na lopte a inkasovali po hrubých chybách v obrane, v druhom polčase sa pokúsili o zvrat, nastrelili brvno a mysleli na zisk bodu, pretože do Seredi neprišli prehrať, chceli bodovať. Tréner ŠKF p.Meszlényi povedal, že z dnešného zápasu mal obavy pretože hráči nemali čas fyzicky zregenerovať po zápase na Slovane zo dňa 13.9.2015, ale vydali sa a siahli na dno svojich síl, keď k tomu pripočíta že asi u šiestich hráčov sa objavili ťažkosti z hornými dýchacími cestami, po strelenom góle hostí prežíval ťažké chvíle na lavičke, lebo súper odohral vynikajúcu partiu v zápase s Nitrou ale veril, že jeho hráči prelomia streleckú mizériu lebo herne za žiadnym zo súperov sereďania nezaostávajú a do Dunajskej Lužnej si chce ísť pre výhru. Škoda niektorých nedotiahnutých vecí v brejkoch v druhom polčase, ktoré mali hráči riešiť inak.

V ďalšej časti potom odznelo niekoľko pravdivých vecí na margo niektorých negatív jednotlivcov pôsobiacich v SFZ, plánovania zápasov a časov odohratia a iných, ale v záujme ochrany pred "silným vetrom" a očúrania sa po snahe vykonávať túto potrebu proti nemu radšej podrobnosti nezverejním. Žijeme na Slovensku a v podstate to isté čo sa deje v SZĽH sa ako cez kopirák deje aj v SFZ tak, ako to jasne naznačil aj fan klub Slovana Bratislava na zápase Béčka dňa 13.9.2015. Je iba otázkou času, kedy možno aj v sfére futbalu v tomto štáte niekoľko súčasných futbalových hráčskych autorít z radov reprezentantov odstavia od "korýt" hlupákov, ktorí škodia futbalu. To by bola výhra na nezaplatenie pre všetkých fanúšikov v SR.

Zostavy - domáci : M.Šálka - M.Mujkoš, J.Čertík, R.Tarek, L.Hutta(67.B.Turčák), M.Pecho, R.Hulák(K), R.Bartoš(79.M.Loduha), P.Orolin, V.Kráľ(55.F.Kolorédy), D.Čery

-  hostia  : F.Plach - J.Hatok, J.Nosko, P.Prikryl(76.M.Páleník), M.Zuziak(79.A.Sekereš), M.Frimmel, L.Garaj, P.Blahút(46.R.Paraj), P.Blaho, M.Poliaček, J.Sojka(K)

ŽK: 85. J.Čertík, 90. M.Pecho, 90.B.Turčák -  30.J.Nosko, 77.P.Blaho, 91.J.Hatok

Góly: 29. L.Hutta, 33.J.Čertík  -  51. M.Frimmel